Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 5 głosy

iPhone X – opinie i wrażenia.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2901 odpowiedzi w tym temacie

#26 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 12 września 2017 - 21:21

4979 zł w AOS. Szkoda, że nie nazwali go iPhone Pro. Zawsze jak upadali na głowę z ceną z nowym modelem, to sprzęt dostawał dopisek Pro. Może w przyszłym roku czeka nas kolejna niespodzianka?  :D

 

W przyszłym roku (ponoć iPhone 9 i 9 Plus) znowu mają być 2 słuchawki. Jedna rozmiarów obecnego X, a druga z bryłą taką jak w Plusie, ale ekranem ponad 6,2". Ja jednak wątpię, bo nie byłoby jak tego wycenić. Skoro X teraz kosztuje 5000, to po premierze 9 musiałaby kosztować mniej od niej w bazowej konfiguracji , czyli taniej o jakieś 2000 zł. Nierealne, może za kilka lat.


Użytkownik john80 edytował ten post 12 września 2017 - 21:22


#27 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 12 września 2017 - 21:23

Jak myslicie kiedy Iphone X potanieje do  ceny 3500-4000 zł ??

Za taką cene to odpada ale za 3.5 tys to jeszcze  spoko :)

 

Mam IP6 no i chyba czas najwyższy zmienić, IP 8 odpada  bo ma przestażały ekran, momentami myśle o zakupie s8 albo nowego XIAOMI...


IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#28 lucas144

lucas144
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 września 2017 - 21:32

Jak myslicie kiedy Iphone X potanieje do  ceny 3500-4000 zł ??

Za taką cene to odpada ale za 3.5 tys to jeszcze  spoko :)

 

Mam IP6 no i chyba czas najwyższy zmienić, IP 8 odpada  bo ma przestażały ekran, momentami myśle o zakupie s8 albo nowego XIAOMI...

 

rownież zastanawiam się nad S8. 


  •  Macbook Air 13 
  •  iPhone Xs Max - Gold 
  •  iPad Mini 3
  •  Apple Watch Series 3 - SS

#29 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 12 września 2017 - 21:37

2500 zł i mamy telefon który specyficznie jest zbliżony do Iphone X,  czy warto dopłacać kolejne 2,5 do systemu... Sam nie wiem, raczej nie , ale nie wiem czy dam radę pracować na Androidzie.


IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#30 kogi

kogi
  • 131 postów

Napisano 12 września 2017 - 21:38

Za 2500 można kupić już nowego Galaxy S8 z oficjalnej dystrybucji. Rozumiem, że iphone X może być nieco lepszy, ale ta cena to już niezłe przegięcie... 

O wersji 8, która już na starcie jest przestarzała nawet nie będę pisał, bo nie wiem, kto to kupi. Posiadając iphona 7 czy nawet 6, 6S nie ma sensu wymieniać. 



#31 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 12 września 2017 - 21:41

Kupiłem Iphone 6 zaraz po premierze, tylko ze względu na większy ekran, z kazdym rokiem  oglądam te konferencje i tak czekam i czekam, i chyba sobie jeszcze poczekam na coś co będzie warte zakupu. Czemu oni trzymają się tej samej rozdzielczośći ekranu w 6,6S,7 i 8  ? :/


IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#32 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 12 września 2017 - 21:48

No niestety cena wybija z głowy wszelkie zapędy. Apple nigdy nie było tanie, ale ten telefon nie jest wart tych pieniędzy. To już przegięcie, nic nie usprawiedliwia takiej ceny.


Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#33 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 września 2017 - 22:00

iPhone'a 8 wg mnie w tym roku w ogóle nie powinno być. Lepiej już by zrobili jakby zaktualizowali iPhone'a SE i do tego iPhone X. 


  • meg i MasterM lubią to

iPhone 12 mini 


#34 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2017 - 22:01

Za 2500 można kupić już nowego Galaxy S8 z oficjalnej dystrybucji. Rozumiem, że iphone X może być nieco lepszy, ale ta cena to już niezłe przegięcie... 
O wersji 8, która już na starcie jest przestarzała nawet nie będę pisał, bo nie wiem, kto to kupi. Posiadając iphona 7 czy nawet 6, 6S nie ma sensu wymieniać.

Jak ktoś ma 6, to może pomyśleć o wymianie - zauważalna różnica w szybkości i dużo funkcji. Ale od 6s w górę to raczej nie bardzo.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#35 Omega55

Omega55
  • 332 postów

Napisano 12 września 2017 - 22:26

Jestem zawiedziona. Nic szczególnego w X nie widzę. "Bezramki" widziałam już kilka mcy temu u konkurencji. Ładowanie bezprzewodowe też już gdzieś dawno widziałam i w ogóle jest dla mnie zbędne.
Cena ? - tu akurat nie przesadzajmy. Mój 7plus kosztował 4999, więc cena X musi być wyższa, skoro są 8-mki.
No właśnie - po co te iPhone 8 ? - tu nic nowego, żadnej choćby małej rewolucji. Bryła ta sama do znudzenia, jedynie to szkło z tyłu odróżnia nowy model od starego... hmm... kiedy ta 6tka wyszła ? - w którym roku ? :)
IPhone X powinien być w miejsce 7 plus. Cena taka jak 7 plus w dniu premiery. Do tego mniejsza wersja, czyli ta 8.
No sorry, ale w X pokazali to, co konkurencja pokazała już dawno. Czyż nie mam racji ? Nic nic nic nowego.
Po raz pierwszy nie marzę o nowym modelu :). Może Note 8 ? - naprawdę cacko. Ale nie ma iOS... To może pozostanę przy tym co mam i będzie ok, bo nie muszę wydawać kasy. O.

Użytkownik Omega55 edytował ten post 12 września 2017 - 22:29


#36 dyzio1

dyzio1
  • 95 postów

Napisano 12 września 2017 - 22:32

Widzę, że cena nowego Xa sprowadziła na ziemię wszystkich, nawet największych fanów nadgryzionego jabłka, zresztą  mnie również. Zwyczajnie nie mogę w żaden sposób uzasadnić sobie wydania 5 koła na to urządzenie. Natomiast o ip 8 nawet nie warto pisać, bo nie ma o czym. 



#37 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 września 2017 - 22:34

Może Note 8 ? - naprawdę cacko. Ale nie ma iOS... 

 

Przecież note 8 to kopia s8 z rysikiem. Tam to już w ogóle nic nie ma.

iPhone X to wg mnie duża zmiana względem iP7. Wygląd jak dla mnie wymiata, a na żywo zapewne będzie jeszcze lepiej. 

Kupuję na 99%, ale nie w tym roku. Inne wydatki. W styczniu zacznę się rozglądać. 


iPhone 12 mini 


#38 Omega55

Omega55
  • 332 postów

Napisano 12 września 2017 - 22:37

Przecież note 8 to kopia s8 z rysikiem. Tam to już w ogóle nic nie ma.
iPhone X to wg mnie duża zmiana względem iP7. Wygląd jak dla mnie wymiata, a na żywo zapewne będzie jeszcze lepiej. 
Kupuję na 99%, ale nie w tym roku. Inne wydatki. W styczniu zacznę się rozglądać.


Note kosztuje 1500 zł mniej i wcale nie zgodzę się, że nic w nim (ciekawego) nie ma.

#39 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 12 września 2017 - 22:37

Mi się podoba (oprócz ceny).

 

P.s. swoją drogą - ciekawe co ze Spotlight ?? Bo w X od góry się wysuwa centrum sterowania... 



#40 swiatek94

swiatek94
  • 450 postów

Napisano 12 września 2017 - 22:40

Mi się podoba (oprócz ceny).

 

P.s. swoją drogą - ciekawe co ze Spotlight ?? Bo w X od góry się wysuwa centrum sterowania... 

Nie do końca, centrum sterowania wysuwa się od prawej krawędzi, nad ikonami baterii i zasięgu jest mały pasek, który odpowiada za centrum sterowania. Swoją drogą strasznie ten system zagmatwany w wersji X, ale myślę że nie będzie, to jakoś mocno kłopotliwe.



#41 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 września 2017 - 22:41

Note kosztuje 1500 zł mniej i wcale nie zgodzę się, że nic w nim (ciekawego) nie ma.

 

Względem S8 nie za bardzo.

iP X kosztuje 4950

Note 4300

 

=

 

650 a nie 1500. 


iPhone 12 mini 


#42 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 12 września 2017 - 22:43

Od góry po prawej stronie. Od góry po lewej masz po staremu, powiadomienia i spotlight.

Użytkownik koliberek1 edytował ten post 12 września 2017 - 22:44

Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#43 Omega55

Omega55
  • 332 postów

Napisano 12 września 2017 - 22:47

Ja nie mówię, że X mi się nie podoba. Ale wg mnie to powinien być zwyczajnie kolejny model, a nie coś wyjątkowego w ofercie.

@effe, porównuję cenę Note z droższą wersją X, bo dla mnie 128GB to absolutne minimum w smartfonie. Do Note mogę włożyć kartę pamięci.

Użytkownik Omega55 edytował ten post 12 września 2017 - 22:48


#44 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 września 2017 - 22:57

Ja nie mówię, że X mi się nie podoba. Ale wg mnie to powinien być zwyczajnie kolejny model, a nie coś wyjątkowego w ofercie.

@effe, porównuję cenę Note z droższą wersją X, bo dla mnie 128GB to absolutne minimum w smartfonie. Do Note mogę włożyć kartę pamięci.

 

Jasne szanuję Twoją opinie. Każdy może mieć swoje zdanie.

Wg mnie iP zasługuje na miano "X"

Wdrożyli w niego bardzo wiele i zdecydowanie zmienili wygląd. 

iP8 to co najwyżej iP7s i to naciągane "S"

 

X to już inna liga.

 

Mi spokojnie 64GB wystarcza, zwłaszcza w dobie chmur. Na telefonie trzymam jedynie oprogramowanie, reszta ląduje w chmurach i w życiu nie kupiłbym wersji 256GB. 


iPhone 12 mini 


#45 galaretka007

galaretka007
  • 23 postów

Napisano 12 września 2017 - 23:19

*
Popularny

Jakby coś, to szanuje innych zdanie. IMO.

Cena wysoka, ale nie ma co się dziwić u nas, zawsze zapierała dech w piersiach. Dla Amerykanów te 999$ to spoko cena.

 

Po drugie nie ma tego WOW bo za dużo było przecieków i teraz wszyscy czują się oszukani. Pamietam za starych czasów jak zapowiedzieli iPhona i wszyscy się śmiali, że nie ma bt, nie ma obsługi Javy itp. itd. Były porównania do kastrata, do ziemniaka, Sony Ericsony to było coś. A teraz wszyscy mówią, że brakuje u Apple'a flow, think diffrent. Ja uważam, że nie. Teraz po prostu wszystko spowszechniało, tak jak kiedyś gry komputerowe potrafiły porwać człowieka, a teraz kompletnie nie ma w co grać (syndrom u kobiet które nigdy nie mają co na siebie włożyć :P). Była kiedyś zapowiedź AppStore wszyscy pukali się w czoło, że wprowadzają MONOPOL. Myślę, że FaceID to dopiero początek góry lodowej. Teraz w dobie tak rozwiniętej technologii tylko NASA może nas zaskoczyć.

 

Gdyby nie było iP8 to byłoby narzekanie czemu nie zrobili tańszej wersji, że to skok na kasę, albo, że mogli chociaż wprowadzić model z indukcją, że stoją w miejscu bo konkurencja dawno to już ma... i tak nie dobrze i tak źle. Mam wrażenie, że w obecnych czasach modne jest narzekanie. Apple tylko reklamuje, nie podoba się to nie, a nie płacz i lament bo nie może ktoś wydać swojej kasy, bo was nie satysfakcjonuje sprzęt...

 

Np. Samsung od S6 nic nie zmienił, oprócz S8 gdzie jest ekran większy, ale po za tym kompletnie nic. Ale jakoś się o tym nie mówi... Nie wspominając o bezsensownej wydajności Samsungów (polecam ten filmik), drogich częściach do wymiany, czytnik lini papilarnych z tyłu? (pozdrawiam ludzi korzystających z tej funkcji gdy mają telefon w uchwycie samochodowym)


Użytkownik galaretka007 edytował ten post 12 września 2017 - 23:39


#46 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 września 2017 - 23:40

galaretka007 o samsungu nie temat nie ma co kopać leżącego. 

iP X pozamiatał konkurencje i tyle. 


iPhone 12 mini 


#47 swiatek94

swiatek94
  • 450 postów

Napisano 12 września 2017 - 23:49

galaretka007 o samsungu nie temat nie ma co kopać leżącego. 

iP X pozamiatał konkurencje i tyle. 

Pozamiatał, ale niestety ceną. Myślałem, że Note8, to już jest taka granica zdrowego rozsądku, ale jak widać apple pokazał, że da się to zrobić lepiej :D

Przede wszystkim trzeba patrzeć w przyszłość i skoro teraz iPX kosztuję 5tys, a iP8 3,5tys, to co wymyśli apple w przyszłym roku? Porzuci 8 i zajmie się tylko ulepszeniem X'a w dwóch wersjach czy może zrobi iPhone 9  i X2 za 6tys... ceny telefonów zaczynają mnie powoli przerażać. Zdaje sobie sprawę, że flagowy telefon jest dobrem luksusowym i nie każdy może sobie na niego pozwolić, a większość osób wstrzymuje się do przyszłego roku na obniżki cen, ale do jakiej ceny może spaść X? 4-4,5k to nadal są za wysokie ceny jak na telefon, ale to moje zdanie.

Co do samego telefonu, to w końcu jest jakiś efekt wow, ale mimo wszystko przecieki zepsuły całą zabawę, liczyłem na TouchID i inny design 8.


Użytkownik swiatek94 edytował ten post 12 września 2017 - 23:50


#48 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 12 września 2017 - 23:49

Cena wysoka, ale nie ma co się dziwić u nas, zawsze zapierała dech w piersiach. Dla Amerykanów te 999$ to spoko cena.

Po drugie nie ma tego WOW bo za dużo było przecieków i teraz wszyscy czują się oszukani. Pamietam za starych czasów jak zapowiedzieli iPhona i wszyscy się śmieli, że nie ma bt, nie ma obsługi Javy itp. itd. Były porównania do kastrata, do ziemniaka, Sony Ericsony to było coś. A teraz wszyscy mówią, że brakuje u Apple'a flow, think diffrent. Ja uważam, że nie. Teraz po prostu wszystko spowszechniało, tak jak kiedyś gry komputerowe potrafiły porwać człowieka, a teraz kompletnie nie ma w co grać (syndrom u kobiet które nigdy nie mają co na siebie włożyć :P). Była kiedyś zapowiedź AppStore wszyscy pukali się w czoło, że wprowadzają MONOPOL. Myślę, że FaceID to dopiero początek góry lodowej.

 

Np. Samsung od S6 nic nie zmienił, oprócz S8 gdzie jest ekran większy, ale po za tym kompletnie nic. Ale jakoś się o tym nie mówi... Nie wspominając o bezsensownej wydajności Samsungów, drogich częściach do wymiany, czytnik lini papilarnych z tyłu? (pozdrawiam ludzi korzystających z tej funkcji gdy mają telefon w uchwycie samochodowym)

Polecam ten filmik

To było moje pierwsze przemyślenie po konferencji - szkoda, że teraz jest tyle przecieków. Zero zaskoczenia, zero wow. Nie zgodzę się jednak. że dla Amerykanów 999$ to spoko cena. U nich to też kupa kasy.

Apple przyzwyczaiło swoich klientów do wysokich cen, lecz kiedyś faktycznie wyprzedzali konkurencję. Teraz? Teraz znajdują się gdzieś po środku za chińczykami - Xiaomi. Jedyne co ich ratuje to duży sejf pozwalający na skupowanie ciekawszych technologii. Gdyby Xiaomi stało na iOS - jak dla mnie produkt idealny.

Face ID - tysiące czytników pozwalają na szybkie i pewne odblokowanie. Pierwsza próba - wtopa. Widać, że nie jest to jeszcze dopracowane do tego stopnia, do jakiego być powinno. Po nieudanych próbach implementacji Touch ID musieli dać coś w zamian. Ludzie, którzy kupią "X" będą beta-testerami. Dopiero kolejny model prawdopodobnie zostanie odpowiednio przygotowany. 


  • meg lubi to

 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#49 Rogi_

Rogi_
  • 327 postów

Napisano 12 września 2017 - 23:55

Zostaję z 6s, bo nie ma nic wartego takiej dopłaty. Cena przegięta, a sam dizajn nie powala. Może wrócę do Androida i znowu kiedyś wpadnę do iOS.



#50 FunAppleFun

FunAppleFun
  • 32 postów

Napisano 13 września 2017 - 03:08

Nie było żadnej wpadki z odblokowaniem telefonu. Wystarczyło dokładnie przeczytać komunikat na ekranie.
Ktoś włączył telefon a nie wprowadził kodu dostępu, a więc Face ID nie działało. Tak jak i Touch ID nie działa po restarcie bez wpisania kodu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych