Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Homebridge i Hue i reszta świateł.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 czerwca 2018 - 22:28

Cześć

Mam postawionego Rasp Pi Zero, na którym stoi Homebridge obsługujący Yamaha Music Cast, Xiaomi AirPuriffier, Kamery TP-LINK, sterowanie iTunes na komputerze w sypialni.

Posiadam oświetlenie Hue z mostkiem Hue oraz Ikea Tradfri 4 żarówki + przełącznik.

Oczywiście apka Hue na IOS jak i kilka appek na Maca - pozwala mi włączać/wyłączać światła ale mam pewien niedosyt, że nie mogę sterować z HomeKit.
Posiadam mostek Ikea, jednak do tej pory nie udało mi się postawić 2 mostków obok siebie, a sieć milczy na ten temat, lub nie umiem tego odpowiednio znaleść.

Natknąłem się ostatnio na to

https://www.npmjs.co.../homebridge-hue

Czy ktoś próbował wpinać przez to inne światła?


Macbook Pro 11.4 | MacBook Air 6.2 | MacBook Air 6.1 | Mac Mini 4.1 | iMac 7.1 | iMac 5.1

iPad Mini 4 | iPad 4 | iPad Mini 1 | iPhone 6s | iPhone 6 | iPhone 4 | Apple Watch S1 | Time Capsule


#2 filip71

filip71
  • 168 postów
  • SkądWiśniowa Góra

Napisano 04 czerwca 2018 - 15:39

Jak masz mostek HUE to światła Philips Hue będą działać prze HomeKit tylko musisz sprzęt zarejestrować przez kody w usłudze HomeKit - niedawno doszły także ściemniacze i czujniki ruchu..

Co do żarówek Ikea to Ja nie ma  doświadczeń bo nie posiadam jednakże w innych wątkach tego działu piszą, że żarówki aby współpracować z mostkiem Hue muszą posiadać wersję softu większą niż...…… (dane w innych wątkach). Jeżeli takowej wersji softu żarówki nie posiadają to musisz uaktualnić przez mostek Ikea.



#3 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwca 2018 - 09:55

Jak masz mostek HUE to światła Philips Hue będą działać prze HomeKit tylko musisz sprzęt zarejestrować przez kody w usłudze HomeKit - niedawno doszły także ściemniacze i czujniki ruchu..

Co do żarówek Ikea to Ja nie ma  doświadczeń bo nie posiadam jednakże w innych wątkach tego działu piszą, że żarówki aby współpracować z mostkiem Hue muszą posiadać wersję softu większą niż...…… (dane w innych wątkach). Jeżeli takowej wersji softu żarówki nie posiadają to musisz uaktualnić przez mostek Ikea.

 

Mam zaktualizowane światła IKEA. Aplikacja Hue je widzi i nimi steruje. HomeKit ich nie widzi z tego względu, że Apple nie pozwala aby producent zezwalał dostęp innemu producentowi do platformy Homekit. Jedyne rozwiązanie to Bridge, z tym że jest dla mnie trochę zawiły Hue-Bridge.


Macbook Pro 11.4 | MacBook Air 6.2 | MacBook Air 6.1 | Mac Mini 4.1 | iMac 7.1 | iMac 5.1

iPad Mini 4 | iPad 4 | iPad Mini 1 | iPhone 6s | iPhone 6 | iPhone 4 | Apple Watch S1 | Time Capsule





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych