Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aplikacja mail nie współpracuje z pocztą onet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 28 marca 2018 - 18:19

Witajcie,

Piszę do Was już naprawdę w desperacji ponieważ od tygodnia nie jestem w stanie sobie z tym poradzić. Aplikacja mail, kompletnie nie chce współpracować mi z pocztą onet. Próbowałem już dziesiątek konfiguracji, wszystko na nic, ciągle po wersyfikacji ustawień serwera komunikat: Nie można potwierdzić nazwy konta lub hasła. Poprzez www na tych danych które wpisuję jestem w stanie bez problemu zalogować się do poczty. Proszę Was o pomoc. Czy coś się zmieniło i może ta aplikacja nie obsługuje poczty onetowej? 



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 28 marca 2018 - 19:20

Najczęstszy błąd to wpisywanie loginu - ma być pełny adres email. 

Oraz oczywiście włączony IMAP i SMTP ma stronie poczty onetu w opcjach.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 28 marca 2018 - 19:22

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 28 marca 2018 - 19:33

Zgadza się, wszystko to o czym piszesz mam zrobione. Włączony imap, pop3, smtp. Jako login wpisuję pełen adres email. Mimo to nie udaje się połączyć z serwerem. 



#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 28 marca 2018 - 19:51

Zgadza się, wszystko to o czym piszesz mam zrobione. Włączony imap, pop3, smtp. Jako login wpisuję pełen adres email. Mimo to nie udaje się połączyć z serwerem. 

 

To nie wiem. Poczekaj, może ktoś inny też ma konto na Onecie i ci cos podpowie. Aha - i tylko IMAP, nie POP3.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 28 marca 2018 - 19:52

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 28 marca 2018 - 20:41

Wyłączyłem jeszcze na wszelki wypadek pop3 na serwerze ale bez zmian. Wszystkie porty wpisuję prawidłowo, imap 993, smtp 465, adresy serwerów dobre, nazwa użytkownika i hasło identyczne jak te którymi loguję się poprzez www. I nie idzie skonfigurować. Jeszcze takiego numeru nie miałem. Outlook na windowsie działa bezproblemowo a ta badziewna aplikacja nie chce. 


Najlepsze jest to że ten badziewny program nie działa kompletnie z żadną pocztą. Już nie mam siły. Próbuję skonfigurować pocztę firmową która jest w hekko, dokładnie ten sam błąd. Próbuję skonfigurować pocztę na wp, to samo, poczta na home identycznie. Nie wiem co z tym programem jest nie tak. Na telefonie wszystko działa. Kup maca mówili, wszystkie problemy znikną .... Taaaaak, problemy to się dopiero rozpoczęły bo na każdym kroku coś jest nie tak. Z dnia na dzień mam tego komputera coraz bardziej dość. Nie działa na nim kompletnie nic :/. Zastanawiam się czy go nie sprzedaż póki jest nowy i nie kupić czegoś normalnego bo jak z głupią pocztą są takie cyrki to aż boję się pomyśleć co będzie dalej. 


Użytkownik lukpio3 edytował ten post 28 marca 2018 - 20:42


#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 28 marca 2018 - 20:49

To coś musi być. Mi Onet działa, firmowy exchange działa, poczta Microsoft działa i Google mail też. Jak są takie problemy to albo jakiś znacz bug, albo może poblokowane porty. Router nie puszcza ruchu. Mi np. poczta exchange nie działa w biurze mojego klienta i muszę się łączyć przez komórkę ale wiem, ze to specjalnie.

Probowałeś innego programu pocztowego z tego maca, nie przeglądarki? Próbowałeś w innej sieci?

#7 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 29 marca 2018 - 01:17

Najlepsze jest to że ten badziewny program nie działa kompletnie z żadną pocztą. Już nie mam siły. Próbuję skonfigurować pocztę firmową która jest w hekko, dokładnie ten sam błąd. Próbuję skonfigurować pocztę na wp, to samo, poczta na home identycznie. Nie wiem co z tym programem jest nie tak....

 

...Z dnia na dzień mam tego komputera coraz bardziej dość. Nie działa na nim kompletnie nic :/.

 

Aaa, trzeba było tak od razu. Myślałem, że tylko onet.  :D

Namieszane masz coś zdecydowanie z netem. Najczęstrzy przypadek nowego właściciela maka to poblokowanie sobie niektórych portów porzez instalację jakiegoś kretyńskiego antywirusa. Strzelam tak tylko...

 

Z takim nastawieniem, proponuję zainstalować sobie Windows na tym Maku. Działa tak samo jak na pececie z podobnymi parametrami. Po co masz się męczyć.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 29 marca 2018 - 01:26

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#8 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 29 marca 2018 - 06:15

Co do oprogramowania to póki co na komputerze nie jest zainstalowane absolutnie nic prócz tego co dawał producent ponieważ dopiero go konfiguruję aby można było z niego w ogóle korzystać i już na tym etapie są bardzo duże problemy. W kwestii portów próbowałem wczoraj przeprowadzić konfigurację poczty na innych sieciach i nie ma żadnej różnicy, jest dokładnie to samo i ten sam błąd. Zresztą wydaje mi się że gdyby były poblokowane porty to na innych komputerach poczta by również nie chodziła a chodzi. Więc już nie mam pojęcia co w tym badziewiu może być nie tak. Chyba że producent celowo coś zablokował ale nie wydaje mi się. 



#9 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 29 marca 2018 - 07:15

Co do oprogramowania to póki co na komputerze nie jest zainstalowane absolutnie nic prócz tego co dawał producent ponieważ dopiero go konfiguruję aby można było z niego w ogóle korzystać i już na tym etapie są bardzo duże problemy.

 

Ja przyniosłem maka, podłączyłem. Wszystko działało. Do kont mailowych wystarczyło podać login i hasło. Nic nie trzeba było więcej konfigurować. Weź ty może zainstaluj system na czysto, bo to nie jest normalne.

 

Aha, piersze co to jeszcze bym sprawdził na zupełnie innej sieci. W innym miejscu znaczy się, albo chociaż na jakimś hotspocie z telefonu, czy czymś takim.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 29 marca 2018 - 07:18

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#10 Jackpe

Jackpe
  • 187 postów

Napisano 29 marca 2018 - 07:42

Z pocztą Onet są ciągłe problemy. Tak samo zresztą jak z pocztą WP. Używałem tych kont, ponieważ miałem je od wielu lat. Niezależnie od programu pocztowego miałem takie cuda jak autor wątku. Najlepiej chyba chodziły na Thunderbirdzie. Na Outlooku się systematycznie sypały co jakiś czas. 

Przeniosłem wszystkie dane z Onetu i całkowicie z niego zrezygnowałem. To samo robię pomału z WP. Przynajmniej mam spokój ze spamem. 



#11 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 29 marca 2018 - 08:33

Ja przyniosłem maka, podłączyłem. Wszystko działało. Do kont mailowych wystarczyło podać login i hasło. Nic nie trzeba było więcej konfigurować. Weź ty może zainstaluj system na czysto, bo to nie jest normalne.

 

Aha, piersze co to jeszcze bym sprawdził na zupełnie innej sieci. W innym miejscu znaczy się, albo chociaż na jakimś hotspocie z telefonu, czy czymś takim.

 

Jeszcze sprawdzę jak wrócę do domu czy nie ma jakichś aktualizacji systemu albo aplikacji bo już naprawdę nie mam zielonego pojęcia. Sprawdzałem już na 3 różnych sieciach wraz z hotspotem w telefonie i nie ma żadnej różnicy. Cały czas ten sam komunikat podczas próby połączenia z serwerem. Jak nie to będę musiał poszukać jakiejś innej aplikacji bo jak widać ta kompletnie sobie nie radzi. 



#12 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 29 marca 2018 - 15:10

Usuń konta z aplikacji Mail. Usuń konta z Preferencji Systemowych (konta internetowe). Usuń certyfikaty onetu, wp czy czegotam używasz jako serwera poczty z pęku kluczy.

Restart maszyny.

Ponowna konfiguracja. Spróbuj od razu IMAP. Nie baw się w POP3, jeśli masz możliwość wyłączyć pop3 na serwerze poczty to zrób za wczasu.



#13 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 29 marca 2018 - 19:35

Zrobiłem dosłownie wszystko tak jak opisałeś. System aktualny, brak jakichkolwiek aktualizacji do pobrania. W dalszym ciągu nie da się kompletnie żadnej skrzynki skonfigurować. Żadna nie chce działać. Tydzień już się z tym dziadostwem męczę. Nigdy w życiu jeszcze nie miałem takich problemów i nawet nie wiedziałem że takie mogą być. Na telefonie w tej samej aplikacji wszystkie skrzynki działają i nie ma z nimi żadnego problemu. Już mam naprawdę po dziurki w nosie tego komputera. Jak go widzę to aż mnie szał bierze. Poprawiłem sobie komfort pracy, nie ma co ...



#14 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 29 marca 2018 - 21:49

Zrobiłem dosłownie wszystko tak jak opisałeś. System aktualny, brak jakichkolwiek aktualizacji do pobrania. W dalszym ciągu nie da się kompletnie żadnej skrzynki skonfigurować. Żadna nie chce działać. Tydzień już się z tym dziadostwem męczę. Nigdy w życiu jeszcze nie miałem takich problemów i nawet nie wiedziałem że takie mogą być. Na telefonie w tej samej aplikacji wszystkie skrzynki działają i nie ma z nimi żadnego problemu. Już mam naprawdę po dziurki w nosie tego komputera. Jak go widzę to aż mnie szał bierze. Poprawiłem sobie komfort pracy, nie ma co ...

 

No cóż, postanowiłem sprawdzić. Założyłem tymczasowe konto na Onecie, przed chwilką:

 

mQm7dKs.jpg

 

1. Login i hasło (z jedną wielką literą i cyfrą, tak jak chcieli)

 

3HEvuQw.jpg

 

2. przyjęte od razu

 

qpYJLQA.jpg

 

 

3. Oto i pierwszy oficjalny SPAM. Czyli wszystko  działa jak trzeba:

 

inqFcZI.jpg

 

Tyle w temacie. Bo ktoś pisał, że Onet nie działa. 


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 29 marca 2018 - 22:13

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#15 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 30 marca 2018 - 06:07

To w takim razie nie wiem co z tym moim badziewiarskim komputerem jest nie tak że kompletnie żadnej skrzynki nie da się na nim skonfigurować :/. Ale kończę z nim. Po świętach ląduje w kartonie i idzie na sprzedaż. Kupują normalnego della xps-a i mam zamiar cieszyć się bezproblemową obsługą niż męczyć się z tym applowskim gównem. Gorszego komputera jeszcze nigdy w życiu nie miałem. Jak nawet poczta nie chce na tym dziadostwie działać to aż strach pomyśleć bo będzie dalej :/. 



#16 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 30 marca 2018 - 07:07

Kupują normalnego della xps-a i mam zamiar cieszyć się bezproblemową obsługą niż męczyć się z tym applowskim gównem. 

 

Tak zrób koniecznie.  :D  :D  :D


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#17 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 30 marca 2018 - 07:10

Użytkownik nie ogarnia, więc winny sprzęt.

 

Powodzenia na Windowsie. Ja mam MBP od ponad 2 lat i każde korzystanie z Windowsa to dla mnie masakra.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#18 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 30 marca 2018 - 07:34

Użytkownik nie ogarnia, więc winny sprzęt.

 

Powodzenia na Windowsie. Ja mam MBP od ponad 2 lat i każde korzystanie z Windowsa to dla mnie masakra.

 

 

A wyjaśnij mi proszę co tu do ogarniania jest. Komputer dwukrotnie przywracany do ustawień fabrycznych, zainstalowane wszystkie aktualizacje, konto pocztowe skonfigurowane identycznie jak to w telefonie gdzie mi działa. I bez przerwy błąd połączenia z serwerem. Więc co mam jeszcze zrobić?? Nie działa żadna skrzynka. Próbowałem z pięcioma na 3 różnych sieciach. Nie wiem co mam jeszcze z tym badziewiem zrobić. Nawet wczoraj był u mnie kumpel który na makach pracuje od kilkunastu lat i to on mi go polecił. I co zrobił?? Rozłożył ręce. Powiedział że nie ma pojęcia co może być nie tak. Więc kto winny, użytkownik? Nie, nie użytkownik. Po prostu to jedno wielkie badziewie i tyle. 

 

Może i praca na windowsach to masakra ale jeszcze nie zdarzyło mi się na żadnym komputerze z tym systemem żeby nie dało się zrobić tak banalnej rzeczy jak konfiguracja programu pocztowego. A to dopiero początek. Ja potrzebuję jeszcze do pracy innych rzeczy a jak już na etapie konfiguracji poczty która jest mi niezbędna są takie jazdy to boję się pomyśleć co będzie dalej. 


Użytkownik lukpio3 edytował ten post 30 marca 2018 - 07:37


#19 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 30 marca 2018 - 07:52

Użytkownik nie ogarnia, więc winny sprzęt.

 

Powodzenia na Windowsie. Ja mam MBP od ponad 2 lat i każde korzystanie z Windowsa to dla mnie masakra.

 

Zostaw typa. Jeszcze nie sprzeda tego Maka i będziemy zalewani postamii, że mu ciągle coś nie działa. Chcesz tego?

Jak mu w Windowsie wszystko działa to dobrze.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#20 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 30 marca 2018 - 07:54

Zostaw typa. Jeszcze nie sprzeda tego Maka i będziemy zalewani postamii, że mu ciągle coś nie działa. Chcesz tego?

Jak mu w Windowsie wszystko działa to dobrze.

 

Typ to jest z ciebie. Rozumiem że "ciotka" w nicku to nie przypadek. Zapraszam, chodź i skonfiguruj. Jak to ci się uda to mogę ci ten komputer oddać. Życzę powodzenia. Jeżeli ktoś kto na tych gównach pracuje od kilkunastu lat po 2h się poddał to jestem ciekaw co ty wymyślisz cwaniaku. 


Użytkownik lukpio3 edytował ten post 30 marca 2018 - 07:57


#21 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 30 marca 2018 - 08:01

Typ to jest z ciebie. Rozumiem że "ciotka" w nicku to nie przypadek. Zapraszam, chodź i skonfiguruj. Jak to ci się uda to mogę ci ten komputer oddać. Życzę powodzenia. Jeżeli ktoś kto na tych gównach pracuje od kilkunastu lat po 2h się poddał to jestem ciekaw co ty wymyślisz cwaniaku. 

 

Drażliwy i do tego niegrzeczny  :D


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#22 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 30 marca 2018 - 08:07

Drażliwy i do tego niegrzeczny  :D

 

A jak moge nie być drażliwym skoro wpakowałem w komputer prawie 5k i stoi bo nie mogę na nim nic zrobić. Dzień w dzień po powrocie do domu jest 5h walki i próbowania różnych sposobów i dalej nic. Ile na tym komputerze zajmuje konfiguracja poczty? Miesiąc?? Za chwilę się gwarancja skończy a komputer dalej będzie stał bezużyteczny. Tak jak powiedziałem, jak jesteś z Warszawy to zapraszam, jeżeli skonfigurujesz mi wszystkie skrzynki to za każdą z nich płacę po 100zł. Bo już nie mam siły i cierpliwości do tego gówna. Z każda godziną mam coraz większą ochotę wypieprzyć go za okno. Już jak wracam i patrzę na ten komputer to mi się żyć odechciewa. 



#23 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 30 marca 2018 - 08:28

Ostatnio pisales, ze oddasz komputer. Teraz, ze 100 zl. Obnizasz oferte?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#24 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 30 marca 2018 - 10:36

Kolego, ochłoń i pomyśl logicznie. Jak to możliwe, że miliony ludzi na całym świecie od lat używa tych "gówien" a Internet nie jest zalany lawiną postów o niedziałającej poczcie? Chyba zdajesz sobie sprawę, że email to jedno z najbardziej podstawowych zastosowań każdego komputera i z najprzeróżniejszymi skrzynkami jest jakoś skonfigurowany na 99% urządzeń. I co, nikomu nie działa i cisza w eterze? Zmowa? Spisek? Nie wierzysz w to chyba.

 

Wniosek jest taki, że to nie komputer jest gówniany, tylko coś z konfiguracją u Ciebie. Być może u kogoś jeszcze, trudno mi powiedzieć, bo nie słyszałem o podobnym przypadku, ale tak czy owak to jest jakiś margines marginesów.

 

Wspominasz o 5 skrzynkach. Czy wszystkie są w Onet, jak sugeruje tytuł wątku, czy u różnych operatorów? Podobnie, jak część przedmówców, nie mam najlepszej opinii o poczcie od Onetu, ale nie wiem, czy to właśnie po stronie serwera pocztowego leży Twój problem.

 

Jeżeli program nie daje się poprawnie skonfigurować niezależnie od operatora poczty, a komputer wciąż jest na gwarancji, udaj się z nim do najbliższego autoryzowanego serwisu.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 30 marca 2018 - 10:38


#25 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 30 marca 2018 - 11:09

Właśnie odebrałem komputer z iSpotu. Dwóch Panów przez półtorej godziny z nim walczyło, próbowali nawet skonfigurować swoje prywatne i firmowe skrzynki i za każdym razem jest ten sam błąd. Czyli mam rozumieć że komputer jest super tylko wszystkie osoby które próbowały to skonfigurować, robiły coś źle. Bardzo ciekawe myślenie. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych