Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy Smartwatch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łukasz Bartnicki

Łukasz Bartnicki
  • 16 postów

Napisano 28 maja 2018 - 13:51

Witam,

 

Postanowiłem przesiąść się z tradycyjnego zegarka na smartwatch'a, jako że telefon to iPhone 7 wybór jest oczywisty ;) 

Pierwsze moje pytanie jak używanie zegarka wpływa na baterie telefonu, czy jest znaczące pogorszenie czasu na baterii? Planuje przy okazji zakupu Apple Watch wrzucić nową baterie do telefonu, czy bardzo odczuje dorzucanie tego zegarka po bluetooth?

 

Drugie pytanie - czy warto czekać na AW4 do września, czy raczej brać AW3(który pewnie zniknie z sklepu tak jak AW2 po premierze następcy)? Krążą plotki o jakimś większym wyświetlaczu, dodaniu EKG na ile myślicie że te plotki są realne? Z tego co widzę zmiany miedzy poszczególnymi AW są raczej kosmetyczne i wszystko od AW2(szybszy procek + wodoszczelność + lepsza bateria) jest już ok. Co sądzicie - brać w jakiejś dobrej cenie AW3 czy czekać na AW4 i ewentualny "podatek od nowości"? 

 

 



#2 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 28 maja 2018 - 14:10

Ja sobie spokojnie czekam do września. I mam nadzieję, że wreszcie w nowym sofcie otworzą się na możliwość dodawania własnych tarcz.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 Łukasz Bartnicki

Łukasz Bartnicki
  • 16 postów

Napisano 28 maja 2018 - 15:05

No brzmi to ciekawie, ale watchOS 5 będzie dla AW3 też więc pewnie i customowe tarcze będą dla wszystkich. Zastanawia mnie czy sprzętowo rzeczywiście się coś zmieni ;) 



#4 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 maja 2018 - 17:06

EKG to na pewno nie dodadzą, bo jest to fizycznie niemożliwe. Większy ekran być może. Na duże zmiany na tę chwilę nie liczę, bo coś w ogóle przecieków nie ma na ten temat.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#5 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 28 maja 2018 - 19:18

Witam,

 

Postanowiłem przesiąść się z tradycyjnego zegarka na smartwatch'a, jako że telefon to iPhone 7 wybór jest oczywisty ;)

Pierwsze moje pytanie jak używanie zegarka wpływa na baterie telefonu, czy jest znaczące pogorszenie czasu na baterii? Planuje przy okazji zakupu Apple Watch wrzucić nową baterie do telefonu, czy bardzo odczuje dorzucanie tego zegarka po bluetooth?

 

Drugie pytanie - czy warto czekać na AW4 do września, czy raczej brać AW3(który pewnie zniknie z sklepu tak jak AW2 po premierze następcy)? Krążą plotki o jakimś większym wyświetlaczu, dodaniu EKG na ile myślicie że te plotki są realne? Z tego co widzę zmiany miedzy poszczególnymi AW są raczej kosmetyczne i wszystko od AW2(szybszy procek + wodoszczelność + lepsza bateria) jest już ok. Co sądzicie - brać w jakiejś dobrej cenie AW3 czy czekać na AW4 i ewentualny "podatek od nowości"? 

Ja nie odczuwam praktycznie żadnego wpływu na baterię w telefonie. Na 6s plus też tego nie odczuwałam - trzymał mi tyle samo, co przed sparowaniem z zegarkiem. A co do przecieków - podejrzewam, że prawie nic nie zmieni, jak już to może zwiększą wyświetlacz. Na więcej bym nie liczyła :P.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#6 Trafimow

Trafimow
  • 123 postów

Napisano 28 maja 2018 - 22:49

Od AW2 to także ponad dwukrotnie jaśniejszy ekran. Mi to robi różnice bo cały dzień przebywam na dworze. Nie wiem jak jest przy series 1 ale przy serii 3 ekran rewelacja!
Co do AW4 póki co niemal nic nie wiadomo i według mnie nie liczyłbym na cuda wiec tutaj odpowiedz może być prosta. Jak już teraz chciałbyś go mieć to bierz i się nie oglądaj. Jeżeli jesteś cierpliwy to czekaj na nowy model aczkolwiek trzeba się liczyć ze mogą zawołać za niego dobre 2000zl i nowości które będzie zawierał nie koniecznie Cię jakoś wielce uraczą.
Poza tym zawsze pozostaje opcja sprzedania AW3 i kupna nowego modelu. Myśle ze fortuny na tym nie stracisz.

Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#7 Łukasz Bartnicki

Łukasz Bartnicki
  • 16 postów

Napisano 29 maja 2018 - 11:35

Chyba wezmę jednak AW3, coś czuje że nawet jak zmienią ekran na większy to zostawią kopertę tą samą więc i pewnie baterie ;)

Jak wygląda sprawa wymiany pasków? Da się szybko tzn. w ciągu kliku sekund rano przed wyjściem zmienić pasek? Miałem plan taki żeby kupić kilka - btw. będę wdzięczny za polecenie jakiegoś dobrego producenta pasków skórzanych - ale nie tych od Apple bo ceny są kosmiczne ;) 

I jeszcze jedno pytanie czy korzysta ktoś z Sygic dla Apple Watch - albo innej nawigacji nalepie pieszej - tak żeby spacerować po obcym mieście i żeby zegarek prowadził do celu bez potrzeby wyjmowania telefonu? 



#8 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 29 maja 2018 - 13:16

Wymiana pasków to bajka - jeśli są oryginalne albo przynajmniej dobre, to nie widziałem lepszego systemu - żadnych narzędzi, żadnych pipków do zgubienia - wciskasz guziczek i wysuwasz ze szparki.

 

Co do nawigacji - ja w obcych (zagranicznych miastach) używam Map Apple. Nie są idealne, bo przy trasie komunikacją miejską nie prowadzą pieszo do przystanku, ale na trasie pieszej świetnie sygnalizują wibracją skręty i pokazują drogę. W Londynie czy Berlinie - bajka. W Stambule - koszt roamingu zniechęcił mnie do próbowania. Mam Nawigona, który też wspiera Apple Watch, ale przyznam, że nietestowałem. Mapy google dają tylko powiadomienia i nie jest to tak dobre jak apka na zegarek.



#9 Łukasz Bartnicki

Łukasz Bartnicki
  • 16 postów

Napisano 29 maja 2018 - 15:09

Co do pasków super o to chodziło!

 

Polecacie brać go w iSpot/Cortland za 1,75k czy śmiało za 1,6k z jakiegoś sklepu RTV/AGD?

Czy w przypadku tych drugich mam jakąś dłuższą gwarancje niż standardowo Apple'owo 1 rok?



#10 Trafimow

Trafimow
  • 123 postów

Napisano 29 maja 2018 - 16:48

Cortland ma teraz obniżone ceny na Apple Watche. 


Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#11 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 29 maja 2018 - 16:52

Tak, wreszcie mają ceny za które można te urządzenia kupić u innych sprzedawców.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#12 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 maja 2018 - 17:15

Warto u jakiegoś autoryzowanego sprzedawcy, bo wtedy jeśli obejmuje nas rękojmia, to w drugim roku od zakupu możemy zgłaszać się do serwisów Apple i naprawa będzie praktycznie tak jak na gwarancji.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#13 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 29 maja 2018 - 17:57

Mediamarkt jest autoryzowanym sprzedawca. Podobnie kilka innych duzych sklepow.
  • Regiss lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#14 Łukasz Bartnicki

Łukasz Bartnicki
  • 16 postów

Napisano 30 maja 2018 - 15:00

A jeszcze jedno pytanko - jak już wejdzie Apple Pay w polsce rozumiem że będę mógł płacić z zegarka(zakładając że karta będzie dodana i skonfigurowana do Apple Pay) -  teraz pytanie, jak wygląda takie płacenie czy jest jakieś zabezpieczenie czy każdy kto weźmie mojego Apple Watch'a i kliknie boczny przycisk dwa razy bez żadnego dodatkowego potwierdzenia może płacić tym zegarkiem? Czy da się tam dorzucić jakieś pytanie o pin ?



#15 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 30 maja 2018 - 15:30

Jeśli zdejmiesz z ręki zegarek to automatycznie się zablokuje i w tym przypadku powinny być też zablokowane płatności.



#16 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maja 2018 - 19:34

Dokładnie, po zdjęciu z nadgarska od razu się blokuje i musisz wpisać PIN.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#17 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 30 maja 2018 - 20:29

Tylko najpierw trzeba tą funkcję włączyć, bo jeśli dobrze pamiętam, to jest domyślnie nieaktywna.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#18 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maja 2018 - 20:55

Wydaje mi się, że domyślnie jest włączony. Tak czy owak, pewnie nie będzie dało się włączyć płacenia Apple Watchem bez ustawienia PINu.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#19 TomRS

TomRS
  • 113 postów

Napisano 01 czerwca 2018 - 19:31

Ja dziś kupiłem AW3 42 mm w Euro RTV AGD . Normalnie kosztuje niecałe 1700 pln, ale mają promocję 30 rat zero procent, przy czym oni płacądwie pierwsze, więc faktycznie zegarek kosztuje 1550 pln . Trzeba tylko pamiętać o przelewaniu co miesiąc 53 pln.

#20 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 01 czerwca 2018 - 19:43

Ustawiasz zlecenie i zapominasz ;)

#21 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 01 czerwca 2018 - 20:59

Wydaje mi się, że domyślnie jest włączony. Tak czy owak, pewnie nie będzie dało się włączyć płacenia Apple Watchem bez ustawienia PINu.


Dokladnie, nie mozna dodac karty bez ustawienia pinu, i jak sie go wylaczy to karta automatycznie sie « kasuje »

Nie zauwazylem roznicy w baterii od kiedy mam watch’a.

Paskow mam kilka, skorzany jeden od bandband, moze byc ;-)

#22 Trafimow

Trafimow
  • 123 postów

Napisano 02 czerwca 2018 - 14:49

A ja zauważyłem różnice w baterii. Schodzi mi szybciej :/

Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#23 babeo

babeo
  • 152 postów

Napisano 03 czerwca 2018 - 08:12

Jakos nie mogę znaleźć info. Czym się różnią wersje MR362MP/A vs MQL12MP/A? Ognie 42 mm, gwiezdna szarość.
iPhone 7 128GB + iPad 2018 32GB WiFi + BeatsX

#24 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 03 czerwca 2018 - 09:28

Oprócz oznaczenia i ceny to chyba niczym. Tym bardziej że oba są normalnie dostępne w Cortlandzie (nie w żadnym outlecie). Może jeden to jakiś nowszy wypust, tylko zgaduję.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#25 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 03 czerwca 2018 - 14:45

Jakos nie mogę znaleźć info. Czym się różnią wersje MR362MP/A vs MQL12MP/A? Ognie 42 mm, gwiezdna szarość.


Kolorem paska. Jeden ma szary a drugi czarny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych