Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Radio internetowe w radiu fm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 27 lipca 2017 - 10:29

Witam wszystkich!

 

Mam pewną zagwostkę i nie mogę sobie z nią poradzić.

 

Czy są jakieś urządzenia / sposoby, żeby słuchać radia internetowego na zwykłym radiu fm (takie jak są zazwyczaj w mieszkaniach - nie mającego dostępu do internetu itp)?

 

Wiem, że mogę puścić sygnał z komputera do radia przez kabel, ale czy są jakieś mniejsze urządzenia niż, np pc na których mógłbym coś takiego zrobić?

 

 

Pozdrawiam

 

 

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 27 lipca 2017 - 11:50

Są transmitery FM. Widziałem kiedyś takie do iPhone (dawno temu), a parę lat temu miałem sam taki w anomii N8 :D

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 27 lipca 2017 - 12:05

Najprosciej pewnie bedzie transmiter FM Ci zalozyc. Jesli masz tez wejscie liniowe w tym radyjku, to mozesz przez BT przeslac, jesli kupisz sobie odpowiedni odbiorniczek. 



#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 27 lipca 2017 - 13:08

Tylko autor chce odwrotnie z tego co rozumiem, żeby jakieś ustrojstwo przez internet strumieniowo odtwarzało feed na zwykłym radiu (lub głośniku).

Nie wiem czy istnieje taki wynalazek, ale są głosniki (na przykład BOSE) które można podłączyć do WiFi w domu i ustawić tam jakąś stację radia internetowego. Może jest jakiś głośnik który oprócz obsługi radia internetowego ma też odbiornik FM, ale ja nie znam.

 

Może jakiś telefon z dostępem do internetu i appką do słuchania radia internetowego podłączyć do głośnika / radia FM w jakiś sposób (kabel audio, bluetooth, transmiter FM, bez znaczenia) i w ten sposób puszczać sobie dźwięk?


Użytkownik imrik edytował ten post 27 lipca 2017 - 13:11


#5 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 27 lipca 2017 - 16:31

Tak, chodzi mi dokładnie o coś takiego jak imrik opisuje. Myślałem, że są jakieś maszyki typu rasbperry pi czy coś (chodzi mi o gotowe rozwiązania), które łączę z wifi, a to przekazuje sygnał do radia, np po kablu. Chyba najlepszym wyjściem będzie jakiś stary smartfon z apką radia.



#6 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 28 lipca 2017 - 09:30

Ja bym to rozwiązał tak, że adapter bluetooth / jack podłączyłbym do wejścia słuchawkowego w głośniku / radiu FM. Jeśli chciałbym słuchać radia internetowego a nie FM to na telefonie czy komputerze bym sobie odpalił radio internetowe i przez bluetooth strumieniował to na głośnik / radio FM.

 

Wychodzę z założenia że nie kupuję kolejnego telefonu, który trzeba ładować, pamiętać gdzie leży, etc. i słucham radia internetowego wtedy kiedy chce w domu. W innych zastosowaniach może nie być to optymalne - na przykład w samochodzie musi być smartfon, a gdy ma lecieć cały czas w zakładzie pracy czy coś to i tak musi być do tego jakaś dedykowana maszynka i da się to spiąć na sztywno kablami zamiast w ten sposób, etc.

 

Tutaj przykładowe ustrojstwo, jest tego dużo w różnych cenach.

http://allegro.pl/od...6838091908.html


Użytkownik imrik edytował ten post 28 lipca 2017 - 10:42


#7 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 28 lipca 2017 - 10:34

najtaniej stary smartfon i np. tunein radio



#8 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 30 lipca 2017 - 07:42

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Po zagłębieniu się w temat, jednak najlepszym wyjściem będzie zakup dobrej anteny (czego początkowo chcieliśmy uniknąć). Powód? Prostota późniejszego użytkowania.



#9 filip10

filip10
  • 2 postów

Napisano 08 maja 2018 - 12:38

Korzystając z wątku zapytam. Jest dużo dodatków do starych modeli iPhone'ów? Chciałbym mieć iPhone, lecz nie wiem ile jest dodatkowych gadżetów do starych modeli smartphone'ów marki Apple.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych