Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Software’owe wymuszenie wyboru karty graficznej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 masi0

masi0
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 kwietnia 2017 - 16:42

czasami MacOS dość nielogicznie wybiera sobie której grafiki używać - dyskretnej czy zintegrowanej

W moim przypadku to są dwa programy: Cisco WebEx i ScummVM które z niezrozumiałych dla mnie względów działają z krafiką AMD (MBP15 2016)

 

czy jest jakaś programowa możliwość aby zmusić system do używania zintegrowanej?


UPDATE: Znalazłem rozwiązanie - https://github.com/s...Status/releases

 

Ważne, by użyć najnowszej wersji. Co prawda AMD wykrywa jako "kartę" ale działa. Ważne, by w momencie uruchamiania apki pracowała karta dedykowana

Załączone pliki



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 kwietnia 2017 - 18:34

A co to jest dyskretna grafika? Może chodziło Ci o słowo "discrete" ale ono nie znaczy dyskretny, sprawdź sobie w słowniku, bo głupoty wychodzą z takiego tłumaczenia. To znaczy oddzielny, odrębny i dlatego oznacza oddzielny układ graficzny, niezintegrowany. A nie dyskretny.

 

A odnośnie tematu to jak widać sam znalazłeś rozwiązanie - gfxCardStatus. Ale ten program nie do końca te grafiki przełącza tak jak wybierzesz, elektronika płyty głównej i tak jest nadrzędna nad systemem i często pracuje inna grafika niż w tym programie zaznaczysz.

A tak z czystej ciekawości to co Ci przeszkadza w tym jak system sam te grafiki przełącza?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 kwietnia 2017 - 07:38

Miałem ostatnio przypadek z MacBookiem 15" z 2009 i Logickiem, który się zawieszał już przy starcie. I właśnie ten sam program pomógł. Przełączanie grafik kiepsko działa pod OSX. Dobrze, że ludzie piszą takie programy.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych