Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Fatalna jakość kabli firmy Apple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#26 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 28 października 2018 - 10:09

Co prawda używam produktów Apple dopiero od zeszłego roku, ale ja również nie mam żadnego problemu z kablami. Nie wiem, co Wy robicie z tymi kablami - jeden kabel (tyle że akurat nie od iPhone'a) pogryzł mi kot jak był mały i nawet wtedy nie wyglądał tak tragicznie jak te Wasze kable... Jak telefon się ładuje to go połóżcie na biurko czy gdzieś indziej, a nie używacie w tym czasie (i przy okazji wyginacie kabel) - zobaczycie różnicę ;).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#27 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 28 października 2018 - 10:45

Jak telefon się ładuje to go połóżcie na biurko czy gdzieś indziej, a nie używacie w tym czasie (i przy okazji wyginacie kabel) - zobaczycie różnicę ;).

Za takie rady to ja dziękuję. Po to jest telefon, żeby go używać, kiedy tylko mam ochotę, a nie odkładać na dwie godziny, bo się musi naładować...

Kabel zwijam, ładuję do kieszeni, a telefon działa na powerbanku - nie sztuka utrzymać coś w dobrym stanie, gdy obchodzisz się z tym jak z jajkiem, sztuka żeby wytrzymał rok ciężkiej pracy w trudnych warunkach - o ile zwijanie kabla można to takich zaliczyć...

 

Dalej twierdzę, że jakość kabli Apple jest fatalna, ponieważ istnieją certyfikowane zamienniki, które wytrzymują wtedy, gdy oryginały się poddają :P


Użytkownik Szaden edytował ten post 28 października 2018 - 10:49


#28 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 października 2018 - 11:28

Ale kable Apple nie są stworzone do trudnych warunków, są przede wszystkim cienkie, ładne i dobre jakościowo. Miałem już trochę zamienników i po wszystkich było czuć, że pod względem "feeling'u" to jednak poziom niżej niż kable od Apple (miały MFi, ale były znacznie tańsze). Generalnie można więc powiedzieć, że ich kable są uniwersalne, natomiast jeśli chcemy kabel super wytrzymały, to kupujemy specjalnie zaprojektowany pod tym względem.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#29 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 28 października 2018 - 13:33

Za takie rady to ja dziękuję. Po to jest telefon, żeby go używać, kiedy tylko mam ochotę, a nie odkładać na dwie godziny, bo się musi naładować...

A wiesz, że niejeden w krótkim czasie właśnie w ten sposób wyłamał sobie gniazdo ładowania? ;)


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#30 marioo11

marioo11
  • 66 postów

Napisano 28 października 2018 - 14:23

o ile kabel do iphone czy ipada jest jeszcze ok to kabel do MBA2017 to jest nieporozumienie. czesc kabla (ta z zasilaczem) jest cienka jak do iphone, druga czesc kabla z wtyczka jest gruba jak nie wiadomo co. zasilacz jest ciezki, wystarczy ze kilka razy rozwijajac kabel zasilacz zawisnie (albo wypadnie z rak) i no wyglada strasznie. MBA uzywam od konca stycznia i kabel jest najslabszym ogniwem w zestawie..



#31 meg

meg
  • 310 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 października 2018 - 17:25

 

Mi się tak kabel uszkodził od iphone'a 6s. mimo, że używałam go tylko w domu i w zasadzie nie zwijałam jakoś często i brutalnie. 

Iphonów miałam 7 i tylko przy tym tak mi się zdarzyło. macbooków miałam dwa przed tym nowym i akurat uważam, że tamte kable do ładowania są/były nie do zdarcia. 

Jestem ciekawa jak poradzi sobie ten z macbooka 2018. jest trochę grubszy, ale nie wiem czy to faktycznie wyjdzie mu na zdrowie ;)



#32 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 28 października 2018 - 19:08

Tak się zwija kable, hehe :D

 

2s76zuu.jpg

 

 

Komu pękło serce? :D


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#33 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 28 października 2018 - 19:14

Tak się zwija kable, hehe :D

 

2s76zuu.jpg

 

 

Komu pękło serce? :D

To jest straszne.


iPhone 8, MBA


#34 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 28 października 2018 - 22:48

...

 

Dalej twierdzę, że jakość kabli Apple jest fatalna, ponieważ istnieją certyfikowane zamienniki, które wytrzymują wtedy, gdy oryginały się poddają :P

Z dwojga złego lepiej żeby poddał się kabel niż gniazdo w telefonie.

 

Natomiast problem bezpiecznego używania telefonu podczas ładowania kablem rozwiązuje najczęściej po prostu dłuższy kabel .


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#35 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 28 października 2018 - 23:04

sn4ke i właśnie takie zwijanie porządny kabel powinien spokojnie wytrzymać przynajmniej przez rok :)

Ja na feeling mojego plecionego kabla nie narzekam, chyba że komuś przeszkadza że jest dużo sztywniejszy od oryginału.

I nie wiem, jak gniazdo ładowania może paść... przecież siedzi głęboko w obudowie i nie ma jak go wyłamać, bo brak w nim wystających elementów, które są obecne np: w gniazdach USB (także tych typu C)


Użytkownik Szaden edytował ten post 28 października 2018 - 23:05


#36 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 28 października 2018 - 23:51

No i te kable zwijane w sposób taki jaki ja je zwijam wytrzymują rok bez problemu.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#37 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 29 października 2018 - 06:27

sn4ke i właśnie takie zwijanie porządny kabel powinien spokojnie wytrzymać przynajmniej przez rok :)

Ja na feeling mojego plecionego kabla nie narzekam, chyba że komuś przeszkadza że jest dużo sztywniejszy od oryginału.

I nie wiem, jak gniazdo ładowania może paść... przecież siedzi głęboko w obudowie i nie ma jak go wyłamać, bo brak w nim wystających elementów, które są obecne np: w gniazdach USB (także tych typu C)

 

No i te kable zwijane w sposób taki jaki ja je zwijam wytrzymują rok bez problemu.

Akurat w kwestii zwijania przewodów mam ponad 20-letnie doświadczenie z racji wykonywanego zawodu. I nie ważne czy kabel jest lepszy czy gorszy ale takie zwijanie jak na zdjęciu powyżej jest niewłaściwe. Ci co mają wiedzę na ten temat będą wiedzieć o czym piszę ( połączenie  wtyczka - lut - przewód - lut - wtyczka ). Każdy przewód powinien być zwijany tak aby naprężenia na zgięciach były jak najmniejsze.

 

P.S. @dobrakawa - swoją drogą czym robiłeś fotkę ? Fajnie wyszło.


Użytkownik sn4ke edytował ten post 29 października 2018 - 06:32

iPhone 8, MBA


#38 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 29 października 2018 - 07:37

Jedyne kable jakie u mnie się zniszczyły to PQI. Ale chodziło wyłącznie o samą wtyczkę. Te produkcji Epla są bez zarzutu, tylko odrobinę za krótkie.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#39 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 29 października 2018 - 09:33

Każdy przewód powinien być zwijany tak aby naprężenia na zgięciach były jak najmniejsze.

 

P.S. @dobrakawa - swoją drogą czym robiłeś fotkę ? Fajnie wyszło.

To jest akurat logiczne ;)

 

Zdjęcie zrobiłem iPhonem 8.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#40 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 19 listopada 2018 - 14:39

Akurat w kwestii zwijania przewodów mam ponad 20-letnie doświadczenie z racji wykonywanego zawodu. I nie ważne czy kabel jest lepszy czy gorszy ale takie zwijanie jak na zdjęciu powyżej jest niewłaściwe. Ci co mają wiedzę na ten temat będą wiedzieć o czym piszę ( połączenie  wtyczka - lut - przewód - lut - wtyczka ). Każdy przewód powinien być zwijany tak aby naprężenia na zgięciach były jak najmniejsze.

 

P.S. @dobrakawa - swoją drogą czym robiłeś fotkę ? Fajnie wyszło.

 

nie wiem czy do tego jest potrzebne jakies wyjątkowe doświadczenie, wiedza zdobywana przez wiele lat czy może po prostu wystarczy zwykłe logiczne myslenie, aby obchodzić się z kablem tak żeby go nie urwać.


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#41 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 01:50

albo kupić pleciony kabel :)



#42 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 21 listopada 2018 - 06:41

Mój się połamał ale służył dwa lata i nie był oszczędzany. Dokupiłem taki ładny i wytrzymały pleciony. Jest dużo lepszy od oryginału i dodatkowo nieco tańszy.

iPhone 11


#43 Mordeliuss

Mordeliuss
  • 66 postów
  • SkądRadom

Napisano 07 grudnia 2018 - 11:01

Dziwi mnie sytuacja gdzie ludzie kupuja komputer za 10 tys potem ładowarkę rzucają byle gdzie i zwijają byle jak, trzymaja w ciasnych kieszeniach i mają pretensje że coś sie poddało i pękło.
Ludzie to tylko guma, wystarczy choć trochę dbać o sprzęt. Mam kilka kabli lightning i nie maja śladów pękniec, tak samo słuchawki czy ładowarki od Maca :)
Apple ma gorszej jakosci kable i tu sie zgadzam ale wystarczy o nie dbac i mozna je użytkować nawet kilka lat :)


Użytkownik Mordeliuss edytował ten post 07 grudnia 2018 - 11:04


#44 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 07 grudnia 2018 - 15:50

o wszystko trzeba dbać, tak samo kupując drogie auto nieodpowiednio je użytkując również można je zatrzeć.


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#45 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 07 grudnia 2018 - 16:20

To jest kabel a nie jajko, nie będę go codziennie przecierał szmatką i trzymał cały czas prosto. Inni mogą zrobić kable które wytrzymują lata ale nie Apple. Może są jeszcze za tanie? Cook coś wymyśli.



#46 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 11 grudnia 2018 - 10:53

wystarczy go prostu nie szarpać, nie zginać


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#47 Merde

Merde
  • 59 postów

Napisano 11 grudnia 2018 - 15:15

wystarczy go prostu nie szarpać, nie zginać

 

Można też po prostu nie używać. Będzie na lata :rolleyes:



#48 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 12 grudnia 2018 - 11:47

możesz też rzucać telefonem o ziemie i zobaczyc  ile upadków wytrzyma


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#49 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 12 grudnia 2018 - 11:49

Tutaj muszę się zgodzić z serwisem. Nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z kablami Apple. Z kolei PQI mi się oba zepsuły jeśli chodzi o złącze.

Z tym, że ja jeden kabel mam w domu, drugi w biurze, a trzeci w samochodzie, przy czym ten ostatni przechowywany jest w najgorszych warunkach, tj. skręcony w schowku i nic mu nie dolega.


  • iDoit Serwis Apple lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#50 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 16 grudnia 2018 - 15:16

Ja polecam For Human B z iSpota - najlepsze zamienniki jakie miałem:

 

https://ispot.pl/bon...ego-zlota,a-315

 

ten służy mi już czwarty rok i wygląda na to, że już takich nie robią...


Użytkownik Szaden edytował ten post 16 grudnia 2018 - 15:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych