Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod Shuffle + nadajnik FM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maja 2005 - 23:57

Wielu z nas zdarzylo sie klnąć na polskie drogi za sprawą przerywających odtwarzaczy cd. Prostą i relatywnie tanią metodą pozbycia się tych frustracji jest zakup nadajnika FM do iPoda bez którego i tak nie warto wychodzić z domu.

Ceny niefirmowych nadajników wachają się od 40zl do 100zl ( moglo się to w czasie zmienić ) Testowany egzemplarz kosztował 65zł .

Zasilanie

baterie (różne rozmiary i ilości )
"port" zapalniczki ( taki wlasnie wybralem bo po co płacić za baterie i martwić się o to że lada chwila się wyczerpią )

Instalacja

ustawić wybraną częstotliwość na odbiorniku
bateriowe : ( przykreć gdziekolwiek )
zapalniczkowe : ( wystarczy włożyć do gniazda ) - potencjalny problem dla palaczy


Jakoś czy jakość

plusy : dobra jakość przy niskiej i średniej mocy
minus : troszeczkę sl?chać przesterowanie przy maksymalnej mocy

Miłe zaskoczenia :

Działa nawet bez podłączonej anteny do odbiornika .

Niemiłe zaskoczenia :


Ten typ w połaczeniu z dwoma testowanymi odbiornikami działał trochę za cicho. Przez konieczność ustwienia dużego wzmocnienia pojawiły się szumy.


Dołączona grafika

#2 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 08 maja 2005 - 09:07

masz najfajnieszy samochodzik na swiecie :D tak jak ja ofcozz - vectra a rulez!

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 maja 2005 - 10:31

devilia, calibra to jest :)

#4 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 maja 2005 - 10:42

vectra a rulez!


calibra to jest


nie znac sie panowie

złom to jest !

#5 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 08 maja 2005 - 10:42

To juz chyba lepszym rozwiazaniem (dla samochodow z radiem na kasety magnetofonowe) jest (nie wiem jak to sie nazywa :( ale mam takie cos i dziala extra) taka jakby kaseta magnetofonowa z kabelkiem i zakonczona minijackiem... :) kasetke do radia a kabelek do ipoda... i dziala bardzo dobrze :)

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 maja 2005 - 11:37

mało kto ma jeszcze takie radia w samochodach wszystkie nowe auta i radia samochodowe to CD

#7 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 08 maja 2005 - 11:59

To juz chyba lepszym rozwiazaniem (dla samochodow z radiem na kasety magnetofonowe) jest (nie wiem jak to sie nazywa :( ale mam takie cos i dziala extra) taka jakby kaseta magnetofonowa z kabelkiem i zakonczona minijackiem... :) kasetke do radia a kabelek do ipoda... i dziala bardzo dobrze :)

Heh... ja mam coś takiego :P Podłączam do CD-Playera i działa znakomicie. I wychodzi znacznie taniej niż radio z CD w samochodzie... (30zł-kasetka z kabelkiem, 100zł-CD Player)

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 maja 2005 - 12:08

MacDada
po 1 to jest to temat o iPod + radio(niekoniecznie z CD, moze to byc nawet SAMO radio) a nie rozwiazania car audio
po 2 wiekszosc ludzi ma juz radio z CD a na polskie drogi to rowiazanie conajmniej niewygodne
po 3 radio z CD mozna kupic taniej niz radio z kaseta + cd player

#9 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 08 maja 2005 - 12:52

po 1 to jest to temat o iPod + radio(niekoniecznie z CD, moze to byc nawet SAMO radio) a nie rozwiazania car audio

Zamiast CD-Playera może być iPod :P

po 2 wiekszosc ludzi ma juz radio z CD a na polskie drogi to rowiazanie conajmniej niewygodne

Nie wydaje mi się, żeby to bylo prawdą... nadal większość aut ma radyjko z kasetami (chyba, że w wielkich miastach wstewd nie mieć CD...)

po 3 radio z CD mozna kupic taniej niz radio z kaseta + cd player

Moje rozwiązanie jest dla tych, co mają radyjko z kasetami, a chcą mieć dzwięk cyfrowy, czyli z CDPlayera/iPoda itp. Wtedy kosztuje to 30zł + player

#10 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 maja 2005 - 13:15

nadajnik FM to rozwiazanie dla kazdego niewazne czy ma CD czy kasety, mozesz wziasc iPoda do kieszeni + ten nadajnik i puszczac muzyke w samochodzie w ktorym jestes aktualnie bez wzgledu na typ radia. a cena jest rownie niska - 65zl

#11 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 maja 2005 - 16:54

Nie wydaje mi się, żeby to bylo prawdą... nadal większość aut ma radyjko z kasetami (chyba, że w wielkich miastach wstewd nie mieć CD...)


Jezeli pojazd z jednym swiatlem zółtym drugim pomaranczowym rdza do kolan , bez hamulcy 2 z 4 cylindrami sprawnymi to samochod to moze i tak .

Zreszta jezeli ktos ma naped kaset w samochodzi to oznaka ze muzka raczej dla niego jest malo albo bardzo malo istotna wiec temat go nie dotyczy

#12 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 09 maja 2005 - 14:48

Ja bym kupil nowe auto z radiem na kasetki + taka kasetke z kabelkiem ... i jest git :)

#13 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 09 maja 2005 - 19:19

Zreszta jezeli ktos ma naped kaset w samochodzi to oznaka ze muzka raczej dla niego jest malo albo bardzo malo istotna wiec temat go nie dotyczy

I tu się nie zgadzam. Bo ja dużo słucham muzyki... tylko z radia! Jak nie "tradycyjnego" to internetowego. Po prostu nie kupuje mnóstwa płyt/kaset/MP3 ;-) Nie ściągam ich. Nie bawię się w skaładanki. Po prostu słucham, to co dają "na telaerzu" :P A to co najbardziej lubię, to oczywiście mam w iTunes 8)

#14 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 maja 2005 - 10:56

Po prostu słucham, to co dają "na telaerzu"


i o to wlasnie mi biegalo :

reeye napisał/a:
Zreszta jezeli ktos ma naped kaset w samochodzi to oznaka ze muzka raczej dla niego jest malo albo bardzo malo istotna wiec temat go nie dotyczy



[ Dodano: 2005-08-18, 01:17 ]
po kilku miesiącach stwierdzam : szukajcie jak najmocniejszego nadajnika, nie warto oszczedzić 10zl na 4db

#15 DECHA

DECHA
  • 14 postów
  • SkądGostyn

Napisano 19 marca 2006 - 11:01

Ciezko teraz dorwac na Allegro radio na kasetki (a na takie sie zlodziejaszki raczej nie kusza).
Pytanie, jak dziala szufelka z markowym przekaznikiem sygnalu. Czy testowany mial wbudowana wtyczke-zapalniczke, czy mozna z innego zrodla zasilac. Na ten przyklad jadac na dzialke mozna sluchac w aucie, pozniej dac muze na dzialkowe radyjko itp.
Moze warto dac wiecej za markowke.
Oto link na testowke Z-Cybera z iPodem 4GB [url]http://www.mediatune.pl/news.php?extend.28[/url]
Mysle, ze nie mozemy sie cofac, wiec trzeba o tym sprzecie pomalu myslec.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych