Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac G5 czy iMac Intel ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#26 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 04 lutego 2008 - 22:30

Słuchaj, to jaki jest w końcu dylemat - wybierasz pomiędzy: 1) iMac G5 czy iMac Intel; 2) iMac G5 czy Mac Mini Intel? Druga opcja dużo zmienia w zależności od tego czy np. masz monitor... :roll:

#27 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 04 lutego 2008 - 22:40

G5 bez zastanowienia bym kupił,Intele nie mają tego czegoś a z cenami to lecą jak zwykłe PC już teraz,brak słów ubolewam że Apple poszedł na intele bo to shit no ale czego sie nie robi dla zysków.

#28 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 04 lutego 2008 - 22:47

Jak byś dorwał iMaca z iSightem i FrontRow to jest dopiero wypasik :)

#29 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 04 lutego 2008 - 23:16

ano jest :) taka 20" G5 jeszcze troszku lat posłuży :)

#30 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 05 lutego 2008 - 00:08

Ja mam pierwszego Maca w Życiu. Kupiłem go dlatego, że działa na nim Windows a ja się strasznie bałem, ze sobie nie poradzę z Mac OSX, o którym nic nie wiedziałem. Dziś, po roku doświadczeń i nabyciu trochę wiedzy było by mi obojętne, czy miałbym Intela, czy Power PC. Mam możliwość używania Windows to korzystam ale nie jest mi niezbędny do życia. Jak by mi ktoś zaproponował zamianę iMaca G5 20'' (teraz mam monitor panoramę 19'')na mojego Mini w zbliżonej konfiguracji to nie wiem, czy bym się nad tym nie zastanowił (trochę mnie kable drażnią). Czasem wersje programów dla PowerPC są lepsze od UB (np. Mplayer), czasem wręcz z premedytacją włączam funkcję "użyj Rosetty" a Windows sobie jest bo jest i tak na prawdę do tego, co potrzebuję może być nawet emulator VirtualPC. Wcale nie uważam dzisiaj, że PowerPC jest w czymś gorszy do pracy od CD w zastosowaniach, do których używam komputera.

#31 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 lutego 2008 - 01:19

A taki Office 2008 na Intelu dziala duzo wolniej niz wersja 2004 na PPC.

#32 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 05 lutego 2008 - 11:48

Albo flash 8 na G5 działa z bardzo zbliżoną prędkością co flasha CS3 na CD

#33 tomasz_konrad

tomasz_konrad
  • 165 postów
  • SkądGdańsk / Kielce

Napisano 05 lutego 2008 - 13:49

OK, spoko, kupuj PPC. Tylko jako nowy macuser prosze Cie, nie oceniaj potem Makow z punktu widzenia twojego PPC.
pozdrawljajet!


Ma człowiek okazję zakosztować ostatnie z naprawdę dobrych komputerów Apple'a. PPC to porządny procesor, od kiedy zaczęły się Intel'e dużo częściej są problemy z OS X'sem, jakość i klasa sprzętu jakby podupadła. Wizja Intel'a nie pasuje do Apple'a - szybciej, szybciej, więcej... gorzej :-/ Trudno, stało się i koniec.
Nie wiem czemu słychać głosy niezadowolenia odnośnie PPC, G5'tka jest dobrym procesorem. W późniejszych iMac'ach z G5 są już też dobre karty GFX. Jak ktoś potrzebuje naprawdę solidnej wydajności, szczególnie w wideo, 3-D niech kupi PM G5 + dobra karta grafiki. To są ciągle DOBRE komputery, a stabilność i jakość PPC ciężko powtórzyć Intel'owi. Mac'e z Intel'ami dobre są jako platformy pomostowe dla niezdecydowanych, albo tych którym ciężko jest się pożegnać z Windows. Pomijam tu przypadek nałogowych graczy, dla których natywnie hulający XP stanowi platformę do grania.

#34 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lutego 2008 - 15:30

powiedzmy prawde... gdyby apple nie pchalo sie w intele a rozwijalo ppc o nastepne rdzenie intell by do piet nie dorastał....

#35 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 05 lutego 2008 - 16:34

A taki Office 2008 na Intelu dziala duzo wolniej niz wersja 2004 na PPC.


Oj, bzdura... Ja jestem zachwycony Offisem 2008: lekki, szybki, bardzo czysty i ladny interface. Przy nim opensorcowe Open- i Neo- Office sa lekko ociezale-ale tylko lekko, wiec tez nie sa jakies złe.
Mam dwa G4, na nich Office 2004 tez chodzi, bez rewelacji ale i bez problemow. Wiec nie popadajmy w skrajnosci.

I juz przestancie sie kopac z koniem: Intel jest w Makach i juz, pogodzcie sie z tym, no trudno. Ja sie przekonalem do Intela, jak po przejsciu z G4 na Core2Duo odpalilem Abletona z kilkoma sciezkami, z dwoma syntezatorami podlaczonymi z zewnatrz, z efektorami itd a komp pokazywal maksymalnie zuzycie procesora 19 %, a bez ekstremalnych dociazen zaledwie 7 %.
Fakt, ze PPC jest bardzo stabilne. Ale w koncu moze MacIntel tez do tego dojdzie :) Moze jak bedzie system 10.5.11 v.1.5 nightly build :D

#36 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 05 lutego 2008 - 19:23

Hmmm. Ja kupiłem sobie iMaca '20 Core 2 Duo 2.44, 2GB RAM karta Ati HD, i jestem zachwycony. Niestety iMaca na G5 używałem tylko "bawąc się" w iSpocie, więc niewiem czy jest duża różnica. Ja zdecydowałem się na Intela, bo ułatwia to opalenie Linuxa, ewentualnie windy, aby se w coś czasem pograć. Narazie

#37 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 05 lutego 2008 - 20:42

w typowych zastosowaniach jak muzyka internet film tekst, nie będzie jakiejś specjalnej różnicy, to nie są aplikacje zjadające rdzenie. Do takich zastosowań to i MiniG4 wystarczy bez najmniejszego poczucia dyskomfortu, więc o G5 nie ma co wspominać nawet.

#38 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 05 lutego 2008 - 20:54

Panowie,polowie z was nalezalo by przytoczyc powiedzenie "zapomnial wol jak cieleciem byl",sam posiadam PPC i to o wiele zaawansowanego w wieku niz G5,dziala juz 2 rok bezproblemowo,stosowany do takich samych zastosowan jak kolega przedstawil,wiec nie wiem w czym problem.Za roznice w cenie mozna dokupic ramu,solidny zewnetrzny dysk,nowa klawiature itp.i to dalej przez dlugie lata bedzie dzialac.Jezeli juz jakis posiadacz PPC potrzebuje skorzystac z wingrozy to ma to w pracy,u kolegi czy od biedy odpali emulatora.

#39 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 lutego 2008 - 23:35

Oj, bzdura...


Niestety. Na dwoch moich intelach sie muli.

Ja jestem zachwycony Offisem 2008: lekki, szybki, bardzo czysty i ladny interface.


Temu nie zaprzeczam. Czekalem dlugo na uniwersalne Entourage. Word tez okej choc do szybkich tekstow to jednak Pages. Neooffice nie znam za bardzo bo nie mialem cierpliwosci czekac az wystartuje.

#40 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 06 lutego 2008 - 00:56

Neooffice nie znam za bardzo bo nie mialem cierpliwosci czekac az wystartuje.


Nie wiem, moze ja mam male wymagania, bo pamietam ze kiedys jak wyszla nowa wersja Neo Office to tez chyba tylko ja bylem zadowolony :)

W czym sie to objawia, to mulenie 2008? Bo moze ja nie wiem i o czyms innym piszemy. Daj mi przyklad operacji przy ktorej Ci sie muli Office 2008, ja to zrobie u siebie i napisze co i jak, OK?

#41 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 lutego 2008 - 01:00

Nie wiem, moze ja mam male wymagania, bo pamietam ze kiedys jak wyszla nowa wersja Neo Office to tez chyba tylko ja bylem zadowolony :)

W czym sie to objawia, to mulenie 2008? Bo moze ja nie wiem i o czyms innym piszemy. Daj mi przyklad operacji przy ktorej Ci sie muli Office 2008, ja to zrobie u siebie i napisze co i jak, OK?


Zlego slowa uzylem, chodzilo mi o start programu. Zdecydowanie dluzej niz starsza wersja. Samo Entourage tez nie ma jakiego przyspieszenia w porownaniu z wersja poprzednia. Nie korzystam w sposob b. zaawansowany z tego oprogramowanie wiec nie wykonuje dzialan obciazajacych jego sprawne dzialanie, nie zauwazylem jednak, by to co robie szybsze bylo na Intelu niz na moim g5.

#42 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 06 lutego 2008 - 01:50

A ja właśnie sobie stawiam Windows ME na iMacu G3/400/512/60 w Qemu. Internet działa, DiVX też (dzięki chłopaki za Pym Player). Bardzo ładnie się zaktualizował system do 10.4.11. Wsadziłem mu Ramdysk 64 MB (no to dodało zauważalnego wigoru maszynce). Działa kilka gier i Sferia. Jako stacja multimedialno-internetowa sprawuje się na medal a właściciel jeszcze foto na tym obrabia ! Nie działa tylko WMV. Za wolne ale pozostałe formaty czyta. ! Ba nawet Pirates on Silicon Valley na tym odpaliłem na pełnym ekranie z napisami, bez kopiowania, wprost z mojego Mini po Lan/Wi-Fi ! Poszło kilka gier z Dosbox. Ja nie wiem, czy sobie takiego obok łóżka na antresoli nie postawię, jak mi się nie będzie chciało w weekend złazić na dół. Adium, poczta także działają. Z edycją tekstu będzie problem. Neooffice na tym działa tragicznie. Zostaje Abiword albo TAG over Dosbox. Me stawiam na tym z ciekawości. Poprzednio na tym samym egzemplarzu stawiałem 95 i DSL (Damn Small Linux) w emulatorze Qemu. Właściciel się o niego upomni za parę dni to się pobawię trochę i określę granice wydajności. Muszę przyznać, że "pod drugą ręką" mam mojego Mini i jestem na prawde pod wrażeniem. Ten komputer ma 10 lat a działa na nim pięknie współczesny system. Ponieważ ma wsadzony współczesny, cichy dysk to jest cichszy od mojego Mini. Nie zamieniłbym się ale daje do myślenia. Ciekawostka, którą już dawno zauważyłem. Wydajności programów nawet nie ma co porównywać ale sam system uruchamia się o wiele szybciej, niż na dwurdzeniowej maszynie z Intelem. Tego nie rozumiem kompletnie. Czyżby Tiger dla Intela opierał się na Rozecie ?? :lol:

#43 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 06 lutego 2008 - 02:41

Zlego slowa uzylem, chodzilo mi o start programu. Zdecydowanie dluzej niz starsza wersja. Samo Entourage tez nie ma jakiego przyspieszenia w porownaniu z wersja poprzednia. Nie korzystam w sposob b. zaawansowany z tego oprogramowanie wiec nie wykonuje dzialan obciazajacych jego sprawne dzialanie, nie zauwazylem jednak, by to co robie szybsze bylo na Intelu niz na moim g5.


Łee, co to za problem? Co mnie obchodzi ile startuje program? Ja Worda odpalilem w niedziele po poludniu i od tego czasu uzywam niemalze caly czas (czasem sobie lezy w docku). Dla mnie mogl odpalac nawet przez minute, i tak to mnie nie obchodzi. Dla mnie jest wazny pozniejszy komfort pracy.

---- Dodano 06-02-2008 o godzinie 02:51 ----
OK, dopisuje cos jeszcze do poprzedniego postu. Poniewaz widze ze to jest dla Ciebie wazne, zrobilem test. Zamknalem Adium, iTunes, Safari no i wreszcie Worda, tak ze poza systemem nic nie chodzilo. Kliknalem w ikonke dokumentu Worda na desktopie - od momentu klikniecia do momentu otworzenia sie dokumentu z kursorem gotowym do pisania zajelo to 7 sekund (dokladnie spisujac z sekundnika mojej Nokii: 6.98 sekundy :) ) No chyba 7 sekund odpalenia Worda to nie jest zly wynik, nie?
Fakt, ze wczesniej pisalem na forum o gorszym wyniku (18 sek.), no ale w tym czasie chodzilo kupe rzeczy jednoczesnie - samo Safari ma otwarte kilka zakladek i cos sie sciagalo w tle.

#44 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 06 lutego 2008 - 08:57

Wracając do teamtu, również jestem za wyborem iMac-a G5. Swietny, wydajny i dopracowany sprzęt do domu i do pracy. Ceny na Allegro są bardzo atrakcyjne w porównaniu alternatywnych Mac Inteli. Ostatnio dla siostry zakupiłem iMaczka G5 1.6 z 768 RAM, na pokładzie Leopard który bardzo dobrze sobie radzi, idealny sprzęt dla domowego użytku. PPC będzie żylo przez jeszcze dłuższy czas, jak nie w komputerach to w konsolach. Tylko niestety można zaobserowować już, że powoli niektóre applikacje są only intel :(

#45 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 06 lutego 2008 - 09:24

no ale tych aplikacji nie jest znowu aż tak wiele. Częściej IntelOnly są programy bez tradycji wersji na maka, generalnie jakieś nowe wynalazki są intelonly...a z drugiej strony, to co oferuje nam Tygrys/Leopard i iLife do użytku domowego starcza w zupełności. To że program xyz nie działa na PPC to jest tak naprawdę tylko działanie na szkodę producenta, bo ktoś inny zrobi podobny działający, rynek nie lubi pustki, a nisze są łakomym kąskiem. Póki co nie ma się co martwić bo ważne rzeczy wychodzą UB :)

#46 psajcho

psajcho
  • 1 212 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 lutego 2008 - 13:22

ciężko powiedzieć. wydaje mi się że z zasilaniem może być problem. poprzeglądałem ebaya i jest tam sporo imaków na 120V EDIT: jednak powinno funkcjonować Line voltage: 100-120V AC or 200-240V AC (wide-range power supply input voltage)

#47 robbie

robbie
  • 475 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 06 lutego 2008 - 13:43

Niestety. Na dwoch moich intelach sie muli.


Potwierdzam, MSO 2008 na iMac-u C2D chodzi podobnie (a czasami wolniej) niż MSO 2004 na PB G4 800MHz.
Przerabiałem ten temat pod 10.4 i 10.5 na iMac-u. Smutne ale prawdziwe.

#48 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 06 lutego 2008 - 14:59

wszyscy spieszyli sie z wydaniem programów natywnych na Intele, i Adoce z CS3 i Microsoft z Officem, tak więc trzeba się uzbroić w cierpliwość, Mac na Intelu to ciągle nowy wynalazek i dopiero kolejne updaty zmienią coś w naturze tych programów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych