Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

brak sygnału zajętości / przekazywanie połączeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 villovsky

villovsky
  • 13 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 20:24

Cześć,

kiedyś za czasów gdy każdy telefon wyglądał inaczej w ustawieniach można było znaleźć opcje przekazywania połączeń i tam indywidualnie poustawiać kiedy ma być przekierowanie do poczty głosowej. Np kiedy jesteśmy poza zasięgiem to przekierowuje do poczty, ale gdy mamy zajęte to już nie i dzwoniący słyszy sygnał zajętości.

 

Ostatnio w moim iphonie "odkryłem", że czegoś takiego nie ma (a przecież to "phone"... i to w dodatku "i")

 

Obecnie wygląda to tak, że nie mam aktywowanej poczty głosowej u operatora i gdy ktoś do mnie dzwoni a ja akurat gadam to dzwoniący słyszy "abonent chwilowo niedostępny, wyślij mu bezpłatny sms.... coś tam coś tam". Zazwyczaj taka osoba się po sekundzie rozłącza i wtedy ja nie mam kompletnie żadnego powiadomienia o tym, że dzwoniła... nawet w połączeniach nieodebranych nic nie ma.

Wydaje mi się, że osoba ta powinna słyszeć sygnał zajętości, a nie komunikat, który sugeruje, że jestem w dzikim lesie gdzie nie ma zasięgu, albo, że zwyczajnie (co chyba się obecnie już nie zdarza nikomu) wyłączyłem telefon lub (co zdarza się nam wszystkim codziennie) telefon się rozładował i jest z tego oczywistego powodu również wyłączony.

 

Nieco upośledzonym, lecz w jakiś sposób skutecznym rozwiązaniem jest aktywowanie połączeń oczekujących, bo wtedy widzę, że ktoś chce się dodzwonić, osoba dzwoniąca słyszy komunikat w stylu "ten gość z kimś gada, ale jak poczekasz to może akurat go spławi i odbierze od Ciebie!", a gdyby dzwoniącemu nie chciało się czekać to do listy połączeń nieodebranych elegancko wchodzi mi czerwony napis z numerem dzwoniącego. Tym razem działa, czemu nie pojawia się to w sytuacji wyżej????

 

Jestem abonentem Plusa, mam uaktualnianego na bieżąco iPhona 6s, ale sprawdziłem to również na również aktualizowanym iPhonie 7 Plus w T-Mobile, gdzie jest włączona poczta głosowa.

Pomijam opisywanie połączeń oczekujących bo działają identycznie. Przejdę do braku "ZAJĘTY".

Otóż również takiego sygnału nie ma..

Gdy z telefonu T-Mobile gdzieś dzwonię, a ktoś chce się połączyć to również nie usłyszy sygnału zajętości, tylko od razu przekierowuje go do poczty (co jest identycznym zachowaniem jak gdybym wyłączył telefon).

 

DLA MNIE DZIWNE :(

 

w obu telefonach żadne przekierowanie obecnie nie są aktywowane - sprawdzałem to w ustawieniach.

 

Czy jest w ogóle możliwe ustawienie klasycznego sygnału zajętości??

 

Obstawiam, że to nie wina operatora, bo jak widać dwóch różnych, a i tu i tu tego brakuje.

 

 

Post długi - lajki i okejki dla tych, którzy przebrnęli, a dla mających jakiś konkretny pomysł po Wsze Czasy Splendor i Uwielbienie!

 

z góry dzięki

 

 

 

 



#2 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 22 czerwca 2018 - 06:52

Obstawiam, że to nie wina operatora, bo jak widać dwóch różnych, a i tu i tu tego brakuje.

 

Obstawiam że jednak operatora :-).

W Plusie masz włączoną usługę "Kto dzwonił?" w wariancie III - „interaktywna” NOTKA SMS. Tutaj masz więcej info i kod na wyłączenie: https://bok.plus.pl/...woni-co-to-jest

 

W T-Mobile spróbuj wyłączyć przekierowanie na pocztę głosową w przypadku zajętości numeru kodem:  ##61#. A jak nie zadziała to całkowicie dezaktywuj pocztę.



#3 villovsky

villovsky
  • 13 postów

Napisano 22 czerwca 2018 - 07:28

Właśnie w plusie nie mam tego aktywnego. Kiedyś wyłączyłem te smsy z notka kto dzwonił. Smsa klasy zero tez nie dostaje. Po prostu mam zajęte, ktoś dzwoni - słyszy komunikat taki jakbym był poza zasięgiem, a ja nie mam kompletnie żadnego powiadomienia o tym.

W tmobile rzeczywiście przychodzi SMS „kto tam” ale boje się ze jak wyłącze pocztę to skończy się na tym samym co w plusie czyli komunikacie abonent niedostępny - trochę gdybam, ale spróbuje wyłączyć pocztę.

 

Ok, doczytałem te warianty - czyli wariant II da efekt sygnału zajętości???

 

Spróbuje też wyłączyć poczte w TMobile i zobaczymy ;)


Użytkownik villovsky edytował ten post 22 czerwca 2018 - 07:32





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych