Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad(2017) czy iPad Air 2?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcinos00

marcinos00
  • 2 postów

Napisano 21 sierpnia 2017 - 22:03

Witam, jaki będzie lepszy wybór jeśli chodzi o użytek głównie w domu? Wiem, że najnowszy iPad ma lepszy procesor, ale nie ma powłoki antyrefleksyjnej i ekranu laminowanemu, ale czy dzięki jest bardziej wytrzymalszy?



#2 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 21 sierpnia 2017 - 22:09

2017



#3 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 22 sierpnia 2017 - 12:05

2017 bedzie wspierac AR.



#4 Dani3lson

Dani3lson
  • 31 postów

Napisano 23 sierpnia 2017 - 10:14

Witam piszę w sprawie wyboru ipada. Moje pytanie brzmi: Którego wybrać Ipad z 2017 czy Ipad Air 2. Czytałem forum w kwestii ich różnic i po za procesorem i teoretycznie szybkością działania na plus dla ipada 17, oraz ekraz który jest lepszy w air 2, po za tymi dwoma rzeczami nie widzę specjalnie różnicy. Proszę o napisanie którego lepiej wybrać, który będzie lepszy ponieważ z tego co widzę ceny są podobne a różnica 100 PLN nie robi większego znaczenia przy 2 tyś.Ipada chciałbym dokupić jako dodatek do Iphona 7plus którego zakupiłem odrazu po premierze i zafascynowałem się tym systemem, miałem wybrać macbooka jednak naprawiłem swojego laptopa i na tą chwilę jeszcze może pociągne na nim rok. Samego ipoda będę stosował do standardowych czynności yt fb może jakaś gra dla zabicia czasu i przeglądanie newsow, zastanawiam się też jak będą współgrały z moim Iphonem i czy będę miał jakieś większe pole w kwestii współgrania tego sprzętu. Proszę o pomoc z góry dziękuję.



#5 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 23 sierpnia 2017 - 10:24

Ja kupiłem iPada 2017 i jestem zadowolony. Działa bez problemów, jedynie trochę odbicia na ekranie denerwują przy padającym świetle.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#6 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 23 sierpnia 2017 - 11:41

Napiszę to i mam nadzieję, że raz na zawsze zakończymy pytania o to co lepiej kupić Air 2 czy 2017...

Ja totalnie nie kumam tego narzekania na 2017, że jest gorszy, że Apple się cofa itp.

 

Air 2 to po prostu inny, starszy model. Ekran wcale nie jest dużo lepszy od tego w 2017, jest laminowany i ma powłokę antyrefleksyjną. Co to oznacza?

 

Pełna laminacja sprawia, że urządzenie jest cieńsze, bo dystans między matrycą i szkłem jest mniejszy, niż wczesniej. To może dawać wrażenie, że treść i ikony są bliżej naszego wzroku, ale nie przesadzajmy, bo jak ktoś kupi 2017 to nawet nie zwróci na to uwagi. iPady 1, 2, 3, 4, Air, mini, mini 2, mini 3 też nie miały pełnej laminacji i nikomu to nie przeszkadzało. Nagle pojawił się Air 2 i każdy na siłę doszukuje się, że jest to duża niedogodność - brak laminacji. Dopóki nie położysz koło siebie tych dwóch modeli, to nie zwrócisz nawet na to uwagi, a nawet jak położysz to... też nie zwrócisz na to uwagi, bo w niczym to nie przeszkadza. Laminacja najwięcej daje na grubości, bo faktycznie Air 2 jest cieńszy (6,1 mm vs 7,5 mm), ale czy to jest jakaś kolosalna różnica, tym bardziej, że waga wciąż jest podobna i 2017 jest cięższy o 41 gramów? Każdy biadoli, o jak Apple mogło to zrobić, cofa się w rozwoju, ale wcześniej też to zrobili, bo iPad 3 i 4 był cięższy od iPada 2 o 49 gramów, i grubszy o 0,6 mm.  

 

Powłoka antyrefleksyjna to też nie jest jakiś dramat. Nie usprawiedliwiam Apple, bo moim zdaniem dało ciała, że model 2017 to jedyne urządzenie bez powłoki antyrefleksyjnej, jakby niewiadomo ile to ich kosztowało. Natomiast to się przydaje jak wychodzisz na dwór, albo jak siedzisz w mocno oświetlonym pomieszczeniu. No i też nie przesadzajmy, bo ta powłoka to też nie jest gwarancja, że nic ci się nie będzie odbijało na iPadzie. Miałem Air 2 i w słoneczny dzień refleksy były, ale mniejsze. Jak swojego 2017 będziesz dużo używał w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, to po prostu kup sobie szkło antyrefleksyjne i po sprawie. 

 

Natomiast 2017 ma więcej plusów, niż minusów względem Air 2:

 

- lepszy procesor A9 (vs A8X), który w operacja jednowątkowych ma 2359 (vs 1823) punktów, a dla wielowątkowych mają tyle samo (iOS 10.3.1)

- ma lepszą grafikę, co pokazuje większość programów do testowania grafiki (tylko nieliczne operacje na GPU pokazują zbliżone wartości do Air 2) np. T-rex onscreen ma 56,1 FPS vs 41,6 (Air 2)

- nowy CPU daje nam też lepsze przeglądanie stron, w teście JetStrem wychodzi 126,5, a dla Air 2 88 punktów (im więcej tym lepiej)

- model 2017 ma większą baterię i dłużej trzyma na jednym ładowaniu (dzięki większej grubości zapewne), w testach 616 minut vs 460 dla Air 2

- ma jaśniejszy ekran, tak, tak - jak widać pod tym względem ekran 2017 jest lepszy od Air 2

- będzie dłużej wspierany i dostanie więcej aktualizacji iOS

 

Jeżeli po tej rozpisce ktoś nadal woli Air 2, to chyba tylko ze względu na grubości i laminację ekranu. Pozostałe cechy pokazują, że jest gorszy od 2017 ALE - nie na tyle gorszy, by aktualizować Air 2 do 2017, bo to się nie opłaca. Jakbym nie miał iPada to bym brał 2017. 


Użytkownik john80 edytował ten post 23 sierpnia 2017 - 11:45


#7 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 23 sierpnia 2017 - 15:04

Brak laminacji oznacza również że jakby się szybka stłukła to łatwiej wymienić samą szybkę a nie szybka + wyświetlacz



#8 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 23 sierpnia 2017 - 20:20

Napiszę to i mam nadzieję, że raz na zawsze zakończymy pytania o to co lepiej kupić Air 2 czy 2017...

Ja totalnie nie kumam tego narzekania na 2017, że jest gorszy, że Apple się cofa itp.

 

Air 2 to po prostu inny, starszy model. Ekran wcale nie jest dużo lepszy od tego w 2017, jest laminowany i ma powłokę antyrefleksyjną. Co to oznacza?

 

Pełna laminacja sprawia, że urządzenie jest cieńsze, bo dystans między matrycą i szkłem jest mniejszy, niż wczesniej. To może dawać wrażenie, że treść i ikony są bliżej naszego wzroku, ale nie przesadzajmy, bo jak ktoś kupi 2017 to nawet nie zwróci na to uwagi. iPady 1, 2, 3, 4, Air, mini, mini 2, mini 3 też nie miały pełnej laminacji i nikomu to nie przeszkadzało. Nagle pojawił się Air 2 i każdy na siłę doszukuje się, że jest to duża niedogodność - brak laminacji. Dopóki nie położysz koło siebie tych dwóch modeli, to nie zwrócisz nawet na to uwagi, a nawet jak położysz to... też nie zwrócisz na to uwagi, bo w niczym to nie przeszkadza. Laminacja najwięcej daje na grubości, bo faktycznie Air 2 jest cieńszy (6,1 mm vs 7,5 mm), ale czy to jest jakaś kolosalna różnica, tym bardziej, że waga wciąż jest podobna i 2017 jest cięższy o 41 gramów? Każdy biadoli, o jak Apple mogło to zrobić, cofa się w rozwoju, ale wcześniej też to zrobili, bo iPad 3 i 4 był cięższy od iPada 2 o 49 gramów, i grubszy o 0,6 mm.  

 

Powłoka antyrefleksyjna to też nie jest jakiś dramat. Nie usprawiedliwiam Apple, bo moim zdaniem dało ciała, że model 2017 to jedyne urządzenie bez powłoki antyrefleksyjnej, jakby niewiadomo ile to ich kosztowało. Natomiast to się przydaje jak wychodzisz na dwór, albo jak siedzisz w mocno oświetlonym pomieszczeniu. No i też nie przesadzajmy, bo ta powłoka to też nie jest gwarancja, że nic ci się nie będzie odbijało na iPadzie. Miałem Air 2 i w słoneczny dzień refleksy były, ale mniejsze. Jak swojego 2017 będziesz dużo używał w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, to po prostu kup sobie szkło antyrefleksyjne i po sprawie. 

 

Natomiast 2017 ma więcej plusów, niż minusów względem Air 2:

 

- lepszy procesor A9 (vs A8X), który w operacja jednowątkowych ma 2359 (vs 1823) punktów, a dla wielowątkowych mają tyle samo (iOS 10.3.1)

- ma lepszą grafikę, co pokazuje większość programów do testowania grafiki (tylko nieliczne operacje na GPU pokazują zbliżone wartości do Air 2) np. T-rex onscreen ma 56,1 FPS vs 41,6 (Air 2)

- nowy CPU daje nam też lepsze przeglądanie stron, w teście JetStrem wychodzi 126,5, a dla Air 2 88 punktów (im więcej tym lepiej)

- model 2017 ma większą baterię i dłużej trzyma na jednym ładowaniu (dzięki większej grubości zapewne), w testach 616 minut vs 460 dla Air 2

- ma jaśniejszy ekran, tak, tak - jak widać pod tym względem ekran 2017 jest lepszy od Air 2

- będzie dłużej wspierany i dostanie więcej aktualizacji iOS

 

Jeżeli po tej rozpisce ktoś nadal woli Air 2, to chyba tylko ze względu na grubości i laminację ekranu. Pozostałe cechy pokazują, że jest gorszy od 2017 ALE - nie na tyle gorszy, by aktualizować Air 2 do 2017, bo to się nie opłaca. Jakbym nie miał iPada to bym brał 2017. 

 

 

Podpisuję się rękami i nogami. Merytorycznie i konkretnie - brawo!



#9 Dani3lson

Dani3lson
  • 31 postów

Napisano 23 sierpnia 2017 - 20:34

Super dziękuję bardzo faktycznie konkretna odpowiedź

#10 Dani3lson

Dani3lson
  • 31 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 11:06

jeszcze jedno pytanko Ipad pro 9.7 cala czy Ipad 2017r?



#11 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 28 sierpnia 2017 - 11:28

Pro


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#12 Dani3lson

Dani3lson
  • 31 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 11:31

ok a możesz powiedzieć dlaczego oraz jaka jest różnica między nimi ? Bo zaznacze że ten rysik nie będzie mi potrzebny nie programuje nic nie rysuje a nie widzę innych zalet tego rysika więc będę wdzięczny za bardziej obszerną odpowiedz



#13 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 28 sierpnia 2017 - 11:33

Lepszy ekran, mniej odbijający światło, True Tone, lepsze głośniki, jest cieńszy, szybszy cpu itp. 


Użytkownik rybak-17 edytował ten post 28 sierpnia 2017 - 11:35

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#14 Dani3lson

Dani3lson
  • 31 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 11:39

ok dziękuję jednak mam ostatnie już pytanie jeszcze stoję przed wyborem w cortland właśnie między ipad 2017 128gb czy ipad pro 9.7 ale już tylko 32gb proszę o poradę w kwestii wyboru będzie mi zależało na kilku aplikacjach podstawowych a głownie przeglądanie neta jakies 2 gry może z appstore netflix itp tv w tablecie



#15 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 28 sierpnia 2017 - 11:57

Ja mam wersję 64GB, pełno śmieci i dostępne 38GB. Ale każdy inaczej zarządza pamięcią. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#16 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 13:11

ok dziękuję jednak mam ostatnie już pytanie jeszcze stoję przed wyborem w cortland właśnie między ipad 2017 128gb czy ipad pro 9.7 ale już tylko 32gb proszę o poradę w kwestii wyboru będzie mi zależało na kilku aplikacjach podstawowych a głownie przeglądanie neta jakies 2 gry może z appstore netflix itp tv w tablecie

 

Do takich zastosowań spokojnie powinieneś się zmieścić na 32 GB. Przy takim wyborze dla siebie na pewno brałbym Pro 32 GB.



#17 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 14:39

Wpisz sobie na Wikipedii iPad i włącz angielską wersję. Będziesz miał pokazane różnice między modelami. Trochę śmiechłem jak napisałeś, że prosisz o obszerną odpowiedź. To, że ja raz się rozpisałem, nie znaczy, że każdy będzie tak robił. W sieci są setki artykułów z cyklu co wybrać i czym się różnią iPady, idziesz na łatwiznę kolego. Nawet na stronie Apple jest obszerne porównanie modeli, a jak czegoś nie rozumiesz to jest wyjaśniona każda ich technologia.

Po co Ci iPad, jak nie potrafisz niczego wyszukać :)
  • Wania lubi to

#18 Dani3lson

Dani3lson
  • 31 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 14:47

widzisz Twoja wypowiedż jest tylko niepotrzebnym złośliwym komentarzem, którego mogłeś zachować dla siebie. Tak się składa, że zanim podejmę zakup konkretnej rzeczy staram się zaczerpnąć informację z różnych zródeł i tak jak napisałeś większość porównań czy opisów czytałem nie tylko strony w j. pl czy ang, jednak forumowicze tu powinni pomagać i wyrażać swoje opinie w związku z zadawanymi pytaniami przez innych forumowiczów co ułatwia i pozwala pogłębić już i tak dość obszerną wiedzę jaką bynajmniej udało mi sięnabyć. Moje pytanie było do osób które posiadają i podzielą się swoją opinią, więc "kolego" daruj sobie swoje głupie uszczypliwości a skoro nie potrafisz normalnie pisać i pomagać to sobie daruj pisanie bo przez takie osoby jak ty ( celowo z małej litery) zamiast rzeczowych odpowiedzi w tematach znajdują się liczne steki nikomu niepotrzebnych "rad". Więc na przyszłość zrób nam wszystkim przysługę i nie pisz :)



#19 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 17:07

skoro zaczerpnales ta wiedze z roznych art pl eng i tarota to dlaczego twoje pytania sa ogolne? 



#20 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 17:31

Ustosunkuję się do całej Twojej wypowiedzi, bo uwielbiam takie dramy pisane przez Januszy zakupów, którzy nie potrafią wpisać prostego zapytania do wyszukiwarki, a za zwrócenie uwagi wychodzi im słoma z butów i chamstwo na twarzy.

 

Kilka wiadomości wyżej napisałeś do mnie:

 

Super dziękuję bardzo faktycznie konkretna odpowiedź

 

Natomiast jak ktoś napisze kilka słów prawdy, na temat tego, że jesteś leniwy i chcesz mieć wszystko na tacy, to odpisujesz:

 

 

Więc na przyszłość zrób nam wszystkim przysługę i nie pisz  :)

 

 

 

Mimo, że nie jestem super długo na forum i nie udzielam się często, to pomogłem większej ilości osób niż Ty. Nie będziesz mi też mówił co mam robić i co komentować. Nie podoba się to ignoruj moje posty.

 

Moje pytanie było do osób które posiadają i podzielą się swoją opinią, więc "kolego" daruj sobie swoje głupie uszczypliwości a skoro nie potrafisz normalnie pisać i pomagać to sobie daruj pisanie bo przez takie osoby jak ty ( celowo z małej litery) zamiast rzeczowych odpowiedzi w tematach znajdują się liczne steki nikomu niepotrzebnych "rad". 

 

 

Chciałbym tylko zauważyć śmieszku, że w tym temacie napisałem najdłuższy post, który wiele osób oceniło za pomocy i w którym masz bardzo szczegółowo rozpisane różnice między iPadem 5, a Air 2. Może nie zauważyłeś, że to mój komentarz. Sam zresztą napisałeś, że jest bardzo pomocny. Wystarczyło jednak, że zwróciłem Ci uwagę, że śmiesznie wygląda pisanie na forum:

 

będę wdzięczny za bardziej obszerną odpowiedz

 

 

I nagle wyszedł z Ciebie prostak z tekstami w stylu:
 

"kolego"

 

osoby jak ty ( celowo z małej litery)

 

daruj sobie swoje głupie uszczypliwości

 

 

 

Czy napisałem nieprawdę? Są tylko dwie opcje. 1 - nie umiesz korzystać z internetu i wyszukiwać najprostszych informacji, więc sugerowałbym kupno podręcznika przed iPadem. 2- jesteś leniwy i bardziej stawiam na tę opcję.

Zobacz, znalezienie tych rzeczy zajęło mi 3 sekundy:

 

https://www.google.p...0k1.NwBSe3kVZB8

 

Masz tam nawet wątek z myapple na ten temat. Nie rozumiem też, dlaczego napisałeś, że mój komentarz jest bezwartościowy i to nie są rady. Wyraźnie napisałem, że na Wikipedii masz porównanie każdego iPada, chyba wiesz co to jest Wikipedia, czy też nie? Wspomniałem też o stronie Apple - https://www.apple.com/pl/ipad/compare/ masz porównanie każdego modelu. Chcesz wiedzieć, który jest bardziej wydajny, Google i 3 sekundy: iPad+wydajność z zakresem dat z ostatniego pół roku. Wskazałem Ci dokładnie gdzie znajdziesz różnice między iPadami. 

 

Mój komentarz, który tak Ci się spodobał i polubiło tyle osób napisałem zaglądając na Wikipedię, którą Ci sugerowałem, ale dla Ciebie to nie rada tylko "rada". Myślisz, że ja spędzam życie na uczeniu się ile mm ma który iPad? Napisałem to w oparciu o Wikipedię. Jesteś prostakiem, bo próbujesz mnie obrazić, umniejszając mój wkład w ten wątek i wspominasz bym więcej nie pisał na forum. Tylko dlatego, że nie dostałeś na złotej tacy odpowiedzi, a jedynie wskazówkę, że takich tematów jest multum w sieci i dziesiątki na forum. I to tłumaczenie, że oczywiście wcześniej zapoznałeś się z innymi źródłami, żeby poznać różnice, ale na forum tylko pogłębiasz wiedzę. Bzdura, gdybyś przeczytał chociaż jeden dowolny artykuł o wersji Pro i wersji 2017, to nie zadałbyś pytania w stylu:

 

ok a możesz powiedzieć dlaczego oraz jaka jest różnica między nimi ?

 

 

Ja rozumiem, że na forum zadaje się pytania, ale jak można pisać, że prosi się o obszerną odpowiedź i jednocześnie implikować, że przeglądało się inne źródła? Dowolny artykuł pokazuje różnice miedzy tymi modelami i wtedy jedynym pytaniem jakie by Ci pozostało, byłaby faktycznie pojemność, a nie najpierw różnice między Air, a 2017, a później Pro.

 

P.S.
 

Bądź konsekwentny. Skoro napisałeś "ty" z małej litery celowo, to czemu w pierwszej linijce napisałeś "Twoja" z wielkiej?



#21 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpnia 2017 - 18:21

Natomiast 2017 ma więcej plusów, niż minusów względem Air 2:

 

- lepszy procesor A9 (vs A8X), który w operacja jednowątkowych ma 2359 (vs 1823) punktów, a dla wielowątkowych mają tyle samo (iOS 10.3.1)

- ma lepszą grafikę, co pokazuje większość programów do testowania grafiki (tylko nieliczne operacje na GPU pokazują zbliżone wartości do Air 2) np. T-rex onscreen ma 56,1 FPS vs 41,6 (Air 2)

- nowy CPU daje nam też lepsze przeglądanie stron, w teście JetStrem wychodzi 126,5, a dla Air 2 88 punktów (im więcej tym lepiej)

- model 2017 ma większą baterię i dłużej trzyma na jednym ładowaniu (dzięki większej grubości zapewne), w testach 616 minut vs 460 dla Air 2

- ma jaśniejszy ekran, tak, tak - jak widać pod tym względem ekran 2017 jest lepszy od Air 2

- będzie dłużej wspierany i dostanie więcej aktualizacji iOS

 

Jeżeli po tej rozpisce ktoś nadal woli Air 2, to chyba tylko ze względu na grubości i laminację ekranu. Pozostałe cechy pokazują, że jest gorszy od 2017 ALE - nie na tyle gorszy, by aktualizować Air 2 do 2017, bo to się nie opłaca. Jakbym nie miał iPada to bym brał 2017. 

Polemizowałbym, że więcej. :) CPU w zasadzie są takie same, grafika w 2017 faktycznie trochę lepsza, ale to ma znaczenie wyłącznie w grach. Jedyny sensowny argument to ten dotyczący wsparcia, ale Air 2 był sprzedawany jeszcze kilka miesięcy temu, więc raczej prędzej się popsuje niż przestanie być wspierany.

 

Za to Air 2 ma niezaprzeczalne zalety -- mniejszy rozmiar i dużo lepszy ekran (jak ktoś twierdzi, że nie "dużo", to polecam położyć je obok siebie i sprawdzić), a to są parametry realnie wpływające na codzienną wygodę użytkowania.

 

Podsumowując, moim zdaniem: jeśli ma być tanio, to Air 2, jeśli ma być dobrze i w miarę tanio to Pro 9,7, a jeśli ma być super to Pro 10,5.

 

Co do pamięci, to wersja 32 GB powinna wystarczyć, jeśli ktoś nie zamierza trzymać na iPadzie wielu gier czy multimediów. Czyli do takiego normalnego użytkowania (internet, social media, kilka gier) spokojnie wystarczy, choć bez dużego zapasu. Apki do iPada ważą jednak zwykle sporo więcej niż do iPhona.


Użytkownik Rijndael edytował ten post 28 sierpnia 2017 - 18:21

Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4


#22 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 19:04

Wiesz, wszystko zależy do czego ktoś potrzebuje iPada :-) Moim zdaniem iPad 5 wypada lepiej w grach (ale nie jest to przepaść jak w przypadku pro).

Co do CPU, to też zależy od wykonywanych operacji. Na stronie Geekbench jest wiele przetestowanych iPadów i iPad 5 wypada lepiej. W nielicznych operacjach Air 2 go pokonuje i to o niewiele :-) Zauważalnie lepszy jest 2017 w testach przeglądarki. Dłuższe wsparcie to nie jest jedyna zaleta. iPad 5 ma większą baterię i dłużej pracuje na jednym ładowaniu (prawie 3 godziny). Biorąc pod uwagę to + lepsze osiągi (ponownie - w niektórych zadaniach wypada dużo lepiej, ale w ogólnym zestawieniu nieco lepiej), moim zdaniem najnowszy iPad jest lepszy od Air 2.

Mam Air 2 i miałem możliwość porównania go do wersji 2017 i serio, nie jest to przepaść. Piszę o własnych odczuciach. Ekran jest minimalnie lepszy w Air 2, ale jaśniejszy w 2017 i to ze jest jaśniejszy potwierdziło ifixit :)

Bardzo podoba mi się Twój tok myślenia :-) obecnie iPad Pro 9,7 to faktycznie taki dobry i w miarę tani iPad :-) a nowe pro, to wymiatacze.

Użytkownik john80 edytował ten post 28 sierpnia 2017 - 19:09


#23 Dani3lson

Dani3lson
  • 31 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 19:39

widzisz nie mam zamiaru wdawać się w polemikę, ponieważ jestem wdzięczny za tego posta którego zacytowałeś i nie przeczę temu jednak komentarze jak twój kolejny był głupi i niepotrzebny przyjacielu zdechłej kozy januszem nie możesz mnie nazywać jak już to miało to na celu zaczerpnięcie informacji i większej ilości dotyczącej przekonania do jednej bądz do drugiej opcji. więc za jednego posta jestem wdzięczny a za kolejnego uważam, że jesteś beznadziejnym kolesiem który na siłe chce się pokazać więc na przyszłość odpowiadaj na pytania, skoro nie masz zamiaru to nie pisz głupot które zaśmiecają fora a swoje przemyślenia zachowaj dla siebie jak nie masz nic do powiedzenia dotyczącego tematu:) btw - tarota się nie czyta tylko stawia i wnioskuje sięna podstawie tego co wyszło, a i tak to do mnie nie przemawia 



#24 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 19:52

Patrząc na ilość popełnionych błędów językowych i brak przecinków, chyba faktycznie lepiej dla wszystkich będzie jak kupisz iPada. Będziesz mógł dyktować to co powinno być napisane i stanie się jasne co masz na myśli.
  • Me_69 lubi to

#25 Dani3lson

Dani3lson
  • 31 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 19:55

:) tak sobie mów a fakt że nie bawie sie w iterpunkcję, lub też sporadycznie ją zaznaczam tzn, że dostosowuje do swojego (ciebie mam na mysli) rozmowcy plus ograniczaja mnie na chwilę obecną przyczyny techniczne:) nie nabijaj głupich postów bo tego pózniej nie będzie sensu czytać więc oszczędz sobie placQ






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych