Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki tablet?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#26 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 03 marca 2006 - 21:05

wcześniej pracował na czymś większym (to chyba oczywiste)


o! To ja :) teraz pracuje na a5 bo A4 troszkę za duże było :mrgreen:
Ale A6 to według mnie przegięcie w drugą stronę ;)

#27 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 16 maja 2006 - 16:09

Wlasnie kupilem Wacom Graphire A6 i musze przyznac, ze naprawde wypas! :D

#28 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 01 października 2006 - 07:12

Mam Graphire 3 i hmmm co mnie wkurza to to ze piorko jakby slizga sie po powieszchni tabletu (chyba troche podobny efekt jak z lyzwami na lodzie:), przez co narysowanie prostej mini jest naprawde problemem:) Czy to jest cecha charakterystyczna wszystkich tabletow? Kiedy rysuje sie po kartce jest jednak minimalne tarcie ktore powoduje latwiejsze prowadzenie kreski.

#29 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 01 października 2006 - 18:15

Tablet to swietna rzecz!!!! Ja kupilem sobie tego Bluetooth Wacom i on jest poreczny do wszystkiego! Od oczywiscie malowania w graficznych, poprzez nawigacje zamiast myszy a nawet pisanie papierow w wordzie! Naprawde polecam!!!! Pozdr.

#30 stealth1947

stealth1947
  • 591 postów

Napisano 06 marca 2008 - 14:08

Wlasnie mam zamiar kupic zachwalany Wacom Graphire, tylko no wlasnie ktory? Ktos zna jakies sklepy ktore posiadaja starsze wersje tej seri.

Bo na allegro znalazlem tylko 1 (sic!) pozycje z tej seri i kosztuje 970zl.

Patrzalem rowniez tutaj (podobno najtaniej)

Transit - Twój ulubiony sklep którego nie zapomnisz :)

Ale tez maja tylko najnowszy model i kwota 1000zl! Zestaw nie musi byc bezprzewodowy (nie chce mi sie co chwila wymieniac bateri) , myszki tez nie potrzebuje bo juz mam dosyc dobra.



Kwota do przeznaczenia 500 zl

#31 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 06 marca 2008 - 14:42

stealth1947, nie napisałeś co będziesz robił przy użyciu tego TABLECIKA;). Czy to jest Twoja pierwsza zabawa z tabletem, jeśli nie jesteś artystą i nie potrzebujesz dużej powierzchni roboczej to polecam WACOM A5 WIDE. Bardzo dobrze się spisuje do retuszu fotek i nie trzeba robić zamaszystych ruchów:D. Jednak kosztuje swoje (teraz jest promocja i można dostać go razem z aribrushem). Ale gdy masz tylko 500zł to proponuję Tobie WACOM BAMBOO,
trzeba dać ok 120zł więcej niż Ty masz na wydanie. Ale uważam, że do domowych i półprofesjonalnych zadań nadaje się bardzo dobrze. Polecam również zapoznaniem się z różnych BAMBOO

#32 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 06 marca 2008 - 18:50

Tablet WACOM Bamboo One A6 Nowość - SS (319225643) - Aukcje internetowe Allegro - co byście powiedzieli na to? jakość w stosunku do ceny?
Chcę go używać do retuszu i obróbki zdjęć + jakiś tam komiks czasem :D da radę? niestety cena gra ogromną rolę w tym przypadku.

#33 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 09 marca 2008 - 23:15

Kochani! - A6 to za mało? do czego mało? (CAD - może i tak)
Praca w PS idzie na tym formacie doskonale. Wiem, że to być może kwestia przyzwyczajenia - ciężko jest spadać z wysokiego konia. Jak już ktoś pracował dłuższy czas na A4 - to A6 może wydawać się mały - ale zapewniam, że jest to tylko wrażenie subiektywne - bo obiektywnie - da się na nim spokojnie robić wszystko to co na A5 czy A4 (no chyba, że ma się "łapy jak bochny chleba" - to siła wyższa... :rolleyes: )

Jakiś przykład z mojej "teczki rysunkowej": ;)
Wacom A6 (pod PC - najtańszy, najprostszy Volito 2) + ArtRage2 (wersja programu dołączana do tabletu)

Dołączona grafika

Da sie na A6 zdziałać trochę więcej niż tylko "napisać wracam za godzine". ;)

Pozdrawiam!

#34 kiddo

kiddo
  • 1 postów

Napisano 10 marca 2008 - 01:08

[URL="http://http://www.allegro.pl/item325986423_tablet_wacom_graphire4_classic.html"]Graphire 4 A6[/URL] Tu masz za 340zł.

PS 1 Ten Bamboo, w porównaniu do G4 nie ma programowalnych przycisków na tablecie i gumki w piórku, poziom nacisku taki sam.
PS 2 W opisie G4 jest USB2 ale to chodzi na USB

#35 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 10 marca 2008 - 12:52

A co na temat Bamboo A6 - ma przyciski na tablecie. Co do ceny, to niestety na 340 nie mogę sobie na razie pozwolić.

#36 jw_amigowiec

jw_amigowiec
  • 294 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 11 marca 2008 - 16:53

A ja ponowie pytanie questionmaker'a. Czy warto do bardzo prostych (rysowanie etc.) AMATORSKICH zastosowan, jako zamiennik "pentagramu"? Dla osoby, ktora dopiero zaczyna przygode z tabletem i rysuje jedynie dla siebie. Budzet ma znaczenie ogromne. I nawet 100 zl wiecej, to kolosalna przepasc.

#37 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 11 marca 2008 - 17:12

Ja już się zdecydowałem, kupię bamboo one a6 -chwalonej firmy, tani i idealny na początek. brak gumki i przycisków jakoś chyba zniosę.

#38 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 11 marca 2008 - 17:34

jw_amigowiec - ja mimo wszystko odradzałabym Ci Pentagrama (choćby dlatego, że w przypadku Wacoma masz z głowy problem baterii w piórku)
Lepiej kupić najprostszego Wacoma (Volito2 kosztował mnie całe 150zł w Vobisie - Bamboo one kosztuje podobnie i współpracuje z Makiem) niż jakiegokolwiek Pentagrama (miałam A4 i sprzedałam).

Wacom Bamboo One A6
Wacom Bamboo One A6 F/VAT Wacom Partner Sklep W-wa (327661680) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla kaĹźdego.

#39 Gość_Adam@c_*

Gość_Adam@c_*

Napisano 11 marca 2008 - 18:05

Kochani! - A6 to za mało? do czego mało? (CAD - może i tak)
Praca w PS idzie na tym formacie doskonale.

Lorelei ma rację. Przy wyborze tabletu ludzie podświadomie kierują się przeczuciem, że większy będzie lepszy. A tak nie jest. Duży tablet ma 3 zasadnicze wady:

1) zajmuje DUŻO więcej miejsca na biurku
2) wymaga DUŻO większych ruchów ręką
3) oraz kosztuje DUŻO drożej

W praktyce nieraz widziałem osoby, które przewymiarowały tablet i potem ograniczały jego powierzchnię pracy (pole całego ekranu odpowiada fragmentowi pola tabletu). Nie przesadzajcie z rozmiarem. Jeśli macie możliwość, to przed decyzją pożyczcie od kogoś na 1-2 tygodnie tablet i popracujcie na nim. Wyrobicie sobie opinię.

Z moich doświadczeń: w pracy mam Intuosa A5 wide, w domu Graphire 4 A6. Te tablety mimo ogromnej różnicy w cenie oferują bardzo podobne odczucie w pracy. Największą różnicą jest... wysokość z jakiej łapany jest sygnał piórka. W Intuousie to około 2 cm, w Graphire około 1 cm. W praktyce jednak nie ma to znaczenia. Dokładność (rozdzielczość) obu tabletów jest w praktyce taka sama. Trochę różni się dźwięk przesuwania piórka po tablecie :D Ale i tak oba są świetne!

Pozdrawiam.

#40 jw_amigowiec

jw_amigowiec
  • 294 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 11 marca 2008 - 22:15

Alez ja nie chce Pentagrama :D. Wspominalem o nim ironicznie :). Zatem moja dziewczyna powinna sie ucieszyc z fajnego prezentu. Marzy o tablecie graficznym ;).

#41 neverfree

neverfree
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marca 2008 - 22:24

Popieram Lorelei i Adamac'a. Odnoszę wrażenie, że w większości przypadków kupując tablet po raz pierwszy, ludzie kierują się jego wymiarami. Ja też z początku tym się kierowałem ;). W praktyce jednak np. A6 okazuje się wystarczający do większości zastosowań. Taka powierzchnia nie męczy ręki, a i tak często pracuje się na powiększeniach, które znacznie zwiększają precyzję użytkowania tabletu. Oczywiście są przypadki - czy to zawodowe czy też użytkowe - w których wymagana jest większa powierzchnia robocza. Zapewniam jednak, że wbrew pozorom większy nie zawsze znaczy lepszy ;). Pozdrawiam.

#42 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 17 marca 2008 - 14:09

Przeprasza, mam pytanie - otóż instaluję artrage'a 2 po czym wpisuję serial, zaczyna się robić update i pogram wyłącza się sam i nie daje się uruchomi normalnie. co robić?

#43 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 marca 2008 - 15:21

questionmaker - a jak go instalujesz, uruchamiasz (wtedy gdy sie wiesza) - czego właśnie w trakcie używasz - owego tabletu czy myszki?
Bo z tego co wiem, ArtRage2 dołączany do tabletów działa tylko i wyłącznie z tym tabletem - z myszką po prostu sie nie uruchomi (u mnie tak jest - w jakiś sposób rozpoznaje co jest aktualnie w użyciu - ów tablet czy mysz).

A co do update - u mnie też nie chce się aktualizować - może to wina wersji programu - wiadomo - wersja dodawana gratis do sprzętu nie musi mieć wszystkich opcji dostępnych w wersji pełnopłatnej...
U mnie pojawia się taki komunikat:
Dołączona grafika

i d.pa :roll:



Chyba napiszę do nich maila - bo coś tam pisze o niezgodności z licencją, o łamaniu prawa licencyjnego AR (breach) itp - a ja mam produkt legalny przecież...

#44 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 17 marca 2008 - 21:15

U mnie jest troszkę inaczej. po uruchomieniu programu pojawia mi się okienko update, po czym szybki komunikat że się zamyka i koniec. potem tylko systemowe info że program się wyłączył. Z tym że, udało mi się chwilkę na nim popracować, a dopiero potem włączył się aktualizator.

#45 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 marca 2008 - 21:26

hmm - to ciekawe... a ja tymczasem czekam na odpowiedź na moj mail - co na problem z update ArtRage.

#46 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 01 kwietnia 2008 - 17:26

Mam pytanie zdecydowałem się na zakup Tabletu Wacom Intuos.3 (będę używał do retuszu fotek w większości) i teraz czy warto dopłacić około 180 PLN do wersji Specjal Edition za AirBrusha ?? i w jaki sposób rozszerzy on funkcjonalność tableciku .... (sory ale laik w tych kwestiach jestem) Doczytałem że Piórko w tym przypadku posiada opcję TILT (60 stopni), czyli jak go dodatkowo pochylię to np. używając airbrush rozpylię dalej zanikającą farbę .... niby mało a jednak fajny efekt

#47 dominiq

dominiq
  • 79 postów
  • SkądKielce, Poland, Poland

Napisano 01 kwietnia 2008 - 21:23

Jak komputer to MAC Jak tablet to tylko Wacom :-) a serio... zdecydowanie Wacom. Trwalszy, bardziej pro no i (co ważne dla makowców) ładny design :-) W pracy mam Intuosa A5, w domu Intuos A6 i.... w robocie ograniczyłem pole mapowania do formatu A6, dlaczego? bo jest wystarczajaco wygodnie, pozatym denerwowalo mnie jak na A5 musialem sie namachać żeby z jednego końca na drugi przejść :-) Co jeszcze? No chyba to że dla monitorów poniżej 23" wystarczający jest tablet A6. gorąco polecam. ja juz zapomniałem jak sie mycha pracuje. TYGRYSIO - do retuszu w Szopie wystarczy piórko, które świetnie sie spisuje w takich zadaniach. Osobiście przez ponad 2 lata niemal dzień w dzień obrabialem foty (szparówka itd) i zdecydowanie nie widze potrzeby inwestowania 180 PLN w airbrush. wacom intuos3 A6 i „będzie Pan zadowolony!”

#48 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 06 kwietnia 2008 - 10:40

Zamówiłem Special Edition bo znalazłem w cenie 100 większej niż standardowa wersja Intous 3 A5 .... jak mi się Airbrush nie przyda to sprzedam w aledrogo ... z tego co patrzyłem samo to piórko to koszt około 450-550 Pln

#49 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 06 kwietnia 2008 - 12:58

Będzie Pan zadowoloooooonyyy! ;) (taki czy inny - ważne że Wacom)

#50 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 06 kwietnia 2008 - 13:01

Będzie Pan zadowoloooooonyyy! ;) (taki czy inny - ważne że Wacom)


Hehe jestem praktycznie pewien po tym jak kolega dwa dni temu kupił A5 Intous3 ... i "Achom" i "Ochom" nie ma końca :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych