Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lokalizowanie aplikacji w AppStore


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 InternetDesigns

InternetDesigns
  • 25 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 15 lutego 2018 - 16:17

Witam,

Zadałam to pytanie Apple jednak jak zawsze nie dostałam żadnej konkretnej odpowiedzi więc pomyślałam że może ktoś z was ma jakiś pomysł.
Mam 2 identyczne płatne apki w AppStore, jedna zlokalizowana jako angielska druga jako polska ale obie mają 2 języki (pl i en). Chciałabym zrobić z nich jedną - usunąć angielską apkę i zostawić tylko polską z dodatkowymi 2 językami - angielskim i niemieckim (w przyszłości więcej języków). Problem w tym że chciałabym jakoś dać możliwość użytkownikom angielskiej apki zainstalowania polskiej apki np poprzez promocody. W końcu zapłacili za apkę która nie będzie już updateowana Pytałam Apple jak to zrobić i czy np mogliby mi dać listę emaili ludzi którzy kupili angielską apkę żeby im te promokody przesłać. Oczywiście się nie zgodzili ale nie dali mi żadnego innego pomysłu co z tym problemem zrobić. Czy macie jakiś pomysł?

Drugi problem który napotkałam to oczywiście brak polskiego języka w lokalizacji AppStore. Na razie moja polska apka jest dodana z angielską (USA) lokalizacją ale polskim tekstem ustawione jako primary language. Dodałam już niemiecką lokalizację i angielską (UK). Zastanawiam się teraz czy nie dodać jakiegokolwiek innego kraju jak np Dania z językiem polskim i ustawić go jako primary a w USA podać normalnie angielski tekst? Czy w ten sposób moja apka straci polskie wejścia w AppStore? Dodam że polską apkę kupiło prawie 4 razy więcej ludzi niż angielską i nie chciałabym żeby po tych zmianach sprzedaż w polskim AppStore spadła.

 

Będę wdzięczna za wszelkie pomysły ;)


Użytkownik InternetDesigns edytował ten post 15 lutego 2018 - 16:23


#2 mls

mls

  • 1 300 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marca 2018 - 22:34

Generalnie w kwestii opisów w AppStore, w przypadku polskiego sklepu preferowanym językiem jest angielski (UK) - dlatego często można spotkać aplikacje opisane jednocześnie po polsku i angielsku, jeden opis po drugim. Dla pozostałych krajów, które możesz wybrać z rozwijanej listy - możesz dodawać opisy w odpowiednich językach. Mocno to jest pokręcone, ale... co nie jest, w przypadku AppStore?

 

Załączone pliki


Użytkownik mls edytował ten post 01 marca 2018 - 22:35

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych