Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Program do programowania w C na macOS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darth Envious

Darth Envious
  • 127 postów

Napisano 19 października 2017 - 18:11

Witam! Ostatnio na studiach rozpoczęły mi się zajęcia z programowania - moja pierwsza styczność z tym. Na zajęciach pracujemy na Visual Studio 2008 na Windowsa (stara wersja, gdyż zajmujemy się tylko i wyłącznie zwykłym C). I potrzebuje programu o tej samej funkcjonalności co Visual Studio na macOS, do tworzenia projektów w domu właśnie w tym C. Kompilowanie, wytykanie błędów, ładne dzielenie na wiersze z tabulatorem i inne tego typu pierdoły, nic zbyt profesjonalnego. Niestety nowa wersja VS, która już jest dostępna na macOS nie wspiera języka C, stąd też moja prośba ;) Byłbym bardzo wdzięczny za szybką pomoc! :D

#2 Andaar

Andaar
  • 1 654 postów

Napisano 19 października 2017 - 20:28

Może atom.io ?

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone SE 64GB Rose Gold | iPad Mini 2 16GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW

#3 Darth Envious

Darth Envious
  • 127 postów

Napisano 19 października 2017 - 20:37

Bardzo podoba mi się design tego programu ;) Ale, jak już wspominałem, jestem w tym totalnie zielony... Z tego co się zorientowałem, to jest tylko edytor tekstu... Jak sprawić, aby wspierał C? Muszę coś dodatkowego pobrać? Pomógłbyś? ;)

#4 Andaar

Andaar
  • 1 654 postów

Napisano 19 października 2017 - 21:29

Dogrywasz po prostu gpp compiler (z tego co pamiętam to wymaganiem, aby to działało jest zainstalowany Xcode).

W preferencjach (command + ,) masz takie coś jak packages.

Potem kompilujesz F5.

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone SE 64GB Rose Gold | iPad Mini 2 16GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW

#5 Darth Envious

Darth Envious
  • 127 postów

Napisano 19 października 2017 - 21:59

Okej... Zainstalowałem Atom, Xcode i gpp compiler, ale po napisaniu jakiejś prostej komendy i próbie skompilowania wyskakuje taki komunikat:Załączony plik  Zrzut ekranu 2017-10-19 o 22.54.00.png   190,38 KB   0 Ilość pobrań - co w takiej sytuacji zrobić? jak zmusić to do współpracy? Chyba że coś robię źle... Dodam jeszcze tylko, że te pliki zapisują mi się w postaci .txt, więc może to jest wina? Na jakie rozszerzenie powinienem ewentualnie je zmienić, aby były dobrze czytane przez Atom? I zmieniłem typ języka na C w dolnym prawym rogu...

Użytkownik Darth Envious edytował ten post 19 października 2017 - 22:01

#6 Andaar

Andaar
  • 1 654 postów

Napisano 19 października 2017 - 22:08

Z tego co widzę, nie masz zapisanego pliku z rozszerzeniem .c

Nie pomagam na PW

#7 Darth Envious

Darth Envious
  • 127 postów

Napisano 19 października 2017 - 22:17

Okej! Już wszystko działa! Wielkie, wielkie dzięki! :D :D

#8 ftpd

ftpd

Nie.

• 19 883 postów

Napisano 19 października 2017 - 22:18

https://myapple.pl/f...amu-przeczytaj/

---
Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych