Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lekkie zalanie MacBooka Pro 13! Proszę o szybką pomoc!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartosz Michałowski PH

Bartosz Michałowski PH
  • 2 postów

Napisano 11 stycznia 2018 - 20:50

Witam!

Wylałem troszeczkę kawy na klawisze funkcyjne i między monitor a klawiaturę ( w zawiasy maca). Szybko przewróciłem lapotopa do góry  nogami, wyczyściłem do sucha i zostawiłem do wycieku resztek. Miałem go nie uruchamiać po całym zajściu aż do kontaktu rano z infolinią. Niestety po wymianie papieru, który włożyłem między monitor a klawiaturę , komputer się włączył. Problemów nie widze, zwarcie się nie zrobiło i co najlepsze wszysstkie klawisze oraz głośnik działają bez zarzutu. Wiem, że jeszcze mogły się nie wyrządzić wszystkie potencjalne szkody ale no skoro już sam się włączył zdecydowałem się go przetestować. Pytanie moje brzmi: co robić dalej ? Używać jakby nigdy nic ? Jakieś konkretne są procedury w takich wypadkach ? Bo nasze zas*ane apple to tak bardzo ekskluzywna firma, że nawet nie dadzą całodobowej infolinii tylko arystokraci z doliny krzemowej pracują od 9:00 do 18:00 w przeciwieństwie do konkurencji... 
 Mieszkam w tak czarnej d*pie, że nie ma mowy o serwisie przynajmniej w promieniu 60km. Najwcześniej jutro. 






PS: Ehh. nigdy więcej nie kupie jabłka, jak Boga kocham. Naprawa pogwarancyjna iPhona to jakaś wielka kpina (ogólnie sprzętu). Za tyle pieniędzy nawet najdrobniejsza usterka stanowi problem niesamowitych rozmiarów. 

 



#2 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 stycznia 2018 - 08:46

Jeśli masz odpowiedni śrubokręt (krzyż lub pentalobe - zależy od roku produkcji Macbooka) zdejmij dolną klapę i odepnij baterię. Za tym udaj się do serwisu. Chyba że sam jesteś w stanie wykręcić płytę i ocenić czy środek jest zalany czy nie. Jeżeli śrubokręta nie masz, to jaknajszybciej do serwisu.



#3 tuteraz

tuteraz
  • 35 postów
  • SkądBest, Netherlands

Napisano 02 lutego 2018 - 21:57

Jeśli sprzęt jest jeszcze na gwarancji, udaj się do autoryzowanego serwisu aby oddać sprzęt na gwarancję. Jeśli jest już po gwarancji, myślę, że serwis będzie jednak drogą opcją. Lepszą opcją jest udanie się na stronę ifixit.com i ogarnięcie przeczyszczenia tych elementów samemu. Serwis ifixit podaje wiele informacji, które są bardzo przydatne, nawet jeśli nie ma instrukcji wymiany danej rzeczy, którą chcesz wymienić, znajdziesz tam prawdopodobnie instrukcję, jak się do danej rzeczy dostać. Są tam też rady i wskazówki jakich narzędzi potrzebujesz, oraz czy dana rzecz jest trudna. Trzeba tylko znaleźć instrukcję do swojego laptopa. Ja sam przymierzam się do zmiany dysku SSD na większy i próby zmiany kości RAMu na pojemniejsze.

 

Tu masz link do ogólnego ifixit:

 

https://www.ifixit.com

 

Generalnie o to chodzi w markach ekskluzywnych, że płaci się za markę. Partner ma Lenovo i tyle razy zalewał go piwem, kawą, herbatą i wodą (nie żeby jakoś mocno, ale tak, o, bo się rozlało trochę) i laptop nadal ma się dobrze.

 

UWAŻAJ! 

 

Laptopy Apple - w szczególności te nowsze, po 2008 roku mają to do siebie, żeby rozebrać niektóre elementy potrzebne będą specyficzne śrubokręty, które generalnie ciężko jest dostać w większości sklepów (chodzi o odpowiednie rozmiary). Cena za niektóre z nich może być kosmiczna, ale pamiętaj, że jest to jednak inwestycja w przyszłość. Kupujesz raz, masz na wiele napraw. 


| M. Kaczmarek | Apple MacBook Pro 2017 13" A1708


#4 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 02 lutego 2018 - 22:05

Jeśli sprzęt jest jeszcze na gwarancji, udaj się do autoryzowanego serwisu aby oddać sprzęt na gwarancję. Jeśli jest już po gwarancji, myślę, że serwis będzie jednak drogą opcją. Lepszą opcją jest udanie się na stronę ifixit.com i ogarnięcie przeczyszczenia tych elementów samemu. Serwis ifixit podaje wiele informacji, które są bardzo przydatne, nawet jeśli nie ma instrukcji wymiany danej rzeczy, którą chcesz wymienić, znajdziesz tam prawdopodobnie instrukcję, jak się do danej rzeczy dostać. Są tam też rady i wskazówki jakich narzędzi potrzebujesz, oraz czy dana rzecz jest trudna. Trzeba tylko znaleźć instrukcję do swojego laptopa. Ja sam przymierzam się do zmiany dysku SSD na większy i próby zmiany kości RAMu na pojemniejsze.

 

Tu masz link do ogólnego ifixit:

 

https://www.ifixit.com

 

Generalnie o to chodzi w markach ekskluzywnych, że płaci się za markę. Partner ma Lenovo i tyle razy zalewał go piwem, kawą, herbatą i wodą (nie żeby jakoś mocno, ale tak, o, bo się rozlało trochę) i laptop nadal ma się dobrze.

 

UWAŻAJ! 

 

Laptopy Apple - w szczególności te nowsze, po 2008 roku mają to do siebie, żeby rozebrać niektóre elementy potrzebne będą specyficzne śrubokręty, które generalnie ciężko jest dostać w większości sklepów (chodzi o odpowiednie rozmiary). Cena za niektóre z nich może być kosmiczna, ale pamiętaj, że jest to jednak inwestycja w przyszłość. Kupujesz raz, masz na wiele napraw. 

Kolego to post z 11 stycznia, prawie miesiąc czasu. Komp już dawno zrobiony, albo zardzewiał bez udziału serwisu:)


iPhone 15 Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych