Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.2/1.1.3 OTB] Jailbreak & Unlock bez downgrade (Ziphone) [Mac/Windows]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
769 odpowiedzi w tym temacie

#626 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 19 lutego 2008 - 20:51

/private/var/root/ zostaw, aplikacje skopiuj na zaśke i skasuj /var/root/Applications

#627 adiviking

adiviking
  • 446 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 20:57

Skasowalem applications ale nadal nie wiem co zrobic z /root/private/var/root/Library(zajmuje sporo miejsca) :) Zostawic czy nie?

#628 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 19 lutego 2008 - 21:05

Skasowalem applications ale nadal nie wiem co zrobic z /root/private/var/root/Library(zajmuje sporo miejsca) :) Zostawic czy nie?


zrób kopie i wywal, jak coś to przywrócisz

#629 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 21:16

czesc programow nadal moze trzymac w var/root/ swoje dane np. iano i pocketguitar. zanim zaczniesz wszystko wywalac moze zastanow sie co jest w srodku?

#630 adiviking

adiviking
  • 446 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 21:20

W Library pozostaly tylko dane starych aplikacji jakie mialem na iPhone

#631 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 21:22

no to po co te pytania? ;)

#632 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lutego 2008 - 21:32

Udało się !!!
To była wina iTunes - przeinstalowałem system (przywróciłem Norton Ghostem) i zainstalowałem ver 7.5 i poszło....
Dzieki Mav !!!

Mam teraz kilka pytań:
1. poinstalowałem PL język (wczesniej BSD i Open SSH) i reset sieciówek i niby ok ale zainstalowany polski słownik nie działa - działa (podpowiada) angielskie słowa. Nie ma w opcjach wyboru PL klawiatury. Jezyk i inne ustawienia mam na POLSKI. Jka to zmienic?
2. Zainstalowałem poprawkę z 1-szej strony "Prezentacja numerów" --- czy ona robi to samo ci iWord w 1.1.2? Bo na iClarified.com jest Patch AppSupport for 1.1.3 installer i pisza że poprawia obsługiać inne kraje (w tym Polskę ) lista jest długa.
Czy trzeba to instalować aby bedac np. w roamingu w Czechach, Austrii i Chorwacji nie miec problemów?
3. Czy SMSD dziala poprawnie po polsku dla ver. 1.1.3? Skad je zassac?
4. Który słownik z paczki PL dodatki jest lepszy: pl-ang ang-pl czy pl-amer amer-pol? Trzeba tez zainstalowac WeDict dla 1.1.3?

Sorki za przydługie pytanie ale nie moge znalezd odp. na forum...
Z góry thx.

Jacek

AD2
Nie, ta paczka nie robi tego samego co iworld. Zmienia tylko wpis dotyczący rozpoznawania numerów (kiedyś robiło się to ręcznie).

#633 piotrmar

piotrmar
  • 69 postów
  • SkądZamość

Napisano 19 lutego 2008 - 22:36

w końcu jestem na 1.1.3........... miałem org. 1.1.2 po unlocku geo, wgralem 1.1.3 poprzez restore w iTunes, nie powiem że bez przygód. Podczas restora wyskoczył błąd 1603 update iTunsa i restart kompa załatwił sprawe. Po Ziphone i instalacji BSD oraz SSH oraz poprawki identyfikacji wszystko śmiga i jak narazie nie zauważyłem żadnych błędów.

#634 BlackJack

BlackJack
  • 147 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 00:14

A ja mam nastepny problem. Nie znalazlem odp. na forum. Nowy 16Gb 1.1.3 OTB potraktowany tutorialem z tego watku. I.... nieby wszystko ok ale NIE MA MAP czyli w

#635 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 20 lutego 2008 - 00:44

@BlackJack - zanim zaczniesz płakać że coś nie działa to rozejrzyj się w ogóle jak to ma działać. Widzisz ten przycisk z "oczkiem" w prawym dolnym rogu? Wciśnij go ;).

#636 BlackJack

BlackJack
  • 147 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 00:50

Kurcze jest.... ale ja jestem głupi - musze przeczytac instukcje od iPhona z Apple.... Dzieki Mav :)) Ale korzystajac z Twojej "dobroci" mam bardzo cich głośnik i cichy głos w słuchawce podczas rozmowy. W 1.1.2 byl taki prg. "audio amp" ale w 1.1.3 nie działa. Masz jakiś sposób na "podgłośnienie"?

#637 adiviking

adiviking
  • 446 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 01:00

Sprobuj dodac iFon som kilde i Installer.app pĂĽ iPhone | iFon, znajdz tam Max Volum, bedziesz musial uruchomic ponownie iPhone(Nå må du restarte din iPhone), powinno zadzialac :)

#638 crazyeyes

crazyeyes
  • 34 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 20 lutego 2008 - 14:24

@lobo restore nie kasuje wszystkiego. kasuje dane i nadpisuje system ale nie czysci dysku - zostaja smieci po wszesniejszych hackach.

zaglebiajac sie w plik ipsw widac ze przy restore, zaklada na nowo partycje, wiec co do smieci to chyba nie koniecznie zostaja, na hakintoszu juz to bylo walkowane

#639 marcutam

marcutam
  • 14 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 lutego 2008 - 15:22

Panie i Panowie - rewelacja , iphone elegancko przeszedl update wg tej metody, zadnych problemów podczas upgradowania. Dla niezdecydowanych ta metoda jest bardzo prosta. Kupilem iPhone z 1.0.2 potem zrobilem kiedys 1.1.1 i potem 1.1.2 i ta metoda wczoraj do 1.1.3. Wazne zeby zainstalowac wszytkie fixy i bedzie dzialac, generalnie w tym watku sa wszytkie potrzebne informacje. Jedyne co zauwazylem to ze mGadu sie wiesza po probie logowania ale jeszcze nie szukalem nic na ten temat. Generalnie polecam!:cool:

#640 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 16:33

Kurcze jest.... ale ja jestem głupi - musze przeczytac instukcje od iPhona z Apple....
Dzieki Mav :))
Ale korzystajac z Twojej "dobroci" mam bardzo cich głośnik i cichy głos w słuchawce podczas rozmowy. W 1.1.2 byl taki prg. "audio amp" ale w 1.1.3 nie działa. Masz jakiś sposób na "podgłośnienie"?


piszesz ze masz 16GB wiec jest pewnie nowy i tak sobie pomyslalem ze moze nie sciagnales folii z wyswietlacza co?? :) ona zakrywa glosnik. trzeba ja zdjac badz naciac...

#641 BlackJack

BlackJack
  • 147 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 17:25

piszesz ze masz 16GB wiec jest pewnie nowy i tak sobie pomyslalem ze moze nie sciagnales folii z wyswietlacza co?? :) ona zakrywa glosnik. trzeba ja zdjac badz naciac...


Hehe... miałeś rację z tą folią.... :D
Ale ten norweski prg od kolegi adiviking'a też zainstalowałem na wszelki wypadek :lol: :lol:

#642 tscneo

tscneo
  • 17 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 20 lutego 2008 - 19:08

Witam

Znalazł już ktoś rozwiązanie problemu z SMSD ?

Robiłem u siebie ze stronki producenta [url=http://amrut.joshi.googlepages.com/]Amrut Joshi - SMSD[/url]

ale niestety nie dziala.

Ps. z weToll jest podobny problem


oraz niestety z CallID również

#643 pawel152

pawel152
  • 49 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 lutego 2008 - 20:18

Więc jeżeli mam nowy model z fabrycznym 1.1.3 to w ciągu tej jednej operacji mam aktywację Jailbreak & Unlock??

#644 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 20 lutego 2008 - 20:30

Więc jeżeli mam nowy model z fabrycznym 1.1.3 to w ciągu tej jednej operacji mam aktywację Jailbreak & Unlock??


przeczytaj uważnie 1 post, jesli nadal nie będziesz wiedział to rób to do skutku http://www.myapple.p...2719-post1.html

p.s. tak

#645 pawel152

pawel152
  • 49 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 lutego 2008 - 20:33

dzięki:)

#646 paramedic

paramedic
  • 21 postów
  • SkądKRAKÓW

Napisano 20 lutego 2008 - 21:00

ja zrobilem wszsytko jak w tutorialu wszystko hula procz you tuba nie wiecie czemu?? aha instaler mowi by updatowac BDB subsystem na 2.0 a mam 2.1 oraz Community Sources czy zrobic ten update a jesli nie to jak sie pozbyc pozbyc informacji o tym ze jest to do pobrania bo mnie to troche denerwuje!! Dzieki i pozdrawiam

#647 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 23:24

zaglebiajac sie w plik ipsw widac ze przy restore, zaklada na nowo partycje, wiec co do smieci to chyba nie koniecznie zostaja, na hakintoszu juz to bylo walkowane


nie wiem co bylo walkowane ale ja po restore do 113 mam nadal pliki ktorre podmienialem na 111

#648 crazyeyes

crazyeyes
  • 34 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 21 lutego 2008 - 00:50

nie wiem co bylo walkowane ale ja po restore do 113 mam nadal pliki ktorre podmienialem na 111

Bycmoze sync z iTunes, a walkowane bylo, gwarancja a jailbreak, takze jak ma miejsce zakladanie nowej partycji przy restore jasne jest ze stara wraz zawartoscia przepada

#649 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 21 lutego 2008 - 01:48

Bycmoze sync z iTunes, a walkowane bylo, gwarancja a jailbreak, takze jak ma miejsce zakladanie nowej partycji przy restore jasne jest ze stara wraz zawartoscia przepada


a co tu ma jailbreak do rzeczy? przeciez to akurat na 100% jest nadpisywane. zrob sobie test jak nie wierzysz. wrzuc cos np. do /System/Library/Frameworks/CoreTelephony.framework/Support/ a potem zrob restore. raczej trudno mi uwierzyc w teorie ze to itunes backupuje recznie podmieniane pliki wewnatrz systemowych katalogow.

#650 tores

tores
  • 3 postów

Napisano 21 lutego 2008 - 09:50

Witam Korzystałem z tutka umieszczonego na forum dotyczącego ziphine. Zrobiłem wszystko tak jak było napisane. Niestety wyskakuje mi coś takiego: [ATTACH]1643[/ATTACH] Wersja 1.1.3. Proszę o poradę. Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych