Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Onedrive - wysokied obciążenie CPU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 moonadam

moonadam
  • 20 postów

Napisano 19 sierpnia 2018 - 20:32

Od kilku dni zauważyłem bardzo częste włączanie się chłodzenia w Macbook Pro 13' (2017). Postanowiłem sprawdzić co jest tego przyczyną i okazało się że przegrzewa się procesor na skutek dużego obciążenia przez proces OneDrive.

 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2018-08-19 o 21.16.18.png   311,59 KB   0 Ilość pobrań

 

Aplikacja działa trochę dziwnie ponieważ próbuje się synchronizować co jakieś 3 sekundy, po czym w aplikacji pokazuje się status "Wszystkie pliki są zschynchronizowane" i po 3 sekundach znowu aplikacja próbuje coś synchronizować .... Aktualizacja aplikacji nie pomogła. Czy ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?

 

 

 



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 20 sierpnia 2018 - 05:05

Miałem, nie wiem jak sensownie naprawić - wyłączyłem OneDrive, na szczęście nie jest dla mnie ważny.

#3 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 20 sierpnia 2018 - 10:36

Z dysków: DropBox, GoogleDrive, OneDrive tylko OneDrive Microsoftu nie pracuje poprawnie z systemami Unix/Linux.

OneDrive nie jest kompatybilny z systemem nazw plików Unix/Linux, wprowadza dodatkowe microsoftowe ograniczenia.

 

Zamulanie systemu to drugi poważny powód, żeby z tego produktu nie korzystać, a przynajmniej nie inaczej niż na jakiś rzadko wykonywany backup/magazyn plików (patrz wyżej: nazwy plików) przez przeglądarkę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych