Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[informacja] MBP15r 2015DG (Radeon) i 2x4k60Hz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 WujoFefer

WujoFefer
  • 23 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 marca 2018 - 06:50

Witam,

to jest post jedynie informacyjny ale może dla niektórych przydatny.

Otóż mogę potwierdzić, że MBP15 z 2015 roku z grafiką Radeon x370m jest w stanie normalnie działać z dwoma monitorami 4k (3840x2160) przy odświerzaniu 60Hz po przez mini DisplayPort do DisplayPort. :D 

Trudno tą informacje wyskubać w internecie, gdyż niewiele jest tematów o tym (sam znalazłem raptem kilka) ale to prawda. 

W chwili obecnej mam podłączone dwa monitory 4k o przekątnej 28 cali każdy i skaluje rozdzielczość do 3008x1692, dzięki temu uzyskuję odpowiedni balans między czytelnością obrazu a wielkością i ostrością czcionek.

Nie nażekam na płynność, nie mam problemów z odtwarzaniem 4k60 na YouTube. Do pracy ta przestrzeń robocza jest idealna.

Tak więc jakby ktoś się zastanawiał nad konfiguracją 2x1440p lub 2x4k to polecam tą drugą, ceny takich monitorów w chwili obecnej nie są już tak wielkie jak rok czy dwa temu i zakup jest bardziej przyszłościowy. 

 

ps. Podczas szukania informacji o tym, czy ten MBP15r da radę z dwoma monitorami 4k z 60Hz spotkałem się z wieloma różnymi opiniami, nawet pomiędzy iSpotami. Jedni mówili, że da radę inni, że nie... a jednak się udało.

ps2. Znalazłem też wpisy o tym, że MBP15r mid 2014 z GF 750GT też da radę, jest jeden filmik na YT i kilka tematów o tym ale to wszystko.

ps3. Zaraz po rozpakowaniu miałem problemy z odświerzaniem, warto zajrzeć do ustawień monitora ponieważ może być ustawiony do obsługi tylko DP1.1 (4k30Hz max) pomimo specyfikacji DP1.2 Tą opcje w niektórych monitorach można konfigurować. Potrzebny jest też odpowiedni kabel zgodny z DP1.2. 

ps4. Do sprawdzenia danych o odświerzaniu polecam terminalowy programik cscreen instalowany poprzez homebrew.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych