Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Sens kupna apple watch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sound John

Sound John
  • 89 postów
  • Płeć:
  • SkądZ internetuf

Napisano 26 marca 2017 - 15:20

Witam serdecznie

 

Zastanawiam się nad kupnem apple watcha pierwszej generacji. Czy warto go kupić ? Głównie chodzi mi o zmianę utworów bez wyciągania telefonu z kieszeni, oraz całodzienne monitorowanie tętna.

 

Tylko....no właśnie czy jest sens płacić za to 800zł ? Sam już niewiem.

 

 

Proszę o radę.


Użytkownik Sound John edytował ten post 26 marca 2017 - 15:22

Wonsz żeczny, jest niebezpieczny.

#2 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 26 marca 2017 - 15:31

 

 

Sens kupna apple watch

Czy którykolwiek smartwatch jest warty kupna? Poza elementem szpanu - NIE. To zwykły elektroniczny zegarek z paroma bajerami i tyle... Bieda... Póki co smartwatche nie oferują nic sensownego. Do monitorowania tętna znajdziesz dużo tańsze urządzenia, czy możliwość zmiany piosenek jest warta >600 złotych? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam.


  • Sebosz i Sound John lubią to

#3 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 26 marca 2017 - 17:00

Jest to tak indywidualna i subiektywna kwestia, że nie da się na nią merytorycznie odpowiedź.


  • tka11 lubi to

#4 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 26 marca 2017 - 17:05

Jest to tak indywidualna i subiektywna kwestia, że nie da się na nią merytorycznie odpowiedź.

Fajny gadżet, ale bez użyteczny tak de facto.



#5 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 26 marca 2017 - 18:22

Z tą bezużytecznością kolega przesadza, ale tak jak pisał drugi kolega wyżej, jest to indywidualna i subiektywna kwestia.

 

Czy warto wydać 800 zł? To zależy. Jeżeli nie masz w ogóle zwykłego zegarka, a potrzebujesz go, to odlicz tę kwotę, którą byś musiał wydać na zwykły zegarek i wtedy wydaje się trochę mniejszy koszt.

 

Następnie pomyśl o wszystkich zaletach i wadach jakie ma Apple Watch.

Strasznie wygodnie jest spojrzeć na zegarek zamiast wyciągać telefon z kieszeni. Chcesz zobaczyć datę, pogodę, sms, połączenie, kalorie, czy zmienić utwór, który słuchasz, patrzysz na zegarek i po sekundzie masz wszystko. Brak konieczności wyciągania telefonu z kieszeni przy każdym drobiazgu to naprawdę spore udogodnienie. Co do monitorowania tętna, fajna sprawa, nie trzeba się rozpisywać na ten temat. Na dodatek Apple Watch jest bardzo wygodny, odblokuje Ci Maca (jeżeli go posiadasz), zmotywuje Cię do aktywności fizycznej. Sprawdza się też wtedy kiedy musisz mieć wyciszony telefon, a nie zawsze czujesz kiedy wibruje Ci w kieszeni, a zapewniam Cię, że na nadgarstku poczujesz wibracje zegarka. Sprawdza się też w takich miejscach, w których nie można czy nie wypada używać telefonu, wtedy dyskretnie na wyciszonym zegarku można sprawdzić kto dzwonił, czy pisał. Jeżeli śpisz z zegarkiem na ręce to nie ma wygodniejszej i bardziej naturalnej pobudki jak drgania na nadgarstku. Jest jeszcze kilka zalet związanych z różnymi aplikacjami i nie tylko, ale nie będę się rozpisywał. Jedno słowo jakim miałbym opisać Apple Watch? Wygoda. Nie jest on niezbędny, ale jest po prostu wygodny. A co do wad? Na pewno cena, bateria, brak stałego podświetlenia tarczy. Jednak cena jest największą wadą. I teraz odpowiedz sobie na pytanie, czy dla wygody jesteś w stanie wyłożyć tyle pieniędzy na ten gadżet?


  • kalvin lubi to

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#6 mrrawhead12

mrrawhead12
  • 49 postów

Napisano 26 marca 2017 - 19:15

Moim zdaniem bez sensu. Smartwache to trochę ślepa uliczka, nic ciekawego ani innowacyjnego. A czy zmiana piosenek jest warta 800zł, to już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. 


  • Sebosz i tka11 lubią to

#7 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 26 marca 2017 - 21:14

Wydaje mi się że osoby które piszą że "smartwach" jest do du ... nigdy nie mieli ich na ręku. Jest mega wygodny sprzęt do wszystkiego. Nie tylko do zmiany muzyki co jest mega wygodą ale też sport, zdrowie, nawigacja bez potrzeby patrzenia na telefon i co najważniejsze dla mnie rozmowy podczas jazdy samochodem Można jeszcze wymieniać masę plusów. Ogólnie polecam wydatek jest ale wart ! 


  • effe, kdworaczyk i maciek5s lubią to

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#8 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 26 marca 2017 - 21:23

Wydaje mi się że osoby które piszą że "smartwach" jest do du ... nigdy nie mieli ich na ręku. Jest mega wygodny sprzęt do wszystkiego. Nie tylko do zmiany muzyki co jest mega wygodą ale też sport, zdrowie, nawigacja bez potrzeby patrzenia na telefon i co najważniejsze dla mnie rozmowy podczas jazdy samochodem Można jeszcze wymieniać masę plusów. Ogólnie polecam wydatek jest ale wart ! 

Też jestem zdania, że negatywne opinie piszą tylko ci, którzy nie mieli Apple Watch na ręku.


  • kdworaczyk lubi to

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#9 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 27 marca 2017 - 07:16

Moim zdaniem te 800 zł jeszcze się mieści w granicach rozsądku żeby się przekonać czy rzeczywiście będzie przydatny - sam zrobiłem dokładnie to samo  :) Jak dla mnie największe zalety to: przypominanie o ruszeniu 4 liter raz na godzinę i ogólnie motywowanie do większej ilości ruchu, odblokowywanie maca, sterowanie muzyką, powiadomienia - choć tu musiałem sobie ograniczyć ich ilość bo jak miałem włączone wszystkie to była masakra, minutnik zawsze na ręce - b. wygodne i przydatne np. w kuchni. Na pewno fajna sprawa to nawigacja ale jeszcze nie miałem potrzeby użycia, jakby jeszcze Apple Pay u nas działało to też byłby wielki plus. Ogólnie jest to całkiem użyteczny gadżet ale na pewno nie must-have dla każdego. 2-3k na pewno bym nie dał przy obecnej funkcjonalności w PL ale tak do tysiąca ma to jeszcze sens (przynajmniej dla mnie). Jak będzie u nas Apple Pay i Siri to użyteczność znacznie wzrośnie  :)



#10 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 27 marca 2017 - 07:57

Z tą bezużytecznością kolega przesadza, ale tak jak pisał drugi kolega wyżej, jest to indywidualna i subiektywna kwestia.

 

Czy warto wydać 800 zł? To zależy. Jeżeli nie masz w ogóle zwykłego zegarka, a potrzebujesz go, to odlicz tę kwotę, którą byś musiał wydać na zwykły zegarek i wtedy wydaje się trochę mniejszy koszt.

 

Następnie pomyśl o wszystkich zaletach i wadach jakie ma Apple Watch.

Strasznie wygodnie jest spojrzeć na zegarek zamiast wyciągać telefon z kieszeni. Chcesz zobaczyć datę, pogodę, sms, połączenie, kalorie, czy zmienić utwór, który słuchasz, patrzysz na zegarek i po sekundzie masz wszystko. Brak konieczności wyciągania telefonu z kieszeni przy każdym drobiazgu to naprawdę spore udogodnienie. Co do monitorowania tętna, fajna sprawa, nie trzeba się rozpisywać na ten temat. Na dodatek Apple Watch jest bardzo wygodny, odblokuje Ci Maca (jeżeli go posiadasz), zmotywuje Cię do aktywności fizycznej. Sprawdza się też wtedy kiedy musisz mieć wyciszony telefon, a nie zawsze czujesz kiedy wibruje Ci w kieszeni, a zapewniam Cię, że na nadgarstku poczujesz wibracje zegarka. Sprawdza się też w takich miejscach, w których nie można czy nie wypada używać telefonu, wtedy dyskretnie na wyciszonym zegarku można sprawdzić kto dzwonił, czy pisał. Jeżeli śpisz z zegarkiem na ręce to nie ma wygodniejszej i bardziej naturalnej pobudki jak drgania na nadgarstku. Jest jeszcze kilka zalet związanych z różnymi aplikacjami i nie tylko, ale nie będę się rozpisywał. Jedno słowo jakim miałbym opisać Apple Watch? Wygoda. Nie jest on niezbędny, ale jest po prostu wygodny. A co do wad? Na pewno cena, bateria, brak stałego podświetlenia tarczy. Jednak cena jest największą wadą. I teraz odpowiedz sobie na pytanie, czy dla wygody jesteś w stanie wyłożyć tyle pieniędzy na ten gadżet?

Byłoby to wygodne gdyby nie przymus pilnowania i codziennego ładowania urządzenia. A jak gdzieś się wyjeżdża to trzeba pilnować jeszcze kolejnej ładowarki.

Nadal też nie rozumiem po co mierzyć tętno jak jest się zdrowym człowiekiem. Datę pogodę czy sms wygodniej sprawdzę na telefonie, do zmiany utworów mam pilot na słuchawkach.

 

Budzik, zegarek czy liczenie kroków to może i fajna sprawa ale do tego wystarcza opaska za 100zł.


Wydaje mi się że osoby które piszą że "smartwach" jest do du ... nigdy nie mieli ich na ręku. Jest mega wygodny sprzęt do wszystkiego. Nie tylko do zmiany muzyki co jest mega wygodą ale też sport, zdrowie, nawigacja bez potrzeby patrzenia na telefon i co najważniejsze dla mnie rozmowy podczas jazdy samochodem Można jeszcze wymieniać masę plusów. Ogólnie polecam wydatek jest ale wart ! 

 

Nie wyobrażam sobie zastąpienia zestawu głośnomówiącego w aucie zegarkiem. Zabawa niem podczas jazdy też zbyt bezpieczna nie jest.


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#11 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 27 marca 2017 - 08:07

Byłoby to wygodne gdyby nie przymus pilnowania i codziennego ładowania urządzenia. A jak gdzieś się wyjeżdża to trzeba pilnować jeszcze kolejnej ładowarki.

Nadal też nie rozumiem po co mierzyć tętno jak jest się zdrowym człowiekiem. Datę pogodę czy sms wygodniej sprawdzę na telefonie, do zmiany utworów mam pilot na słuchawkach.

 

Budzik, zegarek czy liczenie kroków to może i fajna sprawa ale do tego wystarcza opaska za 100zł.


 

Nie wyobrażam sobie zastąpienia zestawu głośnomówiącego w aucie zegarkiem. Zabawa niem podczas jazdy też zbyt bezpieczna nie jest.

 

Codzienne ładowanie w domu to nie jest problem - podstawka ładująca może leżeć na szafce przy łóżku i podczas ładowania przechodzi w całkiem fajny tryb budzika. Natomiast 100% zgody co do wyjazdów - trzeba pamiętać o ładowarce, jak się zapomni to kaplica, raczej mała szansa, że ktoś będzie miał pożyczyć a niczym standardowym tego się nie naładuje... Tętno - podobno przydatne aby prawidłowo trenować, ja z tego nie korzystam ale jestem w stanie zrozumieć po co niektórzy korzystają. Podobnie z pozostałymi - to naprawdę kwestie indywidualne i dopiero jak trochę się poużywa to wychodzi co na czym jest wygodniej robić.



#12 erszesc

erszesc
  • 16 postów

Napisano 27 marca 2017 - 09:19

Czy będziesz zadowolony i czy warto? Nie wiem. Wiem tylko, że ja jestem zadowolony. Oprócz tego, że to nadal tylko gadżet (i pewnych kwestii, związanych z chęcią jego posiadania nie można tłumaczyć racjonalnie:), to dość użyteczny.

Pomiar tętna można oczywiście załatwić tańszymi urządzeniami, ale mam fajne statystyki treningów, wiem ile kalorii spaliłem, jakimi aktywnościami, jest system "nagród" (co trochę jednak motywuje do ruszenia się:), nie trzeba tego ręcznie spisywać ani liczyć. Nie jestem "sportowym dzikiem", po prostu ćwiczę rekreacyjnie i na takim poziomie Watch spisuje się świetnie.

Nawigacja. Czasem podczas pieszej wędrówki niewygodnie jest trzymać telefon w ręce, śledząc i sprawdzając trasę. Wtedy wskazówki na zegarku są pomocne.

Powiadomienia pod ręką - czasem są chwile, kiedy jakiekolwiek zerknięcie na jakiekolwiek urządzenie jest nietaktem i tego nic nie rozwiąże, ale często zamiast grzebać w kieszeni wystarczy zerknąć na zegarek.

Przyznaję, że przeceniłem jego użyteczność w trakcie jazdy samochodem. Czasem trudniej trafić w odpowiednią opcję na ekranie zegarka, niż w telefonie. Dyktowanie wiadomości się przydaje, ale to załatwia telefon. Ogólnie nie polecam zabaw w trakcie jazdy. 

Są oczywiście wady. Niektóre aplikacje mogłyby działać sprawniej. Czasem irytuje długie ich ładowanie. Moim zdaniem kwestie słabej baterii są przesadzone. Mam sporta 42mm, który przy standardowym używaniu wytrzyma nieco ponad 2 dni, więc można sobie pozwolić na oddalenie się od domu bez ładowarki. Jasne, to zawsze dodatkowa ładowarka. Ale coś za coś. Można wyjść z założenia, że po co w ogóle zegarek, skoro można sprawdzić godzinę w telefonie. Albo zapytać kogoś na ulicy. 

Brakuje mi opcji stałego podświetlania, np. w trakcie ładowania (tryb "stolika nocnego") i większych możliwości personalizacji tarcz. 

A Apple Watcha warto przymierzyć w sklepie, pobawić się chwilę i ocenić samemu, czy będzie się miało z niego pożytek, czy balast na nadgarstku.



#13 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 27 marca 2017 - 10:32

Byłoby to wygodne gdyby nie przymus pilnowania i codziennego ładowania urządzenia. A jak gdzieś się wyjeżdża to trzeba pilnować jeszcze kolejnej ładowarki.

Ja ładuje Apple Watch co kilka dni. A jak gdzieś wyjeżdżam, to dla mnie wygodniejsze jest wzięcie ze sobą ładowarki niż wyciąganie telefonu z kieszeni 20 razy dziennie. 


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#14 mrrawhead12

mrrawhead12
  • 49 postów

Napisano 27 marca 2017 - 12:56

A mi się wydaje, że to wszystko zależy od osobistych upodobań użytkownika. Dla mnie wszystkie smartwache są bezużyteczne, nie widzę dla nich zastosowania w moim codziennym życiu, ale wyobrażam sobie, że dla kogoś może to być bardzo przydatny gadżet. 

 

Kupiłem sobie Apple Watcha używanego, na aukcji za 700zł, ponosiłem chwilkę, pobawiłem się, uznałem, że dla mnie zbędny bajer i sprzedałem. Największą wadą tych smartwachy jaką widzę to beznadziejnie krótki czas pracy na baterii i dość wysoka cena. Gdyby nie to mógłbym sporo im wybaczyć.



#15 Piotr Poręba

Piotr Poręba
  • 16 postów

Napisano 27 marca 2017 - 17:05

Jak widać poprzednicy napisali prawie wszystko.

 

Ale należy dodać, że jeżeli jesteś właścicielem AirPods'ów, to Watch znacznie poprawia sterowanie dźwiękiem na słuchawkach. Telefon zostaje w kieszeni a wszystkim sterujesz z Watch'a (audiobooki, radio internetowe, odtwarzanie muzyki, GPS w mieście, Siri itp).

 

Kolejna rzecz wspomniana wcześniej tylko raz. To praktycznie jedyna biżuteria dla faceta. Mam tu na myśli wersję steall. Ogromna ilość kombinacji pasków (nie tylko firmowych Apple) sprawia, że pasuje do każdego ciucha. Ale to oczywiście jest snobizm i nie pasuje do tego forum :)


  • kdworaczyk i kalvin lubią to

#16 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 27 marca 2017 - 17:21

Zaleta kupna uzywanego jest to ze mozna sprzedac bez straty jak juz dojdziesz do wniosku ze ci jest niepotrzebny.

Mialem S1 przez miesiac - dla mnie bez sensu - nie sprawdzil sie.Na pocztatku nosilem codziennie - pozniej jednak wygral klasyczny zegarek i AW nosilem tylko przy jakiejs aktywnosci fizycznej ale uzywalem godzine dziennie i to nie zawsze w dodatku pozniej zawsze jak byl potrzebny to sie okazalo ze rozladowany.
Po miesiacu sprzedalem - nowy wlasciciel tez z tego co widzialem uzywal miesiac i wystawil do sprzedazy.
Moze jak bedzie kiedys autonomiczny AW taki ze iP mozna zostawic w domu i pojsc sobie biegac, na basen czy silownie to bedzie to mialo sens.

#17 Piotr Poręba

Piotr Poręba
  • 16 postów

Napisano 27 marca 2017 - 17:23

Moze jak bedzie kiedys autonomiczny AW taki ze iP mozna zostawic w domu i pojsc sobie biegac, na basen czy silownie to bedzie to mialo sens.

 

czyli Watch series 2



#18 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 27 marca 2017 - 18:09

czyli Watch series 2

 

A wytłumacz mi jak S2 się łączy z internetem w celu odbierania powiadomień czy też w celu wykonywania połączeń gdy iP jest oddalony o kilka km od AW ?



#19 Piotr Poręba

Piotr Poręba
  • 16 postów

Napisano 27 marca 2017 - 18:20

Nie łączy się. Może pracować autonomicznie. 


Nie po to zostawiasz iPhone w domu, żeby coś cię rozpraszało podczas spaceru.



#20 Sound John

Sound John
  • 89 postów
  • Płeć:
  • SkądZ internetuf

Napisano 27 marca 2017 - 19:15

Jak widać poprzednicy napisali prawie wszystko.

Ale należy dodać, że jeżeli jesteś właścicielem AirPods'ów, to Watch znacznie poprawia sterowanie dźwiękiem na słuchawkach. Telefon zostaje w kieszeni a wszystkim sterujesz z Watch'a (audiobooki, radio internetowe, odtwarzanie muzyki, GPS w mieście, Siri itp).

Kolejna rzecz wspomniana wcześniej tylko raz. To praktycznie jedyna biżuteria dla faceta. Mam tu na myśli wersję steall. Ogromna ilość kombinacji pasków (nie tylko firmowych Apple) sprawia, że pasuje do każdego ciucha. Ale to oczywiście jest snobizm i nie pasuje do tego forum :)

Air podsy to debilizm, czy warto płacić dużo więcej za słuchawki które różnią się od earpodsów tylko brakiem kabla?
Za tą kasę zł można kupić bardzo fajne słuchawki dokanałowe.

Podsumowując apple watcha nie kupiłem, kupię może za rok jak straci na wartości.... 700-800 zł to trochę za drogo, za 500-600 byłbym w stanie kupić. Kupiłem sobie za tą kasę Ve Zeny.
Dam wam radę z forum audio, przestańcie zwracać uwagę na wygląd słuchawek. Dźwięk ma wam się podobać, a nie wygląd.

Użytkownik Sound John edytował ten post 27 marca 2017 - 19:14

Wonsz żeczny, jest niebezpieczny.

#21 Piotr Poręba

Piotr Poręba
  • 16 postów

Napisano 27 marca 2017 - 19:35

Air podsy to debilizm, czy warto płacić dużo więcej za słuchawki które różnią się od earpodsów tylko brakiem kabla?
Za tą kasę zł można kupić bardzo fajne słuchawki dokanałowe.

Dam wam radę z forum audio, przestańcie zwracać uwagę na wygląd słuchawek. Dźwięk ma wam się podobać, a nie wygląd.

 

Odpowiedź nie na temat. A do słuchania audiobooków nie potrzeba kablowych dokanałowych.



#22 leyt

leyt
  • 71 postów

Napisano 27 marca 2017 - 19:45

@Piotr Poręba, z tym ze smartwatch pasuje do każdego stroju, moim zdaniem troszkę przesadziłeś. Apple Watch tak jak i każdy smartwatch do garnituru pasuje jak buda do kota, ale to tylko moje prywatne zdanie.


  • Sebosz i Sound John lubią to

#23 Piotr Poręba

Piotr Poręba
  • 16 postów

Napisano 27 marca 2017 - 19:51

Używam wersji stalowej. Dokupuje adaptery.

 

Sam chodzę po sklepach zegarmistrzowskich i sam dopieram paski. Szału może nie ma. Ale z tą buda to trochę przesadzasz :)


dobieram 

słowniki...



#24 leyt

leyt
  • 71 postów

Napisano 27 marca 2017 - 19:56

Moja szanowna Małżonka mówi mi, że jestem staromodny, może coś w tym jest?


Użytkownik leyt edytował ten post 27 marca 2017 - 19:56


#25 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 27 marca 2017 - 20:19

Ja nie jestem staromodny, ale też mi się wydaje, że Apple Watch nie za bardzo pasuje do garnituru.


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych