Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak opcji zapisu w 4K w iMovie.

Najlepsza odpowiedź Gregory , 23 kwietnia 2017 - 13:24

U mnie w iMovie 10.1.5 ustawienia są na środku po prawej:

LBDd03R.png

Nie pamiętam, jak to było w starszych wersjach, ale pewnie to ta ikonka taśmy filmowej na prawym brzegu okna.

Pierwszy klip na linii czasowej musi być klipem 4K – wtedy iMovie rozpoznaje projekt jako 4K.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 dprz

dprz
  • 5 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 17:02

cześć,

mam problem z zapisem większych plików (np. pow. 1 GB) w formacie 4K w iMovie (10.0.9)

Jeśli zapisuję mały plik (składający się np. z dwóch krótkich filmów) przy zapisie mam możliwość wyboru rozdzielczości 4K. Jeśli natomiast plik jest większy, możliwość wyboru przy zapisie to tylko full hd.

Ktoś z Was ma też taki problem albo wie, co może być przyczyną? Z góry dzięki za info.

#2 Gregory

Gregory

• 2 716 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 07 kwietnia 2017 - 11:23

A iMovie w ogóle widzi ten projekt jako 4K? Kliknij w Ustawienia (po prawej stronie okna iMovie, pod podglądem), tam wyświetla się plakietka 720p, 4K itp. Rodzaj projektu w iMovie na Maca determinowany jest przez pierwszy klip dodany do projektu. Czyli, jeśli pierwszy dodany klip jest klipem 4K, to cały projekt traktowany jest jako 4K i powinno się go dać eksportować jako 4K, natomiast jeśli pierwszy klip na linii czasowej nie jest klipem 4K, to iMovie nie będzie traktować tego projektu jako projektu 4K.

PYM Player 7

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

> [ pym.uce.pl ]

#3 dprz

dprz
  • 5 postów

Napisano 13 kwietnia 2017 - 14:38

A iMovie w ogóle widzi ten projekt jako 4K? Kliknij w Ustawienia (po prawej stronie okna iMovie, pod podglądem), tam wyświetla się plakietka 720p, 4K itp.

ok, super, dzięki, ale nie wiem, o które ustawienia po prawej stronie Ci chodzi.
przesyłam zrzut poniżej, może podpowiesz?

2384feb93169a41e.png

#4 Gregory

Gregory

• 2 716 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 23 kwietnia 2017 - 13:24   Najlepsza odpowiedź

LBDd03R.png

Nie pamiętam, jak to było w starszych wersjach, ale pewnie to ta ikonka taśmy filmowej na prawym brzegu okna.

Pierwszy klip na linii czasowej musi być klipem 4K – wtedy iMovie rozpoznaje projekt jako 4K.

PYM Player 7

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

> [ pym.uce.pl ]

#5 dprz

dprz
  • 5 postów

Napisano 08 maja 2017 - 14:02

Ok, dzięki, działa tylko po aktualizacji.

LBDd03R.png

#6 Azkero

Azkero
  • 34 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 23:26

Podłączę się pod pytaniem. Zrobiłem już filmik ( zajeło mi to pare łądnych godzin) Dopiero teraz zobaczyłem, że nie mogę tego zapisać w 4K... A dopiero teraz natknąłem się na ten post. Czy, jeżeli po zrobieniu filmiku dam na początek projektu film w 4k to powinno mi to umożliwić zapisanie całość w 4k. Czy czeka mnie praca od nowa? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych