Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 13 2008 po włączeniu wisi na pasku ładowania systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 leokaster

leokaster
  • 38 postów

Napisano 02 listopada 2017 - 21:55

Dzień dobry Wszystkim!

Pacjent to MacBook Pro 13 z 2008 roku.

Modyfikacje:  

* dysk na : SanDisk SSD PLUS 120GB                   

*Wydaje mi się, że kości ramu też: 2x2GB MT8JSF25664HZ-1G1D1 1025, 2GB 1RX8 PC3-8500S-7-10-B1, Product of china DPAA8SW013. 

 

Opis:
Komputer dostałem jako początek historii z macbookiem przed kupnem nowego. Przed tym jak go dostałem leżał trochę nieużywany, natomiast teraz bardzo zamulał potem już tylko włącza się, słychać dźwięk, pokazuję się na białym tle jabłko z paskiem, który do połowy ładuje się szybko, a potem bardzo wolno, a przy końcu mega wolno. Finalnie dochodzi do końca. Komputer rozebrałem, przeczyściłem wszystkie styki, nowa pasta termo. Po tym czyszczeniu dalej się grzeje, ledwo po włączeniu płyta główna w miejscu grafiki grzeje się tak mocno, że nie idzie jej dotknąć.
Zrobiłem zdjęcie operacji cmd+v podczas włączania.

Bardzo proszę o pomoc, coś czuje, ze macbook chyba nie jest mi pisany, ale obym się mylił!
 

Załączone pliki



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 listopada 2017 - 09:32

Prawdopodobnie przyczyną jest dysk SSD, który nie nadaje się do tego modelu. Należy zacząć od podłączenia innego dysku, albo od biedy na próbę można ten podpiąć na USB.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 leokaster

leokaster
  • 38 postów

Napisano 04 listopada 2017 - 15:23

Prawdopodobnie przyczyną jest dysk SSD, który nie nadaje się do tego modelu. Należy zacząć od podłączenia innego dysku, albo od biedy na próbę można ten podpiąć na USB

Działał normalnie po zmianie dysku z HDD na SSD, dopiero póżniej zaczął mulić i teraz w ogóle nie ładować systemu. Bateryjka biosu jest cała zielona, ewidentnie już zużyta, może to być przyczyną?



#4 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2017 - 23:18

Ale błędy z trybu verbose wyraźnie wskazują na problem z nośnikiem - w tym przypadku z SSD.



#5 leokaster

leokaster
  • 38 postów

Napisano 05 listopada 2017 - 14:22

Ale błędy z trybu verbose wyraźnie wskazują na problem z nośnikiem - w tym przypadku z SSD

Baterie już wylutowałem i zamówiłem nową, myślę 2-3 tygodnie i przyjdzie. 

 

Co do dysku to albo SSD uszkodzony albo komputer po prostu nie przyjmuje SSD, tak?



#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 listopada 2017 - 09:17

Bateria nie jest tutaj problemem, możesz ją wyrzucić i komputer będzie działał normalnie. Przyczyną problemu jest dysk. Jak masz stary HDD to wrzuć go na próbę. Komputer przyjmuje SSD ale nie ten.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#7 leokaster

leokaster
  • 38 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 11:19

Bateria nie jest tutaj problemem, możesz ją wyrzucić i komputer będzie działał normalnie. Przyczyną problemu jest dysk. Jak masz stary HDD to wrzuć go na próbę. Komputer przyjmuje SSD ale nie ten.

Komputer mogę uruchomić bez bateryjki biosu i normalnie będzie działał? 
HDD starego nie mam właśnie, musiałbym kupić, jaki będzie pasował HDD, a jaki SSD?
 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych