Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

VoLTE prawie nieużywalne w Orange


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 06 marca 2018 - 18:06

W Orange, w mieście, w budynkach, włączone VoLTE przy dzwonieniu poza sieć Orange zrywa rozmowę, chwilę potem jest komunikat "Wybrany numer jest nieprawidłowy".

 

Mam tak pechowe miejsce z zasięgiem na granicy LTE/3G czy VoLTE w Orange po prostu tak już działa?

Po wyłączeniu w iPhone VoLTE problemy natychmiast ustały.



#2 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 marca 2018 - 18:42

Ja dzisiaj przeszedłem do Orange i VoLTE ani WifiCalling nie chcą mi się nawet włączyć;)


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#3 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 06 marca 2018 - 18:42

Ja przeszedłem z tmobile do nju. Rozmówcy dzwoniąc do mnie mówili, ze słychać mnie jak bym był za ściana. Złożyłem reklamacje. Okazało się, ze usługa VoLTE nie działa prawidłowo. Dostałem odpowiedz, ze ze względu na zlozonosc problemu, nie mogą wskazać terminu naprawy. Kazali wyłączyć voLTE. Trwa to już 1,5 miesiąca. Żenada.

#4 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 06 marca 2018 - 18:47

Dzwonię do żony (Orange do T-Mobile), z iPhone na iPhone.

Normalna rozmowa, nagłe zerwanie rozmowy. Ona ma po prostu przerwane połączenie.

Ja słyszę albo "Wybrany numer jest nieprawidłowy" albo "Nie ma takiego numeru" i koniec rozmowy. Albo po prostu zerwanie rozmowy w losowym momencie.



#5 Jackpe

Jackpe
  • 187 postów

Napisano 06 marca 2018 - 19:31

Żona używa Volte z Orange na Galaxy S7 i nie ma żadnych problemów z jakością rozmów głosowych, ani ze zrywaniem połączeń. Ja na iPhone również nie mam. Ale jestem w Play. Nawet się zastanawiałem ostatnio nad przejściem do Orange, ponieważ od dawna nie mam tej sieci nic do zarzucenia :-)

Nasze telefony na stałe mamy w Katowicach, lecz Volte korzystamy też w kilku miastach w Zagłębiu. 

Prawdopodobnie najczęstsze kłopoty ze zrywaniem połączeń są przy słabej jakości, lub zakłóconej wi-fi. Oraz kiedy tel przełącza się z wi-fi na 3G. 

W moim iPhone też z ciekawości testowałem Volte na karcie sim z Orange i również działało bezbłędnie. W każdym bądź razie żaden z rozmówców nie skarżył się na jakość połączeń głosowych.



#6 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 06 marca 2018 - 19:55

kiedy tel przełącza się z wi-fi na 3G. 

 

Nowe budynki nie służą LTE. Jak pisałem, jetem najczęściej na granicy LTE i 3G i w tych lokalizacjach (w budynkach) VoLTE Orange jest prawie nieużywalne.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych