Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 13 2017 - huby, docki, przejściówki, kabelki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 19 listopada 2017 - 15:48

Dawno nic nie pisałem na forum :)

 

Jestem w trakcie zakupu tytułowego MacBooka, konkretnie będzie to MBP 13 Mid 2017, wersja bez Touch Bara czyli 2 x TB3, w konfiguracji ze standardowym i5 2,3GH, 16GB RAMu i 256GB SSD. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK i sprzedający z eBaya mnie nie puści kantem :) Do tej pory używam MacBooka Air 13" Early 2014, i5 1,4GHz, 8GB RAM, 128GB SSD.

 

Jak wiadomo mój obecny Air miał jeden port Thunderbolt, którego używam do podłączania w biurze docka: Belkin Thunderbolt 2 Express Dock HD. Działa to u mnie bardzo dobrze pod macOS i Windows 7, z podpiętym monitorem, donglami na USB, myszą, klawiaturą, siecią Ethernet itp.

 

W związku ze zmianą laptopa potrzebuję jakoś ogarnąć ten cały bajzel związany z podłączaniem rożnych rzeczy. Na ten moment mam takie przemyślenia:

 

- chcę zostawić dock Belkina który mam i użyć kabla TB1/2 -> TB3 lub ewentualnie przejściówki TB1/2 -> TB3 i kabla TB3-TB3 żeby podłączać się w biurze - dock tani nie był, jego wydajność mi wystarcza, ma praktycznie wszystkie porty jakich potrzebuję (z wyjątkiem czytnika kart pamięci, sporadycznie używanego) więc jeśli tylko jest możliwość takiego podłączenia to chcę z tego nadal korzystać; z tego co czytałem to powinno wszystko śmigać bo TB jest wstecznie kompatybilny - może ktoś potwierdzić, że w praktyce jest wszystko OK przy tego typu podłączeniu?

 

- niestety dock Belkina nie jest mobilny, bo jest dość duży, poza tym ma ogromny zasilacz zewnętrzny, z racji tego jest to sprzęt typowo stacjonarny; potrzebuję więc drugiego skromniejszego zestawu, dzięki któremu mógłbym podłączać cały bałagan gdy będę poza biurem

 

Jestem więc przed koniecznością zakupu jakiegoś huba (najchętniej właśnie tego typu sprzęt, zamiast wiązki kabli i przejściówek). Wymagania jakie mam wobec niego - nie może być wpinany bezpośrednio do komputera (forma "śledzia" przylegającego do obudowy laptopa), musi mieć kilka USB-A (najlepiej 3 lub więcej), najlepiej gdyby miał kabelek służący do połączenia z komputerem odpinany, a nie na stałe (nie dość że te stałe są czasem strasznie krótkie, to jeszcze może się to popsuć i wtedy zabawka do naprawy), dobrze gdyby miał też czytnik kart pamięci. Mile widziane także wyjście na monitor (zapewne HDMI) i Ethernet, ale te dwa nie są konieczne. Dobrze gdyby to był hub TB3 a nie samo USB-C, no i powinien umożliwiać ładowanie MacBooka i podłączonych urządzeń np. iPhona podłączonego kablem do huba, nawet gdy komputer nie jest podpięty.

 

Chciałbym się zamknąć w kilkuset złotych z tym wydatkiem, nie podaję konkretnej kwoty bo budżet mogę dostosować do tego co jest dostępne, nie chciałbym jednak wydawać tyle co za wypasionego stacjonarnego docka typu OWC czy Belkin (ich wersje na TB3 są w bardzo wysokich cenach), no i potrzebuję czegoś mobilnego.

 

Przejrzałem już sporo różnych modeli takich hubów, ale ideału nie znalazłem. Ma ktoś coś do zaproponowania?

 

Tutaj przykłady:

 

http://www.marbledcs.com/ - pasowałby mi bardzo taki maluch, gdyby nie kiepskie opinie to pewnie bym już zamówił

 

https://www.amazon.c...=ams_ad_dp_ovrl - kabelek niestety na stałe, ale ogólnie wydaje się OK

 

https://www.amazon.c..._detail_1?psc=1 - kabelek też na stałe, opinie dobre

 

https://pl.aliexpres...mStoreLevelAB=0 - tani i ma to co trzeba

 

https://pl.aliexpres...mStoreLevelAB=0 - upragniony odpinany kabelek, szkoda że tak chowany w obudowę...

 

Ogólnie coś nie mogę teraz znaleźć więcej hubów z odpinanym kablem, a widziałem swego czasu jeszcze kilka propozycji.

 

Wszystkie opinie i porady w temacie mile widziane :)


13" MacBook Pro 14.1 [i5 2.3GHz, 16GB RAM, 256GB SSD, Iris Plus Graphics 640] - macOS 11.3 & Win10 + storage, backups & stuff

iPhone 11 Pro 64GB Space Gray - iOS 14.5 + Phonak Audeo PFE 122 + FiiO BTR1K


#2 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 21 listopada 2017 - 11:41

Ech, nikt nic? OK, wiem, TL;DR...

 

W skrócie - poleci ktoś jakiś dobry hub na USB-C/TB3 z kilkoma USB-A i w miarę możliwości czytnikiem kart SD oraz (nadobowiązkowo) wyjściem HDMI i siecią Ethernet? Koniecznie na kabelku, nie wpinany bezpośrednio jako "śledź" przy obudowie MacBooka.


13" MacBook Pro 14.1 [i5 2.3GHz, 16GB RAM, 256GB SSD, Iris Plus Graphics 640] - macOS 11.3 & Win10 + storage, backups & stuff

iPhone 11 Pro 64GB Space Gray - iOS 14.5 + Phonak Audeo PFE 122 + FiiO BTR1K


#3 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 21 listopada 2017 - 11:43

To urządzenie Della wygląda bardzo ciekawie http://www.dell.com/.../pc-accessories
Niestety opinie ma średnie żeby nie powiedzieć kiepskie. Podobno często coś nie działa. A rzadko można spotkać huby z tymi wszystkimi konkretnymi wejściami które nie są mega drogie i mega wielkie. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#4 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 21 listopada 2017 - 17:14

Niestety dobre huby kosztują. Belkin, OWC, Elgato te firmy robią naprawdę dobry sprzęt. Podłączasz raz i zapominasz o problemach itp.

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#5 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 21 listopada 2017 - 21:09

"Szczególnie" OWC  :rolleyes:


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#6 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 22 listopada 2017 - 10:30

Mam w pracy dock Belkina z TB2 i planuję go używać nadal z nowym MacBookiem jeśli tylko się da, a powinno się dać bo TB teoretycznie jest chyba wstecznie kompatybilny (cała historia w pierwszym poście). Potrzebuję czegoś przenośnego, co będzie trochę lepiej wyposażone niż przejściówki od Apple czyli będzie miało nieco więcej portów, a także najlepiej gdyby miało dłuższy odpinany kabel. Tylko tyle i aż tyle. Używa ktoś czegoś podobnego czy tu wszyscy kupują MacBooki Pro do "fejsbuka" i sami "kreatywni blogerzy" na tym pracują? ;) A może każdy jest już taki "wireless" że nic nie potrzebuje podłączyć do laptopa? ;)


13" MacBook Pro 14.1 [i5 2.3GHz, 16GB RAM, 256GB SSD, Iris Plus Graphics 640] - macOS 11.3 & Win10 + storage, backups & stuff

iPhone 11 Pro 64GB Space Gray - iOS 14.5 + Phonak Audeo PFE 122 + FiiO BTR1K


#7 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 22 listopada 2017 - 10:51

Jak się usb-c pojawiło to nagle wszyscy (no dobra większość) uznali że im to wszystko nie jest potrzebne skoro apple tak mówi i stali się wireless ;) 

A tak serio to takie przejściówki mi byłyby potrzebne najczęściej w domu. Dość przewrotne ale tak to wygląda. To w domu chcę obejrzeć coś po HDMI albo mając dobre łącze po kablu. W pracy to jedynie jakiś hub na 3-4 porty usb-a mógłby się przydać żeby kable nie ciągnęły się po cały biurku.

To w sumie twoja osobista decyzja. Według mnie lepiej skorzystać z czegoś jak sam zauważyłeś "wstecznego" bo taki dell którego podesłałem mocno mnie zaciekawił ale jak widać jest bardzo niedopracowany i po prostu nie warto. Natomiast te dopracowane pod usb-c są drogie


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#8 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 22 listopada 2017 - 11:38

W sumie nie używam doków bo w monitorze mam wszystko podłączone poprzez usb-c. Jeżeli potrzeba przenośnego huba to polecam firmę startech.com 

Przykładowo ten w linku poniżej, firma robi różne konfiguracje tych urządzeń. Możesz spokojnie dobrać coś dla siebie. 

 

https://www.amazon.c...y/dp/B06XXYRWFC


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#9 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 22 listopada 2017 - 20:34

Ja akurat w biurze docka potrzebuję koniecznie, bo jak pisałem w pierwszym poście mam podpięte: monitor, zewnętrzną klawiaturę, mysz, sieć Ethernet, 2-3 dongle na USB (konieczne w mojej pracy), czasami podpinam jeszcze inny sprzęt po kablach USB (od święta także kable USB z przejściówką na porty szeregowe), a do tego czasem jakiś pendrive czy dysk zewnętrzny albo nawet zewnętrzna nagrywarka DVD lub napęd FDD :D Tak, nawet takie rzeczy czasem muszę podpinać, pracuję w biurze głównie na Windows więc dodatkowo dock musi działać zarówno w macOS jak i Windows. Ten od Belkina, który mam, spełnia to wszystko, więc jak tylko zadziała z nowym MacBookiem to go sobie zostawię na pewno. Potrzebuję jednak czegoś przenośnego bo także sporo wyjeżdżam i na wyjazdach również muszę czasem podpinać różne badziewia, głównie mysz, dongle na USB i czasami jakieś "pendrajwy" czy dyski zewnętrzne. W domu korzystam wyłącznie z macOS (no chyba że jakąś robotę do domu zabiorę...) i właściwie nie potrzebuję nic podpinać, tutaj jestem całkiem "wireless" :) Gładzik mi wystarcza do większości rzeczy więc nawet myszy nie podpinam, sporadycznie jakiś dysk zewnętrzny bo wszystkie dane i tak leżą na NASie, kopie Time Machine też lecą na NAS.

 

Te huby Star Tech używałeś może, lub ktoś inny? Wyglądają dość solidnie i są tanie. Ciekawe czy da się wpiąć zamiennie te USB-C/TB3 czyli odwrócić całego huba i jego krótki kabelek wpiąć do ładowarki, a długim kablem wpiąć komputer w wolny port USB-C/TB3 w hubie? Zadziała to w ten sposób czy nie?


13" MacBook Pro 14.1 [i5 2.3GHz, 16GB RAM, 256GB SSD, Iris Plus Graphics 640] - macOS 11.3 & Win10 + storage, backups & stuff

iPhone 11 Pro 64GB Space Gray - iOS 14.5 + Phonak Audeo PFE 122 + FiiO BTR1K


#10 Marcin Szopa

Marcin Szopa
  • 1 postów

Napisano 12 grudnia 2017 - 15:34

Kable i przejściówki do macbooka pro to spory wydatek! Podłączyłem dzisiaj do mojego macbooka pro stację dokującą HD500 microsoft, przez dołączony do zestawu kabel USB-C, macbook bez problemu przekazał obraz przez HDMI na telewizor a finder również bez problemu odczytał zawartość pendriva podłączonego do jednego z 3 portów USB, dodam jeszcze że stacja ładowała maca.  Testuje dalej!



#11 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 13 grudnia 2017 - 10:52

Pomijając kwestię pieniędzy to gorszy problem jest z tym żeby znaleźć niezawodny a przy tym odpowiednio wyposażony hub, który do tego będzie mobilny. Stacjonarne docki dobrych producentów są i będą, działają dobrze, ale nie zabiorę takiego ze sobą bo ma wielki zasilacz...

 

Szukam nadal, jak coś kupię i przetestuję to na pewno napiszę o tym :)


13" MacBook Pro 14.1 [i5 2.3GHz, 16GB RAM, 256GB SSD, Iris Plus Graphics 640] - macOS 11.3 & Win10 + storage, backups & stuff

iPhone 11 Pro 64GB Space Gray - iOS 14.5 + Phonak Audeo PFE 122 + FiiO BTR1K


#12 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 17 stycznia 2018 - 08:34

Z początkiem nowego roku przesiadłem się  z moje MBP 13' late 2012 na nowego MBP 13" 2017 i natychmiast dopadł mnie problem brakujących portów i przejściówek.

Na codzień używam MBP z dwoma monitorami i szukam stacji dokującej która pozwoli podłączyć dwa monitory jednocześnie, czy macie coś sprawdzonego? Tak żeby do MBP podłączać jeden kabelek.

 

P.S. Tymczasowo zaopatrzyłem się w przejściówkę USB-C na USB-C/VGA/USB-A za 59 pln. Działa bez najmniejszego problemu, WiFi 2,4Ghz też :)


Użytkownik wojo2000 edytował ten post 17 stycznia 2018 - 08:35


#13 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 17 stycznia 2018 - 11:39

UPDATE: przejściówka nie do końca działa... po podłączeniu monitora po VGA + zasilania po USB-C wszystko śmigało, ale po podłączeniu jeszcze dodatkowo pendrive WiFi zdechło!  Najlepsze w tym wszystkim jest to że mam jeszcze dwie przejściówki USB-A na USB-C i one też dziwnie się zachowują.

 

Jak zrobiłem test PING i zacząłem podłączać przejściówki... to w momencie podłączenia połączenie pada na kilka sekund, ale nie dzieje się tak za każdym razem! Czasem się zdarza że pada na dłuższą chwilę. Jutro kupię oryginalne przejściówki z iSpot. Zrobię testy czy tak samo wpływają na połączenie WiFi.



#14 cashis

cashis
  • 87 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 17 stycznia 2018 - 23:00

UPDATE: przejściówka nie do końca działa... po podłączeniu monitora po VGA + zasilania po USB-C wszystko śmigało, ale po podłączeniu jeszcze dodatkowo pendrive WiFi zdechło!  Najlepsze w tym wszystkim jest to że mam jeszcze dwie przejściówki USB-A na USB-C i one też dziwnie się zachowują.

 

Jak zrobiłem test PING i zacząłem podłączać przejściówki... to w momencie podłączenia połączenie pada na kilka sekund, ale nie dzieje się tak za każdym razem! Czasem się zdarza że pada na dłuższą chwilę. Jutro kupię oryginalne przejściówki z iSpot. Zrobię testy czy tak samo wpływają na połączenie WiFi.

 

Poleca Dell DA200, super wykonanie, 2 monitory na luzie działają, dodatkowo usb 3.0 i ethernet, cena nie taka straszna znowu jak za markowy sprzęt i taką ilość wejść, 0 problemów z wifi


  • wojo2000 lubi to

#15 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 18 stycznia 2018 - 13:07

Czy dwa monitory działają jednocześnie? Czy jeden po HDMI drugi po VGA?



#16 cashis

cashis
  • 87 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 18 stycznia 2018 - 14:41

Czy dwa monitory działają jednocześnie? Czy jeden po HDMI drugi po VGA?

 

Działają jeden po HDMI drugi po VGA 



#17 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 22 stycznia 2018 - 16:16

Zakupiłem Dell DA200 i działa z MacBook Pro 13" ale nie działają dwa monitory jednocześnie!! Albo po HDMI albo po VGA!



#18 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 22 stycznia 2018 - 17:03

VGA Apple już dawno nie obsługuje.


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#19 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 22 stycznia 2018 - 20:19

Może nie obsługuje, ale działa. I monitor po VGA i rzutnik po VGA. Warunek jest taki że jeden monitor pod jeden port USB-C.



#20 musimisie

musimisie
  • 37 postów

Napisano 23 stycznia 2018 - 08:47

Polecam dock owc thunderbolt 3. Owc wypuścił tez teraz mniejsza wersje w fajnej cenie

#21 HermanDeSun

HermanDeSun
  • 76 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 03:12

Polecam dock owc thunderbolt 3. Owc wypuścił tez teraz mniejsza wersje w fajnej cenie

Kupiłem na ebay Belkina TB3 za £95. Nowy.



#22 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 28 lutego 2018 - 10:58

OK, trochę czasu temat się odleżał, ale w końcu kupiłem okazyjnie zabawki od Della, konkretnie to Dell DA200 jako hub przenośny i Dell WD15 jako stacjonarny dock. Na razie nie miałem wiele czasu na testy z monitorami, ale pozostałe rzeczy działają bezproblemowo. Zaletą WD15 jest dołączony zasilacz (180W ale MBP wykrywa jako 58W czyli w sam raz), dzięki czemu przychodząc z MBP do pracy nie muszę zabierać swojego zasilacza, wystarczy podpiąć jeden kabelek od docka i mam wszystko co trzeba łącznie z zasilaniem. DA200 jest za to malutki, można go wrzucić do torby i mieć zawsze pod ręką, ma tylko jedno USB-A, ale to w razie potrzeby zawsze można uzupełnić jakimś zwykłym hubem USB, tak samo z czytnikiem kart. W cenie okazyjnej jak na razie polecam te wynalazki od Della, w regularnych cenach jest trochę drogawo mimo wszystko. Aha, oba nie mają TB3 tylko USB-C (jak 90% hubów i docków), więc trzeba pamiętać jakie to rodzi konsekwencje - mi to nie przeszkadza, bo aż takiej wydajności nie potrzebuję i obejdę się bez TB3. Szkoda jednak, że tak namieszali z tymi standardami, fajnie byłoby mieć bezproblemowo zawsze TB3 w połączeniu z wtyczką typu "C" ale cóż... Najważniejsze że działają, więcej napiszę jak porządnie potestuję.


13" MacBook Pro 14.1 [i5 2.3GHz, 16GB RAM, 256GB SSD, Iris Plus Graphics 640] - macOS 11.3 & Win10 + storage, backups & stuff

iPhone 11 Pro 64GB Space Gray - iOS 14.5 + Phonak Audeo PFE 122 + FiiO BTR1K





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych