Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parallels + windows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 pantomasz431

pantomasz431
  • 123 postów

Napisano 16 sierpnia 2017 - 18:34

Potrzebuję zainstalować program sprzedażowy z Windows na maku. Chciałbym nabyć program Parallels i postawić na nim Windows XP.  Tylko chodzi mi też o jakość bo próbowałem już łączyć się przez Remote Deskopt (microsoft, timevievier) i jakość obrazu jest tragiczna. Potrzebuję rozwiązania komfortowego. Czy do będzie dla mnie dobre rozwiązanie ? Instalacja Windowsa na osobnej partycji odpada bo wszystkie aplikacje z jakich korzystam ma właśnie na macu poza tą jedną. 

Program jaki potrzebuję zainstalować to Subiekt GT firmy Insert ( to nie reklama). 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 16 sierpnia 2017 - 18:56

Sesja RDP z Windowsa 10 uruchomionego w Parellels na Macu działa zupełnie normalnie. Nie powiem Ci, jak się zachowa w przypadku XP, który nota bene od dłuższego czasu nie jest już wspierany, więc radziłbym się zaktualizować. Wspomnianego programu także nie jestem w stanie przetestować.

 

Parallels możesz ściągnąć na bodaj 14 dni za darmo i przetestować. Tyle, że musisz mieć jakąś licencję Windowsa na te testy.



#3 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 16 sierpnia 2017 - 19:49

a moze sprobuj uruchomic ten program na macu za pomoca Wine Stable. mi sie udalo program do faktur na nim odpalic


Użytkownik Wania edytował ten post 16 sierpnia 2017 - 19:49


#4 pantomasz431

pantomasz431
  • 123 postów

Napisano 16 sierpnia 2017 - 20:07

A która opcja Parallels będzie dla mnie w tym wypadku najlepsza ? 



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 16 sierpnia 2017 - 20:18

Podstawowa edycja będzie w zupełności wystarczająca. I jest to jedyna wersja dostępna w modelu niesubskrypcyjnym.



#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 sierpnia 2017 - 20:26

Są już dobre dusze, które odpowiadają, więc w tytuł wołający o pomstę do nieba i piekieł po równi nie będę ingerował, proszę jednak pamiętać, że istnieje zapis Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa mówiła coś o treści. i nie zaszkodzi, a wręcz pomoże, jak się z jego porad skorzysta. Ponadto istnieje dział Windows na Mac’u, w którym można wyszukać wszelakie kombinacje obusystemowe, i nawet Parallels przed przeniesieniem tam tematu nie uratuje.

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 pantomasz431

pantomasz431
  • 123 postów

Napisano 17 sierpnia 2017 - 18:25

Zainstalowałem wszystko działa program Subiekt również tak jak chciałem.  Zainstalowałem Windows 7 64bit. Powiedzcie mi jedno. Czy muszę instalować jakieś sterowniki do tego czy programy antywirusowe ? Bo powyłączałem wszystko włącznie z firewallem systemowym, antywirusem, aktualizacjami i działa. Ewentualnie czy da się zrobić kopię tego na pendriva i potem tylko odtworzyć w razie W ? 



#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 17 sierpnia 2017 - 18:33

Traktuj tę wirtualną maszynę jak zupełnie normalny, stojący obok komputer. To jest zwirtualizowany sprzęt i tylko sprzęt. Cały soft jest zupełnie normalny, niewirtualny. Ze wszystkimi tego konsekwencjami. To znaczy, że warto instalować aktualizacje. Kto ich nie robił miał szansę doświadczyć kilka miesięcy temu WannaCry. Ochrona antywirusowa/antywłamaniowa tak samo, jak na normalnym komputerze z Windows. Niczego bym nie wyłączał. Po szczegóły to raczej odsyłam na jakieś forum tematycznie bardziej zbliżone do Windows.

 

Tak, da się zrobić kopię zapasową wirtualnej maszyny. Ale nie będę przeklepywał tego, co możesz bez problemu znaleźć w instrukcji.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 17 sierpnia 2017 - 18:35


#9 Bolobolski

Bolobolski
  • 1 postów

Napisano 23 czerwca 2022 - 15:05

Witam serdecznie, jestem tu nowy i nie wiem czy w odpowiednim miejscu piszę. Natomiast mam pytanie, może ktoś mi pomoże  :) Mam Macbooka pro z M1 zainstalowany windows 11 na Parallels i chciałbym uruchomić aplikację którą miałem na normalnym PC z windowsem 10 - nie działa na ARM. Moje pytanie brzmi czy jest jakaś możliwość żeby to uruchomić??



#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 23 czerwca 2022 - 15:33

Mam Macbooka pro z M1 zainstalowany windows 11 na Parallels i chciałbym uruchomić aplikację którą miałem na normalnym PC z windowsem 10 - nie działa na ARM. Moje pytanie brzmi czy jest jakaś możliwość żeby to uruchomić??

Aplikacje x86, zarówno 32- jak i 64-bitowe, co do zasady uruchamiają się poprawnie na Windows 11 ARM pod Parallels na Apple Silicon. Jeżeli Twoja konkretna aplikacja, z jakiegoś powodu się wykłada, to jest to jej specyfika i przy tej przygniatającej ilości szczegółów, które podałeś, trudno jest powiedzieć cokolwiek więcej.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych