Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Granie na baterii czy nie?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piwko

Piwko
  • 13 postów

Napisano 30 czerwca 2017 - 12:46

Witam, jak w temacie mam do was pytanie. Jak grać na macu mam macbook air. Jak odpalam grę to podpinać go do zasilania czy grać na baterii? jak wtedy ma się wydajność takiego maca na baterii ? Oraz jak to wszystko wpływa na baterie?

Pozdrawiam 



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 30 czerwca 2017 - 13:27

Serio? A jak myślisz? Co jest dla Ciebie takiego niewiadomowego i trudnego do przewidzenia?

 

Gra jest z reguły programem dosyć intensywnie wykorzystującym zasoby komputera - procesor, układ graficzny, pamięć. Im komputer intensywniej pracuje tym ma większe zapotrzebowanie na energie. Zarówno bateria jak i zasilacz dostarczy odpowiednio dużo energii do pracy. Należy jednak pamiętać, że w obecnie montowanych procesorach jest wbudowana technologia która ma za zadanie zbalansować pobór energii vs szybkość podczas pracy na baterii tak by nie zużywać jej zbyt szybko poprzez tymczasowe obniżenie (lub zwiększenie) wydajności podzespołów. Tymczasowe należy rozumieć jako okresy czasu rzędu milisekund.

Dodatkowo spowolnienia mogą wynikać z nagrzania podzespołów i konieczności ich schłodzenia - w ekstremalnych przypadkach odbywa się to poprzez "przycięcie" maksymalnych możliwości podzespołów w danej chwili. Nie ma to jednak nic wspólnego z pracą na baterii vs na zasilaczu jako tako.

 

Bateria to element dostarczający skończoną ilość energii który w dodatku zużywa się w trakcie używania co jest normalne, podczas gdy zasilacz może cały czas dostarczać energię laptopowi nie wpływając negatywnie na kondycję baterii. Jest cały szereg technologii mających za zadanie oszczędzać tą baterię jak najbardziej w taki sposób by normalna praca nadal była płynna i przyjemna.



#3 Piwko

Piwko
  • 13 postów

Napisano 30 czerwca 2017 - 18:09

dzięki za zadowalającą odpowiedz temat do zamknięcia 



#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 czerwca 2017 - 21:37

Wedle woli.

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych