Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

[1.1.2/1.1.3 OTB] Jailbreak & Unlock bez downgrade (Ziphone) [Mac/Windows]


  • Please log in to reply
769 replies to this topic

#501 krygu

krygu
  • 32 posts

Posted 15 February 2008 - 21:34

Po wcześniejszych błędach z iTunes 0xE8000022 zrobiłem restore w trybie DFU do 1.1.3 i ponownie użyłem ZiPhone tym razem ver. 2.2 z linka od Mava. Wszystko działa jak narazie bez problemów.

Nie wiem jak z funkcją Locate Me. Poinformuję jak sprawdzę.


Wielki szacunek dla M4v3R! :)

---- Dodano 15-02-2008 o godzinie 23:41 ----
Locate Me na google maps nie działa zarówno przez WiFi jak i EDGE. Czy zna może ktoś rozwiązanie tego problemu?

Z góry dziękuję za pomoc!

#502 przemekspider

przemekspider
  • 1793 posts
  • SkądSosnowiec/Kraków

Posted 15 February 2008 - 21:51

Locate Me na google maps nie działa zarówno przez WiFi jak i EDGE. Czy zna może ktoś rozwiązanie tego problemu?

Z góry dziękuję za pomoc!


Zainstaluj LocateMe z installera.

#503 krygu

krygu
  • 32 posts

Posted 15 February 2008 - 22:04

Zainstaluj LocateMe z installera.


Instalowałem i przy włączeniu pokazuje że DB failed i nie działa. Jest na to jakiś sposób?

#504 LaSkA

LaSkA
  • 302 posts
  • SkądWarszawa

Posted 15 February 2008 - 22:08

Nie dziła link z pierwszego postu na OS X :(

#505 kummer

kummer
  • 1999 posts
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Posted 15 February 2008 - 22:09

Panowie.Przepraszam za laickie pytanie tylko raz przechodziłem z 1.0.2 na 1.1.1 i 1.1.2 ponad miesiąc temu.Jak zrobię restore z itunes to odłączam Iphona od kompa i wyłączam Itunes odpalam Ziphona i podłączam ponownie Iphona?Czy Iphone może być cały czas podłączony do PC.Poprzednio właśnie z tym miałem problem.Rozumiem również, że zawsze mogę wrócić przez restore do 1.1.2 i odblokować go Ziphonem.

#506 przemekspider

przemekspider
  • 1793 posts
  • SkądSosnowiec/Kraków

Posted 15 February 2008 - 22:14

Panowie.Przepraszam za laickie pytanie tylko raz przechodziłem z 1.0.2 na 1.1.1 i 1.1.2 ponad miesiąc temu.Jak zrobię restore z itunes to odłączam Iphona od kompa i wyłączam Itunes odpalam Ziphona i podłączam ponownie Iphona?Czy Iphone może być cały czas podłączony do PC.Poprzednio właśnie z tym miałem problem.Rozumiem również, że zawsze mogę wrócić przez restore do 1.1.2 i odblokować go Ziphonem.


Nie ma to znaczenia. Możesz mieć dalej odpalonego iTunesa, albo go zkillerować. Na drugie pytanie odpowiedź brzmi - tak. Ale po co?

---- Dodano 16-02-2008 o godzinie 00:15 ----

Instalowałem i przy włączeniu pokazuje że DB failed i nie działa. Jest na to jakiś sposób?


Widocznie jesteś w miejscu, w którym nie ma wież komórkowych. Sprawdź w innej lokalizacji, najlepiej w jakimś większym mieście. Wtedy się przekonasz czy chodzi, czy też nie.

#507 krygu

krygu
  • 32 posts

Posted 15 February 2008 - 22:17

Panowie.Przepraszam za laickie pytanie tylko raz przechodziłem z 1.0.2 na 1.1.1 i 1.1.2 ponad miesiąc temu.Jak zrobię restore z itunes to odłączam Iphona od kompa i wyłączam Itunes odpalam Ziphona i podłączam ponownie Iphona?Czy Iphone może być cały czas podłączony do PC.Poprzednio właśnie z tym miałem problem.Rozumiem również, że zawsze mogę wrócić przez restore do 1.1.2 i odblokować go Ziphonem.


Ja osobiście po restore do 1.1.3 wyłączyłem iTunes i wyciągnąłem iPhone. Uruchomiłem Ziphone i wtedy podłączyłem ponownie iphone do kompa. Nie wiem czy to reguła ale tak zadziałało.

A poprzez restore zawsze możesz wrócić do dowolnej wersji jak masz ściągnięte starsze wersje firmware.

---- Dodano 16-02-2008 o godzinie 00:22 ----

Nie ma to znaczenia. Możesz mieć dalej odpalonego iTunesa, albo go zkillerować. Na drugie pytanie odpowiedź brzmi - tak. Ale po co?

---- Dodano 16-02-2008 o godzinie 00:15 ----


Widocznie jesteś w miejscu, w którym nie ma wież komórkowych. Sprawdź w innej lokalizacji, najlepiej w jakimś większym mieście. Wtedy się przekonasz czy chodzi, czy też nie.


Dzięki za radę spróbuje gdzieś w mieście!

#508 martig

martig
  • 419 posts

Posted 15 February 2008 - 23:35

Na dniach kupuje iPhona lub Toucha (jeszcze się waham) i na 99% będzie to wersja 1.1.3. Czy można je całkowicie odblokować na dzień dzisiejszy bez robienia downgradów i tym podobnych sztuczek? Czyli, wyciągam całkowicie nowego iPhona/Toucha podłanczam do PC odpalam magiczny program (który?) i po chwili mam odblokowane urządzenie. Za linki do "google" oraz "znajdz na forum" serdecznie dziękuje - znam i korzystam :). Niestety temat jest bardzo obszerny, codziennie wychodzi coś nowego, stare metody są usprawniane więc jest praktycznie nierealne odnaleźnienie rozwiązania. Po otrzymaniu odpowiedzi obiecuje poprawe i sumienne śledzenie wszystkich wątków na forum :).

#509 CzantoR

CzantoR
  • 33 posts
  • SkądŚw-ce

Posted 15 February 2008 - 23:59

Na dniach kupuje iPhona lub Toucha (jeszcze się waham) i na 99% będzie to wersja 1.1.3. Czy można je całkowicie odblokować na dzień dzisiejszy bez robienia downgradów i tym podobnych sztuczek? Czyli, wyciągam całkowicie nowego iPhona/Toucha podłanczam do PC odpalam magiczny program (który?) i po chwili mam odblokowane urządzenie.
Za linki do "google" oraz "znajdz na forum" serdecznie dziękuje - znam i korzystam :). Niestety temat jest bardzo obszerny, codziennie wychodzi coś nowego, stare metody są usprawniane więc jest praktycznie nierealne odnaleźnienie rozwiązania. Po otrzymaniu odpowiedzi obiecuje poprawe i sumienne śledzenie wszystkich wątków na forum :).


W takim razie mogę Ci potwierdzić ze iPhona odblokujesz na 99% metodą opisana na pierwszej stronie tego wątku ten 1% to szczęście :)

#510 marcell

marcell
  • 3 posts
  • SkądWawa/NY

Posted 16 February 2008 - 00:54

Witam

Znalazł już ktoś rozwiązanie problemu z SMSD ?

Robiłem u siebie ze stronki producenta [url=http://amrut.joshi.googlepages.com/]Amrut Joshi -  SMSD[/url]

ale niestety nie dziala.

Ps. z weToll jest podobny problem

#511 ogs

ogs
  • 19 posts
  • SkądKraków

Posted 16 February 2008 - 01:13

A u mnie nowy 1.1.3, po odłączeniu od komputera resetuje się po jakiejś minucie bezczynności... wróciłem do 1.1.2 i jest stabilnie jak było. Kilka razy próbowałem na 1.1.3 ale zawsze to samo - na kablu działa, bez kabla reset :(

#512 kala77

kala77
  • 35 posts
  • SkądWaWa / NY

Posted 16 February 2008 - 06:43

ZiPhone 2.2 Co do wersji ZiPhone 2.2 i opcji Locate Me Miałem dwa iPhone 1.1.2 prosto z pudełka brand new w których zrobilem Restore w iTunes do wersji 1.1.3 IPHONE NR. 1 ========= W ZiPhone zaznaczyłem opcje * Downgrade bootloader and flash/unlock 4.03 a po całej operacji *Activate *Jailbreak Wszystko poszlo OK mam teraz firmware modemu 04.03.13_G (wczesniej miałem 04.02.13_G) i działa Locate Me :) IPHONE NR.2 ========= W ZiPhone zaznaczyłem opcje *Unlock *Activate *Jailbreak Wszystko poszlo OK mam firmware modemu 04.02.13_G (wczesniej miałem taki sam jak wczesniej czyli 04.02.13_G) i teraz NIE działa opcja Locate Me :( Zaznaczyłem więc w ZiPhone opcje * Downgrade bootloader and flash/unlock 4.03 I teraz Locate Me działa elegancko i mam nowszy modem czyli 04.03.13 Z tego wynika że do prawidłowego działania Locate Me potrzebuje 1.1.3 i firmware 04.03.13_G bo bez tego ta opcja nie bedzie działała. Widziałem na tym forum że sporo osób miało z tym kłopoty więc może to komuś pomoże.

#513 LaSkA

LaSkA
  • 302 posts
  • SkądWarszawa

Posted 16 February 2008 - 08:07

Nadal nie działa plik z wersją dla OS X. Czy ktoś móglby wrzucić ten plik?

#514 M4v3R

M4v3R
  • 2043 posts
  • Skąd/usr/pl/Konin

Posted 16 February 2008 - 09:00

Link do wersji OSX poprawiony.

#515 swiety74

swiety74
  • 773 posts
  • SkądKatowice

Posted 16 February 2008 - 09:01

Z tym Locate Me to jest dziwnie. Raz mi pokazuję pozycję (z duża dozą błędu) a raz pojawia się info, iż nie da się zlokalizować. Mam Orange i może to jest ich wina...

#516 M4v3R

M4v3R
  • 2043 posts
  • Skąd/usr/pl/Konin

Posted 16 February 2008 - 09:26

U mnie jest podobnie, ta funkcja nie jest przystosowana do Polski niestety.

#517 Gi-Zi

Gi-Zi
  • 151 posts
  • Skądwarszawa

Posted 16 February 2008 - 10:29

niestety u mnie nie działa BL 3.9 robiłem z 1.1.2 jail Po restore do 1.1.3 i Ziphonie nadal byłem w miejscu jak po restore. Co gorsza namieszałem potem wróciłem do 1.1.2 (z tutka iszyca) ale modem został 4.03.13, przy próbie zbicia w dól (BB downgrade czy jakos tak-chyba nie potrzebie to ruszałem) zawiesił sie-->ponowne restore do 1.1.1--->bład nr 11 efek taki ze sposób *#307#.... nie działa a po wcisnieciu ikonki "i" IMEI:unknown ICCID:unknown Chetnie oddam go wrece jakiegoś magika na terenia warszawy, w ostatecznosci pomyslimy nad nowym. jesli jest ktos chetny zapłace oczywiscie za pomoc kom.501656857(sms-oddzwonie)

#518 massmix

massmix
  • 47 posts
  • SkądWarszawka

Posted 16 February 2008 - 11:15

Witam, u mnie poszlo wszystko bardzo ladnie zgodnie z instrukcja. Update 1.1.2->1.1.3 przez iTunes pozniej ZiPhone 2.2 pod OS X. W tej chwili kazda aplikacja instlowana z installera otwiera sie i zamyka. Probowalem kilka LocateMe, ToDo, SendSong jest to samo pokazuje sie ekran i gasnie... koniec :( Czy ktos sie z tym spotkal?? Instalowalem tez Prezentacje numerów... wszystki kontakty ktore nie maja wpisanego +48 na poczatku wyswietlaja sie jako zwykle numery. Czy tak powinno byc?? iPhone 1.1.2 (odblokowany wczesniej GeoUnlock), BL 4.6, modem 04.02.13_G

#519 donalduck

donalduck
  • 82 posts

Posted 16 February 2008 - 11:29

massmix co do kontaktow to musisz wszystkim dopisac +48 wtedy bedzie w porzadku.

#520 Broql

Broql
  • 15 posts

Posted 16 February 2008 - 11:55

Mam problem, jak uruchamiam ziphone'a 2.2 na windows xp to od razu się zamyka. Ktoś wcześniej napisał, żeby najpierw uruchomić wiersz poleceń, ale to nic nie daje i okienko ziphone'a znika, tak jak wcześniej znikało, może ktoś pomóc?

#521 M4v3R

M4v3R
  • 2043 posts
  • Skąd/usr/pl/Konin

Posted 16 February 2008 - 12:06

Uruchom plik START.bat a nie samego ZiPhone'a.
  • kummer likes this

#522 crazyeyes

crazyeyes
  • 34 posts
  • Skądmazowieckie

Posted 16 February 2008 - 13:51

U mnie jest podobnie, ta funkcja nie jest przystosowana do Polski niestety.

w stolicy dziala wysmienicie, dokladnosc i to czy wogole pokaze zalezy od ilosci masztow w okolicy im wiecej tym lepiej a minimum chyba 3, zeby cokolwiek pokazalo ...

#523 RS4

RS4
  • 211 posts

Posted 16 February 2008 - 14:03

massmix co do kontaktow to musisz wszystkim dopisac +48 wtedy bedzie w porzadku.


U mnie po zainstalowaniu poprawki z pierwszego postu w tym Tutoriale identyfikacja działa z +48 i bez tego.

#524 BlackBox

BlackBox
  • 1026 posts
  • SkądToruń

Posted 16 February 2008 - 14:04

Mam zamiar przejść jeszcze dzisiaj na 1.1.3. Przeczytałem całe 50 stron i mam mały mętlik w głowie. Może i się powtórzę z pytaniami, ale nie ma żadnego dokładnego FAQ. Mam 1.1.1 (cały czas), a więc wystarczy, że zrobię update do 1.1.3 prze iTunes, odpalę Start.bat, program zrobi jailbreak i usunie simlocka? Jeżeli jest to oryginalne oprogramowanie Apple to nie powinno być żadnych problemów wymagających nakładek tak jak soft od Dev Team? Ktoś wspominał o jakichś problemach z SMSD, autor pisze tylko, że są problemy z ustawieniami, czy trzeba instalować ręcznie (w Instalerze nie ma wersji wyższej jak 0.2.1)? Robiąc update nie powinienem stracić ustawień? Co z auto reflective dock? Z góry dzięki za odpowiedzi.

#525 janekmj

janekmj
  • 53 posts

Posted 16 February 2008 - 15:11

Podlaczylem nowego Iphona potraktowalem go Ziphonem 2.2 wszystko wygladalo ze jest ok. Wkladam karte ery wyswietla mi zasieg ale nie mam menu, ciagle wyswietla mi sie kabelek i plytka. Jestem zielony dzis dostalem pierwszy raz iphona w rece. Jak go aktyuwowac ?? w Ziphone jest zaznaczona funkcja activate.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users