Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lekko uszkodzona folijka baterii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamilo123

kamilo123
  • 7 postów

Napisano 20 lutego 2018 - 16:56

Witam,

 

W trakcie zamiany taśmy power w iphone 6 plus, bateria mocno była przymocowana, 1 wstążka kleju który w zasadzie się powinno wyciągnąć i bateria powinna lekko wyjść, niestety się urwała i musiałem trochę inaczej ją zdemontować, niestety jak widać czarna folio baterii w niektórych miejscach lekko się uszkodziła. Czy zaklejenie tego przylepną folią, (nie wiem jak się pro nazywa) rozwiąże problem w celu zabezpieczenia baterii, czy może powodować jakieś problemy i lepiej kupić nową ?

Załączone pliki



#2 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 20 lutego 2018 - 17:17

To srebrne aluminiowe jest?



#3 kamilo123

kamilo123
  • 7 postów

Napisano 20 lutego 2018 - 17:19

Tak to srebrne to taśma aluminiowa samoprzylepna.



#4 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 20 lutego 2018 - 17:23

Raczej nie przyklejałbym aluminium na baterie. Zauważ, że na baterii jest otoczka aluminiowa z wierzchnią warstwą nie przewodzącą prądu. Przyklejając aluminium na wierzch zwiększasz prawdopodobieństwo, że w razie jakiejś zwarki pójdzie po aluminium na inne podzespoły. Jeżeli ta otoczka baterii to tylko osłonka to oklej izolacją i raczej nic nie powinno się stać ale ręki nie dam sobie uciąć :D


Użytkownik Ganjuana edytował ten post 20 lutego 2018 - 17:33


#5 kamilo123

kamilo123
  • 7 postów

Napisano 20 lutego 2018 - 17:35

Jednak wole nie ryzykować dla paru złotych, zamówiłem oryginalną baterię.


  • Ganjuana lubi to

#6 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 20 lutego 2018 - 17:42

Oryginalnej nowej raczej nie zamówiłeś bo takich nikt nie sprzedaje. Kupiłeś albo oryginalna używkę albo podróbę ( zamiennik).

iPhone 15 Pro


#7 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 20 lutego 2018 - 17:47

A gdzie zamawiałeś?



#8 kamilo123

kamilo123
  • 7 postów

Napisano 22 lutego 2018 - 18:25

Na allegro, oryginalna z niby powystawowych iphone. Oznaczenie ma takie jak moja oryginalna bateria oraz pojemność więc chyba OK.

 

Niestety wymieniłem Power button w iphone 6 plus i nadal nie działa on :( i teraz nie wiem czy mi ktoś taśmę wadliwą wysłał czy coś się zwaliło w telefonie i moja poprzednia taśma była też dobra.



#9 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 22 lutego 2018 - 23:34

Na allegro, oryginalna z niby powystawowych iphone. Oznaczenie ma takie jak moja oryginalna bateria oraz pojemność więc chyba OK.

 

Czyli podróbka .


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#10 kamilo123

kamilo123
  • 7 postów

Napisano 23 lutego 2018 - 10:39

Wątpię, aby była to podróbka. Ale ok nieważne, temat do zamknięcia bo robi się zbędny offtop na temat debaty o baterii, której nikt z was nie widział a każdy już święcie przekonany że każdy sprzedawca z allegro to oszust i sprzedaje używany i podrobiony towar :)

 

 

Chyba, że ktoś ma propozycję co do:

 

 

Niestety wymieniłem Power button w iphone 6 plus i nadal nie działa on :( i teraz nie wiem czy mi ktoś taśmę wadliwą wysłał czy coś się zwaliło w telefonie i moja poprzednia taśma była też dobra.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych