Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

contactIcon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#51 rycerz1964

rycerz1964
  • 11 postów
  • SkądWarszawa-Włochy

Napisano 20 lutego 2008 - 09:12

Można tyle że ręcznie z katalogu Applications trzeba usunąć katalog o identycznej nazwie jak ikonka skrótu. Fakt że przydało by się usuwanie jak np skrótów do Safari ale to pewnie nie jest już takie proste.

#52 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 20 lutego 2008 - 09:24

@rycerz1964: To jest niestety niemożliwe. Co prawda da się wygenerować takiego web-clipa, ale on odpala Safari w którym dopiero wyświetla się dymek z numerem i przyciskiem 'Połącz'. Niezbyt wygodne moim zdaniem :). Usuwanie niedługo dojdzie.

#53 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 lutego 2008 - 09:31

a czy jest (będzie) możliwe, żeby ContactIcon sam aktualizował obrazek skrótu na SB - gdy zmieni się zdjęcie danego kontaktu :?: ;)

#54 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 20 lutego 2008 - 09:32

Bez przesady, tyle to możesz zrobić sam ;).

#55 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 lutego 2008 - 09:47

oczywiście, że mogę, pytałem czy nie będę musiał Dołączona grafika

#56 Czepot

Czepot
  • 93 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 12:32

swietny program tylko jeszcze zebym mugl je potem zkasowac to by byl miodzik ;p dzieki bardzo :)

#57 RS4

RS4
  • 211 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 14:32

@MAciek super robota, tak możliwość kasowania przydałaby się, tak samo jak zaokrąglone rogi zdjęć-ikonek, pasowałoby do innych

#58 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 20 lutego 2008 - 21:59

1- zauwazylem (pewnie nie tylko ja ;-) ) ze po wykonaniu polaczenia/przerwaniu iphone wchodzi do ksiazki tel. zamiast wrocic do glownego ekranu. podejrzewam ze to wina samego iphonea, a nie programiku. a moze... ? czy jest jakas mozliwosc zeby powracal do ekr. glownego zamiast do ksiazki ? 2- co do zaokraglonych ikonek, tak sie zastanawiam, czy aby uzyskac ten efekt nie mozna wykonac jakiejs operacji dodawania/odejmowania 2 obrazkow (np. czarna zaokraglona ramka z bialym/przezroczystym srodkiem) jako maska i druge zdjecie naszego kontaktu. mysle ze to byloby latwieszje do wykonania w js niz kombinowanie z obliczeniem zaokraglen. 3- z innej beczki (i na zupelnie inny temat, wykorzystujac okazje :) ) znacie jakis zamiennik oryginalnego budzika ktory by automatycznie zwiekszal glosnosc tel przed budzeniem ? bo troche to ze jak wycisze tel a potem budzik ledwo zipie jest denerwujace. a moze kolejna aplikacja, skoro ta Ci tak dobrze wyszla ? ;-)

#59 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 lutego 2008 - 22:29

1- zauwazylem (pewnie nie tylko ja ;-) ) ze po wykonaniu polaczenia/przerwaniu iphone wchodzi do ksiazki tel. zamiast wrocic do glownego ekranu. podejrzewam ze to wina samego iphonea, a nie programiku. a moze... ? czy jest jakas mozliwosc zeby powracal do ekr. glownego zamiast do ksiazki ?


tak się normalnie zachowuje iPhone, po zakończonej rozmowie wybranej z książki (co de facto robi za nas contactIcon) ...
też o to pytałem na forum :arrow: http://www.myapple.p...wrot-do-sb.html , ale bez odzewu :-(

#60 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 20 lutego 2008 - 22:29

Wersja 0.4.0 wydana!

Zmiany:
- Możliwość usuwania utworzonych ikon
- Sprawdzanie wersji 'Jiggy Runtime' przy uruchamianiu
- Pasek statusu usuwa się podczas uruchamiania dając pełen widok dla kontaktów
- Mały 'nag screen' przy pierwszych dwóch uruchomieniach ;)

@wezuwiusz:
Ad. 1. Nie jest to możliwe, iPhone zawsze po połączeniu powraca do kontaktów. Nie mam pomysłu jak zmienić to zachowanie.
Ad. 2. Z poziomu API danego przez Jiggy w tym momencie raczej sobie z tym nie poradzę. Trzeba by napisać Jigglina w Obj-C który by to robił. Może kiedyś... ;)
Ad. 3. Wybacz, ale na razie wolę skończyć aplikacje którymi się teraz zajmuję zanim wezmę się za coś nowego :).

#61 polarnick

polarnick
  • 64 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 lutego 2008 - 23:34

po updacie do najnowszej wersji pokazuje mi "Jiggy javascript error Info has no properties in /var/Applications/contacticon.app/main.js at line 81" wczesniej wszystko bylo ok

#62 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 20 lutego 2008 - 23:38

Dziwne... robiłeś coś z plikami, które stworzyła aplikacja wcześniej?

Edit: Wersja 0.4.1 jest w repo, powinna już u Ciebie działać.

#63 polarnick

polarnick
  • 64 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 lutego 2008 - 23:40

Nie. Instalowalem wczesniejsza wersje dzisiaj rano - utworzylem jeden kontakt i teraz update. robie Refresh! zaraz sprawdze Działa. Wszystko OK Wielkie dzieki.

#64 rycerz1964

rycerz1964
  • 11 postów
  • SkądWarszawa-Włochy

Napisano 21 lutego 2008 - 00:07

Wersja 0.4.0 wydana!

Wielkie uznanie dla Twórcy najnowszej wersji "Szacuneczek"
Autorytecik i dotacja w pełni zasłużona.

#65 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 21 lutego 2008 - 00:53

Edit: Wersja 0.4.1 jest w repo, powinna już u Ciebie działać.[/QUOTE]

Macku, widze ze sie rozpedziles ;-) dotacja sie nalezy, znajde tylko karte kodow do mbanku :) ... ale zeby Ci nie bylo za dobrze ;-) to kolejna szpileczka... a jezeli wybrana osoba ma wiecej niz jeden numer tel, i chcialbym wybrac np. drugi ? bo domyslnie wybiera pierwszy w kolejce ...

---- Dodano 21-02-2008 o godzinie 00:07 ----
p.s. i jeszcze jedno zauwazylem... jezeli uzywasz polskich znakow (w moim przypadku bylo to Paweł) ekran robi sie czarny i telefon zalicza mala zwieszke - trzeba go sleep/awake potraktowac. przy braku polskich literek dziala ok. ale to pewnie wina samego iphonea i tego ze ni e lubi naszego jezyka ;)

#66 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 21 lutego 2008 - 09:17

@wezuwiusz:
Ad. 1. zdaję sobie z tego sprawę, jednak będzie to wymagało pewnych solidnych zmian w kodzie. Niemniej mam to w planach :).
Ad. 2. to już jest znany błąd i jestem w trakcie sprawdzania dlaczego tak się dzieje.

#67 sron

sron
  • 112 postów
  • SkądŚwiebodzin

Napisano 21 lutego 2008 - 10:39

Witam Zainstalowałem Jiggy Runtime 0.25 i po instalacjii Installer prosi o update do wersji niższej 0.21 ???

#68 zibi2000

zibi2000
  • 181 postów

Napisano 21 lutego 2008 - 10:46

Ja z kolei mam sytuację, w której zainstalowałem tylko update (pierwszą wersję odinstalowałem z uwagi na brak możliwości usuwania icon) i teraz po zainstalowaniu icony nie pokazują się na springboardzie. Czy trzeba zainstalować wcześniejszą wersję a potem update?

#69 b4it

b4it
  • 537 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lutego 2008 - 11:11

Witam
Zainstalowałem Jiggy Runtime 0.25 i po instalacjii Installer prosi o update do wersji niższej 0.21 ???

Normalne. To dlatego, że w oficjalnym repozytorium Jiggy jest wersja 0.25 a w repozytorium Ste (Community Sources) jest wersja 0.21.

#70 magorka

magorka
  • 518 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lutego 2008 - 12:11

Tak naprawdę, do pełni szczęścia brakuje tylko zaokrągleń narożników (ale to chyba nie jest łatwe)
Poza tym, aplikacja działa wyśmienicie.

---- Dodano 21-02-2008 o godzinie 14:12 ----
Sorry, ktoś wcześniej już o tym wspominał

#71 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 21 lutego 2008 - 13:00

Zainstalowałem drugi raz i działa bez zarzutów, fajnie że jest już opcja usuwania kontaktu. Dobra robota ;)

#72 zibi2000

zibi2000
  • 181 postów

Napisano 21 lutego 2008 - 13:11

Niestety nigdzie nie znajduję poprzedniej wersji, jest tylko 0.4.1.
To dziwne, bo kiedy odinstalowuję aplikację zostaje mi ta rzekomo istniejąca na moim springboardzie ikona. Widzę ją z poziomu Findera i tylko tam mogę ją usunąć, ma rozszerzenie app.
Zupełnie nie rozumiem czemu przy normalnej instalacji tej ostatniej wersji nie widzę ikon?
Jiggy oczywiście mam w ver. 0.25.

---- Dodano 21-02-2008 o godzinie 15:14 ----
Nie znalazłem poprzedniej wersji, czy to oznacza, że jej nie ma a 0.4.1 jest versją kompletną?

#73 polarnick

polarnick
  • 64 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 lutego 2008 - 13:18

Niestety nigdzie nie znajduję poprzedniej wersji, jest tylko 0.4.1.
To dziwne, bo kiedy odinstalowuję aplikację zostaje mi ta rzekomo istniejąca na moim springboardzie ikona. Widzę ją z poziomu Findera i tylko tam mogę ją usunąć, ma rozszerzenie app.
Zupełnie nie rozumiem czemu przy normalnej instalacji tej ostatniej wersji nie widzę ikon?
Jiggy oczywiście mam w ver. 0.25.

---- Dodano 21-02-2008 o godzinie 15:14 ----
Nie znalazłem poprzedniej wersji, czy to oznacza, że jej nie ma a 0.4.1 jest versją kompletną?


Tak 0.4.1 to wersja kompletna.

#74 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 21 lutego 2008 - 13:58

@zibi2000: 0.4.1 powinna działać (i wielu osobom działa) bez zarzutu. Jeśli coś jest nie tak to spróbuj odinstalować ją i zainstalować ponownie.

#75 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 21 lutego 2008 - 18:00

@wezuwiusz:
Ad. 1. zdaję sobie z tego sprawę, jednak będzie to wymagało pewnych solidnych zmian w kodzie. Niemniej mam to w planach :).
Ad. 2. to już jest znany błąd i jestem w trakcie sprawdzania dlaczego tak się dzieje.


ad ad1 ;-) to akurat by sie przydalo i to bardzo, dodalem sobie znajomego i uparcie dzwonilem na numer ktorego uzywa tylko sporadycznie ... wiec wybor numeru bardzo by sie przydal (wiem powtarzam sie ;-) - chyba bede musial to obejsc wpisujac recznie jego numer w 'aplikacji' wynikowej. jest to do przejscia w przypadku jednego kontaktu, ale juz na wieksza skale to troche denerwujace. zwlaszcza ze nie kazdy jest w stanie pogrzebac sobie w .plist

ad ad 2. z tym akurat da sie zyc, zwlaszcza ze mozemy po wybraniu kontaktu wpisac nazwe, chociaz wartaloby umiescic taka informacje zeby nie uzywac polskich (ciekawe czy innych tez) literek.

dodatkowo, mozesz zrobic wersje ang. i puscic w swiat, mysle ze bedzie mialo powodzenie... ale to jak zrobisz zaokraglone narozniki :D hehe...

pozdrowka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych