Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 3 głosy

iOS 12.* – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2638 odpowiedzi w tym temacie

#2376 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 03 marca 2019 - 16:33

Juz chyba bym wolal kupic telefon z androidem niz robic jb ;-)

#2377 skit777

skit777
  • 215 postów

Napisano 06 marca 2019 - 14:47

Teraz to już nawet na andka mało kto customy wgrywa a co dopiero do iphona jb robić.Zabawa dla dzieci z gimnazjum conajwyzej;)

#2378 dywanek1994095

dywanek1994095
  • 15 postów

Napisano 06 marca 2019 - 19:25

Witam ! Posiadam iPhone 6. Odkąd kupiłem telefon posiadał system 10.3.3. Bateria była w porządku. Nie mogłem sprawdzić kondycji ponieważ ta wersja systemu nie miała takiej funkcji jednak spokojnie wytrzymywała mi cały dzień i byłem zadowolony. Cały czas pojawiała się informacja by zaktualizować do najnowszej wersji czyli 12.1.4. Jednak ja to ignorowałem ponieważ słyszałem wiele opinii i przede wszystkim kierowałem się baterią a ta ponoć gorzej trzyma na tym nowszym systemie. I nie aktualizowałem go aż do ostaniej nocy kiedy to zostawiłem włączone WiFi i sam się zaktualizował. Nie wiem czy mam zwidy czy co ale wcześniej na systemie 10.3.3 spokojnie wytrzymywał mi na pełnej bateri od godziny 7 rano do 24 a teraz przy systemie 12.1.4 trzyma mniej więcej 5-6 godzin. Kondycja baterii to 90%. Nie wiem o co chodzi ale wyraźnie ma wpływ na to system. Nie różni się wiele bardziej a ta bateria mnie irytuje. Czy istnieje jakiś sposób by wrócić do tamtej wersji systemu?



#2379 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 06 marca 2019 - 21:06

Nie ma takiej opcji. Mozesz co najwyzej wgrac bete 12.2 co polecam.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#2380 dywanek1994095

dywanek1994095
  • 15 postów

Napisano 06 marca 2019 - 21:36

A czy w tej wersji (12.2) jest poprawa co do baterii?



#2381 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 06 marca 2019 - 21:37

Ja nigdy nie mialem na Xs z tym problemu, ale ponoc jest lepiej.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#2382 sportpoz1

sportpoz1
  • 161 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 marca 2019 - 21:40

U mnie nadal zacinają się ustawienia systemowe. Poza tym po ostatniej aktualizacji zauważyłem przypadłość na którą skarżą się inni - ktoś dzwoni, nie mogę odebrać. Wchodzę w ostatnie połączenia i tego numeru nie ma. Pojawia się po pewnym czasie. Zaczyna mnie zastanawiać skąd w Apple ostatnio tyle niedoróbek...



#2383 dywanek1994095

dywanek1994095
  • 15 postów

Napisano 06 marca 2019 - 21:43

W telefonie takim jak ja mam czyli iPhone 6 takie błędy czy zachowanie baterii tłumaczę sobie tym że chcą mnie zmusić bym zakupił model wyższy ponieważ niektórych rzeczy nie przeskoczę



#2384 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 07 marca 2019 - 11:18

Nie ma takiej opcji. Mozesz co najwyzej wgrac bete 12.2 co polecam.

 

Czy aby na pewno ? Kanał na YT "Instrukcje Apple" i film pt.: "Jak cofnąć aktualizację iOS w iphonie? "

 

 

Witam ! Posiadam iPhone 6. Odkąd kupiłem telefon posiadał system 10.3.3. Bateria była w porządku. Nie mogłem sprawdzić kondycji ponieważ ta wersja systemu nie miała takiej funkcji jednak spokojnie wytrzymywała mi cały dzień i byłem zadowolony. Cały czas pojawiała się informacja by zaktualizować do najnowszej wersji czyli 12.1.4. Jednak ja to ignorowałem ponieważ słyszałem wiele opinii i przede wszystkim kierowałem się baterią a ta ponoć gorzej trzyma na tym nowszym systemie. I nie aktualizowałem go aż do ostaniej nocy kiedy to zostawiłem włączone WiFi i sam się zaktualizował. Nie wiem czy mam zwidy czy co ale wcześniej na systemie 10.3.3 spokojnie wytrzymywał mi na pełnej bateri od godziny 7 rano do 24 a teraz przy systemie 12.1.4 trzyma mniej więcej 5-6 godzin. Kondycja baterii to 90%. Nie wiem o co chodzi ale wyraźnie ma wpływ na to system. Nie różni się wiele bardziej a ta bateria mnie irytuje. Czy istnieje jakiś sposób by wrócić do tamtej wersji systemu?


iPhone 8, MBA


#2385 dywanek1994095

dywanek1994095
  • 15 postów

Napisano 07 marca 2019 - 13:49

Można cofnąć ale co najwyżej do wersji jednej wstecz czyli 12.1.3. Zrobiłem tak. Testuje jak się bateria będzie zachowywać ale niżej już chyba nie da się zejść. Bo Apple nie wspiera tych starszych wersji z tego co wyczytałem na forum.



#2386 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 07 marca 2019 - 18:02

Można cofnąć ale co najwyżej do wersji jednej wstecz czyli 12.1.3. Zrobiłem tak. Testuje jak się bateria będzie zachowywać ale niżej już chyba nie da się zejść. Bo Apple nie wspiera tych starszych wersji z tego co wyczytałem na forum.

Chyba można - bo jak najedziesz na te czerwone linki to normalnie można ściągnąć. Te czerwone to tak jak w poradniku powiedział, że nie są już podpisane przez Apple, czyli chyba nie wspierane, ale chyba można wgrać.


iPhone 8, MBA


#2387 Hohe

Hohe
  • 300 postów

Napisano 07 marca 2019 - 18:21

Chyba można - bo jak najedziesz na te czerwone linki to normalnie można ściągnąć. Te czerwone to tak jak w poradniku powiedział, że nie są już podpisane przez Apple, czyli chyba nie wspierane, ale chyba można wgrać.


Możesz sobie wgrać co chcesz, ale nie aktywujesz iPhone.

#2388 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 08 marca 2019 - 07:49

Możesz sobie wgrać co chcesz, ale nie aktywujesz iPhone.

A chyba że tak. 


iPhone 8, MBA


#2389 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 marca 2019 - 11:08

Teraz to już nawet na andka mało kto customy wgrywa a co dopiero do iphona jb robić.Zabawa dla dzieci z gimnazjum conajwyzej;)


Powiedział, co wiedział :)
Może i Ty tak postrzegasz jailbreak, ale ja go mam np. by zablokować reklamy wszędzie poprzez plik hosts, tak jak na PC. Przynajmniej Adblocki nie muszą dodatkowo chodzić i blokuje to reklamy w aplikacjach też, a ja czytam newsy przez aplikację i tam te Adblocki nie funkcjonują.
A te custom romy na androida, to kij wie po co są. Ja po prostu zrobiłem telefon bardziej funkcjonalny i intuicyjny, i mi to wystarcza. Tak samo moj router i router w pracy mają badziewne ustawienia, by rozłączać z Wifi po kilku sekundach na blokadzie ekranu, to też tweakiem to naprawiłem i ani tweak nie bierze baterii, ani teraz baterii nie bierze ciągłe rozłączanie, szukanie i łączenie z siecią.
Mam ciekawsze zajęcia niż 'bawienie się jak gimnazjalista' :P każdy ma inne potrzeby. Możesz równie dobrze modyfikować coś w aucie, a ja powiem, że to zabawa dla dzieci i producent wie najlepiej jak auto powinno chodzić ;p Eot

Pozdrawiam


#2390 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 09 marca 2019 - 18:58

Ta, tylko trzeba pamiętać że bawisz się w ten śmietnik i żeby nie brać pod uwagę jak tobie coś nie działa jak należy, bo już wiadomo dlaczego.


  • Sebosz lubi to

#2391 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2019 - 20:45

Powiedział, co wiedział :)
Może i Ty tak postrzegasz jailbreak, ale ja go mam np. by zablokować reklamy wszędzie poprzez plik hosts, tak jak na PC. Przynajmniej Adblocki nie muszą dodatkowo chodzić i blokuje to reklamy w aplikacjach też, a ja czytam newsy przez aplikację i tam te Adblocki nie funkcjonują.
A te custom romy na androida, to kij wie po co są. Ja po prostu zrobiłem telefon bardziej funkcjonalny i intuicyjny, i mi to wystarcza. Tak samo moj router i router w pracy mają badziewne ustawienia, by rozłączać z Wifi po kilku sekundach na blokadzie ekranu, to też tweakiem to naprawiłem i ani tweak nie bierze baterii, ani teraz baterii nie bierze ciągłe rozłączanie, szukanie i łączenie z siecią.
Mam ciekawsze zajęcia niż 'bawienie się jak gimnazjalista' :P każdy ma inne potrzeby. Możesz równie dobrze modyfikować coś w aucie, a ja powiem, że to zabawa dla dzieci i producent wie najlepiej jak auto powinno chodzić ;p Eot

 

To nie dziw się, że masz milion błędów, których nie mają inni i nie narzekaj na zawieszanie się aplikacji w iOS, bo to w takim razie Twoja wina. Zauważ, że tylko Ty tu masz JB i narzekasz na działanie systemu najbardziej z nas wszystkich.


Użytkownik Sebosz edytował ten post 09 marca 2019 - 20:45

  • effe i 6c1fb0760d lubią to

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#2392 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 09 marca 2019 - 23:15

Czy aby na pewno ? Kanał na YT "Instrukcje Apple" ...

To ten sam kanał na którym niedawno oskarżano publicznie Apple o nieuczciwość polegającą na podwyżkach cen starszych modeli MBA13 i sugerowano udział w zmowie cenowej?


Użytkownik bee3 edytował ten post 09 marca 2019 - 23:15

  • Sebosz lubi to

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#2393 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2019 - 00:37

@bee3 tak, ten sam. Obejrzałem oba materiały i o ile ten o „zmowie cenowej” pomińmy milczeniem, to ten o downgradzie, mimo nieco sensacyjnego tytułu i pitolenia na tematy poboczne przez 80% materiału (swoją drogą cecha wielu kanałów i powód, dla którego wolę podcasty lub lekturę książki/artykułu) zasadniczo podaje sensowne informacje (czyli, że wrócić można generalnie o jedną wersję do tyłu).
Aczkolwiek na tym kanale to raczej pozytywny wyjątek, a nie reguła. Kliknąłem pierwszy z brzegu filmik, o robieniu kopii zapasowych. Pomijając stwierdzenie, że powinno się archiwizować telefon „kilka razy w roku”, to autor w filmie ani słowem nie wspomina o szyfrowaniu backupu. I o tym, że jest ono konieczne, u zapisać część ważnych informacji (np. Zdrowia). I autor chyba w ogóle nie wie o istotności tej funkcji, bo nie miał jej zaznaczonej na tym i na innym filmiku.
Albo inny przykład: „Czy warto wyłączać wszystkie aplikacje [na iPhone]? Szczerze mówiąc tak”. Więc to są filmy z gatunku „coś tam dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele”.
Aczkolwiek gratuluję samozaparcia.
Pierwszy raz z tym cudem jutjuba się spotkałem, gdy na tapecie były problemy z bateriami na mrozie. Wg autora nie miało znaczenia, co Apple podaje na stronie internetowej w cechach produktu - czyli to, że dolną granicą jest 0°C.
PS: współczuję też widowni - naoglądają się takich filmików i później połowa autobusu ubija co chwila wszystkie aplikacje. Moja opinia jest taka, że Apple powinno możliwie szybko utrudnić ubijanie aplikacji - tak jak było do iOS 7. W iOS 11 na iPhone X był krok w dobrą stronę, ale niestety to zmienili. I żeby nie było - samemu wygodniej mi się używa tak, jak jest obecnie, gdy CZASEM muszę ubić aplikację. Ale dla dobra ogółu jestem w stanie to przecierpieć raz na jakiś czas ;)

Użytkownik winmaciek edytował ten post 10 marca 2019 - 00:43

  • Sebosz i bee3 lubią to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2394 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 10 marca 2019 - 00:38

To ten sam kanał na którym niedawno oskarżano publicznie Apple o nieuczciwość polegającą na podwyżkach cen starszych modeli MBA13 i sugerowano udział w zmowie cenowej?

Nie zauważyłem aby kogoś oskarżał. Wyjaśniał tylko na podstawie własnych domysłów politykę Apple. Nikt z tym nie musi się zgadzać. Osobiście nie zdziwiłbym się gdyby właśnie Apple działało z takim zamiarem. To chyba jedena z najbardziej zachłannych firm. To też moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.


iPhone 8, MBA


#2395 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 marca 2019 - 11:01

To nie dziw się, że masz milion błędów, których nie mają inni i nie narzekaj na zawieszanie się aplikacji w iOS, bo to w takim razie Twoja wina. Zauważ, że tylko Ty tu masz JB i narzekasz na działanie systemu najbardziej z nas wszystkich.

 

Dajcie już spokój dzieciakowi.  :lol:


iPhone 12 mini 


#2396 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 marca 2019 - 20:23

To nie dziw się, że masz milion błędów, których nie mają inni i nie narzekaj na zawieszanie się aplikacji w iOS, bo to w takim razie Twoja wina. Zauważ, że tylko Ty tu masz JB i narzekasz na działanie systemu najbardziej z nas wszystkich.

Zauważ że jailbreak mam od wersji 12.1.1 i od wtedy się nie wypowiadam, bo z niczym problemu już nie mam :)

Dajcie już spokój dzieciakowi. :lol:

Dzięki :lol:

Pozdrawiam


#2397 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2019 - 20:23

Zauważ że jailbreak mam od wersji 12.1.1 i od wtedy się nie wypowiadam, bo z niczym problemu już nie mam :)

 

Pisałeś ostatnio, że masz problemy na iOS 12.1.4 z zawieszającymi się aplikacjami.


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#2398 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 marca 2019 - 20:36

Pisałeś ostatnio, że masz problemy na iOS 12.1.4 z zawieszającymi się aplikacjami.


A no tak. Ale jailbreak jest do 12.1.2, więc wróciłem do 12.1.1 beta 3 i wszystko gra.
Myślę, że ode mnie w tym wątku na tyle. Wszyscy mogą odetchnąć :D

Pozdrawiam


#2399 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 12 marca 2019 - 12:35

Ma ktoś problemy z bateria na 12.1.4? Na xs max? Bateria ostatnio leci w oczach. 50% teraz i 2h na ekranie masakra.

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#2400 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 12 marca 2019 - 13:53

U mnie 1:20 i 75%, więc raczej tego problemu nie mam.

Może pokaż w czym najwięcej siedzisz :P


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych