Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 7 głosy

Apple Watch Series 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1902 odpowiedzi w tym temacie

#626 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 178 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 października 2018 - 17:42

Czy znajdę gdzieś porównanie AW 3 vs. AW4 jeśli chodzi o funkcje biegowe? Sam większy ekran mnie jeszcze nie przekonał do zmiany, ale jeśli w tej kwestii miałaby być znaczna różnica, to chyba się skuszę

Iphone Xs (tymczasowo), MBP 13 M1 16/512 space grey, iPad Air 64 lte silver, AirPods Pro, był jeszcze AW7, ale Epix gen 2 jest lepszy:)


#627 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 22 października 2018 - 18:21

Póki co jako sprzęt do biegania ocena: bieda. Coś tam biegam, 50 km tygodniowo.

Użytkownik towal edytował ten post 22 października 2018 - 18:21


#628 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 października 2018 - 18:45

Koledzy sympatyczni.

Czy ktoś z Was korzystał kiedyś np. z Polara V800 lub podobnego zegarka? Jeżeli tak, to w treningach Polara mamy ustalone czasy i strefy treningu. Rozgrzewka 5 minut np. w 2 strefie, trening właściwy 30 minut w 3 i 4 i schłodzenie. Korzystałem dziś z aplikacji Nike + i póki co aplikacja tragedia. Czy ktoś poleci coś wartościowego?

  

Póki co jako sprzęt do biegania ocena: bieda. Coś tam biegam, 50 km tygodniowo.


Nie wiem czy coś sensownego znajdziesz na AppleWatch, może spróbuj Endomondo, Strava. Ja zmienilem AW 3 na Garmin Fenix 5x Plus, bo do typowo sportowych zastosowań AppleWatch nie jest. Przed AW 3 miałem Fenixa 5x i myslalem, że AW 3 da radę, a jednak nie. Oczywiście coś tam sobie sprawdzisz, zobaczysz, ale przecież to jest bardziej Smart niż Sport Watch.
  • towal lubi to

#629 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 22 października 2018 - 18:51

Dzięki Damian. Wyzbyłem się wszystkiego bo nie chciałem mieć 5 zegarków. Chciałem jeden uniwersalny. Wystarczy mi kilka opcji, nie sądziłem, że to przerośnie póki co najlepszy smartwatch.

#630 Kryno

Kryno
  • 12 postów

Napisano 22 października 2018 - 19:35

Kiedy składałeś zamówienie? Ja zamówiłem kilka dni temu i u mnie bez zmian "Dostawa 13 - 20 Listopad" masakra :huh:

Ja zamówiłem 12 października ( 12-19 listopad ) i w tej chwili mam gorszy termin niż jak bym zamawiał dzisiaj.

Użytkownik Kryno edytował ten post 22 października 2018 - 19:39


#631 Malgo Suwalska

Malgo Suwalska
  • 9 postów

Napisano 23 października 2018 - 08:31

Koledzy sympatyczni.

Czy ktoś z Was korzystał kiedyś np. z Polara V800 lub podobnego zegarka? Jeżeli tak, to w treningach Polara mamy ustalone czasy i strefy treningu. Rozgrzewka 5 minut np. w 2 strefie, trening właściwy 30 minut w 3 i 4 i schłodzenie. Korzystałem dziś z aplikacji Nike + i póki co aplikacja tragedia. Czy ktoś poleci coś wartościowego?

 

Ale w aplikacji najkowej na telefonie możesz sobie dopasować trening pod siebie  wybrać z wielu dostępnych (Guided runs). I w nich masz zawartą rozgrzewkę i cool down. Pobierasz wybrany trening na telefonie, a potem on startuje na zegarku i możesz lecieć.



#632 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 23 października 2018 - 10:12

  
Nie wiem czy coś sensownego znajdziesz na AppleWatch, może spróbuj Endomondo, Strava. Ja zmienilem AW 3 na Garmin Fenix 5x Plus, bo do typowo sportowych zastosowań AppleWatch nie jest. Przed AW 3 miałem Fenixa 5x i myslalem, że AW 3 da radę, a jednak nie. Oczywiście coś tam sobie sprawdzisz, zobaczysz, ale przecież to jest bardziej Smart niż Sport Watch.

 

 

Taaa, po tak zwanym miodowym miesiącu ochów i achów zacząłem odstawiać Fenix 5. Po ponad półrocznym użytkowaniu leży w szufladzie i czaka na kupca.

Jasne, ma genialne funkcje, których nie ma AW, ale ten przereklamowany zegarek wcale nie jest taki cudowny. Nie wiem skąd te opinie "zwykłych ludzi" nad wyższością sprzętu Garmina.

 

Support do du*y. Musiałem ich uczyć, że NA WŁASNYM forum, Garmin oficjalnie w change logu napisał, że w becie testują naprawiony błąd rejestracji wysokości. Mi oczywiście wciskali, że nie wiadomo co to, że restart, że reset... Do tego czas odpowiedzi na maila to 2-3 dni. Tydzień prowadziłem korespondencję.

 

Kilka kwiatków w najważniejszych funkcji:

  • Wysokość z barometru działa jak chce - więc po cholerę mi wykres, gdy nie jest miarodajny?
  • Piętra raz liczy, raz nie - więc jak wyżej.
  • Pływać w tym nie ma po co - po prostu w otwartym terenie to działa tragicznie. Nie łapie GPS, trasa z kosmosu, dystans (oczywiście błędny) naliczał się po zatrzymaniu w wodzie. Po prostu patrzysz na zegarek a tam leci dystans. AW nie dość, że daje dobrą ścieżkę, to jeszcze podaje mi jakim stylem ile przepłynąłem! (choć trzeba naprawdę poprawnie płynąć, żeby to dobrze wykrył).
  • Tętno mierzy często i szybko - tyle, że jak go ściągnę i położę na kanapę, nadal je mierzy i pokazuje jakieś wartości +- 10 bpm. To samo w WC na rolce papieru :D
  • DYSTANS MIERZY GORZEJ NIŻ SKALIBROWANY Apple Watch. Trasa GPS jest o niebo lepsza, niż na AW, to jest niezaprzeczalne. Jest super dokładna. W AW jest wygładzana, niedokładna, ale... jakoś magicznie AW na podstawie długości kroków potrafi lepiej obliczyć dystans na oficjalnie wymierzonych odcinkach. To samo ze zwykłym sprawdzeniem w google maps. AW zawsze trafniej obliczał dystans.
  • Podczas 40 km na rowerze, AW + iPhone miał różnicę 150 m względem Fenix 5 + najnowsze, skalibrowane czujniki kadencji i prędkości. I według map google i ręcznemu mierzeniu przejechanej ścieżki, to AW był bliżej...
  • Aplikacja Garmin Connect to tragedia projektowa... żeby sobie tam coś podsumować, porównać... ehh.

Na początku pierdylion informacji z rowera i biegu dawało sporo frajdy, ale po błędach, braku zapewnienia, że to wszystko jest precyzyjne, zacząłem to olewać i jedyne czego mi z fenixa brakuje to świetnej nawigacji po ustalonej trasie, BATERIIII, AOD, wytrzymałości i fizycznych przycisków...

 

Wyszła mini recenzja, ale chciałem się podzielić tym, jak ma się AW do "profesjonalnego sprzętu", który wcale taki super nie jest, a wszystko co tu pisałem, znajdziecie na forach Garmina. I nie są to mało odwiedzane tematy :)


  • lousylucky lubi to

Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#633 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 178 postów
  • SkądKatowice

Napisano 23 października 2018 - 19:22

  
Nie wiem czy coś sensownego znajdziesz na AppleWatch, może spróbuj Endomondo, Strava. Ja zmienilem AW 3 na Garmin Fenix 5x Plus, bo do typowo sportowych zastosowań AppleWatch nie jest. Przed AW 3 miałem Fenixa 5x i myslalem, że AW 3 da radę, a jednak nie. Oczywiście coś tam sobie sprawdzisz, zobaczysz, ale przecież to jest bardziej Smart niż Sport Watch.

Nie zgodzę się.

 

Mam Garmina 630 i AW 3 i na początku biegałem rekreacyjnie z AW, a dłuższe biegi z Garminem, ale od około pół roku garmin nic nie robi, tylko się kurzy w szafce.

AW zarówno do biegania rekreacyjnego, jak i do biegania bardziej zaawansowanego (biegam półmaratony i maratony) nadaje się jak najbardziej.

 

Jeśli chodzi o dokładność pomiaru, to u mnie na trasie przebiegniętej około 250 razy (w tym około 200 razy z różnymi garminami na przestrzeni lat i około 50 razy z AW) odcinki różnią się może o około 100m (na długości około 10km), więc jest to marginalny błąd.

 

Trasa na endomondo wygląda właściwie identycznie. Jeden zegarek ścina w jednym miejscu, inny w innym. Pomiar tętna w istocie też właściwie taki sam na wszystkich zegarkach.

 

Pewnie, że garmin gromadzi więcej danych (szczególnie z paskiem), ale po co mi informacje o długości czy wysokości kroku, jak z tego nie korzystam. Zapewne dla mocno trenujących będzie to przydatne, ale dla tych, którzy chcą po prostu biegać, jest to informacja zbędna. Pewnie, że garmin wytrzymuje dłużej na baterii, ale co z tego skoro mam w domu ładowarkę i w każdej chwili mogę AW podładować (choć kilka razy rzeczywiście zdarzyło się, że w ciągu dnia bateria była bliska padnięcia).

Za to na pewno przewagą AW jest to, że wkładam airpodsy, uruchamiam muzykę i cieszę się wolnością od telefonu, a jeszcze lepszą funkcją jest Apple Pay. Ileż to razy już po skończonym biegu wchodziłem do sklepu i płaciłem za wodę/bułki/czekoladę/drobne zakupy na śniadanie czy obiad, czego nie mogłem zrobić z garminem i zawsze musiałem gdzieś mieć schowane banknoty (bo monety dzwonią:)

 

Ostatnio półmaraton przebiegłem również zamiast z garminem to z AW i bez problemu zmierzył mi dystans, zbadał puls i zapewnił muzykę przez cały czas (1:42). Dlatego jak dla mnie AW stał się już jedynym zegarkiem do biegania (pomijam tu oczywiste jego zalety jako smartwatcha) i do garmina już nie wrócę. Jedyne, czego mi brakuje, to treningi interwałowe, ale że jakoś przestałem je biegać, to nawet nie zauważam - choć jak ktoś ma jakiś pomysł, co zrobić, żeby takie coś uaktywnić, to chętnie skorzystam.

 

A zarówno endomondo, jak i strava działają na AW super (choć strava mnie denerwuje, bo nie widać, czy zegarek już złapał fixa, czy jeszcze szuka i czasem przebiegam kilkadziesiąt metrów na darmo:)

Dlatego pytałem  również wyżej o porównanie AW 3 do AW 4, bo jeśli AW4 jest jeszcze lepszy w funkcjach biegowych, to tym bardziej bym polecił.


  • lousylucky lubi to

Iphone Xs (tymczasowo), MBP 13 M1 16/512 space grey, iPad Air 64 lte silver, AirPods Pro, był jeszcze AW7, ale Epix gen 2 jest lepszy:)


#634 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 23 października 2018 - 20:07

Z tego co znalazłem, na owalu 400 m dokładność pomiaru jest taka sama jak AW3. Jednak AW4 ma lepsze podzespoły pomiarowe, czulszy akcelerometr itp, wiec powinno być dokładniej po skalibrowaniu. Sam nie mam, nie sprawdzę. Jeszcze się waham, czy kupować, czy czekać na dostępność LTE.

Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#635 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 października 2018 - 20:33

Na moim Fenix 5x Plus również bez problemu posłuchasz muzyki bez telefonu, zapłacisz też Garmin Pay, więc te argumenty mnie nie przekonają do powrotu do AW. Co więcej Garmin łączy się również ze Spotify, czego oczywiście AW nie ma. Generalnie każdy wybierze to, co mu bardziej pasuje i w ogóle nie mam z tym problemu. Tak na marginesie ja porównuję AW do konkretnego modelu Fenixa, z którego korzystam, więc nie wrzucajmy wszystkich zegarków tej marki do jednego worka, bo jest ich dużo.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 23 października 2018 - 20:37


#636 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 23 października 2018 - 21:09

Na moim Fenix 5x Plus również bez problemu posłuchasz muzyki bez telefonu, zapłacisz też Garmin Pay, więc te argumenty mnie nie przekonają do powrotu do AW. Co więcej Garmin łączy się również ze Spotify, czego oczywiście AW nie ma. Generalnie każdy wybierze to, co mu bardziej pasuje i w ogóle nie mam z tym problemu. Tak na marginesie ja porównuję AW do konkretnego modelu Fenixa, z którego korzystam, więc nie wrzucajmy wszystkich zegarków tej marki do jednego worka, bo jest ich dużo.


Na jakich słuchawkach słuchasz? Niestety większość dział średnio, częste przerywanie. Do tego dochodzi fatalne przełączanie piosenek. Spotify fajnie ale bez telefonu się nie obędzie na treningu. Mam 5s plus który co raz częściej zalega w szufladzie a nie na treningu.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#637 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 23 października 2018 - 22:09

Polecam Jabra 65t active. Nic nie zrywa, klasa. W AW brakuje mi tarczki, na której będzie kilka danych jak np. puls, tempo, dystans, średnie, overall. Widać, że nie skupili się na tym, bo aplikacje są po prostu słabej jakości. Jutro mam kolejny trening z nike+, mam nadzieje że będzie pilnował np. stref czy tempa. Ogólnie, zegarek im plus i maraton powinien dać radę ogarnąć bateryjnie. Co do pulsu.... pas to pas, nic tego nie zmieni. Szczególnie zimą - a biegam cały rok. Polar na kurtkę ciach, pas na klasę i wszystko jasne. Tu muszę dokupić bo i tak nie będzie przez kurtkę czytał.

#638 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 października 2018 - 05:42

Na jakich słuchawkach słuchasz? Niestety większość dział średnio, częste przerywanie. Do tego dochodzi fatalne przełączanie piosenek. Spotify fajnie ale bez telefonu się nie obędzie na treningu. Mam 5s plus który co raz częściej zalega w szufladzie a nie na treningu.


Miałem Jabra 65t active - faktycznie świetne słuchawki. Obecnie korzystam na siłowni z Sennheiser HD 4.50 BTNC - nic mi nie przerywa. Spotify działa rewelacyjnie bez żadnego telefonu - ściągasz swoją playlistę, synchronizujesz z zegarkiem i telefon zostawiasz w domu/szafce na siłowni. Oczywiście, jak masz AW Cellular, to wtedy w ogóle telefon nie jest potrzebny nawet do synchronizacji, ale to inna sprawa.

#639 Malgo Suwalska

Malgo Suwalska
  • 9 postów

Napisano 24 października 2018 - 09:33

Ja biegam ze słuchawkami jabra sport pulse i niestety AW rozpoznaje je jako urządzenie medyczne, nie słuchawki, więc nie mogę przez nie słuchać muzyki...

szukam innych słuchawek BT do biegania.



#640 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 października 2018 - 09:43

Od ponad roku używam PowerBeats 3 i jestem zachwycony. Służą na siłowni, rowerze, bieżni. 



#641 IQM1

IQM1
  • 185 postów

Napisano 24 października 2018 - 10:18

Pytanie do osób, które zmieniły starszy model AW na 4, jak wykonaliście tę czynność, aby zachować wszelkie ustawienia i zawartość ?



#642 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 24 października 2018 - 10:22

Pytanie do osób, które zmieniły starszy model AW na 4, jak wykonaliście tę czynność, aby zachować wszelkie ustawienia i zawartość ?

 

zwyczajnie, kopia z icloud :) 


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#643 phenom

phenom
  • 44 postów

Napisano 24 października 2018 - 12:22

Czy apple pay zadziała bez połączenia z telefonem i internetem (wersja bez lte)? Wiem że w iPhone działa, a jak wygląda sprawa z zegarkiem?



#644 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 24 października 2018 - 12:23

O ile dobrze pamiętam można w taki sposób wykonać 5 płatności, a potem zegarek musi połączyć się z telefonem. 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#645 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 24 października 2018 - 12:43

Czy apple pay zadziała bez połączenia z telefonem i internetem (wersja bez lte)? Wiem że w iPhone działa, a jak wygląda sprawa z zegarkiem?

Działa. 



#646 lousylucky

lousylucky
  • 289 postów
  • SkądGrenoble, FR

Napisano 24 października 2018 - 13:09

Właśnie dostałem sms z Apple Store że mój AW4 jest wysłany, przewidywany termin dostarczenia 30.10. Wchodzę na stronę Apple Store a tam widnieje data dostawy 24.10. Paka idzie z Chin. Ktoś już odebrał AW4 z AOS i podpowiedziałby który termin jest realny?

 

 

Ja dostałem również SMS info o dostawie na 30.10, ale jak wchodzę na apple store widnieje 25.10

 

I jak, macie te przesyłki gdzieś blisko nas ? 


Sony Ericsson Arc S -> Iphone 4 -> Xperia Z2 -> Xperia Z5 -> Iphone 6s -> Iphone X -> Iphone Xs -> Iphone 12 Pro Max


#647 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 października 2018 - 13:11

Wg UPS moja dostawa jest planowana na jutro, zegarek jest obecnie w Kazachstanie.


Użytkownik GIZIU edytował ten post 24 października 2018 - 13:11


#648 memphis21

memphis21
  • 142 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 października 2018 - 13:45

A gdzie wy zamawialisxie swoje zegarki ?

iPhone 13 Pro Max 256gb Sierra Blue ; GARMIN Fenix 6Pro Sapphire , MacBook Air


#649 IQM1

IQM1
  • 185 postów

Napisano 24 października 2018 - 14:19

apple store online



#650 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 24 października 2018 - 14:32

A gdzie wy zamawialisxie swoje zegarki ?

Dostałem bez problemu w ispot kilka dni po premierze w PL






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych