Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

iPad Pro 10.5 - Pierwsze wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#76 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 12 lipca 2017 - 18:50

Miałem dziś okazję osobiście porównać iPad Pro 10.5 z iPad 2017. Widziałem wcześniej różne porównania na YouTube, ale po raz pierwszy "na żywo" miałem w rękach oba iPady na raz. Jestem zaskoczony! Spodziewałem się efektu "wow" i sporej przewagi wersji Pro, tymczasem przy zwykłym użytkowaniu różnice są praktycznie niezauważalne. Odświeżanie, lepszy ekran, mocniejszy procesor, ogólna szybkość, wielkość - może się czepiam, ale to w gruncie rzeczy niuanse, kompletnie nie warte nieporównywalnie większej kasy (przynajmniej dla mnie). No, chyba, że ktoś ma budżet i ochotę wydać więcej...Powiem więcej - wiem, że pewnie zabrzmi to absurdalnie, ale mam wrażenie, że ekran wersji 2017 był lepiej podświetlony (bardziej równomiernie) od tej 10.5... Za to Apple Pencil - klasa absolutna, osobiście nie znajduję u siebie zastosowania dla niego, ale jeśli ktoś takowe posiada - naprawdę super. Aha, klawiatura do Pro 10.5 - pisze się na niej całkiem ok, aczkolwiek cena owego akcesorium jest dla mnie stanowczo za wysoka.


Użytkownik mariuszrk edytował ten post 12 lipca 2017 - 18:51


#77 Banan311

Banan311
  • 159 postów

Napisano 13 lipca 2017 - 12:45

Jak wam grają EarPods z tym iPadem? Mi słuchawki Bluetooth grają lepiej niż z iPhone ale jak podepnę EarPods to basy są za mocne, tak wręcz takie przesterowane tak jak by słuchawki na nich nie wyrabiały. Dodam od razu ze w equalizerze nic nie podbijałem  dźwięku 



#78 bezybezy

bezybezy
  • 603 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 10:10

, lepszy ekran, mocniejszy procesor, ogólna szybkość, wielkość - może się czepiam, ale to w gruncie rzeczy niuanse, kompletnie nie warte nieporównywalnie większej kasy (przynajmniej dla mnie). No, chyba, że ktoś ma budżet i ochotę wydać więcej...

No chyba trochę się czepiasz ;) Niuansem może być polerowany szlif :) To co wymieniasz to jednak elementy kluczowe, nawet gdy nie powodują efektu WOW.

Dla uspokojenia sumienia zamówiłem nowy egzemplarz. W sumie różnice w jakości ekranu są minimalne, także niczego lepszego chyba nie można się spodziewać
  • Kardas lubi to

#79 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 15:56

No chyba trochę się czepiasz ;) Niuansem może być polerowany szlif :) To co wymieniasz to jednak elementy kluczowe, nawet gdy nie powodują efektu WOW.

 

To prawda i pewnie przy określonym zastosowaniu oraz większym obciążeniu procesora różnica robi się już zauważalna. Ja miałem na myśli typową "konsumpcję" treści - Safari, YouTube, czytanie e-wydań prasy - wówczas zauważalnej różnicy moim zdaniem brak  :)



#80 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 17:05

To prawda i pewnie przy określonym zastosowaniu oraz większym obciążeniu procesora różnica robi się już zauważalna. Ja miałem na myśli typową "konsumpcję" treści - Safari, YouTube, czytanie e-wydań prasy - wówczas zauważalnej różnicy moim zdaniem brak :)


A ja tam dostrzegam różnicę w stosunku do poprzednich modeli, nawet tylko w konsumpcji treści internetowych. Większy, lepszy i jaśniejszy ekran, promotion, szybkość tabletu. Jest jeszcze 4GB Ram, kamera z iphonea 7, true tone, no i jeszcze super bateria, która jest dużo lepsza od tej w ipadzie pro 1 gen. Szybkość procesora w geekbench w multicore 9300 punktów, ipad Pro 1Gen miał coś koło 4700 pkt. Co ciekawe A10X okazał się lepszy od intela w macbooku pro z 2016 roku. To nie są niuanse.

Użytkownik Kardas edytował ten post 14 lipca 2017 - 17:11

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#81 bezybezy

bezybezy
  • 603 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 17:18

Problemem iPada (2017) jest to, że nie jest to naturalny następca Air2, a taki iPhone SE wśród iPadów, czym Apple dało do zrozumienia: chcesz mieć topowe urządzenie, musisz płacić ekstra za Pro.

Na razie zamówiłem etui Moko: https://www.amazon.d...00?ie=UTF8&th=1
Z zewnątrz wygląda nieźle (pokrycie materiałem), jednak reszta jest adekwatna do ceny (lub nie ;)) - twardy plastik bez żadnej wyściółki, cerata, brak sensownych nacięć, które ułatwiałaby podwinięcie okładki, kiepskie rozwiązanie "stojaka" z majtającą się dolną częścią. Raczej nie polecam.

#82 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 17:19

A u mnie niestety zażółcenie się pogorszyło, o ile na początku było praktycznie niewidoczne to po 3 tygodniach stało się coś dziwnego i dolna część ekranu zmieniła kolor na żółty.
Niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia, teblet dzisiaj został odesłany do apple.


Dotarl juź Twój wymieniony ipad?

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#83 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 17:52

Dotarl juź Twój wymieniony ipad?

 

Mój iPad doszedł do Apple i okazało się  ma pęknięty ekran i muszę zapłacić 500 euro za wymianę :(

Podejrzewam że to wina kuriera, ale technicy appla stwierdzili że nie biorą za to odpowiedzialności.

Mają wysłać nowego iPada bo ponoć nie wymieniają ekranów.

Jestem wkurzony na maksa, wiele razy odsyłałem do nich iPada z zażółconym ekranami i nigdy nie było żadnych problemów. :huh:

 

Powiedziano mi że gdybym nagrał cały proces pakowania na którym było by widać że ekran jest cały to nie poniósł bym żadnych kosztów, ale do głowy mi nie przyszło żeby tak zrobić.

 

ipc.jpg

 

tty.jpg


Użytkownik konio124 edytował ten post 14 lipca 2017 - 18:25

iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#84 bezybezy

bezybezy
  • 603 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 18:22

Fatalna sytuacja :/ Wysyłałeś w oryginalnym opakowaniu transportowym?

#85 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 18:27

Tak, wysłali mi specjalne pudełko, włożyłem tam iPada i zamówiłem kuriera.

Robiłem to wiele razy ale nigdy nie myślałem że możne mnie spotkać taka sytuacja.

Człowiek uczy się na błędach, tylko szkoda że ta nauka jest taka kosztowna :(

 

Mam tylko nadzieje że ekran tym razem będzie bez zażółceń :/


Użytkownik konio124 edytował ten post 14 lipca 2017 - 18:32

iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#86 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 18:37

Masakra. Ja za każdym razem kiedy otwieram sprzęt od apple to nagrywam swój prywatny unboxing. Tak w razie jeśli sprzęt przyszedłby pobity. Nie pomyślałbym że wysyłkę też trzeba nagrywać. Szkoda, 500 euro to masę pieniędzy. To prawie nowy ipad. Walcz z nimi. Dlaczego masz płacić za czyjeś błędy? Swoją drogą to ile siły trzeba użyć aby uszkodzić ipada zapakowanego w oryginalne pudełko.

Mam tylko nadzieje że ekran tym razem będzie bez zażółceń :/

Widziałem już 5 ipadów 10.5. Wszystkie miały zażółcenia na dole pod przyciskiem home. Chyba wypada się przyzwyczaić.

Użytkownik Kardas edytował ten post 14 lipca 2017 - 18:38

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#87 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 18:42

Apple wysyła specjalne opakowanie, moim zdaniem opakowanie było naprawdę porządne, ale wszyscy wiemy jak kurierzy potrafią traktować przesyłki, niejednokrotnie widziałem filmiki jak rzucali przesyłkami a nawet po nich chodzili.

 

Rozmawiałem z supportem chyba przez godzinę i nic się nie dało zrobić, technicy stwierdzili że iPad musiał komuś upaść i koniec gadki.

Zapłaciłem im tą kwotę bo nie miałem innego wyjścia, oczywiście mogli mi odesłać nienaprawionego iPada i mogłem to naprawić na własną rękę ale nie mam czasu żeby z tym jeździć po serwisach a pewnie koszt naprawy byłby niewiele tańszy.


Użytkownik konio124 edytował ten post 14 lipca 2017 - 18:43

iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#88 Banan311

Banan311
  • 159 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 21:09

c71417c4a02d0b77med.jpg
Masakra. Dlatego zawsze jak kupuje jakiś nowy sprzęt od Apple to już tydzień wcześniej żyje w stresie przez to ze zawsze za pierwszym razem dostaje jakiegoś bubla a potem te ciągłe wymiany. Dobrze wiedzieć ze trzeba filmy kręcić. Ktoś zapytał jakiej siły trzeba użyć żeby ekran pękł w dobrze zaparkowanej przesyłce, więc wstawiam zdjęcie iPada air którego kiedyś dostałem kurierem od Apple :)

#89 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 11:57

Apple wysyła specjalne opakowanie, moim zdaniem opakowanie było naprawdę porządne, ale wszyscy wiemy jak kurierzy potrafią traktować przesyłki, niejednokrotnie widziałem filmiki jak rzucali przesyłkami a nawet po nich chodzili.
 
Rozmawiałem z supportem chyba przez godzinę i nic się nie dało zrobić, technicy stwierdzili że iPad musiał komuś upaść i koniec gadki.
Zapłaciłem im tą kwotę bo nie miałem innego wyjścia, oczywiście mogli mi odesłać nienaprawionego iPada i mogłem to naprawić na własną rękę ale nie mam czasu żeby z tym jeździć po serwisach a pewnie koszt naprawy byłby niewiele tańszy.


Pisałeś wcześniej źe wiele razy odsyłałeś do nich ipady z zażółconymi ekranami. Przynosiło to skutek? W końcu trafiłeś na ipada bez tego defektu? Ja juź widziałem kilka ipadów 10.5 i wszystkie miały zażółcenia przy przycisku home. Nie wiem czy jest sens z tym walczyć i odsyłać.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#90 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 13:05

iPada Air wymieniałem 5 razy i w końcu trafiłem na dobry egzemplarz.

Ale teraz nie mam do tego nerwów, jeśli ekran będzie w miarę akceptowalny to kończę z wymianami.


iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#91 MC_

MC_
  • 6 832 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 13:25

Nie wiem co wy macie z tymi ekranami. W maju kupilem iPada 2017 w Cortland. Ekran idealny.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#92 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 22:52

Nie wiem może ipad 2017 Nie ma tego problemu. Ja też swojego air 2 miałem idealnego. Ten pro 10.5 ma moim zdaniem coś skopane bo widziałem już kilka ekranów i na kaźdym bardziej lub mniej ten defekt było widać.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#93 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 23:06

Ja posiadałem kilka iPadów, począwszy od iPada 3, mini, 4,air,iPad pro 9,7 i teraz pro10.5 i tylko iPad pro 9.7 nie miał problemów z ekranem.


iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#94 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 16 lipca 2017 - 05:39

Ja posiadałem kilka iPadów, począwszy od iPada 3, mini, 4,air,iPad pro 9,7 i teraz pro10.5 i tylko iPad pro 9.7 nie miał problemów z ekranem.

Daj znać jak otrzymasz nowego ipada, jak tam z ekranem. U mnie w nowym ipadzie, po wymianie, są delikatne zażółcenia, mniejsze jak przy pierwszym, ale jednak są. Mam jeszcze tydzień na wymianę. Do 14 dni mogę go oddać lub wymienić. Nie lubię tego robić, nie uśmiecha mi się znowu oddawać sprzęt na tydzień. Poza tym znowu trzeba dzwonić na infolinię i tłumaczyć w czym rzecz, a na infolini oczywiście nikt o tych defektach ekranu nie słyszał.

Jeszcze takie pytanie z innej beczki. Instalował ktoś na tym tablecie IOSa11 ? Może ten system chociaż po części naprawia problem żółtych ekranów? Ten problem to pewnie problem sprzętowy a nie softwareowy ale wartoby to też sprawdzić :)

Użytkownik Kardas edytował ten post 16 lipca 2017 - 06:19

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#95 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 18 lipca 2017 - 12:54

Właśnie odebrałem przesyłkę z iPadem, tym razem wszystko nagrywałem :)

Ekran jest akceptowalny ale oczywiście widać zażółcenie w dolnej części ekranu.


  • Kardas lubi to

iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#96 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 18 lipca 2017 - 16:30

Właśnie odebrałem przesyłkę z iPadem, tym razem wszystko nagrywałem :)
Ekran jest akceptowalny ale oczywiście widać zażółcenie w dolnej części ekranu.


Jest mocno żółty? Możesz podać dwie pierwsze litery z numeru seryjnego? Ja dziś drugi już raz odesłałem swojego ipada do wymiany. Teraz nagrywam pakowanie ipada i później nagram rozpakowywanie. Tak dla pewności :)

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#97 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 18 lipca 2017 - 16:53

Nr seryjny zaczyna się od DMPTQ

Co do zażółcenia to praktycznie go nie ma ale za to ekran ma szare przebarwienie na dolnej części, widać to szczególnie na białe tle.

Już sam nie wiem co z tym robić.

 

Nagrałem wideo ale bardzo słabo widać tą wadę, w rzeczywistości jest to o wiele bardzie widoczne.

 


Użytkownik konio124 edytował ten post 18 lipca 2017 - 17:09

iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#98 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 18 lipca 2017 - 21:11

Też misłem swojego ipada o początku numeru seryjnego DMP. Dziś go odesłałem. Do mnie ipady idą z jakiejś centrali w Czechsch. Jak przyjdzie to napiszę parę słów. Co ciekawe mój ipad nie miał plam tylko tak jakby dół ipada był słabiej podświetlony od góry. Już mi nawet nie chodzi o temperaturę barwy ekranu, to zawsze można wyregulować wyłączając true tone lub ustawiając "color tint". Chodzi mi o to że ekran jest nierównomiernie podświetlony i wygląda to źle. Nie wiem czy na tym etapie istnieją ipady 10.5 o idealnych lub prawie idealnych ekranach. Wcześniej miałem ipada air 2 i bez żadnych wymian już pierwszy ipad miał idealny ekran.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#99 mehmeh

mehmeh
  • 63 postów
  • SkądKosina

Napisano 19 lipca 2017 - 07:10

Wpatrywałem się chyba z 20 minut na największej jasności i wyłączonym True Tone i u mnie takie coś nie występuje... Dystrybucja z Komputronika...DMPTR 



#100 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 09:44

Wpatrywałem się chyba z 20 minut na największej jasności i wyłączonym True Tone i u mnie takie coś nie występuje... Dystrybucja z Komputronika...DMPTR


U mnie to chyba nawet bardziej było widoczne na około 50% podświetlenia, tak jak pewnie większość z nas ma ustawione. Szczególnie trzymając go poziomo było widać że jedna strona jest idealna bialutka a druga tam gdzie jest przycisk home jest jakby ciemniejsza, brudniejsza. Jeszcze odnośnie numerów seryjnych, to pytałem po to bo podobno dwie pierwsze litery wskazują fabrykę gdzie ipad był produkowany. Nasze w Polsce pewnie pochodzą z tej samej fabryki i wszystkie idą z magazynów w Chechach. Czytałem też o innych ipadach na zagranicznych stronach gdzie ludzie dostają o innych numerach seryjnych jednak też z różnymi ekranami, lepszymi i gorszymi. Swoją drogą wątek miał być o pierwszych wrażeniach i zamiast pisać o zaletach ipada, których niewątpliwie jest wiele, chociażby 120hz to skupiamy się na ekranach. Moim jednak zdaniem w tej cenie nie godzi się aby akceptować te wady w takim sprzęcie.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych