Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.2/1.1.3 OTB] Jailbreak & Unlock bez downgrade (Ziphone) [Mac/Windows]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
769 odpowiedzi w tym temacie

#451 Marcin Swatek

Marcin Swatek
  • 72 postów
  • SkądBoronów

Napisano 15 lutego 2008 - 10:36

Mam iTunesa 7.6 jutro przychodza mi nowe 16 czy mam szukac 7.5 lub 7.4 ?? Jak tak to gdzie znalesc.

Ja robiłem na iTunes 7.6 dwa upgrade'y tzn. 1.1.1 do 1.1.2 i 1.1.2 do 1.1.3 wg tego tutoriala i działało w 100%. Więc myślę że iTunes 7.6 jest OK

#452 crazyeyes

crazyeyes
  • 34 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 15 lutego 2008 - 10:40

Ja robiłem na iTunes 7.6 dwa upgrade'y tzn. 1.1.1 do 1.1.2 i 1.1.2 do 1.1.3 wg tego tutoriala i działało w 100%. Więc myślę że iTunes 7.6 jest OK

nie ma potzreby robic updatow, pozatym nowe przychodza z 1.1.2/1.1.3 wiec restore do 1.1.3 lub ziphoneodrazu wystarczy sprawdzic jaki BB ma iPh

#453 BlackJack

BlackJack
  • 147 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 11:11

nie ma potzreby robic updatow, pozatym nowe przychodza z 1.1.2/1.1.3 wiec restore do 1.1.3 lub ziphoneodrazu wystarczy sprawdzic jaki BB ma iPh


Ten restore do 1.1.3 z iT to z SHIFT'em czy bez?

#454 Marcin Swatek

Marcin Swatek
  • 72 postów
  • SkądBoronów

Napisano 15 lutego 2008 - 11:18

nie ma potzreby robic updatow, pozatym nowe przychodza z 1.1.2/1.1.3 wiec restore do 1.1.3 lub ziphoneodrazu wystarczy sprawdzic jaki BB ma iPh

Nie chodzi mi o to że trzeba robić 1.1.1 do 1.1.2 a potem 1.1.2 do 1.1.3 tylko o to że ja tak robiłem (wstępnie planowałem mieć tylko 1.1.2 ale po 1 dniu zmieniłem zdanie więc zrobiłem restore do 1.1.3 i dalej wg tego tutoriala)

Chodziło mi jedynie że do tego celu używałem iTunes 7.6 i wszystko grało
Powtarzam: chodziło o poprawność wersji iTines

---- Dodano 15-02-2008 o godzinie 13:24 ----

Ten restore do 1.1.3 z iT to z SHIFT'em czy bez?

restore do 1.1.3 najlepiej zrób wprowadzając aparat w tryb DFU lub jeżeli telefon jest odblokowany poprzez iTunes (klikając Przywróć). Jeżeli telefon jest nowy to pozostaje tylko DFU
BL 3.9 czy BL 4.6 nie ma znaczenia!!!
Postępując wg tego tutorial ściąga SIMLocka także z telefonów z BL 3.9. Sam sprawdzałem!!!

#455 PablooDemon

PablooDemon
  • 31 postów
  • SkądKrakow/Nowy Targ

Napisano 15 lutego 2008 - 11:30

Wrzuccie do tutoriala aby "zabic"na Windows menadzerem programow ipodservis i ituneshelper(i inne ktore moga byc uruchomione w tle zwiazane z iTunes) mi to powodowalo duze problemy. A TC na iPhone to polowiczne rozwiazanie mozna tylko wgrywac i usuwac pliki,SSH jest duuuuzo bardziej praktyczny bo mozesz zmieniac atrybuty a w TC nie


Wiem tylko czesto jestem w miejscu gdzie jedyna opcja wrzucenia czegos (PDF) na iPhone'a jest kabelek a TC mnie idealnie ratowalo z takich opresji

#456 RS4

RS4
  • 211 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 11:44

Ten restore do 1.1.3 z iT to z SHIFT'em czy bez?


Restore, lewy shift i odtwórz

RS4

#457 MADRAFi

MADRAFi
  • 21 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lutego 2008 - 11:54

Mialem problemy z ta metoda - ziphone nie chcial dzialac po zrobieniu update do 1.1.3 w iTunes. Na szczescie wyszla nowa wersja 2.2 ktora wpelni zadzialala. Tym razem uzylem OSXa. Zobaczymy czy iPhone bedzie 100% sprawny.

#458 OskiKX85

OskiKX85
  • 193 postów
  • SkądSochaczew

Napisano 15 lutego 2008 - 12:10

Ja mam takie pytanie czy zadziala to na 1.1.1 bo ja sie na tym zupelnie nie znam, nie chce nic rozwalic ani zablokowac telefonu, a chodzi mi tylko o to zebym mogl wrzucic na iphona muzyke z kompa ale nie stracic tej co mam bo jest ona ze starego kompa wrzucana a nie mam je na aktualnym kompie.

#459 Marcin Swatek

Marcin Swatek
  • 72 postów
  • SkądBoronów

Napisano 15 lutego 2008 - 12:18

Ja mam takie pytanie czy zadziala to na 1.1.1 bo ja sie na tym zupelnie nie znam, nie chce nic rozwalic ani zablokowac telefonu, a chodzi mi tylko o to zebym mogl wrzucic na iphona muzyke z kompa ale nie stracic tej co mam bo jest ona ze starego kompa wrzucana a nie mam je na aktualnym kompie.

Raczej będzie ciężko (nie możesz chyba zsynchronizować iPhone z iTunes bo stracisz muzykę)
Powinno zadziałać coś takiego :
1. Aktualizacja przez iTunes do 1.1.3 (nie restore bo restore usunie Ci wszystko)
2. ZiPhone wg tego tutoriala

Ale problem z sychronizacją dalej pozostanie. W każdym razie jak chcesz synchronizować iPhone z iTunes to musisz tę muzę przerzucić na nowego kompa

Moja prywatna rada: załatw sobie tą muzę na nowym kompie (nic nie sugeruje) zrób synchronizację z iTunes a potem nie rób Update do 1.1.3 tylko restore do 1.1.3 i ZiPhone wg tego tutoriala

#460 OskiKX85

OskiKX85
  • 193 postów
  • SkądSochaczew

Napisano 15 lutego 2008 - 12:35

Ale problem jest taki ze ja ta muzyke mam w wma a iTunes tego nie czyta bo ja to zgralem kiedys jak jeszcze mialem PCta. A moze jest jakas nakladka zeby to chodzilo w iTunesie?

#461 Marcin Swatek

Marcin Swatek
  • 72 postów
  • SkądBoronów

Napisano 15 lutego 2008 - 12:51

Ale problem jest taki ze ja ta muzyke mam w wma a iTunes tego nie czyta bo ja to zgralem kiedys jak jeszcze mialem PCta. A moze jest jakas nakladka zeby to chodzilo w iTunesie?

Są dwa wyjścia a w zasadzie trzy:
1. znaleźć program który konwertuje WMA na mp3 lub cokolwiek co czyta iTunes.
2. Spróbować poszukać tej muzy w iPhone (może idzie ją jakoś wygrzebać) i wgrać do kompa
3. Poszukać pLyt z tą muzą i wgrać ją jeszcze raz

pomysł nr 4. Czy umiesz z tej muzy ze starego kompa nagrać płytę Audio? To by załatwiło problem

#462 OskiKX85

OskiKX85
  • 193 postów
  • SkądSochaczew

Napisano 15 lutego 2008 - 12:58

Ale problem jest taki jak napisalem ze itunes nie czyta vma a ja mam to na plytkach ale wlasnie w tym formacie porabanym. Jak znasz jakis program do konwertowania muziki to mozesz podeslac linka nnajlepiej PL.

#463 ipodfan

ipodfan
  • 344 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 12:59

jak odpalić nowego ZiPhone 2.2? odpalam plik ClickHereX3.9.bat wyskakuje wiersz polecen i nagle znika? co jest grane hmm

#464 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 13:08

jak odpalić nowego ZiPhone 2.2? odpalam plik ClickHereX3.9.bat wyskakuje wiersz polecen i nagle znika? co jest grane hmm


uruchom najpierw wiersz polecen, potem uruchom clickherex3.9.bat, wtedy Ci nie zniknie...

#465 Marcin Swatek

Marcin Swatek
  • 72 postów
  • SkądBoronów

Napisano 15 lutego 2008 - 13:12

Ale problem jest taki jak napisalem ze itunes nie czyta vma a ja mam to na plytkach ale wlasnie w tym formacie porabanym. Jak znasz jakis program do konwertowania muziki to mozesz podeslac linka nnajlepiej PL.

Jest jeszcze inna idea:
1.połacz się ze swoim iPhone'm przez SSH (potrzebujesz do tego mieć zainstalowane i włączone w iPhone OpenSSH). Ja łączyłem się przez muCommandermuCommander: a cross-platform file manager
2. Wejdź do odpowiedniego katalogu w iPhone
u mnie wyglądało to następująco:
sftp://192.168.1.100:22/var/mobile/Media/iTunes_Control/Music

3. skopiuj sobie wszystkie utwory do jakiegoś katalogu na pulpicie i po prostu przenieś je do iTunes

#466 OskiKX85

OskiKX85
  • 193 postów
  • SkądSochaczew

Napisano 15 lutego 2008 - 14:14

Ale ich do itunesa nie morzna wrzucic bo sa w wma (iphon czyta ten forma a itunes nie) wrzuca sie a on ich wogule nie wykrywa

#467 Marcin Swatek

Marcin Swatek
  • 72 postów
  • SkądBoronów

Napisano 15 lutego 2008 - 14:24

jeśli masz dostęp do kompa z windą i zainstalowanym iTunes spawdź czy po najechaniu na utwór i naciśnięciu prawego klawisza myszy jest opcja: "przekształć zaznaczenie do AAC". Jeśli jest to jesteśmy w domu

#468 RS4

RS4
  • 211 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 14:35

Panowie ale może te posty do innego działu Iphone-Pomoc bo tu gadamy o odblokowaniu a nie o przenoszeniu muzyki RS4

#469 piotrmar

piotrmar
  • 69 postów
  • SkądZamość

Napisano 15 lutego 2008 - 14:38

właśnie na to czekałem bo widzę że jakaś wolna amerykanka się tu robi powoli....prośba 3majmy się tematów bo zrobi sie śmietnik.

#470 PablooDemon

PablooDemon
  • 31 postów
  • SkądKrakow/Nowy Targ

Napisano 15 lutego 2008 - 14:54

Moje spostrzezenia na dzien dzisiejszy (3 dni zabawy) iPhone z BL3.9 odblokowywalem go ziphonami chyba wszystkimi caly czas mam jeden problem nie moge sie polaczyc z iPhonem za pomoca kabelka USB chodzi mi o programy TC oraz iPhoneBrowser po rozmowie z LoBo dowiedzialem sie ze mozna przez SSH podmienic plik Services i bedzie smigac wiec postanowielm to sprawdzic i rzeczywiscie dziala! ale nie bez problemow po podmianie nie potrafie zrobic sync z iTunes(czyli dam rady wgrac zadnej muzyki zdjec itd) iPhone automatycznie anuluje sync aby wszystko dzialalo trzeba sobie zrobic kopie pliku Services i w zaleznosci co chce sie robic czy sync za pomoca iTunes czy wgrywanie za pomoca TC trzeba uzyc odpowiedniego Services... No chyba ze cos zle zrobilem ale nie sadze bo tyle restore ile zrobilem to masakra :> PS jak juz pisalem wczesniej dzialajacy TC to dla mnie zbawieniem bo czesto wrzucam pdf a nie zawsze mam wifi z koleji przez maila nie potrafie zapisywac plikow...

#471 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 lutego 2008 - 15:13

A kiedy pojawi się wersja dla Maca i to Tigera????

#472 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 15 lutego 2008 - 15:46

Moje spostrzezenia na dzien dzisiejszy (3 dni zabawy)
iPhone z BL3.9 odblokowywalem go ziphonami chyba wszystkimi caly czas mam jeden problem nie moge sie polaczyc z iPhonem za pomoca kabelka USB chodzi mi o programy TC oraz iPhoneBrowser po rozmowie z LoBo dowiedzialem sie ze mozna przez SSH podmienic plik Services i bedzie smigac wiec postanowielm to sprawdzic i rzeczywiscie dziala! ale nie bez problemow po podmianie nie potrafie zrobic sync z iTunes(czyli dam rady wgrac zadnej muzyki zdjec itd) iPhone automatycznie anuluje sync aby wszystko dzialalo trzeba sobie zrobic kopie pliku Services i w zaleznosci co chce sie robic czy sync za pomoca iTunes czy wgrywanie za pomoca TC trzeba uzyc odpowiedniego Services...

No chyba ze cos zle zrobilem ale nie sadze bo tyle restore ile zrobilem to masakra :>

PS jak juz pisalem wczesniej dzialajacy TC to dla mnie zbawieniem bo czesto wrzucam pdf a nie zawsze mam wifi z koleji przez maila nie potrafie zapisywac plikow...


poprawiony plik i działa na 100% :)

www.x65.republika.pl/Services.zip

pamiętaj aby wyczyścić katalog /private/var/root/Media bo możesz mieć tak mp3 których nie widzi iPhone, wywal katalog iTunes_Control [coś w tym stylu] i zrób nowe synchro iPhona :)

sorki za błędny plik ale faktycznie nie testnąłem do końca

#473 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 15 lutego 2008 - 16:12

Też dlatego mówię - jeden plik NIE jest dla wszystkich. Ten plik który LoBo dał jest TYLKO dla 1.1.3. Pracuję nad rozwiązaniem tego problemu, wyniki mam nadzieje dzisiaj :).

#474 CzantoR

CzantoR
  • 33 postów
  • SkądŚw-ce

Napisano 15 lutego 2008 - 16:27

Wiem ze pytanie moje odbiega trochę poziomem ale jesteście mi w stanie wyjaśnić w jaki sposób mogę podmienić te pliki ?? Chodzi mi o te Services

#475 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 lutego 2008 - 16:58

Robi Ziphona na Maxu OS Tiger i pojawia mi się taki komunikat: Searching for iPhone... dyld: lazy symbol binding failed: Symbol not found: _sleep$UNIX2003 Referenced from: /Users/andrzejswiatelski/Desktop/ZiPhone/./ziphone Expected in: /usr/lib/libSystem.B.dylib dyld: Symbol not found: _sleep$UNIX2003 Referenced from: /Users/andrzejswiatelski/Desktop/ZiPhone/./ziphone Expected in: /usr/lib/libSystem.B.dylib Ktoś wie o co chodzi???




Użytkownicy przeglądający ten temat: 14

0 użytkowników, 14 gości, 0 anonimowych