Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dodatkowe ubezpieczenie MacBook Pro.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 P4TRYK

P4TRYK
  • 7 postów

Napisano 02 września 2017 - 17:03

Witam,

 

chciałbym się dowiedzieć jak polecacie dodatkowo ubezpieczyć MacBooka Pro? Zamówiłem dziś nową 15-kę, wartość to ponad 10k, z poprzednim Mac miałem przypadek zbicia matrycy i niestety, ale gwarancja nie została mi uznana, więc chciałbym go ubezpieczyć na takie przypadki jak zalanie, kradzież, uszkodzenie mechaniczne. Jest obecnie coś warte polecenia? O tych wszystkich ubezpeniach mediamarkt,saturn, klikochron czytam, że po prostu nie warto?

 

Oczywiście standardową gwarancję Apple będę miał 12 msc + mogę ją przedłuzyć o 2 lata, ale pytam o takie rzeczy jak wyżej. Wiem, że za granica można takie coś kupić Apple Care+, u nas niestety niedostepne.#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 02 września 2017 - 23:43

Przede wszystkim przeczytaj uważnie OWU, ze szczególnym uwzględnieniem paragrafów/rozdziałów/załączników zawierających wyłączenia.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 P4TRYK

P4TRYK
  • 7 postów

Napisano 03 września 2017 - 10:50

Problem w tym, że nawet nie wiem na jaką gwarancję sie zdecydować. Każda, którą wybiore i poczytam w internecie okazuje się shitem. Są tu jacyś użytkownicy, którzy jednak dodatkowo ubezpieczyli sprzęt i mogą podesłać jakieś propozycje?#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 03 września 2017 - 11:10

Problem w tym, że nawet nie wiem na jaką gwarancję sie zdecydować. Każda, którą wybiore i poczytam w internecie okazuje się shitem. Są tu jacyś użytkownicy, którzy jednak dodatkowo ubezpieczyli sprzęt i mogą podesłać jakieś propozycje?

Negatywne opinie innych o jakimś ubezpieczeniu to jeszcze nie oznacza, że nie należy brać go pod uwagę, bo czasami wynikają one z naiwnego przekonania że kupione w ramach sprzedaży wiązanej ubezpieczenie jest "od wszystkiego" i bezwarunkowe". Nikt nie zagwarantuje odpowiedzialności "za wszystko" w przystępnej cenie, ale najczęściej frustrację ubezpieczający przeżywa gdy okazuje się, że powstała szkoda nie jest objęta ubezpieczeniem (chociaż wydawało się lub sprzedawca zapewniał - że będzie).
Trzeba również pamiętać, że sprzedaż ubezpieczeń to obowiązek większości sprzedawców sprzętu w sklepach AGD/RTV/IT - bo ze sprzedaży polisy sklep ma wielokrotnie większe profity niż ze sprzedaży ubezpieczanego sprzętu.
Moim zdaniem warto po prostu przeczytać OWU (zwracam uwagę na wyłączenia) i samemu wyrobić sobie zdanie na temat tego, czy opisane warunki (i wyjątki) są dla nas akceptowalne czy nie.
Z mojego doświadczenia mogę polecić objęcie ubezpieczeniem komputera w ramach ubezpieczenia firmy/biura lub domu/mieszkania - oczywiście tu również trzeba zwrócić uwagę na brak wyłączeń terytorialnych (tzn. tylko do wnętrza domu czy biura) dla urządzeń mobilych. To działa i (co ważne) nie płacisz za parę lat "z góry" tylko co roku jest odnawiane wraz z polisą obejmującą nieruchomość.
 


Pomogłem ?   -  Lubię to 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych