Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakość HBO GO na iPad i AppleTV


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 29 kwietnia 2017 - 17:07

Netflix w najwyższym abonamencie oferuje Full HD i rzeczywiście obraz mam bardzo dobry.

 

HBO GO zarzeka się, że obraz jest Full HD jednak w streamingu przypomina to oglądanie Full HD w jakimś cyfrowym polsacie z bitrate dobrym do co najwyżej lepszego SD, czasami HD. Na pewno to, co jest oferowane przez polskie HBO GO, nie jest nawet dobrej jakości HD, o Full HD nie mówiąc.

 

Czy polskie HBO GO to taka kaszana, czy mam się ewentualnie upominać o... Nie wiem o co, bo w aplikacji iOS nie ma nawet opcji ustawienia jakości. 

 

Netflix na tym samym sprzęcie w domu (oczywiście to samo łącze stałe) to żyleta w porównaniu do HBO GO.



#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 maja 2017 - 08:11

Netflix w najwyższym abonamencie oferuje Full HD i rzeczywiście obraz mam bardzo dobry.


W najwyższym abonamencie to Netflix daje UHD/4K (oczywiście nie wszystko jest w 4K)
 

HBO GO zarzeka się, że obraz jest Full HD jednak w streamingu przypomina to oglądanie Full HD w jakimś cyfrowym polsacie z bitrate dobrym do co najwyżej lepszego SD, czasami HD. Na pewno to, co jest oferowane przez polskie HBO GO, nie jest nawet dobrej jakości HD, o Full HD nie mówiąc.
Czy polskie HBO GO to taka kaszana, czy mam się ewentualnie upominać o... Nie wiem o co, bo w aplikacji iOS nie ma nawet opcji ustawienia jakości. 
Netflix na tym samym sprzęcie w domu (oczywiście to samo łącze stałe) to żyleta w porównaniu do HBO GO.


Ja streamuje z iPhone HBO przez Chromecasta i jest dobra jakość jest to FHD w przyzwoitej jakości. Może problem jest na łączach od Twojego dostawcy do HBO i spada bitrate przez słabe połączenie, albo masz coś z WiFi...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#3 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 14 maja 2017 - 09:52

Na w miarę spokojnych i statycznych scenach jakość HBO jest bardzo dobra. W scenach dynamicznych, np. bieg w lesie, dżungli, szybkie zmiany kadru pikseloza.

Nie ma znaczenia czy łącze stałe 20 Mbps czy LTE.

 

Netflix odtwarzany na 2 urządzeniach jednocześnie plus YouTube HD i internet oraz router i WiFi spokojnie dają radę. Oczywiście Netflix czy to na iPadzie czy bezpośrednio na Apple TV żyleta (choć Apple TV nie ma 4k ale w porównaniu do HBO to super jakość).

 

Poprosiłem jeszcze o udostępnienia Amazon Prime. Nic tam prawie nie mogę obejrzeć, bo z polskim IP daje dostęp tylko do tego co można obejrzeć na wakacjach w Europie, ale na paru produkcjach bez blokady regionalnej obraz streamowany z daleka też w znakomitej jakości.

 

Zrobiłem jeszcze sprawdzenie na macbooku na kampusowej sieci z symetrycznym Upload/Download > 100 Mbps i nie widziałem poprawy jakość HBO.

 

Jak na to co oferowały polskie kablówki to HBO jest OK, jak na to, co mam np. na ekranie iPada i z Netflix 4k to sporo odstaje jakością obrazu od Netflix.

 

 

PS

Aplikacja HBO na iOS jest jedyną znaną mi aplikacją która na iOS 10.x nie obsługuje wysuwanego z dołu panelu Pause/Resume Fwd/Back.

Nie da się HBO obsługiwać "pilotem" z Apple Earpods. W Airpods też nie będzie działać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych