Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie działa lewy shift w Macbook Pro 13' 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 babyuniverse

babyuniverse
  • 14 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 września 2017 - 08:16

Witam wszystkich serdecznie. 

Zakupiłam w Niemczech macbooka pro retina 13' 2015. Niestety nie działa lewy shift przez co nie jest mi wygodnie pisać polskich znaków (tak wiem, że jest jeszcze drugi ale jestem przyzwyczajona do lewego). Oprócz tego znaczki na klawiaturze numerycznej są poprzestawiane np. gdy chcę otworzyć nawias to muszę nacisnąć przycisk obok tego, na którym pokazany jest nawias. 

Mam ustawioną klawiaturę polską pro.

Proszę o pomoc. 

 

Pozdrawiam serdecznie. 

 



#2 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 19 września 2017 - 08:25

Shift moze miec wiele powodow. Co do znaczkow mozesz kupic naklejki i poopisywac sobie zgodnie z naszym ukladem.

 

uk%C5%82ady-qpad.jpg



#3 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 19 września 2017 - 08:26

klawisze numeryczne można przełożyć z innej klawiatury. Nie działający Shift (podejrzewam, że jednak to Alt/Option) - chyba zostaje tylko wymiana klawiatury. Nie jest to tania procedura w tym modelu.



#4 shaqui

shaqui
  • 586 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 września 2017 - 08:36

1. Jak nie działa klawisz a komputer na gwarancji do oddaj do autoryzowanego serwisu - jeżeli komputer jest na gwarancji.

2. A jak ma działać poprawnie - jak kalwaitura jest przystosowana do układu niemieckiego - dlatego po zmianie na Polski Pro masz w innym miejscu nawias - tutaj tylko naklejki na klawiaturę albo zapytaj się może ktoś (jakiś) serwis może wymienić klawiaturę na angielską.


"Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy się zbytnią popularnością" 

 MacBook Air13 M1, SSD250 gb, Ram 16 gb 2020 |  iP 11 pro Max - 256 gb |  iPad Pro 11 |  AW5 - 44mm SG


#5 babyuniverse

babyuniverse
  • 14 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 września 2017 - 07:11

klawisze numeryczne można przełożyć z innej klawiatury. Nie działający Shift (podejrzewam, że jednak to Alt/Option) - chyba zostaje tylko wymiana klawiatury. Nie jest to tania procedura w tym modelu.

Dokładnie, alt też nie działa. Nie wie pan na jaka kwote sie przygotować? Pozdrawiam



#6 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 21 września 2017 - 07:43

 

 

Nie wie pan na jaka kwote sie przygotować? 

Zależy od serwisu. Serwis autoryzowany chyba zaproponuje wymiane palmrestu w całości (i możliwe że wraz z baterią). Nie jestem pewen, ale podejżewam że tak, ponieważ Apple nie sprzedaje klawiatury osobno od palmrestu. Koszt takiej wymiany wyniesie ok 1500-2000zł. Ale może ktoś z forumowiczów bardziej się zna jak to jest na serwisach autoryzowanych, to odpisze.  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych