Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Po aktualizacji prośba o hasło do pęku kluczy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 michass

michass
  • 10 postów
  • SkądMilicz, PL

Napisano 28 maja 2017 - 11:28

Witajcie,

Wiem, że temat omawiamy na forum jednak nie znalazłem ani jednej odpowiedzi z opisem postępowania na którym mi zależy.

 

Otóż po ostatniej aktualizacji, po wybudzeniu komputera z uśpienia system prosi o podanie hasła do pęku kluczy "rzeczy lokalne".

Po wejściu w pęk kluczy- login oraz icloud są odblokowane, zablokowany jest system. Przy pęku kluczy login (jedyny w którym opcja zmiany ustawień nie jest wyszarzona) opcja blokady po X minut jest oczywiście odznaczona.

 

Po wcześniejszej aktualizacji miałem identyczny problem- Apple Support zalecił usunięcie- i tu zapomniałem czy pliku czy katalogu w folderze Keychains (znajduje się on w bibliotekach systemu).

 

Czy ktoś może mi odświeżyć pamięć czy usunąć należy któryś z plików czy jedyny folder który się znajduje w katalogu keychains? Nie chcę czekać do poniedziałku na kontakt z infolinią bo jest to strasznie upierdliwe...

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Miłej niedzieli :)



#2 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 28 maja 2017 - 11:47

Skasuj katalog/katalogi z "dziwną" nazwą z ~/Library/Keychains i zrestartuj Maca.

 

https://techraptor.n...ms-keychain-box



#3 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 29 maja 2017 - 21:53

Mnóstwo było omówione w rzeczy samej. Wystarczy wpisać: pęk kluczy site:myapple.pl
Tym niemniej zostawiam, ponieważ temat jest ponawiany często. Poprawiony tytuł gwoli wyszukiwania.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#4 michass

michass
  • 10 postów
  • SkądMilicz, PL

Napisano 15 czerwca 2017 - 11:11

@pedros- serdecznie dziękuję za pomoc!

 

@cronopioverde dziękuję że nie zamknąłeś tematu- mam nadzieję, że komuś się przyda i akurat kasowanie tego folderu pomoże. 

 

Przechodząc jednak do rzeczy. W temacie na MyApple napisane zostało sporo, wiele rozwiązań poleconych jednak problem który mam u siebie od ostatniego update nie daje się wyeliminować żadnym z nich...

 

Jestem po 4 rozmowach z Supportem Apple i komputer jak pytał o hasło tak ciągle pyta. 

 

Po wybudzeniu wyskakuje komunikat (w sytuacji, gdzie hasło jest potrzebne; Spark łączy się z serwerem, Safari musi wypełnić hasło albo otworzę Podgląd)

Pierwszy pojawia się zawsze pęk rzeczy lokalnych:

Załączony plik  Zrzut ekranu 2017-06-13 o 21.52.31.png   148,91 KB   1 Ilość pobrań

 

Jeśli go anuluję bez podania hasła zaraz wyskakuje monit o hasło iCloud:

Załączony plik  Zrzut ekranu 2017-06-13 o 21.52.42.png   84 KB   1 Ilość pobrań

 

I teraz po kolei:

 

1. Przed kontaktem z Supportem usunąłem folder, zrestartowałem komputer, usunąłem go raz jeszcze dla pewności, znów uruchomiłem ponownie, autoryzowałem pęk kluczy iCloud zaufanym urządzeniem. Wszystko super do pierwszego uśpienia. 

 

2. 1 telefon do Apple- dokładnie ta sama procedura jednak po uprzednim odłączeniu urządzeń z pęku kluczy iCloud (maka i ajfona). Następnie czyszczenie całego folderu Keychains (czyli folder o dziwnej nazwie oraz wszystkie znajdujące się wewnątrz pliki) i restart komputera. Znów super do uśpienia. 

 

3. 2 rozmowa- Usunięcie pęku kluczy rzeczy lokalne z poziomu aplikacji pęk kluczy. Znów- do pierwszego dłuższego uśpienia bez problemu.  

 

4. 3 rozmowa- brak pomysłu na kolejne rozwiązanie- prośba o telefon jak pojawi się problem lub przesłanie screenów z opisem kiedy dokładnie komputer woła o hasło- bo czasami wystarczy mu blokada ekranu i uśpienie <2-3 minut a czasami musi leżeć i 2-3 godziny.

 

5. 4 rozmowa- po upewnieniu się, że problem nadal występuje (screeny i wołanie o hasło podczas rozmowy) uruchomienie komputera w trybie bezpiecznym. Tu wypełnianie haseł działało, nie udało się wymusić monitu o ponowne podanie hasła- ale ani ja ani pracownik nie mieliśmy całego dnia na sprawdzanie wszystkich możliwości, tym bardziej, że tryb bezpieczny działa jak działa. 

 

Znalazłem jeszcze takie możliwości:

 

1. Podanie komendy do terminala:

security -v set-keychain-settings -t 72000 login.keychain

Jednak: 

a. nie używam maka na tyle żeby wklejać do popadnie do terminala 

b. pogorszenie sprawy też mi się nie uśmiecha

c. okiem laika komenda ma zmienić czas po którym blokuje się pęk kluczy login czyli rozwiązanie sugerowane w pierwszej kolejności tu na forum- u mnie pęk kluczy login działa i oczywiście nie ma ustawionej ani blokady czasowej ani blokady podczas snu. 

Więc to chyba nie ma szans powodzenia w moim przypadku?

 

2. W sieci pojawia się coraz więcej pytań z podobnym opisem sytuacji, mój znajomy który również ma 13' MBPr early2015 od ostatniej aktualizacji ma dokładnie ten sam problem, również jest męczony co chwilę wołaniem o hasło- więc w grę wchodzi bug w systemie jednak aby to potwierdzić/ wykluczyć musiałoby być więcej urządzeń zgłoszonych do Apple- a póki co raczej tak się nie dzieje. 

 

3. Sugestia takiego rozwiązania:

Open terminal
cd ~/Library/Keychains
ls   
When you 'ls' here you will see a folder that contains a bunch of random number liks so:
94ED610F-DD96-4ECF-A2BC-7D2F8651A464  (this number is unique on each system)
rm -rf 94ED610F-DD96-4ECF-A2BC-7D2F8651A464
Reboot
<when you log back in everything should be back to normal>

Jeśli komenda rm działa tak samo jak na Linuxie no to jest to rozwiązanie którego użyłem na samym początku...

 

 

Jeśli komuś z Was przychodzi jeszcze jakieś rozwiązanie do głowy które nie wymaga procedury grożącej usunięciem wszystkich plików z dysku albo wysypaniem się systemu będę wdzięczny za sugestie.

 

Pozdrawiam!

 

 

 

 

 



#5 michass

michass
  • 10 postów
  • SkądMilicz, PL

Napisano 24 lipca 2017 - 10:48

Udało się rozwiązać problem- przypadkiem. Może komuś się to przyda. Miałem ustawioną blokadę ekranu na chyba 4 godziny, po zmianie na 1 godzinę pęk kluczy nie woła o hasło po wybudzeniu. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych