Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook pro 13, 2017 - zakup przejściówki, prośba o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 brigade

brigade
  • 59 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 14:26

hej,

kupiłem macbooka pro 2017, 2 x usb c. Pracuję na nim, prowadzę prezentacje. Doradzicie jakieś przejściówki?

Myślałem o usbc->vga + usbc-hdmi (pod projektory) + koniecznie usb muszą mieć chociaż jedno, bo mam 2 wejścia i jak podłączę ładowanie do pierwszego, a do drugiego projektor (vga/hdmi) to nie mam portu np. na prezenter.

 

Przeglądnąłem i jest masakra. To nie działa, to zakłóca wifi... Macie sprawdzone? Jestem blisko https://www.amazon.d...ct_top?ie=UTF8

 

Zależy mi, żeby to działało i nie zawiodło przed prezentacją. Może ew. jakiś dock?

 

Z góry dzięki.



#2 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 05 grudnia 2017 - 08:16

Większość przejściówek o jasno opisanych parametrach powinna działać ogólnie OK, loteria jest za to w kilku kwestiach:

 

- zakłócanie WiFi - w dużej części przejściówek jest, ale nie zawsze, nie ma reguły

- obsługa monitorów - maksymalna obsługiwana rozdzielczość i odświeżanie, problemy głównie z monitorami 4K

- niestabilność zasilania - odmontowywanie dysków i pendrive'ów

 

Podobno nie ma problemów z oryginalnymi applowskimi przejściówkami, więc jeśli ci zależy na pewności to może lepiej zapłacić te chore pieniądze za to:

 

https://www.apple.co...h=47a7%2B45b0

 

Docki np. Belkin lub OWC także powinny działać 100% bez problemów, ale to jest rozwiązanie stacjonarne, bo mają własne zasilacze i niewygodne jest targanie takiego majdanu ze sobą i podpinanie tego.

 

Ten hub podany przez ciebie prezentuje się nieźle, ale najlepiej byłoby kupić i samemu sprawdzić. Cena nie zabija więc może się skusisz? Chętnie poczytam opinie, bo też jestem w trakcie poszukiwań czegoś takiego - wczoraj przyjechał do mnie MBP 13" 2017 :)


13" MacBook Pro 14.1 [i5 2.3GHz, 16GB RAM, 256GB SSD, Iris Plus Graphics 640] - macOS 11.3 & Win10 + storage, backups & stuff

iPhone 11 Pro 64GB Space Gray - iOS 14.5 + Phonak Audeo PFE 122 + FiiO BTR1K


#3 brigade

brigade
  • 59 postów

Napisano 05 grudnia 2017 - 09:14

Większość przejściówek o jasno opisanych parametrach powinna działać ogólnie OK, loteria jest za to w kilku kwestiach:

 

- zakłócanie WiFi - w dużej części przejściówek jest, ale nie zawsze, nie ma reguły

- obsługa monitorów - maksymalna obsługiwana rozdzielczość i odświeżanie, problemy głównie z monitorami 4K

- niestabilność zasilania - odmontowywanie dysków i pendrive'ów

 

Podobno nie ma problemów z oryginalnymi applowskimi przejściówkami, więc jeśli ci zależy na pewności to może lepiej zapłacić te chore pieniądze za to:

 

https://www.apple.co...h=47a7%2B45b0

 

Docki np. Belkin lub OWC także powinny działać 100% bez problemów, ale to jest rozwiązanie stacjonarne, bo mają własne zasilacze i niewygodne jest targanie takiego majdanu ze sobą i podpinanie tego.

 

Ten hub podany przez ciebie prezentuje się nieźle, ale najlepiej byłoby kupić i samemu sprawdzić. Cena nie zabija więc może się skusisz? Chętnie poczytam opinie, bo też jestem w trakcie poszukiwań czegoś takiego - wczoraj przyjechał do mnie MBP 13" 2017 :)

 

hej, dzięki za odpowiedź.

Znalazłem takie cuś https://satechi.net/...ti-port-adapter

spoko, ale nie ma thunderbolta 3, więc z podłączenia monitora 4k w 60hz nici. Odpada.

 

Po researchu kupię coś takiego https://lantre.pl/p/...ASABEgK9bvD_BwE

 

Ktoś coś?

 

Przeglądałem na forach opinie i widzę, że nikt do końca nie wie co warto. Kupiłem kabelki uniteka i oczywiście nie działają (z nowym Macbookiem tak, z Macbookiem pro nie).

Plusy:

1. Dużo wejść

2. Wygląd pasujący do Maca

3. Brak kabla, podatnego na uszkodzenie (tak, wcześniej większość przejściówek wymiękała na kablu)

4. Akceptowalna cena, waga i mobilność

 

I teraz w zasadzie 2 pytania:

1. Czy ktoś używa tego Satechi? Jest w porządku?

2. Czy latając po prezentacjach potrzeba jeszcze VGA? Macie pomysł jak sobie poradzić z brakiem?

 

pozdr


Użytkownik brigade edytował ten post 05 grudnia 2017 - 09:20


#4 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 05 grudnia 2017 - 11:45

"Po researchu kupię coś takiego https://lantre.pl/p/...ASABEgK9bvD_BwE "

Prawdopodobnie będzie zakłócał WiFi, widzę, że wszystko jest robione wg jednego patentu tylko z różnymi logami marek.

Satechi też ma identyczny dock i nie dość że zajmuje oba porty USBc to jeszcze fakt bliskości z spowoduje zakłucenia chyba że będzie to 5GH WIFI.

 

Gdybym miał coś sugerować to mimo wszystko oryginał apple ten sugerowany przez kolegę wyżej.


Użytkownik acmeus edytował ten post 05 grudnia 2017 - 11:46


#5 brigade

brigade
  • 59 postów

Napisano 05 grudnia 2017 - 12:00

"Po researchu kupię coś takiego https://lantre.pl/p/...ASABEgK9bvD_BwE "

Prawdopodobnie będzie zakłócał WiFi, widzę, że wszystko jest robione wg jednego patentu tylko z różnymi logami marek.

Satechi też ma identyczny dock i nie dość że zajmuje oba porty USBc to jeszcze fakt bliskości z spowoduje zakłucenia chyba że będzie to 5GH WIFI.

 

Gdybym miał coś sugerować to mimo wszystko oryginał apple ten sugerowany przez kolegę wyżej.

 

Zdaje się masz rację. Widziałem u Ciebie w wątku estuffa, jest spoko? 

W takim razie 3 typy ostatniecznie:

1. Oryginał Apple

2. Estuff

3. Satechi

 

Mam to szczęście, że w zasadzie potrzebuję podpiąć 1 monitor 4k 60hz, zasilanie i 1 usb, więc przelotka apple spełnia rolę. Jednak choruję, gdy muszę kupić coś w cenie przesadzonej x2-3. Nie znoszę robić z siebie debila, a tak się czuję kupując taką przelotkę (Apple usuwa łącza, żeby mieć parametry typu waga, ilość złącz itp., a później kosi owieczki).

 

Poczekam na opnie odnośnie innych opcji, a jak będę potrzebował 'na już' to kupię pewnie applową...  Tragikomedia, hyh ;-)



#6 kacprzaki

kacprzaki
  • 17 postów
  • SkądRze

Napisano 05 grudnia 2017 - 12:58

Ktos tutaj na forum testowal Estuff - zaklocal Wifi tak samo jak Satechi. Jestem w podobnej sytuacji. Jedyne na co moznaby jeszcze spojrzec to przejsciowka OWC Travel Dock https://www.komputronik.pl/product/430611/owc-usb-c-travel-dock-silver.html. Wprawdzie tylko 2x USB, ale masz HDMI i czytnik SD.
 
Gdyby czasem ktos to mial to chetnie poslucham opinii, moze z racji ze jest to OWC bedzie to sprzet bardziej dopracowany...


Użytkownik kacprzaki edytował ten post 05 grudnia 2017 - 13:02


#7 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 05 grudnia 2017 - 16:13

Ok reasumując

Pracuję na MBP 13' 2017:

1. estuff - rzeczywiście zakłóca Wifi 2,5GHz ale po podłączeniu się przez 5GHz problemu nie ma.

    - podłączony monitor Dell 24'

2. Apple (USBc/HDMI/USB 3.0) nic nie zakłóca działa super

    - podpięte zasilanie USBc

    - drugi monitor Dell 22'

    - dysk zewnętrzny WD

 

Kolega na MBP 15' 2017:

1. estuff - rzeczywiście zakłóca Wifi 2,5GHz ale po podłączeniu się przez 5GHz problemu nie ma.

    - podłączony monitor Dell 24'

    - podpięte zasilanie USBc

2. Satechi: https://imacs.com.pl...ray-MacBook/253

    - drugi monitor Dell 22'

    (nie podobało mi się to, że dosyć intensywnie się grzał, być może to nie wada ale jadnak, podobnie jak estuff zakłócenia przy 2,5GHz i miał problem z połączeniem <HDMI/HDMI) przy moim domowym Dell u2410f ale to podobno kwestia tego monitora, że potrzebuje 60Hz a Satechi daje tylko 30Hz).

 

Wydaje mi się, że wybór należy dostosować do swoich potrzeb.


Użytkownik acmeus edytował ten post 05 grudnia 2017 - 16:13


#8 brigade

brigade
  • 59 postów

Napisano 05 grudnia 2017 - 19:34

Ok reasumując

Pracuję na MBP 13' 2017:

1. estuff - rzeczywiście zakłóca Wifi 2,5GHz ale po podłączeniu się przez 5GHz problemu nie ma.

    - podłączony monitor Dell 24'

2. Apple (USBc/HDMI/USB 3.0) nic nie zakłóca działa super

    - podpięte zasilanie USBc

    - drugi monitor Dell 22'

    - dysk zewnętrzny WD

 

Kolega na MBP 15' 2017:

1. estuff - rzeczywiście zakłóca Wifi 2,5GHz ale po podłączeniu się przez 5GHz problemu nie ma.

    - podłączony monitor Dell 24'

    - podpięte zasilanie USBc

2. Satechi: https://imacs.com.pl...ray-MacBook/253

    - drugi monitor Dell 22'

    (nie podobało mi się to, że dosyć intensywnie się grzał, być może to nie wada ale jadnak, podobnie jak estuff zakłócenia przy 2,5GHz i miał problem z połączeniem <HDMI/HDMI) przy moim domowym Dell u2410f ale to podobno kwestia tego monitora, że potrzebuje 60Hz a Satechi daje tylko 30Hz).

 

Wydaje mi się, że wybór należy dostosować do swoich potrzeb.

 

Mamy jasność, dzięki za precyzyjną wypowiedź.

 

Każdy krzyczy o tym zakłócaniu wifi - czy możesz się wypowiedzieć na czym ono polega? Ogranicza prędkość? Zrywa co jakiś czas? Uniemożliwia pracę? Szczególnie interesuje mnie to Satechi.



#9 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 05 grudnia 2017 - 19:59

W innym wątku użytkownik "support apple" czy jakoś tak wytłumaczył, że kiepskiej jakości są te dongle i mają wpływ na magistralę PCI czy jak to się zwie (do niej podłączone również jest Wifi), inne teorie mówią, że częstotliwość jaka występuje w tych hubach to 2,5GHz podobnie jak Wifi i nakładanie się tych fal powoduje zakłócenia (interferencję) objawiające się tym, że mimo że jesteś podłączony do Wifi i widzisz pełen zasięg to nie masz neta. Czyli tak jakbyś był podłączony do routera ale kabel od sieci odłączony. Jak przepiąłem się na Wifi 5GHz problem się nie pojawia. Większość nowych routerów obsługuje tą częstotliwość.



#10 brigade

brigade
  • 59 postów

Napisano 06 grudnia 2017 - 05:23

W innym wątku użytkownik "support apple" czy jakoś tak wytłumaczył, że kiepskiej jakości są te dongle i mają wpływ na magistralę PCI czy jak to się zwie (do niej podłączone również jest Wifi), inne teorie mówią, że częstotliwość jaka występuje w tych hubach to 2,5GHz podobnie jak Wifi i nakładanie się tych fal powoduje zakłócenia (interferencję) objawiające się tym, że mimo że jesteś podłączony do Wifi i widzisz pełen zasięg to nie masz neta. Czyli tak jakbyś był podłączony do routera ale kabel od sieci odłączony. Jak przepiąłem się na Wifi 5GHz problem się nie pojawia. Większość nowych routerów obsługuje tą częstotliwość.

 

Uuuu, czyli problem jest spory i w zasadzie dyskwalifikuje Satechi itp. doki dla mnie. O ile w domu nie ma problemu, bo mam modem 5ghz, to w podróży odpada. Już widzę sytuację, gdzie prezentuję działanie systemu, a tu neta brak. No nic, przynajmniej mam jasność.

 

Dzięki wielkie, wątek do zamknięcia.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych