Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone XS/XS Max - dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2062 odpowiedzi w tym temacie

#1301 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 18:21

Poczytaj o zaletach esim, a zmienisz zdanie.....za długa lista zalet, żeby wszystkie wymieniać.....jest to wymiana za darmo.



#1302 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 18:30

Wiem ze za darmo.
Daj linka do tej listy zalet.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1303 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 18:36

Masz internet to poszukaj......nie ma przymusu, nie chcesz nie zrobisz....dałem tylko informacje dla ludzi (xs/max), których to interesuje, to wszystko, pozdrawiam.



#1304 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 18:49

Alez napisz co zyskam. Mam Xs, w Orange. Jesli tak bardzo warto, to zmienie. Podaj tylko argumenty.
  • Sebosz lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1305 Mikołaj Różycki

Mikołaj Różycki
  • 110 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 23:11

Swoją drogą też jestem ciekaw czy są jakieś zalety tego rozwiązania. Przybliżysz coś? Bo sam nie wiem czy wymieniać, czy nie.



#1306 Buc

Buc
  • 7 postów

Napisano 05 grudnia 2018 - 12:58

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem iPhone XS Max (256 GB Space Grey) z Hongkongu w wersji z fizycznym Dual SIM. Przeszedłem na ten telefon używając wcześniej iPhone'y 5s i 8. Generalnie, wyrażam się w samych superlatywach, nie zauważyłem by pod soczewką aparatu były paprochy, by obudowa trzeszczała lub głośnik wydawał niepokojące dźwięki. Trochę się obawiałem usterek, ze względu na utrudnione dochodzenie roszczeń z tytułu gwarancji. Prawdopodobnie, jestem jedną z niewielu osób w Polsce, które mogą się cieszyć funkcją Dual SIM w iPhonie. Przy okazji, kupiłem też tacie iPhone XR (64 GB Black) również z Hongkongu z Dual SIM.

 

Jeśli chodzi o obsługę Dual SIM, to wszystko działa super. Zauważam jednak problemy natury programowej. Tryb samolotowy wyłącza obie karty SIM, nie da się wyłączyć obsługi jednej z kart. Trzeba wyłączyć telefon i pominąć wprowadzanie numeru PIN dla jednej z kart. Niestety, aby móc w ten sposób wyłączyć jedną z nich, należy wprowadzić blokady PIN na nich. Brak obsługi iMessage i FaceTime na drugim numerze też można przeskoczyć programowo. Zdarzyło mi się, że gdy zabrakło zasięgu na jednej z kart, to wiadomość iMessage została bez mojej zgody wysłana z drugiej karty SIM. To był jedyny problem z Dual SIM odkąd mam ten telefon. Generalnie, bardzo sobie chwalę i nie zamierzam wracać do dwóch telefonów. Fajnie rozwiązano zaczep dolnej karty SIM, nie ma problemu z jej włożeniem do slotu.

 

Akurat jestem wielkim chłopem i obsługa XS Max jedną ręką nie stanowi dla mnie problemu. Face ID działa doskonale i może dwa razy musiałem wprowadzić kod odblokowujący. Czas działania na baterii jest więcej niż satysfakcjonujący, przy niewymagającym użytkowaniu, z dwiema aktywnymi kartami, telefon spokojnie trzyma dwa dni. Po całym dniu mam dostępne 70% baterii.

 

Jedyny feler, jaki dostrzegłem, to że mimo iż obie karty SIM wystawione są przez T-Mobile, to różnią się zasięgiem. Pytałem na infolinii i jest to możliwe, ponieważ karty SIM w różny sposób logują się do sieci, niekoniecznie do tych samych nadajników w tym samym czasie. Nie zauważyłem, by jedna z kart miała mocniejszy zasięg, jest to wyrównane, lecz różniące się. Na obu numerach mam aktywny WiFi Calling. Na tylko jednej można mieć aktywny Voice over LTE, a to dlatego, że tylko jedna karta SIM obsługuje częstotliwość LTE. Mam tylko uwagi do rozmieszczenia ikonek w Centrum sterowania, raz są po lewej stronie, raz po prawej opisu sieci. Fajnie wygląda opis sieci na zablokowanym ekranie, bardzo mi się podoba.

 

Mam z telefonem tylko jeden problem, ale ma on charakter programowy. Często nie działa mi głośnik do rozmów (u góry) przy słuchaniu muzyki. Gra tylko dolny. Dzwoniąc i włączając zestaw głośnomówiący, wszystko działa. Tylko muzyka leci monofonicznie, tylko z dołu. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Muszę telefon uruchamiać ponownie.

 

Więcej problemów było z XR mojego taty (też Dual SIM z Hongkongu). Gdy włączył import kontaktów z karty SIM, nie wiadomo, z której karty pobrał numery, ale nie dopisał ich do konta iCloud taty, tylko mojego! Jestem liderem chmury rodzinnej iCloud i pewnie dlatego. Dziwny bug i w mojej ocenie niedopuszczalny.



#1307 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 06 grudnia 2018 - 13:54

Esim daje szansę na mniejsze urządzenia ale przecież iPhone raz że ma wejście na zwykła kartę i w najbliższej przyszłości na naszym rynku nic się nie zmieni a dwa że nagle się ten telefon nie zmniejszy. 

Jedyna zaleta to chyba kwestia kradzieży itp. Takiego esim nie da się "wyjąć" więc da się go namierzyć. Innych zalet nie znam i pędzę do Orange aby chwalić się że mam esim. Jeśli będzie dostępne dublowanie pod Apple Watch to już inna sprawa ale tu mówimy o samych iP. 

Pytanie też czy esim nie daje większej możliwości kontroli nas samych. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#1308 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 07 grudnia 2018 - 14:18

Bez horrendalnych OT, poproszę.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#1309 gentelman

gentelman
  • 452 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 10 grudnia 2018 - 21:40

Po tych kilku tyg ktoś widzi różnice względem X? Było warto dopłacać?

Ten sam problem moze byc z zegarkami - i... to nie moj problem. Jesli ktos sie zobowiazuje, ze jego produkt jest wodoszczelny, to powinien liczyc sie z tym, ze jego odbiorcy moga to przetestowac.

Z zegarkiem to akurat jest looz. Kąpałem się z nim w słonej wodzie, w różnych morzach wielokrotnie i zero problemów. Ponad roczna seria 3;)
Macbook Air | iPhone 13pro | Watch 7 | AirPods Pro

#1310 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 12 grudnia 2018 - 11:52

Przesiadłem się wczoraj z iPhone’a 7 Plusa na XS. Naprawdę było warto. Ekran OLED świetny, trochę niebieski pod kątem, True Tone to też miły dodatek, ale mi to przypomina Night Shift. Dotychczas na Plusie miałem Night Shift w nocy ustawiony na maksa, tutaj musiałem z niego zrezygnować i włączyć tylko True Tone, bo OLED z Night Shift na maksa jest mega żółty.

Gesty to rewelacja, przyzwyczajenie zajmuje kilkanaście minut, czasem przy przestawianiu ikon szukam Home’a a teraz przecież jest „Gotowe” w prawym uchu :P

Face ID jest świetne do odblokowywania i 1Password. Apple Pay jeszcze nie testowałem, podobnie jak aparatu.

Najważniejsza zmiana, to nowy wygląd, mniejszy fizyczny rozmiar, gesty i Face ID. Nie mogłem narzekać na baterię czy wydajność 7 Plusa.

#1311 busaba

busaba
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 grudnia 2018 - 12:02

czasem przy przestawianiu ikon szukam Home’a a teraz przecież jest „Gotowe” w prawym uchu :P
 

Wygodniej wykonać gest od dołu ekranu do góry. Pyk i już nie tańczą ikonki  ;).


  • MasterM lubi to
MacBook Pro (Retina, 13, Early 2015) / iPhone 13 mini / Apple Watch Series 4 / AirPods Pro

#1312 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 grudnia 2018 - 08:26

Po 2 dniach użytkowania Xs Max nie widzę żadnych problemów i nawet nie będę ich szukał jak niektórzy użytkownicy.
Fakt, przy odchyleniu ekran wpada w niebieski kolor ale jednak 99% człowiek trzyma telefon bezpośrednio.
Szybkość względem 8 Plus - nie ma.
Bateria - porównywalna.
Czy opłaca się takie przejście? Zdecydowanie nie.

Użytkownik Molimo edytował ten post 13 grudnia 2018 - 08:27

  • Sebosz i MasterM lubią to

#1313 meg

meg
  • 310 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 grudnia 2018 - 09:23

Chcesz powiedziec ze nie ma roznicy w komforcie uzytkowania ze wzgledu na wiekszy ekran?

#1314 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 grudnia 2018 - 11:15

Nie. Nie odczuwam żadnej różnicy z powodu większego ekranu.
Plusem są natomiast gesty.
  • MasterM lubi to

#1315 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 13 grudnia 2018 - 11:18

Rożnica by była w większym ekranie jakby:

 

  • wykorzystali większą powierzchnie jego, np po przez dzielenie ekranu, po prostu zrobili z niego pożytek
  • deweloperzy dopasowali w końcu swoje aplikacje pod ekran Maxa, a nie wszystkie takie zeskalowane wielkie i brzydkie.

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#1316 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 13 grudnia 2018 - 11:23

Dokładnie. Nawet samo Apple nie potrafi dobrze wykorzystać tego ekranu. Proporcje przy filmach itd to jedno choć również istotne. Natomiast puste pola albo jakieś sztucznie duże przyciski (np. jak ustawiamy tapetę) jasno pokazują że Apple nie ma pomysłu jak wykorzystać większą przestrzeń. Do tego deweloperzy ale skoro producent nie daje rady to co dopiero mówić o nich. 

Można za to odrzuć dyskomfort bo jeszcze trudniej obsłużyć jedna ręką. Nie żebym był totalnie na nie ale podejrzewam że dopiero za rok w pełni poczujemy plusy jakie daje ekran z Maxa.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#1317 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 grudnia 2018 - 11:25

Tak jak mówią przedmówcy. Wszystko jest powiększone. Bezpośrednio położone telefony obok siebie i widać.
Ilość zmarnowanego miejsca poraża na dzień dzisiejszy. Zobaczymy czy z nowym iOS to ulegnie zmianie.

#1318 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 13 grudnia 2018 - 11:26

Ten esim też na siłe dodany, zobaczcie jak wygląda design ikon u góry jak mamy dwie karty, ikony rozjechane itp.


Użytkownik madhunt3r edytował ten post 13 grudnia 2018 - 11:26

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#1319 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 14 grudnia 2018 - 15:26

Do skasowania.


Użytkownik GreaTskY edytował ten post 14 grudnia 2018 - 15:30

Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sonoma 14.4

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 17.4


#1320 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 14 grudnia 2018 - 15:31


A że dotyczy to wymiany przy oddaniu starego w zamian to już nie doczytał? I tylko w USA?

Użytkownik Regiss edytował ten post 14 grudnia 2018 - 15:31

iPhone 15 Pro


#1321 artme

artme
  • 82 postów
  • SkądWarsaw

Napisano 14 grudnia 2018 - 17:11

Dokladnie - gwiazdki tez trzeba czytac, bo taka "swietna promocja" dotyczy tylko wymiany iPhone'a 7 Plus.



#1322 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 15 grudnia 2018 - 14:04

Po 2 dniach użytkowania Xs Max nie widzę żadnych problemów i nawet nie będę ich szukał jak niektórzy użytkownicy.
Fakt, przy odchyleniu ekran wpada w niebieski kolor ale jednak 99% człowiek trzyma telefon bezpośrednio.
Szybkość względem 8 Plus - nie ma.
Bateria - porównywalna.
Czy opłaca się takie przejście? Zdecydowanie nie.


Ja nie żałuję przesiadki. Podkreślę, nie przesiadałem się z powodu słabej wydajności, baterii czy aparatu 7 Plusa, bo te są wciąż bardzo dobre, ale dla nowego wyglądu. To jest największy plus tego telefonu, gesty też oczywiście.

#1323 randall86

randall86
  • 135 postów

Napisano 15 grudnia 2018 - 16:06

Czy korzystanie z dwóch kart dwóch innych sieci wpłynie w jakiś sposób na baterię ? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.
  • MasterM lubi to
 iPhone 11 Pro Max  iPhone 7  iPad Air 2  rMBP 2014  Watch 4

#1324 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 15 grudnia 2018 - 17:09

Na logike powinno.
  • MasterM lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1325 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 15 grudnia 2018 - 21:31

Czy korzystanie z dwóch kart dwóch innych sieci wpłynie w jakiś sposób na baterię ? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.


Nie wiem jak w iPhone, ale na Note 9 żre baterie jak koń owies ;)

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych