Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Safari - Google nie wyświetla podpowiedzi wyszukiwania


Najlepsza odpowiedź Osadnik , 04 sierpnia 2017 - 16:39

Problem rozwiązany! Jak to często bywa, w takich przypadkach, pokonałem go przez zupełny - nomen omen - przypadek. Zauważyłem, że na stronie Google, odpalonej w Safari, w prawym dolnym rogu, znajduje się napis: „Użyj Google.com”. Z ciekawości, kliknąłem w to cholerstwo (zmienił się w: „Użyj Google.pl”), i podpowiedzi, oraz wcześniej wprowadzane frazy, znów zaczęły się pojawiać. Co interesujące, inne przeglądarki nie mają tego „przycisku”, ale w sumie, jest im zbędny, skoro pod adresem „Google.pl”, śmigają jak marzenie :)

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Osadnik

Osadnik
  • 90 postów
  • SkądFugasówka

Napisano 27 lipca 2017 - 13:32

Od wczoraj mam dziwny problem, Google przestało wyświetlać podpowiedzi wyszukiwania, kiedy jestem zalogowany - gdy się wyloguję, wszystko działa prawidłowo. Sprawdzałem, jak sprawy mają się na innych przeglądarkach i nie mają żadnych kłopotów z podpowiedziami - czy jestem zalogowany, czy nie. Spotkaliście się z czymś takim? Jeśli tak, będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego irytującego problemu.



#2 Osadnik

Osadnik
  • 90 postów
  • SkądFugasówka

Napisano 27 lipca 2017 - 16:43

Co ciekawe, kiedy w zakładce „Zarządzanie aktywnością” odznaczę „Aktywność w internecie i aplikacjach”, sugestie zaczynają się pojawiać. Niestety, nie zapisują się wtedy w podpowiedziach wcześniej wyszukiwane frazy. Nie rozumiem, o co w tym chodzi :/



#3 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 28 lipca 2017 - 06:16

To nie ma nic wspólnego z Safari. Ask Google, że tak powiem…

 

http://searchenginel...t-search-279674


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#4 Osadnik

Osadnik
  • 90 postów
  • SkądFugasówka

Napisano 28 lipca 2017 - 12:14

Dziwny w takim razie jest fakt, że na każdej przeglądarce, poza Safari, działa ten ficzer. Na Safari w sumie też śmiga, należy tylko zrobić to, o czym wspomniałem w poprzednim poście :)



#5 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 28 lipca 2017 - 14:26

Sprawdziłem z ciekawości (nie używam Safari na co dzień). Taa, też nie działa ze strony Google. Ale działa z pasku adresu (jeśli wyszukiwarka w opcjach jest ustawiona na Google) .Poczekaj może na jakąś poprawkę tego. Chyba jednak zależy to od Apple.

 

Jeśli chodzi o zmiany w Google:

Jak zrozumiałem to chodzi o to, że wyniki wyszukiwania (z przewidywaniem tego co napiszessz, czyli normalnie) będą się dalej pojawiać w pasku adresu (jako rozwijalna lista), ale strona w tle z Goole gdzie od razu pojawiały się wyniki wyszukiwania, nie zadziała. Widać było tę stronę tylko w na desktopach.

 

Ilość wyszukiwań z telefonów dawno przerosła ilość wyszukiwań z desktopów. No to wiadomo co ma pierszeństwo.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 28 lipca 2017 - 14:36

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#6 Osadnik

Osadnik
  • 90 postów
  • SkądFugasówka

Napisano 28 lipca 2017 - 16:54

No właśnie, mi też się wydaje, że coś jest nie tak z Safari. Nie ma chyba wyszukiwarki, która nie wyświetla podpowiedzi; gdyby Google chciało wywalić ten ficzer, zrobiliby to nie tylko w Safari :)



#7 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 28 lipca 2017 - 17:04

Ale Google wywala ten ficzer, według ostatnich artykułów w portalach rozmaitej maści. A na Safari, jak się wylogujesz z Google, to (jeszcze) działa, jak sam wspomniałeś, więc nie sądzę, żeby Apple coś tu zmieniło. Poczekajmy parę tygodni, a się okaże. Chyba że w międzyczasie sobie Safari zreperujesz ;)


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#8 Osadnik

Osadnik
  • 90 postów
  • SkądFugasówka

Napisano 28 lipca 2017 - 20:13

Nie muszę się wylogować. Wystarczy, że - tak jak wspomniałem - odznaczę, w ustawieniach konta: „Aktywność w internecie i aplikacjach”. Na to wychodzi, że Google jeszcze bardziej nie lubi rzeczy od Apple, niż mi się wydawało - skoro wywalają ten ficzer, niech wywalą go z każdej przeglądarki, a nie tylko - Safari :)


Użytkownik Osadnik edytował ten post 28 lipca 2017 - 20:13


#9 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 28 lipca 2017 - 21:24

Jedyne co Google wywala, to ten bajer co się strona przeglądarki w tle zmieniała w trakcie wyszukiwania (czyli podawała wyniki od razu). Chodzi o to, że na urządzeniach mobilnych i tak nie było tego widać. Podpowiedzi wyszukiwania podczas pisania (czyli ja piszesz ku..., to pojawia się kupa i kilka innych wyników, w rozwijanej liście, bo tak ludzie wpisywali) pozostają bez zmian. 

 

Czyli reszta powinna działać w Safari. No nie działa. 

Moja podpowiedź: jak musisz to mieć i nie zależy ci na baterii: Użyj Chrome. To jest [CIACH] często aktualizowana, szybka i nie sprawiająca kłopotów przeglądarka. Jak komuś działa wolniej niż Safari to ma nabałaganione w systemie albo marudzi z zasady. Jest szybsza i tyle.

 

nie ma akurat potrzeby używania takich słów //moderacja


Taa. Sorry za słownictwo.

Tylko dam przykład.

https://kwejk.pl/prz...iesamowita.html

 

Wystrarczy przejść między stronami klikając na żółtą strzałke po prawej "dalej"

No i jak to wam się odświeża w Chrome, a jak w Safai?

U mnie szybciej odświeża ekran w Chrome i tyle...

Pewnie specyficzna strona, być może, tyle, że co chwilę trafiam na takie specyficzne strony i jest wolniej w Safari, dlatego odpuściłem. Ale może tylko ja tak mam...


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 28 lipca 2017 - 21:24

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#10 Osadnik

Osadnik
  • 90 postów
  • SkądFugasówka

Napisano 29 lipca 2017 - 12:50

Przesiadka na Chrome raczej odpada, za długo siedzę na Safari. Piekielnie trudno byłoby mi się przestawić na nowe okoliczności „przyrody”, bo - jak to mawiają - przyzwyczajenie jest drugą naturą… Poczekam, może wszytko wróci do normy i ktoś naprawi Google’owe sugestie, tymczasem odznaczę w ustawieniach Google’owego konta „Aktywność w internecie i aplikacjach” i będę cieszyć się podpowiedziami, wykastrowanymi z fraz, które wprowadzałem :)



#11 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 29 lipca 2017 - 16:30

I słusznie. Kilka sekund nie wygra z przyzwyczajeniem i wygodą.


  • Osadnik lubi to

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#12 Osadnik

Osadnik
  • 90 postów
  • SkądFugasówka

Napisano 04 sierpnia 2017 - 16:39   Najlepsza odpowiedź

Problem rozwiązany! Jak to często bywa, w takich przypadkach, pokonałem go przez zupełny - nomen omen - przypadek. Zauważyłem, że na stronie Google, odpalonej w Safari, w prawym dolnym rogu, znajduje się napis: „Użyj Google.com”. Z ciekawości, kliknąłem w to cholerstwo (zmienił się w: „Użyj Google.pl”), i podpowiedzi, oraz wcześniej wprowadzane frazy, znów zaczęły się pojawiać. Co interesujące, inne przeglądarki nie mają tego „przycisku”, ale w sumie, jest im zbędny, skoro pod adresem „Google.pl”, śmigają jak marzenie :)


Użytkownik Osadnik edytował ten post 04 sierpnia 2017 - 16:46





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych