Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zalany MacBook Pro 13 Retina (early 2015)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patryk Cackowski

Patryk Cackowski
  • 0 postów

Napisano 08 stycznia 2018 - 19:37

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie, być może ktoś z was miał podobną sytuację.

 

W czerwcu 2017r. wylałem wodę na stole gdzie był włączony Macbook, po chwili sam się wyłączył. położyłem go tak aby woda wyleciała. Jednak nie uruchamiał sie na baterii (do ładowania NIE podłączałem). wysłałem do serwisu gdzie po 3 tygodniach dostałem ofertę naprawy na sumę 4342 zł. To jest kawałek maila którego dostałem od serwisu:

 

Board, Logic, 2.7 GHz, 8GB
Cena uwzględniająca zwrot uszkodzonej części do producenta: 2031,22 zł (w tym 23% podatku VAT).
Powód wymiany: po kontakcie z cieczą

Top Case w/Battery, GBR
Cena uwzględniająca zwrot uszkodzonej części do producenta: 1905,8 zł (w tym 23% podatku VAT).
Powód wymiany: po kontakcie z cieczą

I/O Board
Cena uwzględniająca zwrot uszkodzonej części do producenta: 257,44 zł (w tym 23% podatku VAT).
Powód wymiany: po kontakcie z cieczą
 
Zrezygnowałem z naprawy i tak leżał Macbook w pudełku aż coś mnie tknęło 2 dni temu żeby podłączyć go i sprawdzić. Podłączyłem i pod ładowarką uruchomił się elegancko. Sprawdziłem wszystko i wszystko jest ok tylko bateria pokazuje mi że jest 30% oraz stan: wymień. Zrobiłem diagnostykę i wyskoczyła tylko informacja że bateria nie działa prawidłowo. Dodam ze jak odłączę ładowarkę to się wyłącza. Moje pytanie to takie czy wystarczy tylko wymienić baterię? Czy możliwe że problem jest również w tych elementach co podali mi z serwisu?
 
Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam


#2 tomciar

tomciar
  • 175 postów

Napisano 09 stycznia 2018 - 22:50

W tym modelu nie wymienisz baterii ot tak, jej wymiana wiąże się z drugim punktem wyceny serwisu - wymiana topcase który jest związany na stałe z baterią (tak w skrócie) wiec nawet jesli to tylko bateria to i tak koszt 2000 zł.

#3 kruku93

kruku93
  • 245 postów

Napisano 10 stycznia 2018 - 13:34

Baterie można wymienić samemu:

https://www.ifixit.c...placement/45137

Pewnie uszkodzone są elementy bierne na płycie głównej tj: moduł zasilania, ładowania, SMC. Osobiście laptopa z podobnym syndromem, ale po przepięciu w gniazdku oddałem do niezależnego serwisu, naprawa płyta wychodzi ~1000zł. Proponuje oddać go na diagnozę i jak jest walnięta płyta + bateria  - wyjąć baterie i go normalnie używać - Wydajność komputera wtedy to jakieś 80%. 


Użytkownik kruku93 edytował ten post 10 stycznia 2018 - 13:35

 Mac Mini'11,  rMBP 2015 '13 i7 16gb  iPhone XS  iPad 4 32GB  iPod Shuffle 4gen





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych