Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.2/1.1.3 OTB] Jailbreak & Unlock bez downgrade (Ziphone) [Mac/Windows]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
769 odpowiedzi w tym temacie

#601 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 19 lutego 2008 - 00:25

Ad. 1. W "Tweaks 1.1.3" masz paczkę "Dodatkowe klawiatury - 1.1.3" która doda Ci polską klawiaturę do menu "Narodowe", dzięki czemu uaktywnisz autokorektę.

#602 BlackJack

BlackJack
  • 147 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 00:32

Dzieki Mav... zrobione :) A co z odp. na pyt. 2 i 3 ?? To ważne dla mnie ponieważ jade na narty za kilka dni i chcialbym normalnie używać iPhona w roamingu...

#603 CzantoR

CzantoR
  • 33 postów
  • SkądŚw-ce

Napisano 19 lutego 2008 - 00:52

u mnie wystąpił jak do tej pory nie opisany problem... mianowicie mail na początku działał ok a dzisiaj sie nie otwiera ktoś ma jakiś pomysł... może ktoś jest mi w stanie podesłać paczkę ze świeżym mailem proszę o kontakt PW

#604 goldo

goldo
  • 55 postów
  • SkądKielce

Napisano 19 lutego 2008 - 01:08

hmm mam taki maly problem

zabralem sie do odblokowania 5 iphonow najnowszym ziphonem:

- 2 mi sie pieknie odblokowaly wszystko dziala ok
- 3 sie odblokowaly nie dziala youtube nie dziala nakladka z i.unlock.no pize cannt conect to youtube

- 1 z tych 3 zrobilem restore i znowu ziphone i dziala wszystko ok youtube tez

- kolejne 2 probowalem ta metoda(restore i ziphone znowu) i jak narazie nie idzie (youtube nie dziala) probuje dalej chyba ze ma ktos jakies rozwiazanie

probowalem takze reset ustawien network i tez nic



OK poradzilem sobie

trzeba zrobic restore ale nie po wcisnieciu klwiszy sleep + home tylko synchronizowac przez itunes i tam odtworz

pozdrawiam

#605 Sniadyy

Sniadyy
  • 99 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 08:06

siema ALL, po małej imprezce urodzinowej( musiałem sie poruszać, za dużo tych ciast napiekły te ciotki :PPP) wracam do grzebania;] Mam takie pytanie, bo nie działa mi te LoctME,mam błąd z 300mb., wallpaper , eg. Mam oryginalnie 1.1.2(z jego firewallem=04.02.13), wskoczyłem na 1.1.3(z tym że musiałem przystać przy nie zmienionym FW) i teraz pytanie.... 1. Czy jeśłi zaraz po restorze\updatecie zrobił bym flash'owanie, to miał bym FW 04.03.13_G???? 2. Kiedy te flashowanie trzeba robić.... razem z j-a-u czy jakoś oddzielnie.... Może mi to ktoś jakoś jaśniej wytłumaczyć.... trochę sie boje(bo jak Mav straszył cegłą po flash'owaniu to bez wiedzy zająć sie tym nie chce..;/) Dzięki ;]

#606 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 19 lutego 2008 - 09:04

Sniadyy: Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania są na pierwszej stronie w pierwszym poście. Po prostu zastosuj się do instrukcji. Będziesz miał jednak po tej operacji oprogramowanie modemu 04.02.13_G. Jeśli chcesz najnowsze, musisz już skorzystać z opcji -b, ale to na własną odpowiedzialność ;).

#607 carnil

carnil
  • 153 postów
  • SkądPoznań/Bydgoszcz

Napisano 19 lutego 2008 - 10:24

To samo z SMS'ami... zrobiło się coś ciekawego i niezbyt miłego. Mianowicie "prawidłowa" rozmowa powinna przebiegać tak:
...

Chodzi mi o to że Iphone przestawia kolejność przychodzących i wychodzących wiadomości... Czy jest na to jakiś fixik? Szukałęm w Installerze i nie znalazłem żadnego rzucającego się fixa na to:/

Pozdrawiam:)


Jak jeszcze na to nie wpadłeś to ja ustawiłem strefę czasową na Budapeszt (w ustawieniach daty i czasu) a nie Warszawę i nie mam przesunięcia czasu. U mnie autoustawienie czasu nie pomagało.

#608 BlackJack

BlackJack
  • 147 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 11:37

No i mam nadal problem z iTunes. Miałem 7.5 potem zupdate'owałem do 7.6 i w obu jak podłączam iPhona zrobionego wg. tutoriala wyskakuje mi taki napis: "Nie można użyć tego iPhona ponieważ usługa Apple mobile device nie jest uruchomiona" Spotkaliście się z takim problemem? Pozdrawiam.

#609 RS4

RS4
  • 211 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 11:54

Czytaj, czytaj czytaj, było juz wiele razy na forum, tak jest normalnie na Win, kliknij ok chyba się pojawia dwa razy a potem idzie normalnie

#610 alan696

alan696

  • 80 postów
  • SkądSuwałki

Napisano 19 lutego 2008 - 13:40

@alan66: Upewnij się że opcjach "Data i czas" w ustawieniach masz włączoną automatyczną synchronizację czasu. To powinno poprawić problem (dla przyszłych wiadomości). EDGE mogę wyłączyć bez problemu.


Niestety mam ustawioną taką opcję, jednak mimo wszystko wiadomości przychodzą mi w nieuporządkowany sposób <-- choć nie zawsze... Dlatego tego nie rozumiem...


Do alan66 niestety opcja wyłączania EDGE w "Services" nie działa dlatego polecam zainstalowanie "BossPrefs"


Spróbuje to w takim razie zedrzeć z installera bo rozumiem że tam jest ulokowane...;) <-- Pomogło:) Dzięki bardzo...

Dziękuję za okazaną pomoc;)

Pozdrawiam;)

#611 adiviking

adiviking
  • 446 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 14:49

Mam ostatnie pytanko i robie update do 1.1.3, wszystkie aplikacje sa przezucone na partycje Media, jezeli mam 1.1.2 teraz i zrobie update do 1.1.3, aplikacje zostana... Co potem?

#612 Sniadyy

Sniadyy
  • 99 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 16:25

do tych którym Nie działa Mail!!!! Prawdopodobnie robiliście "Ziphone" z pliku ziphoneGUI.exe Nie wiem czemu... nie działał. Zróbcie na nowo, restore i zróbcie z START.bat TAK JAK NAPISAŁ MAV W TUTUKU!!!!! Będzie działać...u mnie przynajmniej potwierdzone

#613 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 19 lutego 2008 - 17:56

do tych którym Nie działa Mail!!!! Prawdopodobnie robiliście "Ziphone" z pliku ziphoneGUI.exe
Nie wiem czemu... nie działał. Zróbcie na nowo, restore i zróbcie z START.bat
TAK JAK NAPISAŁ MAV W TUTUKU!!!!!
Będzie działać...u mnie przynajmniej potwierdzone


nie ma znaczenia z czego robisz, ja robie z GUI i jest wszytsko ok, niestety czasami tak wychodzi z pocztą

#614 adiviking

adiviking
  • 446 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 18:10

A odpowie ktos na moje pytanko? Dzisiaj chce zrobic update do 1.1.3. Wszystkie aplikacje sa przezucone na partycje Media, jezeli mam 1.1.2 teraz i zrobie update do 1.1.3, aplikacje zostana... Co potem?

#615 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 19 lutego 2008 - 18:57

A odpowie ktos na moje pytanko?

Dzisiaj chce zrobic update do 1.1.3. Wszystkie aplikacje sa przezucone na partycje Media, jezeli mam 1.1.2 teraz i zrobie update do 1.1.3, aplikacje zostana... Co potem?


tutaj może być dziwnie, po update z 1.1.2 do 1.1.3 zawsze miałem problem z installerem ale warto sprawdzić, zrób update, po updacie iPhone się uruchomi ponownie jednak ty i tak go zrestaruj raz jeszcze, DFU i ziphone, czy zadziała nie gwarantuje ;)

p.s. zrób sobie synchro i backup na wszelki

#616 adiviking

adiviking
  • 446 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 19:23

Rozumiem ze kontakty jakby zle poszlo sie kasuja gdybym musial robic restore?

#617 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 19 lutego 2008 - 19:34

Rozumiem ze kontakty jakby zle poszlo sie kasuja gdybym musial robic restore?


tak [restore kasuje wszytsko], ale jak zrobisz synchro z iTunes i po restore odtworzysz ustawienia to będziesz miał wszystko spowrotem

#618 miner

miner
  • 18 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 20:02

@adiviking A ja sobie czytam readme/troubleshooting dla ZiPhone 2.4b i tam stoi napisane: "The most common source of problems is running ZiPhone after using other 1.1.3 jailbreak solutions. The best case is to run ZiPhone on a cleanly restored 1.1.3 phone. " oraz: "And ANY phone can be restored to a BRAND NEW state, by using this procedure: ziphone -e then ziphone -D then restore to ANY (1.1.2 or 1.1.3 suggested) version. " Tak więc jeżeli będziesz miał problemy po zwykłym restore (a jak czytam historię Twoich zmian systemu to mam poważne obawy) to może warto spróbować "-D"??

#619 paramedic

paramedic
  • 21 postów
  • SkądKRAKÓW

Napisano 19 lutego 2008 - 20:06

jestem kolejnym szczesliwcem ktory ma odblokowanego w pelni Iphona z 1.1.3 calos zajela 5 min!!! Ale mam pytankko nie mam w domu wifi wiec pozostaje mi do zainstalowania BSD Subsystem i OpenSSH ( to juz znalazlem w instalerze) ale nie moge znaleść "Prezentacja numerów - 1.1.3 z kategorii Tweaks 1.1.3." nie mam tam czegos takiego?? W opcji sms nie wyswietla mi od kogo dostalem sms(mam informacje jaki to numer ale mimo ze mam go w ksiazce nie wyswietla mi tego) czy to spowodowane jest brakiem tych programów?? M4v3R jestes wielki!!!!! PS zapomnialem dopisac mialem iphona BT4.6 jail na 1.1.2 z nextsimem. zrobilem restor przez itunes potem ziphone i szafa gra;)

#620 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 20:07

@lobo restore nie kasuje wszystkiego. kasuje dane i nadpisuje system ale nie czysci dysku - zostaja smieci po wszesniejszych hackach.

#621 jerrytom

jerrytom
  • 7 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 lutego 2008 - 20:17

Rośnij duży M4v3R :) Zadziałało :))) Ode mnie masz autorytet :)

#622 adiviking

adiviking
  • 446 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 20:17

Ok, zrobilem update, wszystko poszlo pieknie, lecz mam 1 problem. iPhone w iTunes pokazuje ze mam ok 1gb "innych" rzeczy na iPhone. Widocznie muzyka co byla wczesniej i aplikacje sie nie pousuwaly. Co zrobic?

#623 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 19 lutego 2008 - 20:23

Ok, zrobilem update, wszystko poszlo pieknie, lecz mam 1 problem. iPhone w iTunes pokazuje ze mam ok 1gb "innych" rzeczy na iPhone. Widocznie muzyka co byla wczesniej i aplikacje sie nie pousuwaly. Co zrobic?


znajdź, zrób kopie i skasuj :)

/private/var/root/ katalogi Applications [jeśli nie przenosiłeś aplikacji to go nie ma] i Media

#624 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 20:25

skasuj katalog /var/root/Media/iTunes_Control twoja biblioteka jest teraz w /var/mobile/Media/iTunes_Control

#625 adiviking

adiviking
  • 446 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 20:38

Usunalem cale Media lecz ja mam aplikacje na /var/root/ :P Tez je usunac? BossTool przeniosl to na var/root/, nie robilem tego waszym sposobem :) To sa te aplikacje na 100%, wszystkie moje stare :) Spokojnie usuwac? Ah, i mam nadal folder Library na root/private/var/root




Użytkownicy przeglądający ten temat: 15

0 użytkowników, 15 gości, 0 anonimowych