Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air 2017 vs Pro 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 radekb29

radekb29
  • 2 postów

Napisano 19 października 2017 - 16:55

Witajcie,
Stanąłem przed jak się okazuje niełatwym wyborem laptopa do pracy. Głównymi kandydatami został Nowy Macbook Air lub używany Macbook Pro z 2013/15 roku. Oba w konfiguracji i5 + 8Gb + 128Gb. Laptop będzie wykorzystywany między innymi do tworzenia aplikacji mobilnych na iOS i Android stąd też pytanie, który z nich poradzi sobie lepiej i czy warto ryzykować kupno używanego Maca? Nigdy nie wiadomo co przeszedł i w jakim jest stanie... Liczę na pomoc.
Z góry dzięki  :D



#2 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 19 października 2017 - 16:57

Ja kupiłem używanego PRo 2015 na gwarancji. Jak sie poszuka to się znajdzie.  Ekran bajka. Nie bierz pikslozy w Air.. 



#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 646 postów
  • Płeć:

Napisano 19 października 2017 - 17:33

Czego byśmy tu nie powypisywali, to ostatnie zdanie z Twojego posta pozostanie prawdziwe. Używkę kupujesz bez gwarancji i nie wiesz, co stanie się jutro. Być może nic. Ale nie wiesz. Do mobilnego developmentu oba wystarczą. Do obu można podłączyć zewnętrzny monitor, co w tym przypadku jest istotne.

#4 junno

junno
  • 46 postów

Napisano 30 października 2017 - 19:12

 

 

Nie bierz pikslozy w Air.

Od dłuższego czasu rozważałem zakup pierwszego w życiu Maca. Na pierwszym miejscu stawiałem MacBooka Air, ale wszędzie czytałem narzekania na ekran w porównianiu z Retiną z MacBooka Pro. Kilka dni temu pojechałem do iSpota i porównałem organoleptycznie obydwa ekrany i... nie widziałem większej równicy. Zaznaczę, że nie jestem grafikiem ani nawet fotografem amatorem. Wczoraj w końcu nie wytrzymałem i kupiłem swojego Aira. Dla osób wahających się nad zakupem kilka spostrzerzeń po kilku godzinach "zabawy":

  • ekran niby słaby (wszędzie tak piszą), a dla mnie w niczym nie odstaje od innych laptopów, z którymi miałem do czynienia,
  • bateria - rewelacja, przynajmniej według czasu podawanego przez system,
  • klawiatura - trochę dziwna, wymaga przyzwyczajenia (dziwny enter w kształcie odwróconego L)
  • gładzik - rewelacja - myślę, że po kilkudniowej nauce obsługi gestów korzystanie z laptopa będzie naprawdę wygodne
  • wydajność - za krótko żeby wyrokować, ale nie przewiduję, żeby dla moich wymagań zabrakło mocy
  • jakość wykonania - teraz już wiem skad się wziął efekt WOW w opisach sprzętu od Apple - jak zobaczyłem zestaw po otwarciu pudełka byłem naprawdę w szoku. Ciężko mi to opisać bo to tylko komputer i parę kabelków, ale sposób pakowania i wygląd samego laptopa różni się od tego z czym miałem do czynienia do tej pory,
  • ładowarka - mała i magnetyczna - super
  • system - inny niż Windows, wymaga przyzwyczajenia, na razie za krótko, żeby ocenić, który jest lepszy (przez 15 minut szukałem menu w SublimeText, zanim zauważyłem, że każdy program ma po prostu swoje własne menu w belce górnej)
  • przeglądarka Safari - inna niż Chrome, podobno oszczędza baterię i z tego względu będę chciał jej dać szansę, ale muszę znaleźć sposób na synchronizację zakładek pomiędzy Safari i Chrome na moim PC
  • samego ekosystemu nie jestem w stanie ocenić, bo nie posiadam iPhona, ale wydaje się to wszystko fajnie zorganizowane i przemyślane

To takie przemyślenia po dosłownie 2-3 godzinach użytkowania. Na razie prawie same plusy, zobaczymy co będzie dalej. Dla tych co się wahają - nie ma co się zastanawiać - sprzęt jest naprawdę ok, a ekran lepszy niż w internetowych recenzjach. 



#5 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 30 października 2017 - 22:26

:D :D :D jak ja tu gdzieś kiedyś napisałam, że ten wyświetlać w airze jest całkiem ok. to niektórzy mnie wirtualnie ukamienowali :D ale masz racje dla przecietnego użytkownika jest porządku ...
  • makemymind lubi to

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#6 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 31 października 2017 - 09:19

Oczywiście że ekran w Air nie jest taki zły. 80% laptopów ma dużo gorszy i nikt nie płacze.

Idąc tym tokiem myślenia to nie opłaca się kupować Skody bo Mercedes klasy S ma lepsze siedzenia.


  • kristof461 lubi to

#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 646 postów
  • Płeć:

Napisano 31 października 2017 - 11:08

Po prostu ten ekran się nie nadaje do zastosowań, w których odwzorowanie barw jest kluczowe. Ze względu na kąty. To wszystko. W pracach biurowych takie przekłamania barw w niczym nie przeszkadzają.

#8 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 01 listopada 2017 - 13:04

Po prostu ten ekran się nie nadaje do zastosowań, w których odwzorowanie barw jest kluczowe.

Żaden z laptopów i duża większość monitorów sie do tego nie nadają, a te co się nadają wymagają porządnej kalibracji, po za tym autora wątku nie interesują wierne odwzorowania barw, bo będzie zajmować się czymś innym.


  • kristof461 i a.s-6704ce448e lubią to

Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#9 masser

masser
  • 2 postów

Napisano 02 listopada 2017 - 16:05

a da się jeszcze gdzieś dostać nowego mbp 2015?



#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 646 postów
  • Płeć:

Napisano 02 listopada 2017 - 16:10

a da się jeszcze gdzieś dostać nowego mbp 2015?

Chciałoby się rzec "New rMBP 2015 is the new Holy Grail". ;-)

 

Może być ciężko, szczególnie jeśli się zapragnie jakiejś niepodstawowej konfiguracji.



#11 revoo

revoo
  • 6 postów

Napisano 02 listopada 2017 - 22:27

Stałem przed podobnym dylematem co autor wątku i ja koniec końców uznałem, że ekran i powszechne "zdzieranie" się folii matującej jest za dużym ryzykiem. Oglądałem używanego mbp wizualnie w super stanie, praktycznie jak nówka ;) poza tym, że na ekranie poodbijały się facetowi klawisze :| Niby była ta bezpłatna wymiana panelu do któregoś października jak mnie pamięć nie myli, ale któż to wie czy za jakiś czas problem nie pojawi się znowu. Wziąłem Aira z 2017 i jako użytkownik do tej pory windowsa jestem MEGA zadowolony z przesiadki :) Ekran jak kazdy inny hd, ale naprawdę nie ma tragedii (jakiegoś grafika z zawodu może kłuć w oczy ale każdy szanujący się bedzie posiadać odpowiedniej klasy monitor). Puentując wybór pomiędzy mba vs mbp wybrałem Aira i osobiście nie zaluje ani chwili.



#12 C2O5

C2O5
  • 200 postów

Napisano 04 listopada 2017 - 14:53

Stałem przed podobnym dylematem co autor wątku i ja koniec końców uznałem, że ekran i powszechne "zdzieranie" się folii matującej jest za dużym ryzykiem. Oglądałem używanego mbp wizualnie w super stanie, praktycznie jak nówka ;) poza tym, że na ekranie poodbijały się facetowi klawisze :| Niby była ta bezpłatna wymiana panelu do któregoś października jak mnie pamięć nie myli, ale któż to wie czy za jakiś czas problem nie pojawi się znowu. Wziąłem Aira z 2017 i jako użytkownik do tej pory windowsa jestem MEGA zadowolony z przesiadki :) Ekran jak kazdy inny hd, ale naprawdę nie ma tragedii (jakiegoś grafika z zawodu może kłuć w oczy ale każdy szanujący się bedzie posiadać odpowiedniej klasy monitor). Puentując wybór pomiędzy mba vs mbp wybrałem Aira i osobiście nie zaluje ani chwili.

 

Wszędzie gdzie kolory lub to czy coś jest przepalone czy nie, czyli grafika, fotografia, film. Air nie ma szans z żadnym pro. W każdej innej sytuacji w której nie miałeś retiny Air nie jest złym rozwiązaniem. Dla niektórych nawet dobrym ;) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych