Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak bardziej precyzyjne dostosować jasność obrazu na monitorze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 24 marca 2018 - 21:09

Gdy w moim Macu używam klawisze kontroli jasności F1 i F2, przedostatni skok jest zbyt duży i ostatni też nie jest taki jakbym sobie życzył. Jest za jasno lub za ciemno. Nie chcę włączać opcji automatycznego dostosowywania jasności po zmianie światła otoczenia, bo zmiany te nie są dla mnie dobre. Czy istnieje jakaś opcja, aby bardziej precyzyjne dostosować jasność obrazu na monitorze? Nie wiem też, dlaczego nie mogę całkowicie ściemnić obraz jak w MacBooku. iMac mam Retina 5K, macOS High Sierra. Wielkie dzięki.



#2 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 24 marca 2018 - 21:16

W ustawieniach systemowych dotyczących ekranu możesz suwakiem bardzo precyzyjnie to ustawić.

A co do ekranu, to skrótem shift+ctrl+eject wygasza się monitor, tyle tylko, że nie jestem pewien, czy to dotyczy iMacow, bo jeszcze nigdy nie chciałem go wygasić.

Działa to napewno w przypadku zewnętrznych monitorów.

Użytkownik m-graficzny edytował ten post 24 marca 2018 - 21:17

Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 24 marca 2018 - 22:17

Dziękuję m-graficzny, za informacje. Skorzystałem z opcji,  Preferencje systemowe – Monitory – Jasność, suwakiem ustawiam jasność.  Niestety gdy jesteśmy w najciemniejszej opcji i chcemy ustawić troszkę jaśniej, to zbyt szybko pojawia się zbyt jasny ekran. Zbyt wielki przeskok. Nie widzę możliwości precyzyjnego ustawienie jasności. Natomiast, skrót wygaszający monitor, sprawdził się doskonale. Wielkie dzięki.



#4 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 25 marca 2018 - 07:20

A to dziwne... do iMaca będę miał dostęp dopiero w tygodniu, ale na MBP wykorzystuję ten suwak przy kalibracji, aby precyzyjnie ustawić monitor na 100 lub 120 cd/m2. Klawiszami mam przeskok z np. 117 na 124 cd/m2 a suwakiem mogę to zmienić z dokładnością do 1 cd/m2.

Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#5 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 25 marca 2018 - 09:29

Dzięki m-graficzny. Podejrzewam że tak już musi być, bo iMac najprawdopodobniej nie jest zepsuty, jest nowy, iMac (Retina 5K, 27-inch, 2017). Myślę że w iMacach nikt nie zwraca na to uwagi i wszyscy chcą jak najjaśniej widzieć ekran a nie ciemniej. Największa skala jest tak jasna, że wykorzystałbym tę opcję tylko na dworze gdy świeci słońce, ale iMac z 27 calowym wyświetlaczem w ogródku?  :)


Użytkownik bielin edytował ten post 25 marca 2018 - 09:32


#6 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 25 marca 2018 - 10:31

No dają po oczach, trzeba to przyznać... Zresztą nie tylko Mac'i. Na zewnętrznym monitorze po kalibracji mam 27% jasności. 100% wypala oczy :D Dziwiłem się tylko dlatego, bo kalibracja iMaca poszła bez problemu na jasnościach 100-120 cd/m2. Może masz ciemniej, a tam już chyba tak ładnie nie skaluje. Zawsze się dziwiłem, dlaczego w iMacu nie ma pełnej skali jak w Macbook'ach, czyli od 0% do 100% podświetlenia.


  • DanielF lubi to

Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#7 MaciekSlaskPL

MaciekSlaskPL
  • 31 postów

Napisano 09 lutego 2019 - 08:47

Zdaje sobie sprawę, że nie da się tego ustawić bez przyrządów, ale mniej więcej, na jakiej pozycji powinienen być suwak przy zastosowaniach foto (drukowanie)?

W połowie? W 3/4?

Dziękuje za wskazówki

 

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2012)



#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 09 lutego 2019 - 12:36

Swego czasu był skrót klawiszowy ALT+Shift i przycisk jasności (lub głośności). Wtedy przeskakuje o mniejsze „kawałki”.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 REEL

REEL
  • 74 postów
  • SkądUnimatrix 01

Napisano 20 lutego 2019 - 22:54

Gdy w moim Macu używam klawisze kontroli jasności F1 i F2, przedostatni skok jest zbyt duży i ostatni też nie jest taki jakbym sobie życzył. Jest za jasno lub za ciemno. Nie chcę włączać opcji automatycznego dostosowywania jasności po zmianie światła otoczenia, bo zmiany te nie są dla mnie dobre. Czy istnieje jakaś opcja, aby bardziej precyzyjne dostosować jasność obrazu na monitorze? Nie wiem też, dlaczego nie mogę całkowicie ściemnić obraz jak w MacBooku. iMac mam Retina 5K, macOS High Sierra. Wielkie dzięki.

Trzymając Shift + Option zmienia się skok z 1 do 1/4 .....a napisane już  :)


Użytkownik REEL edytował ten post 20 lutego 2019 - 22:56





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych