Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kupić iPhone 7 Plus czy poczekać na premierę we wrześniu? (T-Mobile)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
138 odpowiedzi w tym temacie

#51 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 26 sierpnia 2018 - 18:59

Czyli ile realnie 7 Plus będzie miała wsparcie iOS'a?
Licząc od września tego roku?
2 lata? Bo jeśli poniżej to troche bez sensu żebym kupował we wrześniu 7 Plus na powiedzmy niecałe 2 lata i po 2 latach mieć nieaktualny system,bo na aktualnym systemie mi zależy skoro mam wydawać na telefon ponad 3 tys.

#52 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 26 sierpnia 2018 - 19:34

2 lata spokojnie.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#53 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 sierpnia 2018 - 19:34

Przecież tłumaczymy, ze nikt ci tego nie powie. Może mieć 2 lata, może mięc 3, a może mieć i 5.


  • 5b46927ee6 lubi to

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#54 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 27 sierpnia 2018 - 01:33

Dobra,to moze prościej...
Chodzi mi o takie minimum jakie będzie miał aktualny iOS.
2 lata?

#55 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 28 sierpnia 2018 - 09:11

Dobra,to moze prościej...
Chodzi mi o takie minimum jakie będzie miał aktualny iOS.
2 lata?

To teraz pytania do Ciebie:

 

Oglądałeś ten obrazek:
https://infographic....atibility_n.jpg

 

Jakie wnioski wysuwasz na jego podstawie ?
(opierając się na trendach tam przedstawionych: do której wersji iOS będzie Twoim zdaniem wsparcie dla iPhone 7 Plus ?)


  • Emej lubi to

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#56 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 28 sierpnia 2018 - 10:23

To teraz pytania do Ciebie:

 

Oglądałeś ten obrazek:
https://infographic....atibility_n.jpg

 

Jakie wnioski wysuwasz na jego podstawie ?
(opierając się na trendach tam przedstawionych: do której wersji iOS będzie Twoim zdaniem wsparcie dla iPhone 7 Plus ?)

To pokazuje że Apple nie uśmierca produktów aż tak szybko. Analizując to co widzimy wychodzi że iP7 powinien otrzymywać aktualizację do 2021 czyli 5 lat. Oczywiście należy pamiętać że w chwili obecnej Apple przechodzi na zupełnie inaczej wyglądające modele. To może sprawić że stare modele mogą stracić wsparcie dla nowych iOS trochę szybciej. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#57 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 28 sierpnia 2018 - 16:02

Ta debata jeszcze trwa... Wydaje mi się, że po prostu chcesz żeby kilka osób powiedziało Ci to, co chcesz usłyszeć, ale zdanie tych kilku osób nie wpłynie na decyzję Apple. NIE DA SIĘ przewidzieć jak długo iPhone 7 będzie miał wsparcie.

 

Kupisz iPhone 7 i za 2 lata i tak i tak będziesz chciał mieć nowszy model. Zobaczysz. Tym bardziej, że słyszałem ploty, że razem z iOSem 13 Apple może całkowicie przeprojektować dashboard a nowe modele razem z iOSem 13 mają wprowadzać o wiele więcej zmian niż aparat i procek. A myśląc realniej... Załóżmy, że kupisz iPhone'a 7 i będziesz miał wsparcie 2 lata. I co? Stanie się coś jeśli przez rok czy dwa nie będziesz miał najnowszego iOSa? Zależy do czego wykorzystujesz telefon. Przecież są ludzie na forum, co kupują iPhone'a 5 albo nawet 4 i błagają o strasze wersje iOSa.

 

Kupuj ten telefon i nie rozmyślaj o tym co będzie za 2 lata. Nikt tego nie wie.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 28 sierpnia 2018 - 16:03

  • 5b46927ee6 lubi to

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#58 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 29 sierpnia 2018 - 02:42

Rozumiem.
Chodziło mi tylko o te chociaż 2 lata,bo na krócej nie chce kupować nowego telefonu,a aktualny iOS jest dla mnie priorytetem.
Skąd te pytania czy bedzie minimum 2 lata wsparcia.

Użytkownik artipl edytował ten post 29 sierpnia 2018 - 02:44


#59 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 29 sierpnia 2018 - 06:47

Będzie

MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#60 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 30 sierpnia 2018 - 02:49

128gb czy 32gb wystarczy w iPhone 7 Plus?
Opłaca sie dopłacać do 128gb względem muzyki w telefonie? Czy wystarczy pakiet internetowy do muzyki?
Tylko czy wtedy szybciej telefon traci żywotność?
Ciagle odpalony ekran przy słuchaniu muzyki np.YouTube itp. Do tego bateria dostaje?
Planuje brać 10GB ew.dodatkowo mogę dokupić za 5zł nielimitowanego YouTube.

#61 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 30 sierpnia 2018 - 07:45

32GB i Spotify Premium za 19,99 miesięcznie.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#62 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 30 sierpnia 2018 - 08:56

128gb czy 32gb wystarczy w iPhone 7 Plus?
Opłaca sie dopłacać do 128gb względem muzyki w telefonie? Czy wystarczy pakiet internetowy do muzyki?
Tylko czy wtedy szybciej telefon traci żywotność?
Ciagle odpalony ekran przy słuchaniu muzyki np.YouTube itp. Do tego bateria dostaje?
Planuje brać 10GB ew.dodatkowo mogę dokupić za 5zł nielimitowanego YouTube.

Oczywiście, że jak masz odpadowego YouTube, to wsuwa baterię szybciej niż Muzyka czy Spotify. Ostatecznie Ten pierwszy wymaga cały czas podświetlonego ekranu, a te dwa inne nie ;)
I zgadzam się z przedmówcą - jeśli tylko muzyka, to 32GB + pakiet internetu + Apple Music/Spotify.

Użytkownik winmaciek edytował ten post 30 sierpnia 2018 - 08:57

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#63 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 30 sierpnia 2018 - 09:07

Zamiast youtube można korzystać z Music Tube. Ten program nie wymaga włączonego ekranu.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#64 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 13 września 2018 - 01:41

Co sądzicie o kupnie iPhone 7 Plus po premierze nowych iPhone'ow?
Sam sie teraz poważnie zastanawiam czy wydawać około 3 tys lub ponad 3,5 tys na ten telefon. (Chodzi tu głownie o wsparcie)
Zastanawiam sie tez dalej nad pamięcią 32GB a 128GB,względem muzyki. (Czy na 128GB wrzuce wystarczająco muzyki żebym nie musiał korzystać z appek do muzyki? Bo będę musiał używać to nie ma sensu wersja 128GB skoro i tak będę musiał używać appek.)
Lub właśnie jak wyżej poprzednicy napisali używać appek do muzyki,przy pamięci 32GB.
Tylko kosztem wyświetlacza i baterii.
I czy rzeczywiście wersja 32GB jest wolniejsza od 128GB?
Czy w wersji Plus wersja 32GB nie jest wolniejsza od 128GB?
I czy bateria w 7Plus ma dłuższa żywotność ze względu na większą pojemność?

Użytkownik artipl edytował ten post 13 września 2018 - 02:16


#65 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 13 września 2018 - 04:57

Dużo tego ale jak masz możliwość słuchać muzyki z appek to to będzie lepsze rozwiązanie. Co do prędkości w różnicach pamięci to ja na przestrzeni kilku lat nie zauważyłem takiej różnicy.
A żywotność baterii, to do czego chcesz porównać? Wersja z plusem zawsze była lepsza o zwykłej ale tegoroczne modele chwalą się, że będą działać dłużej od wersji z plusem.

iPhone 11


#66 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 13 września 2018 - 06:50

Możliwość? Zamierzam używać pakietu 10GB(WYSTARCZY?)tylko martwilo mnie zawsze to ze nie można zablokować ekranu i sie ciagle swieci kosztem właśnie baterii i jej żywotności no i ekran ciagle tez działa.Wiem ze jest spotify itp.ale to koszt 20zl na msc to licząc to razy 24 msc,bo przynajmniej tyle chce używać tego telefonu to wychodzi podobnie jak dołożenie do wersji 128GB.
Z zywotnoscia miałem na myśli,ze wolniej spada ten % zużycia baterii na przestrzeni czasu w 7Plus niż w zwykłej 7.
Btw.Dalej uważacie,ze 7Plus bedzie miał jeszcze conajmniej 2 letnie wsparcie iOS?
Czy moze lepiej dołożyć do XR? Sam juz nie wiem...
Zawsze te ceny sa tak ustawione,ze nie trzeba tak dużo dołożyć,a wychodzi na koniec ze wybrałem telefon o ponad 1 tys droższy niż zamierzałem :P

Użytkownik artipl edytował ten post 13 września 2018 - 06:51


#67 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 13 września 2018 - 06:57

Jak pisałeś o aplikacji do muzyki to miałem na myśli właśnie Spotify czy coś podobnego. A Tobie pewnie chodzi o YT i martwisz się pakietem. Więc, da się słuchać na wygaszonym ekranie a pakiet 10GB to dość mało (jeśli chcesz słuchać regularnie a nie okazjonalnie). Wyświetlacz w 7 plus jest lepszy niż w XR (przynajmniej na papierze). Z tego co mówi Apple to bateria w XR będzie trzymać dłużej o jakieś 1.5h od wersji plus.

iPhone 11


#68 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 września 2018 - 07:39

Ja bym brał na twoim miejscu XR 64GB.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#69 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 13 września 2018 - 08:49

Spotify da radę,ale YT nie da rady zablokować a na YT jest więcej utworów? Czy mi sie wydaje,bo dawno nie używałem Spotify.
Teraz mam 5GB i starcza jakoś,podobno po tym 10GB zwalnia ale do takiej prędkości w której można odtworzyć utwór bez teledysku na spokojnie.
Co do iPhone XR to tak czy siak jest droższy...
Teraz iPhone 7Plus mozna kupic za 2,8 tys.
Dobra cena jak za taki telefon? Bo zamierzam juz ostatecznie kupic w tym miesiącu telefon,bo juz czekam około roku,specjalnie czekałem na premierę żeby staniał iPhone 7Plus.
Tylko ciekawi mnie w dalszym ciagu czas wsparcia iOS dla 7Plus.
Dodam,ze w tej chwili używam iPhone 4,wiec i tak to jest dla mnie wielki przeskok a za iPhone zamierzałem wydać do 3 tys,ale to juz tak maksymalnie,celowalem w 2tys do 2,5tys.

Użytkownik artipl edytował ten post 13 września 2018 - 08:59


#70 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 14 września 2018 - 07:43

Osobiscie uważam ze 7+ to wystarczająca obcują i kilka lat wsparcia będzie miał, tym bardziej ze jest nadal w ofercie. Choć oczywiście na tem moment mnie osobiście najbardziej odpowiadałaby wersja Xr - stosunkowo dobra cena i wydajność. Poza tym ładny jest :)

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#71 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 14 września 2018 - 07:51

No i kolejna osoba by chętnie dała zrobić z siebie idiotę...  :P


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#72 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 14 września 2018 - 08:42

Chyba wezmę 7Plus,bo nigdy nie kupie tego iPhone'a.
Nie wspominając,ze zacząłem ten temat z myślą o 6S,a zaraz skończy sie na XS Max :P.
Zawsze jakaś dodatkowa opcja dochodzi do której trzeba dopłacać i kusi i tak w kółko.
W sumie nie jest mi potrzebny nie wiadomo jaki telefon,bo zapewne skorzystam z 70% funkcji 7Plus,a co dopiero z XR.
Swoją droga jak pisałem wyżej,korzystam z iPhone 4,wiec chciałbym w końcu cos zmienić :D
Dla mnie nawet jak sie nie bedzie przywieszal to bedzie nowość :P
Ew.Jakos za rok sprzedam 7Plus i dołożę do czegoś nowego co wyjdzie czy cos.
Jeszcze jedno pytanie,gdzie najlepiej kupic iPhone'a? Bo teraz ceny sa wszędzie takie same? Na sklepie oficjalnym Apple czy moze jakis inny sklep internetowy? Żeby nie było problemów z gwarancja,kontaktem itp.
Chciałbym sie jeszcze załapać na przejściówke z lighting na jack,bo właśnie wyczytałem ze z 7Plus tez wycofali :P

Użytkownik artipl edytował ten post 14 września 2018 - 09:07


#73 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 14 września 2018 - 09:16

No i kolejna osoba by chętnie dała zrobić z siebie idiotę... :P

Co masz na myśli ?

Chyba wezmę 7Plus,bo nigdy nie kupie tego iPhone'a.
Nie wspominając,ze zacząłem ten temat z myślą o 6S,a zaraz skończy sie na XS Max :P.
Zawsze jakaś dodatkowa opcja dochodzi do której trzeba dopłacać i kusi i tak w kółko.
W sumie nie jest mi potrzebny nie wiadomo jaki telefon,bo zapewne skorzystam z 70% funkcji 7Plus,a co dopiero z XR.
Swoją droga jak pisałem wyżej,korzystam z iPhone 4,wiec chciałbym w końcu cos zmienić :D
Dla mnie nawet jak sie nie bedzie przywieszal to bedzie nowość :P
Ew.Jakos za rok sprzedam 7Plus i dołożę do czegoś nowego co wyjdzie czy cos.
Jeszcze jedno pytanie,gdzie najlepiej kupic iPhone'a? Bo teraz ceny sa wszędzie takie same? Na sklepie oficjalnym Apple czy moze jakis inny sklep internetowy? Żeby nie było problemów z gwarancja,kontaktem itp.
Chciałbym sie jeszcze załapać na przejściówke z lighting na jack,bo właśnie wyczytałem ze z 7Plus tez wycofali :P

Chyba wezmę 7Plus,bo nigdy nie kupie tego iPhone'a.
Nie wspominając,ze zacząłem ten temat z myślą o 6S,a zaraz skończy sie na XS Max :P.
Zawsze jakaś dodatkowa opcja dochodzi do której trzeba dopłacać i kusi i tak w kółko.
W sumie nie jest mi potrzebny nie wiadomo jaki telefon,bo zapewne skorzystam z 70% funkcji 7Plus,a co dopiero z XR.
Swoją droga jak pisałem wyżej,korzystam z iPhone 4,wiec chciałbym w końcu cos zmienić :D
Dla mnie nawet jak sie nie bedzie przywieszal to bedzie nowość :P
Ew.Jakos za rok sprzedam 7Plus i dołożę do czegoś nowego co wyjdzie czy cos.
Jeszcze jedno pytanie,gdzie najlepiej kupic iPhone'a? Bo teraz ceny sa wszędzie takie same? Na sklepie oficjalnym Apple czy moze jakis inny sklep internetowy? Żeby nie było problemów z gwarancja,kontaktem itp.
Chciałbym sie jeszcze załapać na przejściówke z lighting na jack,bo właśnie wyczytałem ze z 7Plus tez wycofali :P

Nie, no ten telefon nie jest aż tak słaby by się wieszać. Mam 7ke i wszytko jest ok. Co do sklepu - osobiscie lubię iMad choć nie wiem czy wychodzi najtaniej. Są tez inne sklepy zaczynające się na „i” ... Problemów z kontaktem nie ma tez z MM czy EuroAgd... z tych dwóch lepiej kojarzę euroagd.
Natomiast nic nie wiem żeby 7+ wycofali - na stronie Apple model jest dostępny ...

Użytkownik a.s edytował ten post 14 września 2018 - 09:19

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#74 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 14 września 2018 - 09:20

Poczytaj wpisy w wątku o Xr jednego z kolegów...


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#75 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 14 września 2018 - 09:30

Czytaj ze zrozumieniem,chodziło o wycofanie przejściówki z lighting na jack.
Pozatym nie wniosłes niż ciekawego,bo pytałem o troszkę ważniejsze rzeczy poza tym.
Btw.Jaka masz pamięć z 7? Wystarczy 32 w wersji Plus? Moze odpowiesz jako użytkownik.

Użytkownik artipl edytował ten post 14 września 2018 - 09:36





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych