Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV + projektor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 04 kwietnia 2018 - 21:26

Hej mam pytanie o ATV z projektorem.

 

Planuję zrobić taki zestaw - projektor 1920x1080 + ATV 4K + Soundbar z subwooferem na Bluetooth.

 

Czy taki zestaw połączy się bez problemu i podłączenie projektora przez HDMI z ATV oraz głośników przez Bluetooth także z ATV nie spowoduje lagów i złej synchronizacji obrazu z dźwiękiem?

 

Przy okazji, jeżeli ATV będzie służyło głównie do filmów, a nie gier, to wersja 32GB wystarczy? Wiem, że różnica nie jest duża, bo 100 zł, ale nie lubię płacić więcej za coś, czego nie użyję.

Czy mogę wysłać na ATV film zapisany w folderze VLC iPada? Jeżeli tak, to czy film można wgrać fizycznie na pamięć czy tylko przez AirPlay?



#2 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 05 kwietnia 2018 - 09:00

1. Czy taki zestaw połączy się bez problemu i podłączenie projektora przez HDMI z ATV -  tak

2. oraz głośników przez Bluetooth także z ATV nie spowoduje lagów i złej synchronizacji obrazu z dźwiękiem - nie spowoduje

3. jeżeli ATV będzie służyło głównie do filmów, a nie gier, to wersja 32GB wystarczy - wystarczy

4. Czy mogę wysłać na ATV film zapisany w folderze VLC iPada? - airplay tak 

5. Jeżeli tak, to czy film można wgrać fizycznie na pamięć - nie wiem czy VLC posiada możliwość bycia pendrivem ale chyba tak - jeśli nie to są inne programy. Jednakże jeśli nawalisz tam x filmów i system stwierdzi, że nie ma miejsca to losowo kasuje wszystko co nie jest potrzebne. Ponoć takie media także - nie jest to moja opinia bo nie miałem takiego przypadku. Jeśli do routera podepniesz dysk/pendrive vlc pozwoli ci z niego odtwarzać. 

 

 

P.S.

Ledwo idzie cię zrozumieć. 



#3 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 05 kwietnia 2018 - 09:14

Dzięki za pomoc. Wydawało mi się, że dość klarownie przedstawiłem pytania :) 

 

A możesz powiedzieć jaki jest najlepszy sposób na pobranie pliku/filmu na iPada i zapisanie go w Apple TV? Podłączenie dysku do routera nie wchodzi w grę, bo musiałbym kupić pendrive lightning-USB i to trochę za dużo zabawy ;/



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 05 kwietnia 2018 - 09:52

Nie da się zapisać filmu na aTV. Można tylko odtwarzać z zewnętrznych źródeł.



#5 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 05 kwietnia 2018 - 21:35

VLC - remote playback

#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 06 kwietnia 2018 - 05:09

No ale, jak rozumiem, to wciąż jest REMOTE playback, a nie trzymanie filmu zapisanego w pamięci aTV?

#7 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwietnia 2018 - 18:20

Trudno mi Cię zrozumieć, więc napiszę Ci jak wygląda moja konfiguracja z projektorem. Z Apple TV sygnał idzie po HDMI do splittera DAC, który rozdziela sygnał na video po HDMI (i to idzie do projektora) oraz na analogowe audio (2*cinch -- i to idzie do wzmacniacza). Co do wersji pamięciowej, to nie wyobrażam sobie czym można zapełnić 32 GB w tym akurat urządzeniu, więc zakup większej wersji nie ma sensu. Co do odtwarzania filmów to moim zdaniem Apple TV nie jest najlepszym rozwiązaniem do zabawy z filmami z netu, tu się bardziej sprawdza streaming. Ale jak bardzo chcesz, to jest np. Plex. Co do AirPlay z iPada czy iPhona to nie brałbym tego pod uwagę, bo jakość jest moim zdaniem bardzo słaba.


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4


#8 mikoko

mikoko
  • 494 postów

Napisano 08 kwietnia 2018 - 18:28

Dobrym rozwiązaniem jest Infuse widzi wszystkie urządzenia wpięte w sieć (kompy, routery, dyski. No ale przy tym rozwiązaniu zewnętrzny dyski jest wskazany


  • kalvin lubi to

#9 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 08 kwietnia 2018 - 21:15

No ale, jak rozumiem, to wciąż jest REMOTE playback, a nie trzymanie filmu zapisanego w pamięci aTV?

 

Zanim się wypowiesz - poczytaj.



#10 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 09 kwietnia 2018 - 12:30

Trudno mi Cię zrozumieć, więc napiszę Ci jak wygląda moja konfiguracja z projektorem. Z Apple TV sygnał idzie po HDMI do splittera DAC, który rozdziela sygnał na video po HDMI (i to idzie do projektora) oraz na analogowe audio (2*cinch -- i to idzie do wzmacniacza). Co do wersji pamięciowej, to nie wyobrażam sobie czym można zapełnić 32 GB w tym akurat urządzeniu, więc zakup większej wersji nie ma sensu. Co do odtwarzania filmów to moim zdaniem Apple TV nie jest najlepszym rozwiązaniem do zabawy z filmami z netu, tu się bardziej sprawdza streaming. Ale jak bardzo chcesz, to jest np. Plex. Co do AirPlay z iPada czy iPhona to nie brałbym tego pod uwagę, bo jakość jest moim zdaniem bardzo słaba.

 

Rozumiem, no ja chcę połączyć projektor przez HDMI z Apple TV i głośniki przez Bluetooth. Czyli żeby oglądać tutoriale ściągnięte z warezów, muszę mieć dysk sieciowy i na niego wrzucać treści, żeby Apple TV je widziało? Nie ma opcji bez kombinowania przesłać tam filmu inaczej niż przez Air play? A jak nagram film drugim telefonem (Android) to też nie wyślę tego do Apple TV?

 

Ogólnie miałem w planach pozbycie się komputera stacjonarnego, kupno iPada i właście projektora. Z komputera korzystam do poczty, przeglądania stron, wypożyczania filmów w iTunes i pobierania tutoriali. Stwierdziłem, że filmy mogę oglądać na projektorze, a treści pobierać/przeglądać na iPadzie. Jednak jak opisujecie ten proces, to pozbycie się komputera nie ma sensu. Niby Apple promuje erę post PC, ale pobranie plików na iPada jest trudne (ja plik z warezów mogłem zapisać tylko w folderze VLC), potem nie ma jak tego przenieść na Apple TV inaczej niż przez Air Play, a okazuje się, że jakość jest przy tym słaba ;/

 

Czyli wychodzi na to, że kompa nie sprzedam, a iPad + Apple TV jest marnym rozwiązaniem i przy Apple TV lepiej dokupić dysk sieciowy ;/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych