Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Adapter USB-C, HDMI, USB podłączany bezpośrednio - nagrzewa się dość mocno.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 24 lipca 2018 - 21:45

Witam,

Kupiłem multiadapter do Macbooka Pro który podłącza się bezpośrednio (nie przez kabel) do jednego złącza USB-C.

Ma wymiary około 10 x 3,5cm.

Po podłączeniu przylega on do obudowy.

Wykonany jest z aluminium bardzo estetycznie. Zapłaciłem około 200zł.

 

Podłączyłem monitor przez złącze HDMI, myszkę bezprzewodową i po jakieś 30min był gorący.

Obudowa Maca do której on przylega była tylko ciepła.

 

Czy Wasze adaptery podłączane bezpośrednio też się nagrzewają?

 

A może lepszym rozwiązaniem jest taki z krótkim przewodem.

 

Nawet nie wiem co się stanie jak podłącze zasilanie...


Użytkownik Clevland edytował ten post 24 lipca 2018 - 21:48


#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 24 lipca 2018 - 22:49

Czy to jest adapter znanej firmy "noname" ?


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2018 - 08:31

Ja mam Satechi, nic się nie nagrzewa.



#4 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 25 lipca 2018 - 10:57

Ja mam Satechi, nic się nie nagrzewa.

Model podłączany bezpośrednio?
Po podłączeniu hdmi i zasilania nie nagrzewa się?

Użytkownik Clevland edytował ten post 25 lipca 2018 - 11:20


#5 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2018 - 14:31

Bezpośrednio ale to wersja z USB-C i 2xUSB-A, bez HDMI.



#6 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 25 lipca 2018 - 19:12

Satechi jest w takiej konfiguracji, jest ciut droższe ale w temacie na stronie głównej prezentującym właśnie taki adapter były opinie że są jakieś problemy.
Nie bardzo wiem co zamówić bo oferta nie jest szeroka.
Jest jeszcze Baseus ale nazwa firmy nic mi nie mówi.

#7 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 25 lipca 2018 - 22:53

...
Jest jeszcze Baseus ale nazwa firmy nic mi nie mówi.

Ale nadal nie wiemy jakiej marki (i jaki model) jest Twój grzejący się multiadapter .


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#8 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 28 lipca 2018 - 13:19

Ale nadal nie wiemy jakiej marki (i jaki model) jest Twój grzejący się multiadapter .

Adapter nie ma marki.
Odesłałem.

Kupiłem na allegro za jakieś 70zł podobny do tego jaki oferuje Apple (hdmi, usb-c, usb).
Większe jaja - grzeje się tak jak tamten tyle, że wifi przestaje działać. Laptop otwarty.
Co to ma być??? Wifi z kabla łapie czy co?
Iphone obok śmiga na tym wifi zresztą MB też po odłączeniu adaptera.

Użytkownik Clevland edytował ten post 28 lipca 2018 - 13:52


#9 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 29 lipca 2018 - 12:12

Nie mogę edytować swojego powyższego postu.... Bug aplikacji webowej...

 

Nie popieram działań Apple, które powodują że niektóre adaptery konkurencji powodują "zanik" wifi.

 

Stąd teraz zamówię Dell DA200 zamiast oryginału Apple za 360zł.



#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 29 lipca 2018 - 12:40

Nie popieram działań Apple, które powodują że niektóre adaptery konkurencji powodują "zanik" wifi.

Ale to nie jest działanie Apple, że niektórzy producenci nie sprawdzają, czy ich adapter nie powoduje problemów z WiFi. Owe problemy wynikają z faktu, że zastosowane w tych adapterach układy elektroniczne działają na częstotliwości zarezerwowanej dla WiFi. Można Apple nie lubić, ale oskarżanie ich o złe działanie produktów innych producentów to pomieszanie z poplątaniem. Dlaczego nie masz pretensji do producenta tego badziewia, tylko do zupełnie innej firmy?



#11 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 29 lipca 2018 - 16:19

Ale to nie jest działanie Apple, że niektórzy producenci nie sprawdzają, czy ich adapter nie powoduje problemów z WiFi. Owe problemy wynikają z faktu, że zastosowane w tych adapterach układy elektroniczne działają na częstotliwości zarezerwowanej dla WiFi. Można Apple nie lubić, ale oskarżanie ich o złe działanie produktów innych producentów to pomieszanie z poplątaniem. Dlaczego nie masz pretensji do producenta tego badziewia, tylko do zupełnie innej firmy?


Iphone leżący tuż obok adaptera nie miał żadnych problemów z wifi.

Użytkownik Clevland edytował ten post 29 lipca 2018 - 16:19


#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 29 lipca 2018 - 17:40

Iphone leżący tuż obok adaptera nie miał żadnych problemów z wifi.

Jedyne zastrzeżenie, jakie mam do Apple w tym względzie, to że nie publikuje, podobnie jak np. Microsoft, Compatibility List, na której można by sprawdzić, czy dane urządzenie jest zgodne. W świecie mobilnym odpowiednikiem tego jest certyfikat MFI, przydałoby się to samo dla komputerów. Kupując urządzenie certyfikowane, miałbyś pewność, że zostało odpowiednio przetestowane.

 

Tak czy owak, są adaptery innych producentów, które powodują zakłócenia i takie, które ich nie powodują. Trudno mi sobie wyobrazić celowe działanie Apple, raczej problemy po stronie tych peryferiów i ich producentów. Chcesz mieć pewność, kupujesz Apple. Lubisz ryzyko, kupujesz cokolwiek, a potem zakładasz wątek na forum.



#13 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 30 lipca 2018 - 14:35

Jedyne zastrzeżenie, jakie mam do Apple w tym względzie, to że nie publikuje, podobnie jak np. Microsoft, Compatibility List, na której można by sprawdzić, czy dane urządzenie jest zgodne. W świecie mobilnym odpowiednikiem tego jest certyfikat MFI, przydałoby się to samo dla komputerów. Kupując urządzenie certyfikowane, miałbyś pewność, że zostało odpowiednio przetestowane.

Tak czy owak, są adaptery innych producentów, które powodują zakłócenia i takie, które ich nie powodują. Trudno mi sobie wyobrazić celowe działanie Apple, raczej problemy po stronie tych peryferiów i ich producentów. Chcesz mieć pewność, kupujesz Apple. Lubisz ryzyko, kupujesz cokolwiek, a potem zakładasz wątek na forum.

360zł za adapter to ciut za dużo...

Coś mi się nie wydaje że to są zakłucenia ale celowe działanie Apple aby jakiś produkt nie działał tak samo.
Ale ja się nie znam.

Użytkownik Clevland edytował ten post 30 lipca 2018 - 15:36


#14 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 30 lipca 2018 - 15:52

360zł za adapter to ciut za dużo...

Coś mi się nie wydaje że to są zakłócenia ale celowe działanie Apple aby jakiś produkt nie działał tak samo.
Ale ja się nie znam.

Nie chcę się za bardzo odnosić do ceny. Wiadomo nie od dziś, że wchodząc w świat produktów tej firmy, godzimy się na tzw. Apple Tax. Dotyczy to nie tylko adapterów, ale telefonów, komputerów, wszystkiego.

 

Co do adapterów innych producentów - być może Apple nie bez powodu robi wyłącznie adaptery na kablu. Może ma to swoje konstrukcyjne uzasadnienie. Ponadto sam zauważyłeś, że Twoje adaptery się mocno grzeją. To znaczy, że są mocno prądożerne. Już samo to może być problematyczne. Jest spora szansa, że mocno "sieją", co wpływa na stabilność WiFi. Nie wiem, też się nie znam, nie mam dostępu do schematów konstrukcyjnych ani macbooków ani tych adapterów. Nawet gdybym miał taki dostęp, nie chciałoby mi się w nich grzebać.

 

Dlatego wolę czasem trochę dopłacić i nie mieć kłopotu, zamiast grać w ruletkę. Rozumiem jednak, że każdy ma nieco inne priorytety, dlatego nie krytykuję Twojej strategii kupowania, sprawdzania, odsyłania i kupowania kolejnych modeli. Mam nadzieję, że za którymś razem trafisz dobrze i że nie wyjdzie Cię to w ostatecznym rozrachunku drożej, niż oryginał.

 

Gdyby był jakiś program certyfikacji akcesoriów sprawa byłaby prostsza. I o to mam żal do Apple.



#15 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 30 lipca 2018 - 22:16

Adapter nie ma marki.
Odesłałem.

Kupiłem na allegro za jakieś 70zł podobny do tego jaki oferuje Apple (hdmi, usb-c, usb).
Większe jaja - grzeje się tak jak tamten tyle, że wifi przestaje działać. Laptop otwarty.
Co to ma być??? Wifi z kabla łapie czy co?
Iphone obok śmiga na tym wifi zresztą MB też po odłączeniu adaptera.

To następnym razem eksperymentuj przynajmniej z jakimś markowym produktem, który ma jakieś oznaczenie modelu, wsparcie producenta (FAQ, lista kompatybilnosci, aktualizacja firmware, etc), grono mniej lub bardziej zadowolonych użytkowników z którymi można wymienić się doświadczeniami na forach, itd.


... Owe problemy wynikają z faktu, że zastosowane w tych adapterach układy elektroniczne działają na częstotliwości zarezerwowanej dla WiFi....

Prądożerne akcesoria powodują wyłączenie (najczęściej jednego: 2.4GHz) pasma WiFi w MacBook-u z OS Sierra i nowszym, a nie zakłócają sygnału.


360zł za adapter to ciut za dużo...
 

Oryginalna przejściówka Apple kosztuje w AOS niecałe 350zł. , ale nie chodzi o złotówki.

Jeden działający adapter (nawet drogi) wart jest więcej niż nawet dziesięć innych, trzy razy tańszych ale "sprawnych inaczej".


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#16 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 31 lipca 2018 - 09:28

To następnym razem eksperymentuj przynajmniej z jakimś markowym produktem, który ma jakieś oznaczenie modelu, wsparcie producenta (FAQ, lista kompatybilnosci, aktualizacja firmware, etc), grono mniej lub bardziej zadowolonych użytkowników z którymi można wymienić się doświadczeniami na forach, itd.

Prądożerne akcesoria powodują wyłączenie (najczęściej jednego: 2.4GHz) pasma WiFi w MacBook-u z OS Sierra i nowszym, a nie zakłócają sygnału.

Oryginalna przejściówka Apple kosztuje w AOS niecałe 350zł. , ale nie chodzi o złotówki.
Jeden działający adapter (nawet drogi) wart jest więcej niż nawet dziesięć innych, trzy razy tańszych ale "sprawnych inaczej".

Lista kompatybilności? Apple nie podaje takiej.
Jedyne słuszne są u nich w sklepie.

Przejściówka to nie jest wielce skomplikowany element.
Wyłączenie wifi? Celowe działanie.

Przejściówka za 5% wartości komputera?
Widzę że nie masz zastrzeżeń do działania Apple.
Dwa nietypowe porty w standarcie, jak chcesz więcej to płać za droższy model, jak chcesz to kupuj przejściówkę.
Drenowanie portfela klienta.

Użytkownik Clevland edytował ten post 31 lipca 2018 - 09:28


#17 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 31 lipca 2018 - 10:01

Lista kompatybilności? Apple nie podaje takiej.
Jedyne słuszne są u nich w sklepie.
 

Jakbyś wybierał markowe (niekoniecznie od Apple) produkty zamiast totalnych noname-ów, to prawdopodobnie wiedziałbyś, że każdy szanujący się producent udziela informacji na temat tego czy jego produkt jest zgodny np. z komputerem innej (renomowanej) firmy.

To, że wtyczka "jako - tako" (bo w najtańszym low-endzie nawet nie zawsze jest dobrze wykonana) pasuje, nie oznacza ze całość będzie działać w oczekiwany (przez nieświadomego nabywcę) sposób.

 

 

Przejściówka to nie jest wielce skomplikowany element.

Oczywiście, że nie jest wielce skomplikowany.
To taki mały mikrokomputerek (posiada własny procesor, pamięć, oprogramowanie, etc.)
https://support.appl...n-us/HT205858 

(przynajmniej jeżeli mówimy o oryginale).

 

Przejściówka za 5% wartości komputera?
 

A co Ci po niedziałającej (albo co gorsza: psującej działanie komputera) przejściówce za 1% ?

 

 

...
Widzę że nie masz zastrzeżeń do działania Apple.

 

Mam, ale w tym wątku pochylamy się nad Twoimi działaniami i staramy się (przynajmniej niektórzy) pomóc.

 

Dwa nietypowe porty w standarcie, jak chcesz więcej to płać za droższy model, jak chcesz to kupuj przejściówkę.

Pamiętam czasy, kiedy podobnie narzekano na pozbawienie komputerów wbudowanego napędu dyskietek (a później płyt CD).

BTW: Trudno dziś o wskazanie bardziej typowego / uniwersalnego portu.

Natomiast kompatybilność akcesoriów nie ocenia się wyłącznie kształtem wtyczek.

Do niektórych gniazdek elektrycznych "pasuje" gwóźdź, ale przestrzegam przed ew. próbą sprawdzania czy "działa".


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#18 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 31 lipca 2018 - 12:07

Clevland,

 

piszesz tak, jakbyś był zaskoczony ceną oryginalnego adaptera, która wszakże jest stała od dnia jego wprowadzenia na rynek, a o ilości i rodzaju portów w Twoim komputerze dowiedzałeś się dopiero po otwarciu pudełka. No heloł, zakładam, że jednak jesteś świadomą osobą i wiesz, co kupujesz. Tak, jak pisze Bee3, kupuj akcesoria markowe, niekoniecznie od Apple, ale takie, których producent deklaruje zgodność. W przeciwnym razie módl się, żeby za którymś razem nie uwaliło Ci komputera.



#19 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 31 lipca 2018 - 14:01

Kupowanie laptopa za kilka tysięcy złotych, a później oszczędzanie na adapterach/kablach/ładowarkach, to dla mnie zawsze jest niezrozumiałe. Wolisz przyoszczędzić 200zł, ale zakatować swojego laptopa, co w późniejszym czasie przełoży się na naprawę/zakup nowego laptopa. Klienci często przychodzą i pytają o kabel od ładowarki do iPhone'a. Mamy jakiś za 60zł, który ponoć spełnia wymogi Apple, a oni dalej narzekają, że drogo i albo biorą z wielką łaską, albo mówią, że na necie kupią tańsze. Spoko- kup a później narzekaj na spalonego iPhone'a.

 

Drenowanie portfela klienta.

Powiem wprost i nie jest to nic na złość ani wyszydzanie. Tyczy się to wszystkich. Nie masz pieniędzy- nie kupuj MacBooka ani iPhone'a.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#20 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 31 lipca 2018 - 14:37

Kupowanie laptopa za kilka tysięcy złotych, a później oszczędzanie na adapterach/kablach/ładowarkach, to dla mnie zawsze jest niezrozumiałe. Wolisz przyoszczędzić 200zł, ale zakatować swojego laptopa, co w późniejszym czasie przełoży się na naprawę/zakup nowego laptopa. Klienci często przychodzą i pytają o kabel od ładowarki do iPhone'a. Mamy jakiś za 60zł, który ponoć spełnia wymogi Apple, a oni dalej narzekają, że drogo i albo biorą z wielką łaską, albo mówią, że na necie kupią tańsze. Spoko- kup a później narzekaj na spalonego iPhone'a.

Powiem wprost i nie jest to nic na złość ani wyszydzanie. Tyczy się to wszystkich. Nie masz pieniędzy- nie kupuj MacBooka ani iPhone'a.


Odnośnie kabla do iPhona.
A czemu maja nie narzekać skoro kabel z MFI można kupić za 20 zł? Taki kabel jest tak samo bezpieczny jak ten od Apple z pudelka. To czemu mam przepłacać i płacić 60? Ludzie potrafią liczyć, nie ważne czy ich stać czy nie na sprzęt Apple.

iPhone 15 Pro


#21 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 31 lipca 2018 - 14:52

Słowo klucz to MFI. Już to kilka razy powtarzałem, ale zrobię to jeszcze raz. Brakuje analogicznego systemu certyfikacji dla akcesoriów do Maków.



#22 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 01 sierpnia 2018 - 07:47

@Mikołaj

Problem jest taki, że producent wprowadza celowe ograniczenia aby dodatkowo zarobić.
Nie po to się płaci tyle za sprzęt aby jeszcze dorzucać 5% na przejściówki.
Tanie przejściówki usb-c na usb działają.
Problem zaczyna się przy Hdmi.
Na forum jest kilka opini że np. te od Satechi nie działają jak trzeba.

Certyfikacja akcesoriów na Mac? Te jedyne, słuszne są w sklepie Apple.

@Dobrakawa
Ciężko jest zakatować maka przejściówką na hdmi i usb.
Zasilacz, wiadomo.

Bycie rozrzutnym to najprostrza sprawa...


ROZWIĄZANIE

Przejściówka Dell DA200 rozwiązała problem.
Też się grzeje, muszę potestować jak bardzo.
Tymczasem wracam do pracy na HP EliteBook gdzie problemu z przejściówkami nie ma.
Problem że brakuje usb-c abym mógł podłączyć się jednym adapterem z podłączonymi kablami.
Tyle że on ma dedykowaną stację roboczą...

#23 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 01 sierpnia 2018 - 08:39

ROZWIĄZANIE

Przejściówka Dell DA200 rozwiązała problem.
...

Cieszymy się, że znalazłeś rozwiązanie 
 

Problem jest taki, że producent wprowadza celowe ograniczenia aby dodatkowo zarobić.
Nie po to się płaci tyle za sprzęt aby jeszcze dorzucać 5% na przejściówki.
Te jedyne, słuszne są w sklepie Apple.
 

... i nie dając zarobić Apple zaprzeczyłeś sam sobie.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#24 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 01 sierpnia 2018 - 09:01

Cieszymy się, że znalazłeś rozwiązanie

... i nie dając zarobić Apple zaprzeczyłeś sam sobie.


Też się cieszę że w końcu, po wydaniu zbędnej kasy na przesyłki, odsyłki znalazłem przejściówkę co działa.
No i nie dałem zarobić Apple.

Gdyby nie developerka nie kupiłbym MBP...

Pocieszające są dane co do sprzedaży Apple w zakresie Mac-ów a konkretnie to że nastąpił spadek o 13%.
Może to da Apple do myślenia że klienci nie chcą płacić za problemy z klawiaturą, grzejące się MBP i może przejściówki...

#25 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 01 sierpnia 2018 - 09:30

Też się cieszę że w końcu, po wydaniu zbędnej kasy na przesyłki, odsyłki znalazłem przejściówkę co działa.
No i nie dałem zarobić Apple.

No tak, po kilku próbach kupowania produktów noname, kupiłeś coś markowego i działa. Czyli zrobiłeś wreszcie to, o czym Ci pisaliśmy od samego początku. Te wszystkie jazdy z przesyłkami i odsyłkami były na Twoją wyraźną prośbę. Wnioski z tego są co najmniej dwa:

 

1. Nie kupować bezimiennych akcesoriów. Czas i pieniądze wyrzucone w błoto.

2. Apple nie zmusza do kupowania własnych rozwiązań. Dell, jak się okazuje, działa poprawnie, czyli Twoja teoria spiskowa się nie potwierdziła.

 

Zaskoczyło mnie tylko to, że jak już wreszcie znalazłeś rozwiązanie, to wróciłeś do HP.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych