Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6 - problemy z baterią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shadow9244

Shadow9244
  • 18 postów

Napisano 21 sierpnia 2017 - 01:14

Witam. Tak jak w temacie, od dłuższego czasu borykam się z problemami z baterią, pokazywaniem błędnego stanu naładowania, błędnej pojemności baterii. Co ważne i ciekawe, telefon był 5 razy w serwisie iOpen. Wymienione zostało złącze ładowania ponieważ doszło do tego że telefon wyłączył się i nie reagował na podłączenie do ładowarki. Po wymianie złącza telefon zaczął się ładować lecz nadal problematyczny był czas działania na jednym ładowaniu. Telefon wytrzymywał około połowy dnia bez specjalnego używania go. Bateria rozładowywała się w mgnieniu oka. Postanowiłem oddać ponownie telefon do tego samego serwisu. Okazało się, że bateria miała ponad 1000 cykli ładowania i wymienili mi ją na nową. Niestety i to nie załatwiło problemu. Wróciłem do iOpen i serwisant stwierdził, że być może trafilem pechowo na uszkodzoną fabrycznie baterie i od ręki wymienił mi ją na nową. Co ciekawe każda z nowych baterii w programach diagnostycznych pokazywała błędnie pojemność. Jednego dnia jej stan był 99% = 1800 mha a nastepnego dnia równo 1700 mha a znowu kolejnego 1800. Kolejna wymiana baterii nie załatwiła problemu. Pojawiłem się wiec w serwisie po raz kolejny. Telefon został odesłany do ich oddziału w Krakowie gdzie stwierdzono uszkodzony układ U2 (swoją drogą była to moja sugestia wynikająca z prześledzenia wielu stron internetowych i dopasowania objawów do mojego problemu). Wymieniono mi układ U2 oraz baterię po raz trzeci. Telefon zaczął wytrzymywać nieco dłużej , lecz problemów niestety nie ma końca. Programy diagnostyczne wariują jeśli chodzi o pojemność baterii. Raz wskazuje 1800 mha innego dnia 1700 a bardzo często nawet 1600. Warto zaznaczyć że te wartości zawsze spadają o równe 100 mha co wydawało mi się błędem softu, jednak postawiłem system na nowo przy jednoczesnym wyczyszczeniu iphone a problem nadal występuje. Bateria pokazuje także błędną wartość naładowania. Potrafi bardzo szybko spaść o 10% a nastepnie przykładowo na 4% utrzymywać się przez 30 min. Telefon często wyłącza się przy 10% gdy włączę aplikację typu aparat która troszke zwiększa jego zuzycie energii.

Często także przy nagłym spadku baterii o przykładowe 10% np.z 14%na 4% po podłączeniu telefonu do ładowarki bateria momentalnie zaczyna wskazywać na przykład 18%. Czasy pracy na baterii jakie uzyskuje w ciągu dnia używając telefonu wydaje mi się bardzo sporadycznie to około 3h 50 min uzycia oraz 12-13h w gotowości przy uzyciu Wifi/LTE mniej więcej w stosunku 50/50 . Zauważyłem, że bateria nadal dość szybko rozładowuje się podczas gdy nie uzywam telefonu a włączone jest jedynie wifi lub lte, a nawet gdy wifi i lte są wyłączone. Nie mam pojęcia w czym może tkwić problem, być może ktoś z Was spotkał się z czymś takim i będzie w stanie mi pomóc :)



#2 lacek2

lacek2
  • 18 postów

Napisano 27 września 2017 - 10:05

na początek to warto zmienić serwis :) Jak rozumiem to serwis pogwarancyjny prowadzony przez firmę, która jest autoryzowanym sprzedawcą?

 

Zastanawiał co się dzieje z zawartością baterii, skoro tak szybko się rozładowuje - coś się powinno grzać. A może bateria się nie rozładowuje, tylko telefon myśli że się rozładowuje? Albo się rozładowuje, ale problemem jest jakaś korozja, albo jakieś takie częściowe zwarcie?

 

Swoją drogą to ciekawe jak stwierdzono uszkodzenie tego U2, bo tego się na ogół nie testuje (nie znam nikogo kto to umie testować), tylko się stwierdza, że po wymianie problem znikł. No chyba, że było coś widać typu korozja w tym miejscu.

 

Poza tym nie jestem pewien co do tego U2/Tristar. To układ który raczej za ładowanie z kabla odpowiada i wymianę danych, ale jeśli problem jest z samą pracą na baterii, to podejrzewałbym raczej PMIC czyli U7 (na iPhone 5 to się chyba Agatha nazywa).  Koniec końców tam najpierw trafia napięcie z baterii (po serii kondensatorów)

Jest większy, droższy, trudniejszy w wymianie (ale dla sprawnego serwisu to nie będzie problem). No i przede wszystkim ze złącza baterii idzie tam linia BATTERY_SNS, która jak rozumiem po prostu mierzy napięcie baterii, a tym samym procent naładowania (proszę w tym miejscu o weryfikację przez bardziej doświadczonych forumowiczów). Poza tym to możen nie być problem z U7, tylko transportem danych z i do, albo linia BATTERY_SNS jest jakoś uszkodzona, ale nie całkiem zniszczona. 

 

Koniec końców dobry serwis to wszystko sprawdzi.

 

Mój telefon też kiedyś jadł baterie, ale przy okazji się grzał, a po tygodniu przestał działać. Powodem był padający kondensator właśnie przed PMIC, który w końcu padł i zrobił już takie pełnoprawne zwarcie, wcześniej musiało być częściowe (nie wiem jak szybko to się rozwinęło, bo w tym stanie go kupiłem).

 

Jeszcze można zasilić telefon z zasilacza (są kable do tego na ebauy po $3 z przesyłką - każdy nieautoryzowany serwis to ma), a nie z baterii i zobaczył czy coś się nie grzeje na płycie ponad miarę.



#3 Mihau1971

Mihau1971
  • 12 postów

Napisano 28 września 2017 - 10:01

Witam

 

Iphone 6

U mnie bateria wariowała, grzała się, nie trzymała nawet 3 godzin.

Potem już tyko gorzej: telefon sam się restartował.

Wszelkiego rodzaju restarty, odtwarzanie telefonu, kasowanie pamięci, nie pomagały.

 

Pomogło :

wymiana baterii:)

 

Kupiłem zamiennik nowy, 40 zł. wymiana 30 minut (można kupić z narzędziami, dwa śrubokręty, przyssawka, kostka od gitary:)

jeden zamiennik wytrzymał 3 miesiące :)

drugi na razie działa 1 miesiąc.

 

Oczywiście elementy "najwyższej jakości" AAA

Mimo wszystko 40 zł to nie 200 zł

Poza tym nie za bardzo wierzę w "oryginalne" zamienniki :) 

 

pozdrawiam



#4 lacek2

lacek2
  • 18 postów

Napisano 28 września 2017 - 13:21

OP już wymieniał baterię kilka razy i nie pomogło, no ale może w sumie może być  tak, że serwis ma wielki zapas badziewnych baterii i je montuje na zasadzie "a to może ta zadziała". Jest to możliwe, ale chyba nie do uwierzenia, by serwis, który nie jest prowadzony Janusza biznesu takie coś wyprawiał. Dlatego własnie warto zmienić serwis (no albo kupić baterię samemu).

 

 

 

Poza tym nie za bardzo wierzę w "oryginalne" zamienniki :)

 

 

A są takie, wyciągnięte (osobiście) z innych telefonów, uszkodzonych w inny sposób (byle nie przez zalanie, bo takich baterii się nie stosuje).



#5 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 września 2017 - 18:05

 

 

Swoją drogą to ciekawe jak stwierdzono uszkodzenie tego U2, bo tego się na ogół nie testuje (nie znam nikogo kto to umie testować), 

 

 

 

Dzień dobry, nazywam się Rafał Bielawski i nie mam problemu z diagnoza uszkodzonego układu U2/Tristar...teraz już znasz jedna osobe :)


Użytkownik RafalB82 edytował ten post 29 września 2017 - 18:05


#6 lacek2

lacek2
  • 18 postów

Napisano 02 października 2017 - 14:06

Miło poznać.



#7 Shadow9244

Shadow9244
  • 18 postów

Napisano 02 października 2017 - 17:40

OP już wymieniał baterię kilka razy i nie pomogło, no ale może w sumie może być  tak, że serwis ma wielki zapas badziewnych baterii i je montuje na zasadzie "a to może ta zadziała". Jest to możliwe, ale chyba nie do uwierzenia, by serwis, który nie jest prowadzony Janusza biznesu takie coś wyprawiał. Dlatego własnie warto zmienić serwis (no albo kupić baterię samemu).
 
 

 
 
A są takie, wyciągnięte (osobiście) z innych telefonów, uszkodzonych w inny sposób (byle nie przez zalanie, bo takich baterii się nie stosuje).


Jeśli chodzi o baterie to jest faktycznie lepiej po wymianie tego układu U2. Nie wiem jakie powinny być średnie czasy pracy na nowej baterii na iPhone 6 ale u mnie to wyglada średnio 11 h w gotowości, 4h użycia (cykl mieszany 50/50 Wifi/LTE) . Sprawa się komplikuje po włączeniu bardziej wymagające aplikacji typu aparat, YouTube itp. Rozumiem ze są to aplikacje dosc mocno pożerające baterie ale często wyglada to tak ze bateria schodzi naprawdę w mgnieniu oka. 5 minut oglądania filmu często wiąże się z utrata baterii na poziomie 8-10% lecz co ciekawe po takiej utracie baterii przypuśćmy z 40 % na 30% później bateria na tych 30% utrzymuje się niewiarygodnie długo Wiec nie byłoby to dla mnie tak irytujące gdyby nie to ze włączenie aparatu przy stanie baterii na poziomie 6% wiąże się prawie zawsze z natychmiastowym wyłączeniem telefonu (niby z powodu rozładowania choć po podłączeniu do ładowarki telefon włącza się i pokazuje od razu 6%)) już nie wspominając o drenowaniu baterii przy aparacie lub youtube lub czymkolwiek innym na maksymalnej jasności ekranu. Dodam ze telefon dosc mocno się wtedy nagrzewa.

#8 maciek5555

maciek5555
  • 25 postów

Napisano 01 września 2018 - 07:09

witam podłącze się do tematu mam iphone 6 i po naładowaniu do 100% po nocy zostaje tylko 20% co można z tym zrobić. hard reset zrobiony aplikacje powyłączane. Pozdrawiam 



#9 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 01 września 2018 - 07:15

Wymienic baterie.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#10 maciek5555

maciek5555
  • 25 postów

Napisano 01 września 2018 - 11:22

bateria jest nowa. Na starej i nowej jest tak samo



#11 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 01 września 2018 - 11:36

Bateria oczywiście oryginalna? :) 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#12 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 01 września 2018 - 23:11

bateria jest nowa. Na starej i nowej jest tak samo

Wymienić baterię na nową, oryginalną Apple.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#13 damianex

damianex
  • 32 postów

Napisano 24 października 2018 - 16:54

przedłużę temat,
mam iphona 6, wymieniłem baterię, trzyma świetnie ogólnie ale poniżej 28% ttelefon zwalnia, a poniżej 15% to jest prawie nie do użytku. W specyfikacji baterii cały czas widnieje serwis, baterię wymieniłem na taką z allegro, zamiennik za 40zł. Wcześniej był program, który sprawdza pojemność baterii, ale od IOS 12 nie ma już tej opcji w tym programie. czy każdy zamienniik z allegro będzie mieć w ustawieniach baterii informację "serwis" ?



#14 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 24 października 2018 - 16:57

Kupiles zlom, stad taki komunikat.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#15 damianex

damianex
  • 32 postów

Napisano 24 października 2018 - 17:09

są na allegro "nie złomy", które będą działać lepiej ? albo nie będzie komunikatu "serwis" ?



#16 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 24 października 2018 - 17:14

Moze i sa. Ale lepiej zlecic to dobremu serwisowi.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#17 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 24 października 2018 - 18:45

są na allegro "nie złomy", które będą działać lepiej ? albo nie będzie komunikatu "serwis" ?

Dobre zamienniki baterii do iP6 kosztowały ok. 150zł. (jak w ASA wymiana baterii kosztowała 350zł.). Po wprowadzeniu przez Apple promocyjnej ceny wymiany : 129zł. (bywały lokalne promocje w ASA po 99zł.) kupno dobrego zamiennika przestało być ekonomicznie uzasadnione, a żeby konkurować z oficjalną ceną Apple i sprzedawać baterie po 30-50zł. zaczęto sprowadzać najtańszy sort podróbek (w hurcie u Chińczyka po 2-3 $).

Włóż stary oryginał do telefonu i biegnij do ASA. 129zł. to nie jest wysoka cena za nowe życie dla iPhone i spokojny sen.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#18 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 13 listopada 2018 - 10:31

dzięki tej akcji widać, że autoryzowane i nieautoryzowane miały te same baterie


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#19 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 13 listopada 2018 - 11:30

Jeśli chcecie sobie zrobić reklamę to robicie to źle.. 


  • nie_lubie_jablek lubi to

MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#20 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 listopada 2018 - 08:15

dzięki tej akcji widać, że autoryzowane i nieautoryzowane miały te same baterie

 

To jest bzdura, co najwyżej część serwisów wciska szajs pod pozorem oryginału/fachowej wymiany.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych