Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6s (do kiedy wsparcie?) czy 7? (brak minijack...)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 22 marca 2018 - 19:06

Witam!

 

Mam zamiar zmienić mojego iPhone'a 4 na iPhone'a 6s... I tu pojawia sie pytanie,jaki czas bedzie jeszcze wspierany iPhone 6s? mam mozliwosc zakupu wersji 128GB za kwote prawie 1200 zł w Play.

Ogółem rzecz biorąc nie zastanawiałbym sie gdyby 7 miala minijacka (czesto puszczam muzyke i laduje telefon,duzo uzywam jacka na codzien,na imprezach,w samochodzie itp.) dlatego wolalbym wziac 6s i poczekac na jakas nowsza wersje,ktora bedzie miala znowu minijacka.

Z tego co czytalem to 6s powinien miec wsparcie do 2019 albo nawet poczatku 2020,wiec jeszcze okolo 2 lat,czyli spokojnie jeszcze mozna by bylo pokorzystac z tego telefonu.

 

Podsumowujac bardzo zalezy mi na jacku jednak,bo dla mnie to duzo pieprzenia z tymi wszystkimi przejciowkami.

Dodam,ze cena nie gra jakiejs wiekszej roli,bo chyba 500zl drozej moge miec 7 128GB,ktora mi sie bardziej podoba,lecz nie ma minijacka.

Duzo nie uzywam telefonu,glownie muzyka,jakies gry czasami,messenger,facebook itp.

Czasami jakie zdjecia,ale nie jakos pasjonatycznie.

 

btw. Lepiej 6s 128GB czy 32GB spokojnie wystarczy? Chyba 128GB jest bardziej wygodne,a kwota tez nie jest duza telefonu,jak za taka duza pamiec.

 

 

Dzieki z gory za pomoc,pozdrawiam!



#2 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 22 marca 2018 - 19:39

W sumie sobie odpowiedziałeś na pytanie ... potrzebny Ci "Jack" i tylko zostaje ci 6s. Czym więcej pamięci to lepiej, bierz 128 GB. Każde następne iPhony od 7 już nigdy nie będą miały "Jack-a" 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 22 marca 2018 - 19:49

Dwa, pewnie nawet trzy lata wsparcia będzie. A cena jak za 128 GB dobra.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 22 marca 2018 - 22:15

Az 3 lata?

Skad pewnosc,ze nie beda mialy jacka? Duzo osob narzeka to moze cos z tym zrobia.



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 22 marca 2018 - 22:27

Co Ci po „wsparciu”, skoro polega ono na tym, ze da się wgrać nowy iOS, który spowalnia telefon ale wrócić się już nie da? Juz na iOS11 6s chodzi wolniej. Zapewne 12-ki nie będzie sensu wgrywać. To taka iluzja wsparcia.

A Jacka oczywiście nie będzie. Apple promuje rozwiązania bezprzewodowe.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 22 marca 2018 - 22:29


#6 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 22 marca 2018 - 22:48

Czyli tak naprawde na ile czasu starczy mi ten telefon? Ile czasu bede mogl go uzytkowac? Bo nie wiem czy jest sens kupna go w ogole.

 

Straszna lipa z tym jackiem,myslicie ze na 100% go juz nie bedzie?



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 22 marca 2018 - 22:54

Możesz go używać wiele lat. Tylko zanim zaktualizujesz system, to poczekaj, poobserwuj, poczytaj opinie. Moja żona wciąż używa IP6 ale na iOS 10.

I już tak nie biadol na tego Jacka. Da się bez niego żyć.

#8 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 22 marca 2018 - 23:05

No tak,tylko wolalbym miec wszystko aktualne...Dlatego wolalbym wiedziec mniej wiecej do kiedy bede mogl go uzywac w 100%

 

Wlasnie jack to jedna z wazniejszych rzeczy dla mnie wlasnie w tym telefonie,reszta mi wystarczy do uzytkowania :)



#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 23 marca 2018 - 08:53

W takim razie powoli zacznij się przyzwyczajać do myśli o Androidzie. Ale i tam nie jest powiedziane, że jack będzie na zawsze. Nikt Ci wiarygodnie nie powie, ile jeszcze aktualizacji softu będzie sens wgrywać na 6S. Już teraz ludzie obserwują spowolnienie na 11, więc będzie już tylko gorzej. Sorry. Albo-Albo. Wybór należy do Ciebie.



#10 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 23 marca 2018 - 15:08

Ciezki wybor...

W sumie iPhone 7 az tak bardzo sie rozni od 6S,ze bedzie mial wsparcie tak dlugo jesli go teraz kupie?

Zalezy mi na tym,zeby nie kupowac znowu telefonu za pol roku.

Dlatego pomyslalem,zeby kupic 6S na przypuscmy okres 2 lat okolo (z nadzieja,ze bedzie wspierany) i poczekac na jakas nowsza i szybsza wersje z wejsciem Jack.

Czesto laduje telefon i mam jacka podpietego dlatego to sie mija z nowszymi modelami...najwieksza bolaczka



#11 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 23 marca 2018 - 16:01

Słuchawki bluetooth, to i tak w sumie jedyna droga. Żaden nowy iPhone nie będzie miał już Jacka.

 

iP6S praktycznie działa tak samo, jak iP7 i iP8, za sprawą ciągle bardzo wydajnego procesora A9 i takiej samej ilości pamięci RAM. 

 

Ja brałbym iP7, bluetooth, albo kupienie z 2-3 złączek jack, żeby zawsze mieć jakąś przy sobie.


MacBook Pro Retina 13" 2015/8GB/256GB, iPhone 7 Plus 128GB Matte Black

 


#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 23 marca 2018 - 17:02

Mozna tez tak:
https://www.bestbuy....p?skuId=6091909

#13 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 23 marca 2018 - 17:33

Tez mi sie wydaje,ze podobnie te telefony chodza w takim podstawowym uzytkowaniu,typu: muzyka,facebook,jakies gry czasami,robienie zdjec itp.

Znajomy niedawno kupil 6S i uzywalem go troche pare dni w miedzy czasie i nie odczuwalem jakiegos ''zamulenia'' czy zacinania sie,moze cos lekko czasami ale nie bylo to jakos uciazliwe dla mnie.

Caly problem polega na WSPARCIU,bo jesli kupie teraz w Play 6S to bede zwiazany na 2 lata umowa,a jak za pol roku przypuscmy nie bedzie mial wsparcia to bede zmuszony kupic cos nowszego w cenie wyzszej niz w sieci (dla porownania w Play moge miec 7 128GB za 2239zl lub w wiekszym abonamencie 1719zl,wiec nie duzo).

Nie widzi mi sie znowu za pol roku kupowac nowy telefon za 3 tys czy cos kolo tego,jak nie caly rok temu wydalem 1200 na 6S,wtedy to sie zupelnie nie kalkuluje,bo pozostanie mi abonament wiekszy po to zeby miec 6S tanszego na starcie,a zaraz nie bedzie w ogole przydatny i bede mial i duzy abonament i kolejny koszt rzedu kolo 3 tys zloty zeby w pelni uzywac iPhone'a...

A te przejsciowki to jakas masakra,milion kabli ze soba nosic zeby moc uzyc Jacka,do tego placic za to prawie 150zl...

 

Myslicie,ze na 100% juz nie bedzie Jacka w zadnym iPhone? Nie ma jakichs przeciekow w internecie na temat Jacka? Jak pisalem wczesniej,chcialem wziac 6S na poczet tego,ze przypuscmy za rok +/-  bedzie jakis nowy iPhone,ktory ma wejscie Jack wbudowane i wtedy dopiero kupic nowszego juz z Jackiem,bez zadnych przejsciowek dodatkowych,ale jak widze ze Apple sprzedaje juz przejsciowki to chyba watpliwa spraw skoro pieniazki sie zgadzaja.

 

Ciezki wybor,bo nie chce zostac z abonamentem wyzszym i nieaktualnym telefonem,do tego 2 letnia umowa i jeszcze do tego kupowac niedlugo nastepnego iPhone'a za kolo 3 tys,to nie ma zbytnio sensu skoro moge teraz wziac nowszego za 1tys+ mniej niz w sklepach.

 

TYLKO TEN JACK...wszystko przez te nieszczesny brak wejscia,tak dawno juz bym bral 7 lub 8 i po klopocie (chociaz 6S z tego co uzywalem tez by mi wystarczyl w zupelnosci na codzien,najbardziej mi zalezy na muzyce,dlatego ta bolaczka z Jackiem)

 

btw.Jak myslicie do jakiego czasu dokladnie 6S bedzie jeszcze telefonem do uzytku? nie mowie tu o jakiejs mega szybkosci jak w nowszych,ale takim normalnym plynnym dzialaniu w podstawowych funkjach typu wlasnie: muzyka,facebook,youtube,jakies gry?


Użytkownik artipl edytował ten post 23 marca 2018 - 17:46


#14 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 marca 2018 - 18:07

Tak, na 100% już żaden iPhone nie będzie miał minijack. Ogólnie 6S to moim zdaniem mało udany model Apple przez bardzo słabą baterię. Jest to pierwszy model z Taptic Engine (nowym silnikiem wibracji, który jest super). Taptic Engine zajmuje dosyć dużo miejsca w środku i w efekcie zostało mało miejsca na baterię - w efekcie jest mniejsza niż w 6. To właśnie z 6S były największe problemy z wyłączeniem się telefonu, co doprowadziło do wydania przez Apple słynnej poprawki obniżającej wydajność telefonu w zależności od stanu baterii.

Dopiero w 7 Apple usunęło minijack, co pozwoliło zachowując Taptic Engine zwiększyć baterię.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#15 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 23 marca 2018 - 19:43

To juz teraz kompletnie jestem w kropce.

Zastanawiam sie teraz nad 7 128GB albo 8 64GB (nie wiem czy 64GB bedzie wystarczajace,bo sa w podobnych cenach chyba przy 128GB swobodniej sie korzysta z telefonu)

Lub moze tez kupic 32GB 7 poza abonamentem? tylko czy wystarczy? nie mam teraz porownania,bo mam 4 8GB...

Jesli 7 32GB dawala by rade to moglbym zrobic nizszy abonament o duzo bez telefonu i kupic za gotowke 7 i po klopocie.

 

Tylko tutaj dochodzi czas wsparcia (ile czasu moze jeszcze miec 7 wsparcie? a o ile dluzej 8?) i oczywiscie zainteresowalo mnie bardzo szybkie ladowanie w 8,bo jak nie bedzie mozliwosci na raz ladowania i sluchania muzyki np. to akurat bardzo by mi sie przydalo szybko naladowac telefon,po dluzszym sluchaniu muzyki,w 7 juz tego tak szybko nie zrobie...


Użytkownik artipl edytował ten post 23 marca 2018 - 19:45


#16 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 23 marca 2018 - 19:43

Moim zdaniem iP6S jest bardzo udanym modelem, jedynie bateria słabsza trochę od tej w 7. Poza tym, wydajność itp na bardzo wysokim poziomie, ktoś kto kupił iP6S w 2015 roku dokonał bardzo dobrego wyboru, gdyż urządzenie praktycznie jako jedne z nielicznych nie zwolniło po aktualizacjach do nowszych wersji iOS. Nawet w iP8 z 2017 roku jest 2GB RAM, co pokazuje, jak bardzo "do przodu" był iP6S w 2015 roku.


MacBook Pro Retina 13" 2015/8GB/256GB, iPhone 7 Plus 128GB Matte Black

 


#17 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 23 marca 2018 - 20:11

Moim zdaniem iP6S jest bardzo udanym modelem, jedynie bateria słabsza trochę od tej w 7. Poza tym, wydajność itp na bardzo wysokim poziomie, ktoś kto kupił iP6S w 2015 roku dokonał bardzo dobrego wyboru, gdyż urządzenie praktycznie jako jedne z nielicznych nie zwolniło po aktualizacjach do nowszych wersji iOS. Nawet w iP8 z 2017 roku jest 2GB RAM, co pokazuje, jak bardzo "do przodu" był iP6S w 2015 roku.

 

No tak,tylko wsparcie sie zaraz skonczy i dupa.

A na 2 lata umowa zostanie,w tym problem kolego.



#18 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 23 marca 2018 - 20:30

Więc brałbym 7, ma jeszcze dużo większy zapas mocy od 6S i 2 lata spokojnie pośmiga.

 

Co do Jacka, to niestety takie nadeszły czasy (przynajmniej u Apple), więc ja już się z tym pogodziłem, a słuchawki bluetooth są dużo wygodniejsze od przewodowych.


MacBook Pro Retina 13" 2015/8GB/256GB, iPhone 7 Plus 128GB Matte Black

 


#19 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 23 marca 2018 - 21:22

Wlasnie...

A jak ma sie wsparcie miedzy 8 i 7 Waszym zdaniem? Miedzy 7 128GB,a 8 64GB mam jakies lekko ponad 200zl roznicy w cenie,wiec moze warto dolozyc do 8?

Czy w 7 128GB to nie za duzo? I lepiej wziac juz 32GB czy jednak lepiej dolozyc te 200zl do 8 64GB i spokojnie wystarczy?

 

Sumujac...ile czasu od teraz bedzie miala wsparcie 7 a ile 8? Bo jesli 7 spokojnie bedzie miala 2 lata,jak przedmowca napisal to przez ten akurat skonczy mi sie umowa i bede mogl wziac nowego iPhone'a bez problemu.

Gorzej jak to bedzie krotszy czas.



#20 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 24 marca 2018 - 12:41

Dokładny czas wsparcia nie jest znany, to wie tylko Apple... Generalnie nowszy model będzie dłużej wspierany, bo jest nowy :D. Tylko czy do bycia zadowolonym z telefonu naprawdę trzeba mieć najnowszą wersję systemu? Ważne, żeby dobrze działał i spełniał nasze wymagania :). A jeśli chodzi o aktualizacje, często (jeśli nie zawsze) jest tak, że aktualizacje spowalniają Ci urządzenie - po to, żebyś kupił najnowszy model. Do niedawna miałam 6s+ na iOS 11 i moim zdaniem jeszcze fajnie chodził, przynajmniej przy moim użytkowaniu. Ale były osoby, którym to chodziło nie najlepiej...

 

Jeżeli trzymasz na telefonie dużo danych (wideo, muzyka, nawet duża ilość aplikacji), to wersji 32 GB nawet bym nie brała pod uwagę, bo to miejsce szybko Ci się skończy.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#21 mikoko

mikoko
  • 494 postów

Napisano 24 marca 2018 - 14:40

Różnica czasowa w wypuszczeniu modeli IP 7 i IP 8 to rok i tyle spodziewałbym się różnicy we wsparciu



#22 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 marca 2018 - 19:20

Jacka już na pewno nie będzie (w każdym razie nie szybko). Przecież w X nie ma już nawet jak go zamontować, bo ekran dochodzi do krawędzi.


Tylko czy do bycia zadowolonym z telefonu naprawdę trzeba mieć najnowszą wersję systemu?

Raczej trzeba, chyba, że lubisz mieć dziurawy telefon. Aktualizacje to nie tylko nowe funkcje, ale też łatki bezpieczeństwa.


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4


#23 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 31 marca 2018 - 20:19

@up,

Miałam na myśli to, że nie powinno to być główne i jedyne kryterium przesądzające o wyborze danego modelu. Poza tym, jeśli z jakąś aktualizacją jest problem, urządzenie przestaje być stabilne itd., to osobiście wolę przeczekać taką aktualizację, aż sobie z tym nie poradzą, i aktualizuję dopiero wtedy, kiedy jest OK.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#24 danon1973

danon1973
  • 14 postów

Napisano 02 kwietnia 2018 - 11:32

IPhone 6s powinien mieć jeszcze dwie aktualizacje. Czyli ios12 i 13. Na iOS12 powinien jeszcze chodzić w miarę dobrze na ios13 mogą być problemy z płynnością. Czyli 1,5 roku masz pewność ze będziesz miał najnowszy system. Może się tez tak zdarzyć ze będzie miał jeszcze 3 aktualizacje ale to raczej mało prawdopodobne. IPhone 7 powinien mieć o jedna więcej a iPhone 8 o dwie więcej od 6s. Oczywiście to wszystko zależy od Apple ale patrząc dotychczas na ich politykę to tak powinno wyglądać. Czyli jeśli kupisz iPhona 7 to masz 2,5 roku spokoju a iPhona 8 3,5 roku. Jeśli chodzi o iPhona 6s to ze jednym na 11 działa szybciej innym gorzej zależy w dużej mierze od sprawności baterii. Ja mam iPhona 6s plus 4 miesiące, sprawność baterii 100%, na iOS 11.3 działa jeśli chodzi o płynność tak samo jak na 10.2. Nie instalowałem wcześniejszych wersji 11-tki bo nie lubię niedoróbek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych