Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co wybrać? Apple TV 3 czy 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrekpila18

piotrekpila18
  • 90 postów
  • SkądPiła

Napisano 30 września 2017 - 13:09

Ostatnio mierzę sie z zakupem Apple TV teraz nie wiem czy warto jest dla moich potrzeb doplacac do 4 czy w moim przypadku 3 generacja tez da sobie rade. A wiec potrzebuje sprzetu dzieki ktoremu bede mogl ogladac filmy (m.in MKV) z maca mini na telewizorze (LG webOS), oraz w przyszlosci chcialbym zakupic amplituner z glosnikami by bezprzewodowo odtwarzac muzyke w drugim pokoju . Probowałem z DLNA ale w przypadku maca to sa problemy wiec zdecydowałem sie ze najprosciej bedzie kupic Apple TV. Filmy beda w maksymalnej jakosci 1080p. i tutaj nasuwa sie pytanie czy Apple TV 3gn to uciągnie. Nie chce grac w żadne gry wiec w sumie nowosci z Apple TV 4 sa mi nie potrzebne. Pytanie tylko czy Apple 3gn uciagnie filmy w full HD czy moze tez warto doplacic do 4gn?



#2 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 30 września 2017 - 15:54

Jeżeli nie będziesz grał w gry i dodatkowo jedynie treści 1080p Cię interesują, to moim zdaniem nie ma sensu dopłacać do ATV 4. Zwróć jednak uwagę, że jest tam procesor A8, więc pewnie za 2 lata przestanie być aktualizowany. Różnica w cenie też nie jest jakaś kolosalna. Odpowiadając jednak na pytanie - tak, poprzednie generacja udźwignie Full HD.



#3 piotrekpila18

piotrekpila18
  • 90 postów
  • SkądPiła

Napisano 30 września 2017 - 16:00

A to fajnie. Wsparcie nie jest mi w sumie potrzebne bo z zadnych aplikacji korzystac na tym nie bede (i tak w Polsce slabe wspracie). Jedynie do strumieniowania muzyki/filmów z maca. :D W takim razie kupuje ATV 3 :D



#4 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 30 września 2017 - 19:36

Jeszcze dla pewności, żeby nie było, że źle doradzam :) Chodzi Ci o ten model? https://www.apple.co.../apple-tv-32-gb



#5 Trafimow

Trafimow
  • 125 postów

Napisano 30 września 2017 - 22:53

Jeszcze dla pewności, żeby nie było, że źle doradzam :) Chodzi Ci o ten model? https://www.apple.co.../apple-tv-32-gb

To jest Apple TV4


Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#6 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 30 września 2017 - 23:35

To jest Apple TV4

 

No wiem, przecież nawet na stronie jest napisane :) 

 

Może mało jasno się wyraziłem. Pytałem OP-a czy chodzi mu o ten model jako ATV 4. Widziałem już gdzieś na forum wątek, gdzie ktoś myślał, że wersja 4K to 4 generacja, a z A8 to 3.

W każdym razie 3 generacja nawet w specyfikacji podanej przez Apple ma taki zapis:

 

  • Wideo H.264 do rozdzielczości 1080p, 30 klatek na sekundę, High lub Main Profile, poziom 4.0 lub niższy, Baseline profile, poziom 3.0 lub niższy z dźwiękiem AAC-LC do 160 kb/s na kanał, dźwięk stereofoniczny 48 kHz w formatach .m4v, .mp4 i .mov
  • Wideo MPEG-4 do 2,5 Mb/s, 640 na 480 pikseli, 30 klatek na sekundę, Simple Profile z dźwiękiem AAC-LC do 160 kb/s, 48 kHz, dźwięk stereofoniczny w formatach .m4v, .mp4 i .mov
  • Motion JPEG (M-JPEG) do 35 Mb/s, 1280x720 pikseli, 30 klatek na sekundę, dźwięk w formacie ulaw, PCM stereo w plikach .avi

Zatem Full HD jest wspierane w h264.



#7 piotrekpila18

piotrekpila18
  • 90 postów
  • SkądPiła

Napisano 09 października 2017 - 09:52

Mi chodziło o tą generacje.  na stronie Apple co prawda juz nie jest ona dostepna ale jeszcze na rynku idzie ją wyrwać https://support.appl...48?locale=pl_PL



#8 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 listopada 2017 - 17:25

Moim zdaniem warto dopłacić do 4. To jest zupełnie inny sprzęt z kompletnie innym oprogramowaniem i pilotem. Może teraz myślisz tylko o streamingu z Maka, ale jestem pewien, że mając TV4 korzystałbyś z wielu jego funkcji. Choćby apka do YT jest o niebo lepsza i wygodniejsza.


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych