,,, Nie wiem dlaczego tak trudno Ci zdefiniować słowo odnowione i odróżnić od nowe... Samo to słowo Odnowione oznacza, że coś starego poprawiono by wyglądało jak nowe... Czy obecne pokolenie uczy się jeszcze czegoś w szkole.? No choćby logicznego myslenia... skoro odnowione to to samo co nowe to czemu Apple posługuje się oboma terminami? i czemu sprzedaje nowe, a w procesie wymiany daje odnowione albo nowe... przecież nie ma to nawet sensu..."
A zastanawiałaś nad istniejącą w obecnym stanie prawnym subtelną różnicą w procesie wprowadzenia do obrotu "nowego" egzemplarza telefonu (albo np. samochodu, telewizora, drukarki, etc. - bo to dotyczy różnych branż), a częścią zamienną do niego (albo urządzenia "odnowionego") ?
Jaka jest (faktyczna) różnica pomiędzy "produkcją", a "odnawianiem w fabryce" ? (odnawianie może oczywiście być u Chińczyka w garażu, ale mówimy o odnawianiu w warunkach fabrycznych i wymianie wszystkich elementów z karoserią i szybami włącznie, które ew. mogły ulec częściowemu zużyciu lub pogorszeniu wyglądu - nawet jeżeli są/były sprawne).
Gdyby producent wymieniający całą część jakim jest telefon pisał, że wymienia go na "nowy telefon" (w rozumieniu innych regulacji) to musiałby te "nowe" wprowadzić do obrotu jako "nowe", czyli byłby producentem np. o kilkadziesiąt procent większej ilości urządzeń (ze wszystkimi tego konsekwencjami finansowymi: np. środowiskowymi, etc.).
W rozpatrywanym tu przypadku odnowienie nie polega na prostowaniu zderzaków, klejeniu szyb czy bieżnikowaniu opon
Natomiast w kwestionowanych przypadkach naprawy drukarek HP chodziło np. o to, że np. wymieniano jakiś układ elektroniczny, pozostawiając stary używany silnik krokowy czy pasek zębaty napędu karetki z głowicą - o rolkach nie wspominając.
Emocje oraz opinie "specjalistów i sędziów ...." - odłóżmy na bok. Jak nie wiadomo o co chodzi - to wiadomo o co chodzi.